Gdje? Što? Kako? Na čemu?

Teme koje padaju u zaborav al nemamo srca izbrisat... ne još!
Mjau Mjau
rank2
Zahvalio/a: 8 puta
Prim. zahvala: 4 puta

Gdje? Što? Kako? Na čemu?

PostPostao/la Mjau Mjau » 12.06.2015, 21:48

Ekipa ovako zanima me koji je "supstrat" najbolji za uzgoj gljiva? Čitao sam negdje vermikulit i potpuno se zbunio u svemu tome,pa bih molio nekog iskusnijeg da mi objasni u par koraka,što jednostavnije,spore ću kupiti na zamnesia,u špricama spore,pa me zanima ukratko gdje što i kako,ako sam duplicirao temu(a mislim da jesam) molio bih da me se onda odvede na pravi put i obriše ova tema ;)

I koje gljive preporučate?
Papao sam golden teacher,zanima me koje nakon toga naručiti i papati? :P
Golden Teacher sam osobno uzgojio no to je kupljeno kao Grow Kit XXL pa zato toliko neznam pojma o uzgoju gljiva :)
Priroda i društvo,sintetika je shit ;) marihuana i svete gljive forever!
wonaabi
rank12
Zahvalio/a: 185 puta
Prim. zahvala: 135 puta

Re: Gdje? Što? Kako? Na čemu?

PostPostao/la wonaabi » 13.06.2015, 07:07

e full mi je drago naletit na nekog novog na ovom forumu, svi su tako šutljivi...ja baš nisam neki ekspert ali od 3pokušaja zadnji mi je uspio(treća sreća hehe). ima tu masu sitnica na koje treba obratit pozornost, pogotovo ako to radiš po zimi i ako ti tokom dana pada temperatura ispod 15 no tebi je to sad nevažno i dat ću ti najkraće moguće upute za čitav postupak jer te predobro razumijem što se tiče nepreglenosti foruma.stvarno neznam kakav informatički polupismeni orangutan je dizajnirao ovaj forum da na glavnoj stranici piše magične gljive-sve vezano uz magične gljive uzgoj i onda kad klikneš na metode uzgoja iskoči hrpa nekih sranja o namakanju i pečenju kravljeg sranja, jebo vas bog isus pa šta niste čuli da vam od tog krv može pregorit?i još ovi tu neki fraktali i sakralna geometrija u pozadini.ja sam disgrafičar, šta mi namjerno želite onemogućit edukaciju?dobar je forum i ekipa ali stvarno bi trebalo to malo preglednije napravit po mogućnosti neki pop-up kad otvoriš stranicu za sažeti vodič u obliku povver point prezentacije prilagođene osobama sa ADHD-om.
Meni je trebalo 2godine da nadjem kako uzgojit kokain ali jednom kad se naučiš snalazit u tom strašnom košmaru lošeg vveb programiranja naćeš jako puno korisnih informacija :ymparty:

Dakle KRATKI VODIČ:

1. Spore ćeš najvjerojatnije dobit kao crni otisak klobuka gljive na aluminijskoj foliji nemoj uzimat špricu jer je to riskantno i preskupo. Bolje je napravi sam i sa skalpelom kojeg si držo na plamenu svijeće minutu,dvije i obriso sa alkoholom(pazi da alkohol evaporira jer ubija spore) sastruži to crno u vodu koju si prethodno prokuho i dok je još vrela dodaj u nju žličicu kravlje balege,ili samljeven brabonjak od ovce, može u principu izmet od bilo kakvog biljojeda i dobro promiješaj.kako živim u gradu ja sam uzeo izmet od frenda koji je godinama vegan(e znam da zvuči preludo al mogu ti poslat fotke). Dakle dobro promiješaj tu vodu dok ne dobiješ homogenu smjesu izmeta i vode.(sigurno ti je poznato da psilocibe prirodno rastu na kravljem izmetu).trebat će ti otprilike 2jušne žlice izmeta na print volumena malog prsta.ako ipak oćeš gotovu špricu onda u smjesu iz sljedećeg koraka ubaci izmet biljojeda.no meni je draže ovako jer bi mi stara, s punim pravom, popizdila da pečem kolače od govana u njenoj pećnici.

ostavi mješavinu spora i govnjive infuzije dan dva da se ohladi i nabubri
2. zatim ih uvuci u špricu.
e sad fora je u SUPSTRATU, vermikulit nije supstrat on je tu samo da održava vlagu, a supstrat ti može biti svašta od raži,pšenice,kukuruza kao što možeš vidjeti po forumu...no kvasac je također jako bitan dio procesa jer u principu ti želiš napravit dignutu lepinju od brašna pšenice,raži,kukuruza...mi gljivari to zovemo cake na engleskom kolač.odaberi što god tebi više paše, ako napraviš lepinju koju inače voliš jesti uz čevapčiće onda ćeš se svojom gljivom bolje razumijeti i nećeš imat bad trip jer volite istu hranu.nemoj lepinju premazat sa žumanjkom jer onda ti
gljive...odnosno točnije bi bilo reć plodno tijelo, jer gljiva je micelij, neće moć "pinat" po naški probit površinu.

3.kad je lepinja iliti cake gotov i nakon što je odstojao na suncu čije uv zrake ga steriliziraju, uzmi špricu sa sporama, očisti radnu površinu s alkoholom,obuci čistu majcu,rukavice,stavi nešto preko usta da bude što sterilnije okruženje i sadržaj šprice ubrizgaj u cake.pazi da ti se lepinja ne isuši, znači mora stalno bit meka pa je špricaj s destiliranom vodom više puta na dan.također trebaš vermikulitom prekrit dno i vrh svoje lepinje, jer ćeš inače čitav dan morat špricat vodu da se ne isuši.vlaga moram bit konstantna 90 posto.a temperatura između 23 i 33 stupnja.

nadam se da sam ti pomogao i da ćeš čim prije okačit neke fotke :thumbsup:
Zadnja izmjena: wonaabi, dana/u 13.06.2015, 07:57, ukupno mijenjano 1 put.
recite ne yogi, kao drogi!
Mjau Mjau
rank2

PostPostao/la Mjau Mjau » 13.06.2015, 07:36

Zahvaljujem,puno si mi pomogao,sve ću u kući uzgajat kao što i maricu ;) ;)
Imam HPS žarulju od 600W a i MH od 400W,čitao sam da treba plavi spektar za uzgoj tako da ću pod MH uzgajat.
Ako nije protiv pravila evo link spora koje ću naručiti.

http://www.zamnesia.com/magic-mushroom- ... exico.html

Planiram posudu 1m kvadratni izraditi,uzeti 4 te šprice s sporama i baciti se na posao,samo me zanima koliko mogu stajati dugo osušene gljive? Nije mi za prodaju da naglasim! osobno za mene i curu jer volimo subotom/nedjeljom se zavalit kod mene u krevet,popapat dozu gljiva i pustiti glazbu za chill.
To nam je kao nekakav "obred" čišćenja mozga od svih sranja koja se dogode preko tjedna ;)
wonaabi
rank12

PostPostao/la wonaabi » 13.06.2015, 08:00

pa to bi trebalo bit ok, netreba plavi ali će pobit druge spore...samo šta ti neće cura popizdit ako budeš peko tijesto s govnima u pećnici?i full ti je zajebano dok to zamjesiš...moj frend vegan od kojeg sam uzo izmet za svoj supstrat često ima proljev pa je bilo dosta lako, ali npr brabonjak od ovce je full kompaktan.mislim da ti je print bolja opcija.taj čaj od izmeta se puno manje osjeti.

a šta će ti boks metar s metar je znaš ti kolko je to govana?ja sam uzo takav jer sam se polakomio s obzirom da je došo isto kolko i manji pa sam shvatio da je dobar jedino za neke jestive gljive...a ovako kako sam ti ja napiso ćeš dobit 3kile suhih, to se mozda čini da je za komercijalni uzgoj ali nabije vam se tolerancija ako svaki vikend hasate i još vas je dvoje, pa se mozda neće ni stić osušit dok ih pojedete.nemoj se o tome tolko brinut,tu energiju za brigu utroši u unošenje što većih količina ljekovitih psihodelika.ako ostaviš malo više podataka, npr ulicu i grad siguran sam da ti netko može reći kolko mogu stajati ;) :thumbsup:
Mjau Mjau
rank2

PostPostao/la Mjau Mjau » 13.06.2015, 08:45

Živim na selu 15tak km od Osijeka ;) Tako da seoska djeca smo curi neće niš smetat ;) ;) Može onda preporuka ljekovitih psihodelika al u inbox da nespamamo ovdje ;)
Zato bih i uzeo više vrsta i uvijek radio drugu vrstu,sad smo već 2tj bez gljiva i puni smo negativne energije,nepokazujemo to ali se jednostavno osjeti.
Obožavamo kombinirati LSD marihuanu i gljive,jednostavno je kombinacija doooo jaja :D :D
Em od samog dima imam hale em još i kad se tu i gljive ukljuće pihhh ;)
wonaabi
rank12

PostPostao/la wonaabi » 13.06.2015, 09:09

Mjau Mjau je napisao/la:iduća stvar na listi mi je kaktus,dmt,salvia,lsd će još pričekati mislim da nisam još spreman za njega.

lsd u kombinaciji s psilocibinom se ne računa?like the vvay you think ;)
ispeci ti lepinju i napravi dnevnik uzgoja, da sakupiš nešto postova pa ćemo popričat.otkrit ću ti sve tajne ovog svemira samo me primi za ruku i vjeruj mi.nemoj slušat šta ti govore ovi drugi majkaši oni su ekološki lobisti

jer mozda sam malo umišljen kad mislim da te super snažna energija mog cinizma magično privukla na ovaj forum da pišeš ove stvari.odabran si da budeš moj učitelj.da me naučiš kako je vječni zid,prepreka u našoj samoaktualizaciji zapravo odbijanje spoznaje da je određen dio energije potrebno žrtvovati za uobličavanje onoga što se pokušava uklopiti u taj sistem.idelano bi bilo postić to kroz nekakvu antropološku repliku simbiotičke mreže prirode ali mi smo ipak ljudi i naš put je utaban krvlju al uz promjenu postavki prećemo u oblik života od kojeg će biljke stvarati kisik i slatkoću.oh obaspite mene novcima, a ne drogu...za okrijepu duše svoje pecite lepinje od govana da se opustite.tako je! opustite svoje tijelo...i osjetite toplinu svoje mokraće.(zamislite kako sam ovo sve rekao dubokim i smirujućim glasom)vaši su kapci teški...ove teme nema...booook
Devil'sChase
Moderator
Zahvalio/a: 307 puta
Prim. zahvala: 198 puta

PostPostao/la Devil'sChase » 13.06.2015, 11:33

Wonabii, pa ak imaš nekih ideja za nešto da se poboljša il promijeni na podforumu reci, ili bilo tko ako ima prijedlog/ideju
Mi Slaveni, nekoć vjerovasmo u sveobuhvatno jedinstvo, drveće štovasmo kao naše pretke, starije i mudrije od čovjeka, vjerovasmo u nadnaravnu snagu životinja, ali srećom, došoše nam kršćanstvo, spasivši nas od zlih štovanja, te navevše nas na pravi put :)
Psihopat
rank1

PostPostao/la Psihopat » 25.06.2015, 20:57

Jel se mogu te spore pripremit i bez kakice pošto sam u vodiću vidio da nema kakice !? :-o
Fallenleaf
rank1
Prim. zahvala: 3 puta

PostPostao/la Fallenleaf » 25.06.2015, 22:00

Može bez kakice.Najjednostavnije je meni najdraže i najbrže u cake-u od vermikulita i brašna od bilo koje žiatarice može i miks žitarica samljevenih u mlincu za kavu :thumbsup:
Mjau Mjau
rank2

PostPostao/la Mjau Mjau » 25.06.2015, 22:14

Fallenleaf je napisao/la:Može bez kakice.Najjednostavnije je meni najdraže i najbrže u cake-u od vermikulita i brašna od bilo koje žiatarice može i miks žitarica samljevenih u mlincu za kavu :thumbsup:

Ako sam dobro shvatio,ja spore mogu ubrizgati u mješavinu mljevenih žitarica? to jest koristiti mljevene žitarice kao supstrat?

Natrag na “Otpad”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.