Uzgoj poppyja - Papaver Somniferum

Teme koje padaju u zaborav al nemamo srca izbrisat... ne još!
luther7hrol
rank9
Zahvalio/a: 201 put
Prim. zahvala: 79 puta

Uzgoj poppyja - Papaver Somniferum

PostPostao/la luther7hrol » 22.10.2013, 22:03

Vozdra!

Nabavio sam sjeme gigantskog orijentalnog maka, no prvi koraci su mi pomalo mutni. Ako netko ima iskustva u sadnji, molim za savjete u vezi s prvim koracima koje trebam poduzeti.
Pretpostavljam da trebam nekoliko malih posuda sa zemljom. Treba li biti neka odredena vrsta zemlje, ili mogu uzeti svoju, tamnu, iz vrta? Koji supstrat da koristim i kako, sjemenke su iznimno male i pretpostavljam da ih trebam minimalno prekriti sa zemljom? Mogu li koristiti vermikulit za supstrat? Koliko sjemenki ide po posudi? Pucajte, sto znate i ne znate! Hvala ;)
Devil'sChase
Moderator
Zahvalio/a: 307 puta
Prim. zahvala: 196 puta

Re: Uzgoj poppyja - Papaver Somniferum

PostPostao/la Devil'sChase » 23.10.2013, 17:10

Poz :) Ima već tema i tamo sve piše, treba sam potražit malo po forumu :) opijumski-mak-vrtni-mak-papaver-somniferum-l-t508.html
Mi Slaveni, nekoć vjerovasmo u sveobuhvatno jedinstvo, drveće štovasmo kao naše pretke, starije i mudrije od čovjeka, vjerovasmo u nadnaravnu snagu životinja, ali srećom, došoše nam kršćanstvo, spasivši nas od zlih štovanja, te navevše nas na pravi put :)
luther7hrol
rank9

PostPostao/la luther7hrol » 23.10.2013, 20:13

Znam, samo, nisu mi bili jasni neki detalji koje tamo nisam nasao, a tema je zamrla ovo ljeto pa sam otvorio novu :)
Devil'sChase
Moderator

PostPostao/la Devil'sChase » 24.10.2013, 18:13

E da... Nema nikakve potrebe otvarati novu temu ako je postojeca ista tema malo stala, slobodno postaj u postojecu temu, vidit ce se da si postao, tako ces je oziviti :bigsmilee: zamisli kolko bi ih bilo da za istu stvar svaki put novu temu otvori neko kad malo zamre. Zato sam ti i poslal bio jos prije pm jer si nes htio s morning gloricom otvarat novu temu il tak nes pa sam ti napisal sam da nema potrebe. :sunn:
Mi Slaveni, nekoć vjerovasmo u sveobuhvatno jedinstvo, drveće štovasmo kao naše pretke, starije i mudrije od čovjeka, vjerovasmo u nadnaravnu snagu životinja, ali srećom, došoše nam kršćanstvo, spasivši nas od zlih štovanja, te navevše nas na pravi put :)
luther7hrol
rank9

PostPostao/la luther7hrol » 24.10.2013, 20:21

OK. Nemojte mi zamjeriti, jos sam forumski guster. Ja sam se kalio na konzolnim IRC-evima ;)
Devil'sChase
Moderator

PostPostao/la Devil'sChase » 25.10.2013, 12:11

Ma nema problema :thumbsup: :sunn:
oseloth
rank14
Zahvalio/a: 29 puta
Prim. zahvala: 64 puta

PostPostao/la oseloth » 29.10.2013, 06:16

Ja sam imao tu sreću da mi je baš svako sjeme proklijalo. Pregusto sam ih sijao pa sam morao rijediti.

Možeš u supstrat ali za klice. Sve oatalo za cvijeće ili kućno bilje je prejako. Verm možeš ako imaš ppm metar i ako pri polijevanju možeš dati minijaturne količine hranjiva.

Može zemlja iz vrta dobro usitnjena.

Tanak sloj zemlje ide gore. Predlažem čaše od jogurta sa max 5 sjemenki. Nakon 10 dana klijanja izaberi samo najjaču. Nakon drugih 10-15 već presaditi jer im korijen brzo raste. To je cvijet rahle zemlje. Nema probojit korijen pa zemlju trabaš dobro prekopati.

Za dalje će se pobrinuti majčica Zemlja
luther7hrol
rank9

PostPostao/la luther7hrol » 29.10.2013, 09:43

Ja sam ih posadio po tri, u vaze promjerea 15-20 centimetara. Već sam se pitao kako ću ih odvojiti, pošto sam čitao da su biljke koje ne podnose dobro transfere. Kamo da ih presadim nakon desetak dana, u koliko teglu s obzirom na njihov korijen u prvim mjesecima? Volio bih da mi prije proljeća prezime u kući, jer imam mnogo zaigranih mačaka u vrtu koje mi vole petljati oko biljaka.
Devil'sChase
Moderator

PostPostao/la Devil'sChase » 29.10.2013, 09:53

Ajd ako ti se da otvori post/pitanje ponovo u pravoj temi za mak, ne da mi se sad sve ovo prebacivati i nema potrebe, ovo je u temi otpada i kao takvo netreba više bit aktivno :)

Natrag na “Otpad”

Trenutno korisnika/ca: M12 i 1 gost.