Dođoh... Posadih... Uzgojih...

Želite malo sebe otkriti drugima, samo hrabro...
HypnoToad
Moderator
Zahvalio/a: 404 puta
Prim. zahvala: 989 puta

Re: Dođoh... Posadih... Uzgojih...

PostPostao/la HypnoToad » 06.09.2010, 13:59

Dobrodošao! Ovi pleurotusi ti izgledaju odlično! :YMAPPLAUSE: Ako nije tajna, gdje si uspio nabaviti kulturu ili spore?
I want to say I’ve had it, and fuck what might have been
I want to say the battle’s done and we just couldn't win
That we could not prevail verse the world we’ve been given
I didn't just not ask for this, I wasn't asked permission
kontaminacija
rank5
Zahvalio/a: 1 put
Prim. zahvala: 9 puta

PostPostao/la kontaminacija » 06.09.2010, 15:49

ohh pa to je odlično,, što više članova s bogatim iskustvom je što poželjnije ;)

baš mi je drago što si nas pronašao !! :P
drvo.bor
rank3
Prim. zahvala: 4 puta

PostPostao/la drvo.bor » 06.09.2010, 23:43

Hvala svima na riječima dobrodošlice.
HypnoToad na fotkama su dva Pleurotusa, ostreatus i djamor. Iako su roze (djamon) na fotki još fetusići. kasnije su se lijepo razgranale.
Spore naručujem s neta. Ostreatusi s od Fungiperfecta a djamor sam kupio od neke banke spora iz Engleske. Ako te baš zanima ću prekopati mail i naći račun. U stvari ne znam jeli uopće smijem reklamirati po forumu. :-s ( Red !!!???)
Follow the white rabbit...
Red
Moderator
Zahvalio/a: 242 puta
Prim. zahvala: 668 puta

PostPostao/la Red » 07.09.2010, 09:15

a mislim, meni ni iz depa ni u dep, slobodno daj informaciju ljudima :D

nije to bas reklamiranje, reklamiranje bi bilo da netko okaci temu i reklamira sajt itd...ali ovako, kada netko treba info od kuda je sto- neka ljudi znaju ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
HypnoToad
Moderator
Zahvalio/a: 404 puta
Prim. zahvala: 989 puta

PostPostao/la HypnoToad » 07.09.2010, 18:51

Dada, skuzio sam, dok nisam zumirao sliku mi je izgledalo kao mladi Hericium, jako ti dobro izgledaju!
Dal fungiperfecti još uvijek posluje? Pred par mjeseci sam gledao njhov web i htio naručit jablanovaču i još nešto i onda odjednom ode web u p. m. i još uvijek ga nema. A iz europe nisam skoro nigdje našao da prodaju tekuće kulture, samo spore i s ogromnom poštarinom. A ma, traženje i kloniranje divljih, here I come! :D
I want to say I’ve had it, and fuck what might have been
I want to say the battle’s done and we just couldn't win
That we could not prevail verse the world we’ve been given
I didn't just not ask for this, I wasn't asked permission
drvo.bor
rank3
Prim. zahvala: 4 puta

PostPostao/la drvo.bor » 07.09.2010, 23:15

Da, uzimanje uzoraka iz divljine je naj bolji način. Gljive iz šume imaju puno bolje genecke predispozicije od od onih koje se već godinama uzgajaju u sterilnim labovima na agaru i ostalim sintetičkim podlogama. Takav micelij, makar razvijen iz spora, je puno osjetljiviji od divljaka.
Problem je što mnoge zanimljive vrste ne obitavaju u našim krajevima i jedini način je da se naruče s neta.
Evo uspio sam iskopati mail od zadnje naruđbe. Toplo preporučam stranicu, iako im se količina "jestivih " vrsta drastično smanjila. A i cijena nije nimalo ohrabrujuća.

Zlatne ljepotice su trenutačno na agaru, pokušavam ( bezuspiješno :-w ) izolirati rhizomorphic ili neki jači strain. Micelij im je nježan ko tanka vata a kolonizira petrijevu zdijelicu u jednom danu. :ymtongue:

Products ordered

OTMIC-070 Pleurotus citrinopileatus : Golder Oyster
Options:
Available: Single Spore Print Microscopy Kit
$25.00 1 $25.00
Subtotal: $25.00
Shipping cost: $14.45

Total: $39.45
Thank you for visiting and shopping with The Spore Works
The Spore Works
Phone: 865-558-3002
Fax: 866-726-2490
URL: http://www.sporeworks.com
Follow the white rabbit...
Red
Moderator
Zahvalio/a: 242 puta
Prim. zahvala: 668 puta

PostPostao/la Red » 08.09.2010, 07:32

kad smo vec kod tih gljiva, Fabio koji mi je prepustio FSR gradi sajt/forum koji je vec postojao ali nikako da ga ponovo digne na noge.

http://www.bemushroomed.com/

ideja je da se prikupi baza strejnova, jestivih/ljekovitih gljiva i na isti nacin kao FSRE - na zahtjev salje ljudima i oni uzvrate...dakle ista shema.

no vidim da sajt jos nije gotov niti pokrenut pa nemam pojma sta je sa time. uglavnom lik ima zbilja dobro znanje i bavi se time vec jako dugo ali je u skripcu sa vremenom i parama i nikako da pkrene sajt

forum takav je vec postojao, ali mislim da se ugasio. a vidim da je i na shroomeriju objavio najavu itd...ali jos uvijek nista. mozete mu poslat mejl pa pitat ;)
http://www.shroomery.org/forums/showfla ... 9#11675789
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
laske

PostPostao/la laske » 14.09.2010, 23:57

svaka cast na uzgoju :)) i da si ziv i zdravi da se murija sto dalje drzi od tvog malog stana :) :D

Natrag na “Tko ste, gdje ste, što ste?”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.