Pozdrav od putnika sa plave planete

Želite malo sebe otkriti drugima, samo hrabro...
Excitabo
rank1
Zahvalio/a: 22 puta
Prim. zahvala: 5 puta

Pozdrav od putnika sa plave planete

PostPostao/la Excitabo » 25.05.2019, 16:37

Pozdrav za sve koji imaju svest o tome da ne radi hemija vec Duh, bice, entitet koji stoji u pozadini a zajedno sa njime citava planeta Zemlja.

Ispricacu ovde svoje uvide nakon sto sam prvi put dosao u kontakt sa tim veselim, izuvijanim, plavicastim bicima pecurkicama i neka to bude moje upoznavanje sa svima vama, putnicima kroz vecnost na plavoj planeti.

Svaki put do sada, nekih otprilike cetiri-pet puta koliko sam konzumirao psilocybe uzeo sam jednu porciju sto se smatra oko 2 grama susenih pecuraka (svaki put bih osetio da mi telo trazi jos otprilike dva puta toliko oko 6g ukupno a tek kasnije sam saznao da to zovu herojska doza... bice uvek zna).

Prvo sto sam primetio i sto mi je bila jedna od prvih spoznaja da one nisu kao ostala priljava hemija. One se prilagodjavaju mom bicu, kao da znaju nesto o meni sto ni ja sam ne znam.
Osetio sam da su dobronamerne, pune ljubavi, bas kao sto je to majka prema detetu, sto me je dovelo do spoznaje da sam preko njih nekako povezan sa citavom planetom, mogao sam intuitivno u najdubljim slovejima svog bica da osetim da je zemlja zivo bice.
Sve je to nesto sto sam prihvatao i pre i za sta sam bio otvoren, ali to je nesto sto sam znao na intelektualnom nivou, a znati nesto samo na intelektutalnom nivou i nije neko znanje.
Sada sam to znao citavim svojim bicem.
Osetio sam da me to bice koje se krije iza veka voli.
Osetio sam da kroz to bice prica i citava ova predivna planeta Majka Zemlja.
I isto tako osetio sam kako se lose ophodimo prema njoj nasoj majci. To sam takodje znao na intelektualnom nivou, sto je prazna slama, ali sada sam znao citavim bicem kako trujemo jedini dom koji imamo u ovom beskonacnom cudesnom i misterioznom univerzumu. Dom koji nam daje sve i bez koga nema ni nas. Spoznao sam koliko nije normalno sto sebe smatramo zivim i svesnim, a ne ophodimo se tako prema planeti, nemamo svest o tome da je planeta ziva, da ima svest, da ima individualnost, da ima autenticnost, bas kao i biko koji mrav, bubica, zivotinja na kopnu ili moru, bas kao i svaki covek.
Bio sam srecan zbog potpunog uverenja svim srcem da je zivot mnogo vise od onog sto obicno mislimo da jeste, vise i od nase najsmelije zamisli, ali opet bio sam tuzan zbog svoje sopstvene vrste kojoj pripadam, pune arognacije i neznanja.

Na stolu je stajala casa sa alkoholom napunjena do pola. Energetski sam osecao prirodu tog pica koje je dostupno na svakom cosku ove nase neverovatno razvijene i moderne civilizacije. Osetio sam koliko je stetan, koliko je u stanju da degradira svest, koliko je u stanju da unistava i truje dusu. Ali eto ga dostupan u svim porama ljudske vrste.
I onda odmah nakon toga dolazi mi spoznaja da je nesto tako plemenito sto me je dirnulo u dusu, nesto tako divno i magicno, nesto zbog cega vise nikada necu biti isti i nesto posle cega cu sigurno biti bolji covek, tako nesto je ilegalno.
I jos jedan treci talas uvida nakon prva dva je udario u temelje moga bica.
“Kako je moguce da su pecurkice ilegalne, a alkohol je legalan. Sta to nije u redu sa ljudskom vrstom?”.

I tako sam nakon prvog susreta sa Duhom shvatio neke stvari. I bio sam beskrajno srecan i isto tako jako, jako tuzan i razocaran i izgubio sam poverenje u covecanstvo.
Ali verujem da sve ide na bolje i sve vise je ljudi SVESNO.

Sa vremena na vreme iz dubine bica cujem treptaj koji mi kaze “hej proslo je dugo prijalo bi nam da se opet sretnemo sa izvorom ljubavi, lepote, mudrosti i misterije. Prijalo bi nam da pricamo sa dusom Majke Zemlje”.

Sa vremena na vreme sreca mi se osmehne i nekako uspem da dodjem do tog dara koji nam je dat a koji smo sami sebi zabranili.

Ali nastavljam da tragam.
Na ovaj ili onaj nacin, Duh uvek pronadje put.
Beyond Le Fov
Moderator
Zahvalio/a: 358 puta
Prim. zahvala: 1143 puta

Re: Pozdrav od putnika sa plave planete

PostPostao/la Beyond Le Fov » 25.05.2019, 19:09

dobrodosao i hvala ti na ovom postu, malo ljudi dotakne dubinu i uspije izraziti to, a treba.
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
It is only with the heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye.
Spunk
rank5
Zahvalio/a: 35 puta
Prim. zahvala: 54 puta

PostPostao/la Spunk » 26.05.2019, 12:48

Pozdrav druze

“Kako je moguce da su pecurkice ilegalne, a alkohol je legalan. Sta to nije u redu sa ljudskom vrstom?”.

Politika druze, politika koja traje bar 10000 godina. Nisu samo pecurke zabranjene. Zabranjena je svaka neovisnost, svaka divlja misao, divlji osjecaj, svaki nepatvoreni zivot. Domestificiraniji smo od svake stoke...

hej proslo je dugo prijalo bi nam da se opet sretnemo sa izvorom ljubavi, lepote, mudrosti i misterije. Prijalo bi nam da pricamo sa dusom Majke Zemlje”.

Dusa majke zemlje je prelijepa u svojoj nemilosrdnosti. Kad god je vidim, samo slijeze ramenima

Hocu reci, ima nas svakakvih.
I dobrodosao :)
ποταμοῖσι τοῖσιν αὐτοῖσιν ἐμβαίνουσιν, ἕτερα καὶ ἕτερα ὕδατα ἐπιρρεῖ.
entheogenic
rank4
Zahvalio/a: 134 puta
Prim. zahvala: 44 puta

PostPostao/la entheogenic » 26.05.2019, 16:14

Dobrodosao :ymhug:
Ima nas ponesto koji osjetimo ovo o cemu pricas :) borimo se, a familija nije samo u krvi
Om Shanti
AFX
Moderator
Zahvalio/a: 297 puta
Prim. zahvala: 318 puta

PostPostao/la AFX » 27.05.2019, 21:09

Dobro nam došao
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
ChilI
rank3
Prim. zahvala: 7 puta

PostPostao/la ChilI » 28.05.2019, 16:00

Dobrodošao na forumu, samo opušteno.
_______________________________________________________________________________________________________

https://greenbalkan.org/

Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami
ALLIS
rank2
Zahvalio/a: 11 puta
Prim. zahvala: 12 puta

PostPostao/la ALLIS » 29.05.2019, 14:26

Doborodošao predivno napisano <3
klada
rank5
Zahvalio/a: 120 puta
Prim. zahvala: 31 put

PostPostao/la klada » 29.05.2019, 14:55

Bravo :mushroom: :sunn:
Firmus
rank3
Zahvalio/a: 21 put
Prim. zahvala: 22 puta

PostPostao/la Firmus » 29.05.2019, 18:51

Odličan opis, jedva čekam da ih isprobam, pogotovo zato što imam problem s alkoholom. Znam koliko je alkohol štetan, ali svaki put iznova se seditiram sa njime da život bude malo podnošljiviji. Itekako sam svijestan razlike između intelektualnog shvaćanja da je nešto loše i kad to znaš cijelim bićem.
Primjetio sam također kad konzumiram kanabis koliko mi alkohol postane odbojan. Jednom sam bio sa ekipom i uvukao sam nekoliko dimova, nakon toga sam uzeo samo mali gutljaj alkohola i odma sam osjetio zatupljujuće učinke alkohola i nije me u tom trenutku bio nimalo privlačio.

Već sam istražio sve što mi treba za uzgoj. Za početak planiram uzgojiti skroz malu količinu. Već sam nabavio vermikulit i danas sam naručio spore, sad još trebam nabaviti perlit, 2 kutije od oko 50L, šprice i iglu, skalpel i alkohol za dezinfekciju.

Ima li neko preporuku sa kojom dozom da počmem? Ne vjerujem da ću imati strpljenja sušiti gljive, pretpostavljam da nema neke razlike u učinku?
Znam da je 1.5-2g sušenih neka standardna doza, ali trenutno nisam zadovoljan svojim životom tako da mislim da bi to bio jako težak trip, jer bi se trebao suočiti sa svim lošim odlukama koje sam napravio...
Spunk
rank5
Prim. zahvala: 54 puta

PostPostao/la Spunk » 30.05.2019, 04:09

Ako vec nisi prosvrljaj malo po netu o mikrodoziranju.
ποταμοῖσι τοῖσιν αὐτοῖσιν ἐμβαίνουσιν, ἕτερα καὶ ἕτερα ὕδατα ἐπιρρεῖ.

Natrag na “Tko ste, gdje ste, što ste?”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.