Pozdrav iz Banja Luke!

Želite malo sebe otkriti drugima, samo hrabro...
ficus
rank1
Zahvalio/a: 1 put

Pozdrav iz Banja Luke!

PostPostao/la ficus » 22.06.2018, 21:24

Pozdrav svima!

Nakon moje dugogodišnje depresije (12 godina) i blizu 10 korištenih SSRI terapija, odlučio sam da probam prirodniju varijantu. Ljekovi jesu me riješili depresije, ali nisu po pitanju hroničnog umora, kocentracije i motivacije. Tako da se nadam da će mi neko ovde posavjetovati i dati neki savjet.

Uzimajući u obzir da se i bavim umjetnošću, tu postoji i znatiželja. Nadam se da će mi se otvoriti novi kreativni horizonti kroz magične gljive.

Potrudit ću se da svojim skromnim znanjem doprinesem ovom forumu. :)

:mushroom: :mushroom: :mushroom:
Duka
rank5
Zahvalio/a: 16 puta
Prim. zahvala: 37 puta

Re: Pozdrav iz Banja Luke!

PostPostao/la Duka » 12.02.2019, 11:02

Verujem da nikad ovo nećeš pročitati ali da napišem svejedno.
Probaj mikrodoziranje, kreni od 0.2g sušenog Psilocybe cubensisa, pa postepeno povećavaj dozu do maks. 0.5g, nađi koja ti odgovara, niže doze su jedva, skoro neprimetne, ali zasigurno otklanjaju simptome depresije, dok su ove više malo očiglednije, ne znam da l' si upoznat sa pojmom, uglavnom uzimaš toliko malu dozu da ne primećuješ očigledne efekte, ali opet kognitivne sposobnosti i raspoloženje ti se poboljšaju na nekoliko sati koliko traju efekti gljiva, nakon toga ide "afterglow" faza koja traje sledećeg dana, dok je dan nakon toga bazna linija, ili ti svi efekti nestaju, sledeća doza se uzima dan nakon tog. Jedan dan uzimaš, dva pauziraš, pa ponovo uzimaš. Ako probaš ovo samo znaj da više nije bolje, i da doze od 0.4 pa naviše nekad umeju i da smetaju, da budu i suviše intenzivne i da umesto da ti poboljšaju koncentraciju, one ti je fokusiraju na sebe, na svoje probleme, više su introspektivne. Ne mora biti loše, zavisi šta želiš od njih.
Ukoliko budeš želeo da probaš konkretnu dozu zbog depresije, opet, više nije bolje, nemoj preterati, možeš više odmoći sebi nego što bi pomogao, nemoj više od 2 ili 2 i po grama.
Pročitaj na netu negde konkretne savete kako da imaš pozitivno iskustvo, pogotovo je bitno obzirom da si depresivan, nikako ne uzimaj dok ne budeš psihički spreman, i samo ukoliko se tog dana osećaš dobro, pozitivno raspoloženo, jer u suprotnom će te zasigurno baciti u loš trip. Loš trip ne mora biti loš na duge staze, dosta dobrog se izvuče iz lošeg tripa, možda čak i više nego iz "pozitivnog" ali za prvi put ciljaj ka tome da se lepo provedeš, ništa više od toga.
Nadam se da ćeš pročitati ovo nekad, srećno.
AFX
Moderator
Zahvalio/a: 286 puta
Prim. zahvala: 308 puta

Re: Pozdrav iz Banja Luke!

PostPostao/la AFX » 14.02.2019, 14:27

Meni su dosta pomogle oko depre..zna se desiti, ali sada s razlogom..
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"

Natrag na “Tko ste, gdje ste, što ste?”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.