Boom festival 2012

Obavijestite druge o zanimljivim događanjima bilo koje vrste
Avatar
Rhea
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 07.12.2011, 20:01
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Boom festival 2012

Post Postao/la Rhea »

hej, alo, dobro veče ;) pa šta svi trabunjate da se Ozora gasi, gubi se duh i što ti ja znam :-s ma to su izmišljotine, mora entko bockat za bezveze.. ja mislim da će itekako Ozora 2012. biti bolja nego prošle zato jer ja dolazim :D hehehe šalim se.. biti će čak i bolja jer se bliži famozna 2012. kapiši? :-* tak da nema rasprave, svi pravac piškozootok Mađarska :ymhug:
Avatar
Sophia
rank8
Postovi: 306
Pridružen/a: 23.03.2010, 23:13
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 106 puta

Re: Boom festival 2012

Post Postao/la Sophia »

ma zbog čill flora mi je malo žao, sve ove god glavni na čilu su bili ekipa sa ULTIMAE rec. i sa d ove god nema nikog i ja plačem, i tužna sam zbog toga :((((_____________ al dobro, ali mi se zato main flor čini mrvicu manje kuruzni :x AJJA :x ATRIOHM :x :x :x :x :x

tj, evo šta oni vele --- ostalo moram preslušat što su novog radiili, ali da mi je samo Ajju i atriohm i kaju i warp čut ja sretna :D

O.Z.O.R.A. 2012 Psychedelic Tribal Gathering

lineup so far:

Main Stage:
The Infinity Project :x , Growling Mad Scientists, Tsuyoshi Suzuki, System 7, Kox Box, Tristan, Laughing Buddha, Dick Trevor, Kindzadza :ymdevil: , Atriohm :x :x , Giuseppe :x :x , Ajja :x :x :x :x , Psychaos, Deedrah, Earthling, Son Kite, Silicon Sound, Chromatone, Flip-Flop...

Chill Out Stage:
Digital Mistery Tour, Saafi Brothers, Gaudi, Minilogue, Mauxuam, Kaya Project :x :x :x :x , Antonio Testa, Nick Manasseh, Warp Technique :x :x :x , Green Beats, Nova, Josko, Justin Chaos, Nick Interchill...

Magic Garden: Performances, workshops, handicraft, lectures...

Same venue!

More info soon...
vjeruj i dalje u čvrste zakone materijalne stvarnosti.ti su zakoni potrebni da bi mogao živjeti.ali nemoj ograničiti svoje vjerovanje samo na njih.prihvati činjenicu da postoje i druge stvarnosti u koima vrijede drugačija pravila i zakoni...pan
Avatar
Rhea
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 07.12.2011, 20:01
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Boom festival 2012

Post Postao/la Rhea »

jedva čekam :D ovo će mi biti prva Ozora, ali ne i posljednja! Briga me ako se organizacija mijenja, bitno da smo mi puni duha, pozitive i još svačega nečeg :ymdevil:
proboscis
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 26.06.2012, 21:49

Re: Boom festival 2012

Post Postao/la proboscis »

Ajmo ajmo, OZoRa. Ne brinem kako ce biti na Ozori. Previše se to nešta analizira, ne treba tako razmisljati, samo se čovjek umori od toga i zbuni sebe i druge. Idem, nisam još bio, vidjet cu kako je. Vjerojatno lose biti nece, kako vjeruješ tako će i biti, pa vi odlučite dragi moji! :D
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Boom festival 2012

Post Postao/la Psychonaut »

Vratimo sa se prije 7 dana sa Booma. Bilo je jako lijepo.

Festival se odigrava na obalama jezera, i zauzima dosta veliku povrsinu. Vrijeme je dosta suho, i ima jako puno prasine u zraku. Kazu da je bilo oko 27000 ljudi, sto je slicno kao na Ozori. Razlika je sto je kamp naselje na jednoj strani prostora, a fesetival se duzino proteze u suprotnom smjeru. Dnevna temperatura bila je od 30 do 35, dok je po noci bilo od 20 do 15. Po danu je dosta vruce (ali kupanje u jezeru uvijek pomaze - samo skinete odjecu i uletite na par minuta!), ali su noci bile krasne.

Cijeli festival djelovajo mi je kao raj na zemlji. Na neke stvari, kao sto je vrucina i prasina nije moguce uticati, ali organizacija je bila odlicna. Samo cu reci da su imali drvene WC-ove ispod kojih su bile iskopane jame sa kompostom, i koji su uvijek bili cisti! Zamislite - festival na kome su WC-ovi cisti i ne smrde :) Tuseva je bilo malo, ali to nije problem zbog jezera.

Sto se sadrzaja tice, kocept festivala je bio dosta specifican. Ne radi se samo o muzickom festivalu, vec o kulturnom okupljanju. Ukratko, sadrzaji su bili sljedeci:
Dance Temple - to je bio main stage. Dosta manji nego na Ozori, ali na pijesku i sa finim dekoracijama
Alchemist Circle - to je bio drugi po velicini stage, uglavnom elektronska muzika, mada ne tako brza kao na mainu
Chillout stage - mali ali ugodan
Osim toga, bila su jos 2-3 mini stage-a na kojima je bilo muzike, i jako puno performansa (npr. fireshows, zongliranja itd)
Luminal Village - prostor za predavanja i video projekcije. Puno zanimljivih ljudi koji i su imali sta reci, ovdje su nasli prostor za to. Mi smo npr. slusalio Rick Doblina, osnivaca i predsjednika MAPSa, i brojne druge zanimljive sarzaje.
Sacred Fire - Ovo je dio festivala slican Magic Gardenu na Ozori. Ugodna porodicna atmosfera, drvece, dekoracije, prostor za djecu.
Healing Area - razne vjezbe, yoga, temazcal, meditacije, grupne i individualne terapije itd.

Osim toga, bilo je i puno krasnih umjetnickih instalacija, kao npr. Empire of Love, nevjerovatna zgrada - muzicki instrument koja je opcinila vecinu posjetitelja!

Sto se tice hrane, ponuda je bila odlicna (veliki izbor, sve ukusno, uglavnom bez mesa), ali su cijene bile dosta visoke. Pogotovo obzirom da je festival izolovan i da nije bilo pravih prodavnica. Trebalo vam je 5-8 eura za obrok, ali vecina restorancica je omogucavala "rad za hranu", tako da mi se cinilo da ljudi imaju izbor. Vecina tanjira/casa su bila ili povratna ili napravljena od papira i drveta. Jako malo plastike.

Struktura posjetioca bila je ocekivano sarolika. Rekao bih da ekipa u prosjeku nije bila tako mlada (vjerovatno je prosjek bio 25-30), ali svi su bili izrazito prijateljski i otvoreni.

Sto se tice koristenja psihoaktivnih supstanci, moram pohvaliti organizatore zbog toga sto su obezbjedili besplatno testiranje i identifikacija uzoraka druga, i non-stop pruzali usluge kosmic-care, odnosno brige o ljudima sa losim tripovima. Bilo je vrlo malo alkoholoa(pivo i jedan stand na kome se prodavao tvrdi alkohol, znaci zanemarjlivo), ali se jako puno konzumirao hasis. Takodje, mislim da je bilo svega, sli su MDMA i LSD dominirali. Na prezentaciji rezultata testiranja droga, saznali smo da je vecina mdma bila cista, skoro sav lsd je bio ok, dok je situacija bila losija kod nekih drugih supstanci kao sto je speed i kokain koji su bili nekvalitetniji. Na moju veliku zalost, rezultati testiranja su pokazali i da su opticaju bile i Extacy tablete koje su sadrzavala PMA, imali su dvije takve tablete na testiranju od par stotina uzoraka.

Nama je u sustini bilo prelijepo, i mogu od srca preporuciti Boom. Malo je skuplja avantura, ali je vrijedno svega.
Mozda kasnije okacim i neke slikice.

Peace :psy
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Boom festival 2012

Post Postao/la Red »

Uuuuu odlično, tako mi je drago da ste se vratili sa dobrim utiscima i da ste se fino proveli. Očekujem koju sliku :D
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
WIZARD
rank4
Postovi: 113
Pridružen/a: 30.04.2010, 03:20
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: Boom festival 2012

Post Postao/la WIZARD »

kolko si para potrosio sve ukupno?( u evrima)
Sometimes there is a moment as you are awakening when you become aware of the real world around you, but you are still dreaming.When you dream there are no rules, people can fly, anything can happen.
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Boom festival 2012

Post Postao/la Psychonaut »

Sve ukupno oko 800E. Putovanje od od 9 dana, avion do Lisabona (280E), boom bus(65E), ulaznica(120E), 7 dana na festivalu, sasvim lagodno i bez puno ekonomisanja (300E), i onda jos 1 dan u Lisabonu sa smjestajem u nekom pansionu, suveniri i tako.
Prilicno je skup festival, al isplatilo se.
Pozivam te da budes moj ucitelj
Odgovori