Psychedelic science festival

Obavijestite druge o zanimljivim događanjima bilo koje vrste
Odgovori
Avatar
silvangoran
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 14.04.2017, 22:17
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 55 puta

Psychedelic science festival

Post Postao/la silvangoran »

Od 21. do 24.4. može se Psychedelis science festival pratiti uživo ;) http://psychedelicscience.org/about/schedule
If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is - infinite.
William Blake
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Psychedelic science festival

Post Postao/la AFX »

Debilana od teme i festivala.
Eto.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
silvangoran
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 14.04.2017, 22:17
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 55 puta

Re: Psychedelic science festival

Post Postao/la silvangoran »

Zašto tako misliš? Stvarno me zanima. Sudjeluje i Stanislav Grof...
If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is - infinite.
William Blake
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Psychedelic science festival

Post Postao/la shroomko »

Meni bas izgleda cool malo sto sam pogledao. Ova tema mi je zapela za oko: tretiranje alkoholizma ayahuascom.
Avatar
silvangoran
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 14.04.2017, 22:17
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 55 puta

Re: Psychedelic science festival

Post Postao/la silvangoran »

:ymhug: Meni se čini važnim da svi psihodelici dobivaju na javnosti i ozbiljnosti. A to je početak puta za izlazak iz ilegalnosti i što je još važnije - kažnjivosti. Uskoro države neće moći pobijati niz ljekovitih svojstava gljiva, aye, meskalina i sl. Napokon će prestati licemjerna briga o tome tko što radi sam sa sobom u svoje privatno vrijeme :thumbsup:
If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is - infinite.
William Blake
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Psychedelic science festival

Post Postao/la shroomko »

Malo preoptimisticno mozda... Davno sam citao o tome, ali zabranili su istrazivanje psihodelika u 1960tima bas zato sto je Timothy Leary, profesor sa Harvarda, rekao da bi psilocibin trebalo davati svima. Ali sad je drugacija klima, nadam se.

Ali nece nas znanost spasiti, spasiti ce nas ljudski duh i stanje uma koji kaze da je neprihvatljivo da vlade zabranjuju takve stvari. Jos nismo tamo, ali smo na dobrom putu. Mislim da je marihuana imala prije 20 godina puno vecu stigmu nego sada kad cak i stariji ljudi vjeruju da ce jednog dana biti legalna.
Avatar
silvangoran
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 14.04.2017, 22:17
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 55 puta

Re: Psychedelic science festival

Post Postao/la silvangoran »

Pa moramo priznati da se prije koju godinu u Americi išlo u zatvor ako su ti našli malo marihuane, a sad je u SAD stanje kakvo ni SF filmovi nisu predviđali: legalizirana je za rekreacijsko i zdravstveno korištenje u Alaski, Californiji, Coloradu, Oregonu, Massachusettsu, Maineu, Nevadi i Washingtonu: https://en.wikipedia.org/wiki/Cannabis_ ... ted_States i http://www.thecannabist.co/2016/10/14/l ... tes/62772/

Osim u SAD-u, dekriminalizirana je, odnosno bar djelomično legalizirana u Australiji, Bangladeshu, Kambođi, Kanadi, Čileu, Kolumbiji, Kosta Riki, Češkoj, Njemačkoj, Indiji, Jamaiki, Meksiku, Nizozemskoj, Portugalu, Južnoj Africi, Španjolskoj i Urugvaju: https://en.wikipedia.org/wiki/Legality_ ... by_country

Nije li to razlog za biti optimističan? Sve više mladih razumije o čemu se radi, pa kad postanu političari, izglasat će ono što većina bude tražila. U SAD-u 61% (konzervativnog i religioznog stanovništva!) podržava legalizaciju marihuane.
If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is - infinite.
William Blake
Odgovori