Dolazak Vandane Shive u HR

Obavijestite druge o zanimljivim događanjima bilo koje vrste
Odgovori
Avatar
Mi_Moon
rank3
Postovi: 73
Pridružen/a: 09.02.2014, 22:11
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 12 puta

Dolazak Vandane Shive u HR

Post Postao/la Mi_Moon »

Dobio sam info da u 5om mjesecu dolazi legendarna aktivistica po pitanju anit GMO i anti neolibelarne globalizacije i sveeega lošega u ovom svijetu. Organizirati će se događaj sa temom međunarodne godine tla i očuvanja autohtonih sorata sjemenja . :cheesy:
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Dolazak Vandane Shive u HR

Post Postao/la Shanti »

Jeeeej :ymparty: žena je legenda, treba nam takvih...ma joooj zamisli da se uspije organizirano educirat sve više i više poljoprivrednika za prave metode uzgoja hrane...uh to bi bilo prezakon...

povećanje prihoda, poboljšanje općeg zdravlja, dizanje svijesti, samostalnost...uh sretna i zdrava djeca...

al šta kad ovim našim haharima nemoš objasnit 2 stvari...misle da ništa ne može bez 3 tone agrokemikalija :ohnoo:

možda bi trebalo ciljano kontaktirat one ljude koji imaju veći potencijal da shvate, možda malo mlađe,
otvorenije.. :-?

pretpostavljam u ZG da će doć ?
Avatar
Mi_Moon
rank3
Postovi: 73
Pridružen/a: 09.02.2014, 22:11
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Dolazak Vandane Shive u HR

Post Postao/la Mi_Moon »

Vjerovatno, još se treba event organizirti. Koelgica je dobila mail od Shivine udruge da će dolaziti . A što se tiće ispravne agrikulture ili ti "Carbon Farming" to je po meni jedna od najobečavajučih metoda u borbi protiv klimatskih promijena. Zdravo tlo zdravi ljudi, također zdravo tlo sa razvijenom biologijom ima ogromne mogučnosti skladištenja CO2 iz neba u oblik organske materije. O gljivama u toj ulozi da ne pričam.. Preporučujem knjigu "Grass Soil Hope". Odličan edukativni materijal. A udruga ZMAG (permakulturni edukativni centar i aktivisti) u 2016 planira uspostaviti edukaciju po navedenim temama za već postoječe poljoprivrednike ;). Good stuff m8 :ymapplause:
Odgovori