[Mo:Dem] Momento Demento

Obavijestite druge o zanimljivim događanjima bilo koje vrste
Avatar
pjegava hijena
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 08.03.2013, 01:02
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la pjegava hijena »

A tako je na takvim festivalima, i neobično postaje obično! :p
Avatar
Markandeya
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 04.05.2015, 12:32
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la Markandeya »

Društvo, nadam se vašem ponovnom dolasku na MO:DEM 2015... vidimo se, družimo se... :)
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la Perun »

Moram pitat, inače ne idem po festivalima, nisam nešto za gužve i to, pa me zanima:
U cijenu je uključen šator i to? Parking? Može li pas sa mnom?
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
entheogenic
rank4
Postovi: 136
Pridružen/a: 16.01.2014, 11:03
Ima zahvala: 144 puta
 pohvaljen: 47 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la entheogenic »

Kako si tocno mislio da je u cijenu ukljucen sator? Imas kamp u kojem se fino smjestis i uzivas :)
Psi i druge zivotinje su inace neizostavan dio ovakvih festvala tako da bi trebao moc ponest i psa, a parking ce sigurno bit organiziran :)
Pogledaj si jos sve na stranici od momenta!
Om Shanti
Avatar
pjegava hijena
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 08.03.2013, 01:02
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la pjegava hijena »

Možeš dovest psa sa sobom, iako stvarno ne preporučam, muzika je jako jako glasna i ne staje tih nekoliko dana, jedino ako si spreman stvarno svake sekunde bit s njim i čuvat ga, dat mu dovoljno odmora od svih vizualnih, auditivnih i olfaktivnih distrakcija, dosta pasa od prošle godine i godine prije su bili zbunjeni, tumarali okolo dehidrirani zbog nepažnje vlasnika koji su ih ostavljali po par dana same da šeću okolo dok se oni zabavljaju. Tužno mi je to bilo jer se vrate doma istraumatizirani. Mislim da party nije mjesto za psa, just a friendly advice! :)

Šator si nosiš sam i što prije dođeš to bolje jer se dobra mjesta brzo popune, pa da ne spavaš na padini. ;) I parking osiguran!
Avatar
entheogenic
rank4
Postovi: 136
Pridružen/a: 16.01.2014, 11:03
Ima zahvala: 144 puta
 pohvaljen: 47 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la entheogenic »

Jel zna netko jel ima kakav goa dj na modemu ove godine?
I jel ide tko?
Om Shanti
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la Shanti »

nema goe, možda na ovom alternative stage-u, al bit će dobrog ambienta i duba svakako ako ti forest dopizdi na mainu...
Avatar
entheogenic
rank4
Postovi: 136
Pridružen/a: 16.01.2014, 11:03
Ima zahvala: 144 puta
 pohvaljen: 47 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la entheogenic »

Evo da podjelim neka svoja iskustva sa modema:
Bilo je genijalno! Spoj lokacije, ljudi i glazbe je napravio jedan jako lijepi sklad, posvuda osmjesi i dobro raspolozenje :) Main floor po noci mozda malo prenatrpan, a i glazba mi je bila malo dosadnjikava pa tamo nisam provodio puno vremena, osim na jednom, najboljem dj setu na kojem sam ikad bio --> eat static razvalio floor koliko znam jedinim goa setom na festivalu..neopisiva sreca, po meni tocno pogodena bit dnevnog goa seta, nakon kojeg su na flooru padali zagrljaji i cestitanja - kolektivno slavljenje zivota :D
Alternative floor je bio odlican, predivno ureden, tokom dana je svirala ambietalna glazba koja je pridonosila opustenom i ugodnom ugodaju na samom festivalu. Podrucje oko rijeke puno ljudima, jedni prodaju na standovima, drugi plesu sa raznim rekvizitima, treci pricaju i smiju se..dok to sve sa osmjehom promatraju pojedinci u povisenim stanjima svijesti :)
Dub floor nisam puno posjecivao, no i tamo je bilo sasvim ok..opisao bi ga kao neku jako zanimljivu i vrlo glasnu zajebanciju, ovaj je floor kao i svaki predstavljao neki totalno drugaciji svijet.
Sama lokacija je predivna, raj na zemlji..mreznica puni cijeli prostor nekom cistom i zivom energijom, a sam vrhunac je slap za koji je jos prije jedan forumas rekao da je izvor ciste energije, prane(ili tako nesto) sa cime se potpuno slazem :D Sa druge strane slapa predivna spilja i sumski putic te ogromne bijele stijene koje pokazuju moc prirode. Jedno od lijepsih mjesta bila je litica planine na koju se bilo moguce popesti, na samom vrhu te obuzme osjecaj slobode i ljepote zbog predivnog pogleda koji ista pruza..nesto sto se mora dozivjeti!
Sve ovo cini ovaj festival priblizno savrsenim, no najveci udio u tome imaju predivni ljudi s kojima sam dijelio ovih 7 dana, nikad nisam vidio toliko ljubaznih i sretnih ljudi na jednome mjestu, iz mog ne prevelikog iskustva sa festivala obicno prvih nekoliko dana sve bude puno veselja no kasnije duh splasne sto ovdje nije bio slucaj! Upoznao sam neke od najboljih ljudi u svome zivotu, upoznao sam potpuno slobodne ljude koji su mi pomogli da i sam to postignem :)
Losih strana na festivalu nisam uocio puno, osim na nekim mjestima otrovane vode zbog kojih se pola ljudi razbolilo, te malo previsokih cijena, no opet tako je to na festivalima.
Om Shanti
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la wonaabi »

recite ne yogi, kao drogi!
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Projektili osiromašenog urana na Slunju

Post Postao/la wonaabi »

Ispričavam se ako je ovo offtopic i što izvlačim temu iz groblja, ali s obzirom da imam ljepe uspomene na momento zanima me što mislite o ovim
novim dogovorima kolindice i amera vezane za moderniziranje vojnog poligona u Slunju? Pogotovo zbog toga što je u neposrednoj blizini festivala
i zato što se ispaljuju radioaktivni projektili. Čudno mi je da tako malo ljudi zna za to. Kad sam pričao s našim i stranim ljubiteljima prirode na
festu svi su me čudno gledali kad sam im rekao da mogu pobrat metak il nagazit na minu ako zalutaju.
Ni sam nebi skuzio da mi jedan lik iz organizacije festivala nije predložio da si otplatim kartu tako što bi tjerao utripane hipije s područja poligona.
Čudno mi je da se jedan međunarodni festival održava na takvom mjestu, a ljudi nemaju pojma o tome.
Evo par citata iz intervjua sa Hazlerom (izvor::http://promise.hr/zbog-radioaktivnosti- ... sta-djeca/)

”Kasnije sam razgovarao s jednim od njihovih časnika, koji me uvjeravao da je radioaktivnost od projektila s osiromašenim uranom vrlo slaba, odnosno da imaju samo dvije radioaktivne jedinice, iako je gornja granica pet radioaktivnih jedinica. Budući da sam stručnjak za te stvari, rekao sam mu da se radioaktivnost svaki put pribraja, što znači da s vremenom postaje sve opasnija, jer ne iščezava iz prirode, već se uvećava. Uslijed višegodišnjeg ispaljivanja projektila, sve veća doza radioaktivnosti ide u drveće, biljke, voće i povrće… Upravo zato u Slunju umire sve više mladih žena i rađa se sve više kljaste djece. To je posljedica vojnog poligona. Osim toga, na tom se poligonu ispaljuju teški projektili, što opasno ugrožava taj sedrasti, vodom bogati teren”,
”Nisam se šalio, niti preuveličavao, kada sam rekao da će vojni poligon uništiti Plitvička jezera. Ako se hitno ne zaustavi ispaljivanje razornih projektila te projektila s radioaktivnim uranom te ako se ne spriječi daljnje jačanje i širenje poligona, što su u u SAD-u dogovarali hrvatska predsjednica i general Drago Lovrić, Plitvička jezera i Rastoke bit će uništeni! Zamjeram speleolozima što i oni o tome ne progovore. Od detonacija se doslovce tresu stakla u Slunju. A najbolji dokaz da je stanje već sada alarmantno jest činjenica da u slunjskom kraju, u blizini poligona, više nema divljih životinja, pa lovci u velikom luku zaobilaze ta nekad bogata lovišta. U zapadnom dijelu nekadašnjeg slunjskog kotara – koji se prostire prema Plješivici, nema više ni jastrebova, vrana, svraka i drugih ptica, kao ni veprova, lisica i drugih divljih životinja. Ostali su jedino kosovi i sjenice, jer te ptice nisu tako osjetljive na projektile. A kada u prirodi nema životinja, onda je to vrlo loš znak. Zato i tvrdim da postoji velika opasnost da će detonacija uništiti Plitvička jezera. Dakako da je poligon velika prijetnja i za turizam, koji se sve više razvija u okolici Plitvica i uz slunjske Rastoke”,
Ako pročitate cijeli članak vidi se da lik nije baš neki ljubitelj srba ni yoga(slavije al mislim da bi bilo ljepo kad bi nešto ružno kao ksenofobija motiviralo ljude na želju za očuvanjem prirode. Neznam kakva bi se to turbulencija u kolektivnoj svijesti trebala dogodit da ljudi preuzmu jednaku incijativu i slogu glede ovakvih pitanja, kao i za pederluk, seksualni odgoj u školama ili rezultat omiljenog nogometnog kluba. Mislim da idem iskopat neku temu il nečiji post i pisat nešto o gnojnim kurčevima, ili odfurat pasa da se posere ispred crkve...ništa drugo mi nema baš nekog smisla. Mozda bi se mogli okupit u krug i pjevat kumbaja i intenzivnom namjerom stvorit magični štit koji poništava projektile? Da mislim da ću definitvno napravit to, meditacija mi zvuči odlično :thumbsup:
recite ne yogi, kao drogi!
Odgovori