[Mo:Dem] Momento Demento

Obavijestite druge o zanimljivim događanjima bilo koje vrste
Avatar
entheogenic
rank4
Postovi: 136
Pridružen/a: 16.01.2014, 11:03
Ima zahvala: 144 puta
 pohvaljen: 47 puta

[Mo:Dem] Momento Demento

Post Postao/la entheogenic »

Pozdrav, znam da kasno pitam ali svejedno: jel ima nekog na Momento Demento festivalu od forumasa za druzenje, upoznavanje itd. :) I ako netko kojim slucajem tek ide tamo da ima mijesta za dvoje jer mi je prijevoz trenutno problem zato sto nisam planirao odlazak jer nisam do sada ni imao ulaznice.
Om Shanti
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Bio sam na festivalu, pokupio se s njega u subotu. Zbilja pre prekrasna lokacija, smještaj čil stagea uz rijeku i slapiće koji generiraju pre pre finu pročišćujuću energiju, sama koncentracija na njega snažno otplavljuje unutarnju zmazanoću. Cijeli festival je bio u elementu vode, mnogo kiše i vlage. Pogled sa slapa na čil livadu po danu kad je došlo sunce je zbilja idiličan, djeca, mladi i stari se igraju, pričaju, plešu i zabavljaju kao da su svi jedna jedina obitelj na pikniku. Glazba na čilu osrednja, bilo dobrih stvari, sve je organizirano dosta dobro. bilo je finih novih poznanstva i stjecanja novih isto rezonantnih prijateljstva, raj...

i onda kao kontrast, main stage, super je to što je odvojen da se ne čuje dolje na čilu. da bi se došlo do maina ide se po strmim štengicama gore u šumu ali nije takav problem doć do gore ako nemate male noge. fina šuma i smještaj, dekoracije, sve kul. Čak sam naletio treći dan na dobar trens i otplesao si kvalitetno pola sata, hvala na tome, ali više nisam naletio na ništa dobro, uvijek kada bi došao bio je neki progresiv a njega ne podnosim. No svaki put kad bi došao gore bilo je sve gore i gore, zadnji put sam došao na main s petka na subotu u noći i to je bila sodoma i gomora, fascinantno za onoga tko vidi malo više u astral. ljudi izdrogirani sa svim mogučim drogama, potpuno energetski otvoreni i stopljeni sa čitavim crnilom nad njima i kroz njih koje se hrani njima, jadni ljudi ni neznaju šta im se dešava, samo se cimaju bez ritma u deliriju izgubljeni.
U tom trenutku glazba nije bila glazba nego destukcija, ono što je tada izlazilo iz zvučnika nije imalo ni jednu harmoniju već samo potpuni multidimenzionalni kaos tijela, uma i duše. Mislim da ni deset amazonskih šamana nebi moglo održavati i braniti ljude tamo.
Pokupio sam se ubrzo nakon toga do slapa da se očistim, morao sam tamo sjedit dva sata ali isplatilo se, veoma je močan.
Ali s druge strane nađe se predivnih ljudi koji posebno svjetle, nemože se to baš često vidjeti.

Uglavnom jako lijep festival s krajnostima svjetla i tame. takvi festivali zahtjevaju veliku unutarnju snagu, pogotovo čistih ljudi jer će se poprilično namućiti da ostanu čisti i u svom centru bez puno energije i vlasti nad svojim umom.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la Ninti »

Ideš koje iskustvo..
Uvijek sam se pitala otkud ti momenti izbrijavanja panike i ostalih negativnih emocija u većim grupama ljudi. Osjeti se to baš intenzivno, al uvijek sam sumnjala da sam ja sama izvor toga i neki moji demoni? Kako raspoznaš razliku - da te napada nešto izvana?
I kak se obranit od toga, osim da pobjegneš glavom bez obzira?
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Svijesnost i poznavanje svoje duše je jedino oružje protiv crnila, da bi bila svjesna razlike onoga šta ti jesi, svojim bićem i dušom, a što nisi. Praksom meditacije postaješ svjesna izvora svojih misli, i kad te nešto napadne veoma je jasno da to nisi ti, iako se kamuflira u tebe i predstavlja se kao ti, kao tvoje misli i osjećaji. ponekad su ti napadi toliko naivni da im se jednostavno nasmiješ, a nekad su malo veći problem. Uvijek traže najslabije karike tvoje ličnosti i tu se pokušavaju ugnjezditi, koriste uglavnom sve tvoje gluposti koje si već odavno prerasla.

braniš se kroz kontrolirani fokus svijesti, prvo pobjegneš glavom bez obzira, onda ugasiš um jer misli nisu tvoje i netrebaš ih, one su samo energetska jeka, nečega u tebi oko tebe. fokusiraš se na vlastito unutarnje svjetlo, tako dovodiš svoj duh u prvi plan svog bića, samo držiš fokus u centru srca, možeš si pomoći raznim vizualizacijama, svatko ima svoj način, uspješnost fokusa i vizualizacije ovisi o količini tvoje energije i snazi napada, ponekad su napadi takvi da uopće nemožeš vizuializirat svjetlo, a fokus leti kao list na vjetru. Voda čisti, rijeka čisti još više, slap čisti još više i nabija te energijom, slap oslobađa ogromnu količinu orgona (prane) iz vode, i to možeš iskoristiti. Zemlja čisti i transformira sve, zrak čisti, vatra čisti... imaš intuiciju, duh čitavo vrijeme priča s tobom, sve ti govori, kroz intuiciju.

no dobro nije ovo tema za ovakve rasprave, možemo nastaviti negdje drugdje
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la 314 »

". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la Psychonaut »

Meni se isto nedavno desilo da sam na festivalu dosta propao u "tamnu stranu". Pri tome tamna ne znaci losa ili zla, vec jednostavno ono sto ne zalimo da vidimo, ono sto nam se ne svidja, sto je tamo i cega se bojimo. Bas sam mogao da razumijem i cijenim rad HR Gigera.
Ne znam koliko je povazano sa tim, ali u sljedecih desetak dana definitivno nisam bio u "svojoj energiji", mucile su me stvari za koje sam odavno mislio da sam ih prevazisao. Valjda je to ono sto Beyond naziva demonima. Doduse, mogu reci da sam sigurno bio svjesniji nego ranije sta se sve desavalo.
Ali eto, tako je kako je, borba se nastavlja. Sigurno mi je to iskustvo bilo neophodno da se nesto naucim :psy
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la HypnoToad »

Beyond, sjecas se o cemu smo raspravljali pred neko vrijeme, i kako sam ja opisao svoje vidjenje nekih festivala? Gotovo doslovno tim rijecima. Znaci nazalost takve krajnosti ipak postoje, nije sve samo moje subjektivno vidjenje.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Postoji ta crna krajnost, naravno, tu je, ali nije sama, vidiš ja sam trenser u velikoj mjeri i vidim i drugu stranu novčića, proživio sam jednako i lijepe trenutke pune gušta života na tom istom mjestu na kojem sam proživio i pakao, u razmaku dva dana, s drugim artistom, koji nije spuštao ljude u niži astral svojim radom već dizao u višu gainu prirodu, ta glazba nije bila disharmonični kaos već kompleksne isprepletene harmonije koje kao da je svaka od njih tisuću zadužena da vozi jedan dio fragmenta mog bića.

Kut percepcije je samo stvar energetskog medija u nekom trenutku, energetskog stanja iznutra i izvana, glazba je veoma močna, pogotovo trens, jer transcendira svijest, otvara um. Artisti su artisti i imaju pravo radit art u svim krajnostima, ali ovaj kaotični trens je za mene malo preveliko igranje s vatrom, sa psihičkim i duhovnim razinama ljudi... dok pak s druge strane trens kojeg su radili audio inženjeri probuđenog duha je sveta stvar za mene jednako ko i gljive.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la HypnoToad »

Ma, meni je dovoljno da glazba otvara portale radosti i pozitivnosti, one transcendentalne i astralne cu ostaviti nekom drugome. ;)
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Post Postao/la Perun »

Osupnut sam svim gore pročitanim!
Ko prije umre duže je vječan
Odgovori