[Mo:Dem] Momento Demento

Obavijestite druge o zanimljivim događanjima bilo koje vrste
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la shroomko »

Jako ružna priča. Neka se jebu s tim poligonima.
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la extranoize »

wonaabi, štit bi dobro došao, no tu je i antiradijacijsko djelovanje dark trensa.
Čak se i radioaktivne čestice raspadaju uz insektoidne zvukove na 180 bpm-a.
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la wonaabi »

pitam se kakav je to beat, ko je taj uvrnuti dj od kojeg se tjelo nadrobljenih kurabeštija izvrće ko zastava na vjetru, kad ono NATO na poligonu.
edit:ma joj, kako sam glup, normalno da će ljudi zagađivat i uništavat prirodu koja nije privatno vlasništvo...ko što todorić radi smetlišta na izvorima da poveća prodaju flaširane vode.
recite ne yogi, kao drogi!
ching
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 06.12.2015, 18:29
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la ching »

bio sam 3 puta,zadnja 3 puta,sve na izvoru Mrežnice...iii šteta za prirodu i za ljude je ogromna,vukla me duhovnost,i bilo je dosta duhovnosti prve dvije godine,upoznao sam puno divnih ljudi...a sada zadnji put sam dosao do uvida da je duhovnost na festivalu samo krinka za bezgranično drogiranje bilo čim,i uništavanje prirode naravno...nastavi li ovakvim tempom sa 6000 ljudi..

zadnju godinu je bilo baš tužno...tko je bio prije,može bit sretan,a ako nije bio neka ni ne ide! al opet i loše iskustvo dobro dodje...
Blato je normalna stvar kad pada kiša !
Najbolji trip je bad trip! ;)
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la HypnoToad »

Svi ti festivali rade ogromnu štetu prirodi, i meni stvarno nije jasno da li je ta ekipa koja obožava svima govoriti kako jako vole prirodu i 'štuju Gaiu' toliko glupa da ne kuži kakvu štetu sva ta buka, svjetlo, ljudi i onečišćenje rade ekosustavu, ili su jednostavno neopisivo licemjerni i podsvjesno sebe uvjeravaju da to nije ništa strašno. A pošto mi je to struka, ja znam da stvarno je toliko strašno, i svi festivali u prirodi bi se trebali potpuno zabraniti. Nek se ti tehno psaj trens festivali presele u ruševne podzemne bunkere gdje im je i mjesto, stvorili bi divnu postapokaliptičnu idilu, dva simbola totalne dekadencije, ljudskog idiotizma i sloma civilizacije u savršenoj harmoniji.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
ching
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 06.12.2015, 18:29
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la ching »

i jadni ljudi koji su mjesecima pili tu vodu čije su molekule memorirale te neljudske zvukove u svoju memoriju,više manje za ljude koji su proveli festival na main stageu dodatno otvoreni psihodelicima... Voda je živa i život !
Blato je normalna stvar kad pada kiša !
Najbolji trip je bad trip! ;)
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la Devil'sChase »

Ne znam :-?? kako je došlo do povezivanja psy trance glazbe s totalno prirodnim načinom života jer ne mogu povezat većinu takvog trensa s iskonskim plemenskim trensom za kakvog bar ja mislim da je dio prirode.
Ne znam što je dovelo do toga da se dođe na ideju stavljana usred prirode takve masivne glazbene opreme i uživanje prirode na taj način jer su svaki trip i brija tamo, unutar kolektiva tog festivala, a ne unutar same prirode. Nekad pomislim kao da se ta priroda tamo gleda kroz posebne "naočale za prirodu" tog kolektiva kao neka "ideja šta ona je" umjesto da se uspostavlja stvaran i direktan kontakt s prirodom i direktno štuje kao majka. Neznam... možda su festivali "all about people" povezivanje i tak... a ne priroda.

Ipak, smatram da je psytrance kultura, ako se to može uopće generalizirat, zdravija za planet od bilo kojeg oblika današnjeg sustava i od bilo kojeg građana koji živi svoj život podsvjesno potičući sustav koji vodi destrukciji planeta i unatoč katastrofalnim motivima nekih ljudi na festivalu kao što su "isključivo drogiranje", ipak smatram da su "neodgovorna djeca" u cijeloj priči ljudi koji žive šablonskim načinom života u virtualnom svijetu kapitalizma i ekonomije bez granica nad resursima i ne-brigom "što sutra".
Mislim da je najmanji problem zaštite prirode i okoliša trenutno psy trance festival u slunju i da su stvari kao npr. ove radioaktivne opreme na poligonima potencijalni problemi većih razmjera za prirodu spram festivalima.

Unatoč ponašanju psy trance "kulture" (ljudi koji žive takav način života) koji nije baš shvatljiv svima, mislim da je ta "brija" zdravija od bilo koje konzumerskog načina života, ali također želio bih da "brije psy trance kulture" ne vide "Gaiu" kao bavljenje laptopima i zvučnicima usred prirode cijeli život nego kao direktno djelovanje u prirodi, djelovanje u načinima vlastitog prehranjivanja i održivog življenja, a ne traženje konstantne ideologije nečega (ili organske hrane u konzumu), a živiti dotle samo s brijanjem o prirodi.

Mislim isto da nije za ignorirat preglasnu glazbu unutar šume i da se lokacije trebaju vrlo profesionalno birat jer unatoč "hippi" strukturi takvih događaja, ima tu iskvarenih energija totalno.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la HypnoToad »

Slažem se s većinom, ali što ozbiljno želiš reći da psaj trens subkultura nije ultra konzumeristička i licemjerna? Ako pojedinci unutar te subkulture i pokušavaju funkcionirati u skladu s prirodom to opet nije stvar te subkulture, jer većini je najveći domet propovjedanje o veganstvu i organskoj hrani. Da imaju ikakvog obzira, bojkotirali bi takve festivale, kao simbol. I kristale koje kopaju Afrički maloljetni robovi, iz nekad netaknute prirode, koja je sad potpuno uništena i pretvorena u kamenolom.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la wonaabi »

@ching ne vjerujem da je voda radioaktivna, barem još ne...to se mjeri i saznalo bi se dosad. (poligon je kakvih 30km od samog festa).
to je ogroman problem koji nema direktne veze sa MODEM-om, al htio sam podsjetit ljude na to s obzirom da se o tome baš nepriča.i nije neka prikladna tema za party :p
HypnoToad je napisao/la:Svi ti festivali rade ogromnu štetu prirodi, i meni stvarno nije jasno da li je ta ekipa koja obožava svima govoriti kako jako vole prirodu i 'štuju Gaiu' toliko glupa da ne kuži kakvu štetu sva ta buka, svjetlo, ljudi i onečišćenje rade ekosustavu, ili su jednostavno neopisivo licemjerni i podsvjesno sebe uvjeravaju da to nije ništa strašno. A pošto mi je to struka, ja znam da stvarno je toliko strašno, i svi festivali u prirodi bi se trebali potpuno zabraniti. Nek se ti tehno psaj trens festivali presele u ruševne podzemne bunkere gdje im je i mjesto, stvorili bi divnu postapokaliptičnu idilu, dva simbola totalne dekadencije, ljudskog idiotizma i sloma civilizacije u savršenoj harmoniji.
@hypnotad word up!
slika

u potpunosti se slažem sa svime rečenim...iako mi paše par puta godišnje bit dekadentan i družit se s frikovima.mislim da
festovi kao TOY (na tareju) ne tjeraju previše divljih životinja, kojih tamo i nema tako puno s obzirom da je sve makija i gromača.osim nekih ptica i veprova koji ionako stalno migriraju. al tragikomično mi je kako su u lici na LTF potpuno istrijebili onu zaštićenu vrstu rakova, još su ih neki nepismeni ljubitelji prirode jeli i pekli.

mislim da su za prave ljubitelje prirode i hipije puno bolji rainbow gatheringi, oni se bar skupe i kampiraju na nekom području gdje su prethodno zasadili masu hrane.
recite ne yogi, kao drogi!
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la Devil'sChase »

HypnoToad je napisao/la:Slažem se s većinom, ali što ozbiljno želiš reći da psaj trens subkultura nije ultra konzumeristička i licemjerna? Ako pojedinci unutar te subkulture i pokušavaju funkcionirati u skladu s prirodom to opet nije stvar te subkulture, jer većini je najveći domet propovjedanje o veganstvu i organskoj hrani. Da imaju ikakvog obzira, bojkotirali bi takve festivale, kao simbol. I kristale koje kopaju Afrički maloljetni robovi, iz nekad netaknute prirode, koja je sad potpuno uništena i pretvorena u kamenolom.
Je, konzumeristička je, ipak mislim da takvi festivali okupljaju mnogoo dobrih i pozitivnih ljudi i to nisu ljudi koji imaju namjeru da maloljetni robovi kopaju kristale za njih i mislim da svi ljudi na festivalima većinom žele "dobro za planet", unatoč tome što načini nisu baš konkretni, kao kako bi ti i ja razmisljali možda npr prirodi. :)

Postoje ljudi koji baš imaju namjeru pretvorit maloljetnu djecu u radnu snagu za planet, koji imaju namjeru napravit štetu planetu radi svog dobra i oni su konkretni problem kojeg mi sad imamo na raspolaganju.

Jbg, ipak u puno toga se slazem s tobom i kuzim tvoj prezir jer ima istine u svemu.
Odgovori