[Mo:Dem] Momento Demento

Obavijestite druge o zanimljivim događanjima bilo koje vrste
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la Psychonaut »

Kad je tacno to bilo? Ja sam u subotu 12. vidio jedno narandzasto svjetlo na nebu, koje se pomjeralo lijevo desno po pravo liniji, i nisam bio jedini koji je to vidio :)

Zanimljiv mi je ovaj razgovor izmedju shroomka i beyonda. I meni se nedavno nesto slicno dogodilo kao shroomku. Nakon par mjeseci intenzivnog rada na sebi sam dozivio moment slabosti, i ponovo se na neko vrijeme prepoustio i suocio sa starim problemima (demonima). Onda mi je toga bilo dosta, pa sam se odlucio da se obracunam na meni svojstven nacin - intenzivnim tripom odnosno ceremonijom. Moram reci da je to bio drugaciji trip od ostalih - dozivio koliko je bitno biti "jak" i ne prepoustiti se eksternim uticajima u momentima slabosti. Kad sam zauzeo taj stav fokusiranog ratnika, osjetio sam veliku snagu, sa centrom u stomaku (Dantian/Hara). Dok sam bio u kontaktu sam tom snagom, osjecao sam se super mocno, mogao sam da komandujem mislima, da sa lakocom upravljam raznim tijelom i raznim situacijama. Dobar osjecaj. Sad je lekcija zadrzati taj pristup ratnika u svakdnevnom zivotu :)
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
entheogenic
rank4
Postovi: 136
Pridružen/a: 16.01.2014, 11:03
Ima zahvala: 144 puta
 pohvaljen: 47 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la entheogenic »

Na videu mi pise samo datum - 20.(nedjelja) znaci da sam prvi put vidio iza ponoci, mozda oko pol 1 i tad su bila tri svijetla koja su otisla negdje iza brda, a drugi put kod glavnog stagea se kroz krosnje vidjelo sam jedno svijetlo koje je nakon nekog vremena pocelo svijetlit sve manje i samo nestalo..
I samo jos jednu stvar koju bi htio nadodat u vezi festivala koja mi se ne svida: stvarno smatram da nije u redu sta puno ljudi dovodi malu djecu, pa cak i bebe na takva mijesta i partije, i to skroz na glavni stage..Nije mi jasno sta roditelji zele postic dovodenjem djece tamo. Ako se netko ne slaze samnom bilo bi mi drago da mi objasni svrhu toga.
Om Shanti
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la Shanti »

Svjetla nisam vidio, daj šibni mi na mail video
Modem je bio super...sve rečeno u ovom topicu...jedan set čini mi se od kronos-a je bio u subotu oko ponoći, malo prije...ja i frendovi smo bili 50-ak metara od maina ispod onog šatora gore, isuse kakav je to set bio...nešto najmračnije što sam ikad u životu čuo...nije bio skršen zvuk, distorziran ili slično, nego baš ona tama tama, prevladava kick sa glitchy zvukovima imo sam osjećaj da vješticelete iz zvučnika, a set da je trajao čitavu vječnost..uh kad se sjetim :D ali to nije bed jel, kad si fokusiran i imaš nekakav energetski integritet, onda su takve stvari u biti fora, ne bi bilo zanimljivo da je uvijek sve happy fluffy =))
Zadnja izmjena: Shanti, dana/u 21.11.2014, 21:05, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la extranoize »

Beyond tvoj se demonski osvrt na Modem poklapa s mojom odbojnošću naspram dark trensa. Jednostavno za mene to nije ono što glazba treba biti, pogotovo na tako prelijepom mjestu u srcu prirode. Zašto se ljudi tolko pale na mračnjavu (uključujući i metal)? Valjda zbog osjećaja kulerstva, no to je i pokazatelj mazohizma jer mi je teško povjerovati da takvi zvukovi nekome stvaraju osjećaj ugode.
Idem na psy partije, ali više zbog lokacije (prirode) i ljudi (društva). Da na istoj lokaciji svira klasika, jazz, hip hop ili dobri stari house (majka i otac plesne glazbe)opet bi došao i kladim se da bi sve skupa bilo čak i bolje. Zamisli ekipu kako se masovno grli i plače od sreće uz Mozartove simfonije i mdma ili gljive :) Ali ne, oni bi rađe noć proveli poput zombija i demonskih lutaka uz kreštanje, vrištanje i ostalo zvukovno nasilje mračne i prebrze muzike...

Jedino što neke vrste trensa čini slušljivima je droga. Trebalo bi provesti eksperiment na nekom od festivala. Svima zapljeniti sve droge (bez zakonskih posljedica) tako da ih uopće nema na festu i onda gledati nakon koliko dana ili sati bi se ljudi pokupili doma jer bi shvatili da ne mogu podnijeti tu glazbu. Kladim se da bi 90% ljudi otišlo doma nakon prvog dana.
Goa je prekrasna muzika, a potisnuta je od te rugobne mračnjave. Zato mi je na festivalima bolje brijat po danu, a po noći spavati.
Ipak, znam da je život cjelina svjetla i tame. Treba sve prihvatiti kao dio ovog svemira koji je naše Biće. :)
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la Psychonaut »

Dark psytrance ima svoje cari, ako je umjetnik dobar. Dobar dark bez kompromisa razbija ego, cijepa covjeka na atome i ne ostavlja prostor za otpor. Nase licnosti i ego su obicno toliko jaki, da je potrebno "nuklearno ozuje" da bi ih raspustili. Ili velika doza psihodelika, ili manja doza + vrlo intenzivna muzika. Nakon sto se ego istopi, muzika covjeka moze odvesti i gore (u jedinstvo sa svemirom) i dole (u kolektivnu mracnu stranu). Cak i trip "dole", u dijelove svijesti koje obicno ne zelimo da vidimo, ima svoju vrijednost.

Prije 10 dana sam na Boomu slsao neke odlicne dark izvodjace, npr. Ajja i Parasense, ali isto tako je bilo i losih, koji su zucali kao busilica.
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la Beyond Le Fov »

meni je dobar dark forest psihički efekt kao da trčim kroz gusto granje i svakakve sjene, a mrak je, a budnost i intuicija su toliko visoki da ostajem neokrznut došavši na drugu stranu, probivši se kroz sranja vlastite podsvijesti dolazim do svoje duhovne istine. to je za mene ratnički ples, identično onome šta psihodelik radi. a nije se loše ni ponekad zaglavit u granju, govna podsvijesti su uvijek najbolja za uzgoj odličnih i sočnih plodova duha.

ono što zovem demonskim trensom zvuči kao izdrkavanje, neznam kak da se izrazim, kao da ti netko stalno nogu podmetne dok trčiš po šumi pa padneš na nos, i kao da te stalno netko udara i ruši, vrijeđa, pa čupa kao jato pirana ili vrana, pa te krv pošprica iz nekog smjera i tome slično, opisujem energiju iza te glazbe, znači nedostatak harmonija, stalno prekidanje glavnog ritma, zvukovi nemaju nikakvu priču, pretjerano korištenje horor zvukova ljudske patnje, straha i tome slično.
trganje, znači glazba koju nemožeš slijediti tijelom, svojom energijom, a ako ju slijediš na psihodeliku počupa te, izgazi i nasadi na tebe par parazita jer si tada transcendentalna energetska bljuvotina.
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la extranoize »

Beyond Ra je napisao/la:probivši se kroz sranja vlastite podsvijesti dolazim do svoje duhovne istine. to je za mene ratnički ples
Ti si rijetka biljka. Pretpostavljam da većina razvaljenih dark trensera potpuno nesvjesno gubi energiju plešući poput zombija, a onda je logično da netko ili nešto mora posisati tu energiju. Ljudi se žele riješiti svoje energije jer ne znaju što bi s njom. Neki plešu na dark trens, neki trče, neki se mlate na stadionima itd. Poštujem svačiji izbor.

Također sam slušao Ajju (na Lostu) i bilo mi je odlično (ponajprije zbog psihodelika). Ako je to dark, onda ok, respect.

Ono što sam zapravo htio reći je da bi psy kultura mogla živjeti u simbiozi s nekim drugim vrstama glazbe jer mi se čini da je sada na mračnom tj. silaznom putu. Tako je bilo i sa rockom koji je degenerirao u punk i metal. Zlatno doba goe je prošlo, to se neće nikad vratiti. Ipak se nadam novom preporodu, suncu nakon mraka. Evolucija nikad ne staje. :)
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
Avatar
s4ha
rank5
Postovi: 161
Pridružen/a: 04.06.2014, 18:34
Ima zahvala: 54 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la s4ha »

Mislim da ti malo generaliziras na temelju vlastitog i kao takvog subijektivnog dozivljaja darka. Meni je npr. dark super, fino je kazkad zaplesat s tamom i olaksat se.
The men is now the victim of it's own technology,
the victim of it's own life; instead of being in control of it.
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la Shanti »

neznam,,
zašto takva muzika...neznam..al opet ljudi mješaju dark i forest iako naravno, tu nema nekih konkretnijih razlika osim recimo da je dark mračniji..npr. down-pitchani smjehovi..iznenađujuće atmosfere...malo dosadnije bas linije ... onako kako je Beyond gore opisao.,ali opet..kaad je takva muzika onda nemaam s njom neke interakcije..
kvaliteta produkcije...neznam npr. ataro-jungle funk..,ajoj kakva traka..
naravno da ima svakakvih ljudi pa i onih koji takvu energiju gube..ali ljudi previše generaliziraju, sve ovisi od osobe do osobe...ako je to do darka...da li će gluha osoba (pod psihoelikom) na flooru doživljavati isto...neki ljudi kažu da im dark smeta...neznam kako bih to rekao da budem dobro shvaćen...meni osobno je to u biti na neki način testiranje...najstrašniji zvukovi...demoni me jedu umirem...nemam energije...i onda totalna suprotnost...dobro se nasmijati svemu...sviđa mi se kako određena glazba/zvukovi mogu na površinu iznijeti neke strahove/neriješene konflikte/dubioze i slično...a kada to sve integriraš...ništa te više ne dodiruje...sve je dalje i tu...isto kao prije..isti strahovi-emocije..ali više ne ostavljaju utisak...odlaze...kao neke slike projektirane na filmsko platno...a ono nepromjenjivo je uvijek tu..
A također recimo, volio sam do prije par godina slušati gou...sad teško...mislim mogu bit na partiju..đuskat ali više me to ne pogoni kako bih rekao...nema te vožnje...i volim faktor iznenađenja u muzici...mislim sve ovo je nepotrebna rasprava...zato i postoji line up i timetable, ljepo dođeš kad oćeš i na kakvu glazbu hoćeš i to je to...isto tako ne mogu se oprijet utisku kako neki ljudi kada dobiju shvaćanje o nečemu, ne mogu razumiti subjektivnost/neovisnost od tog znanja...npr. neki će čut da na darku demoni sišu sok života iz čakri i gotovo, više nikad se ne mogu dobro osjećat na darku...ili recimo netko tko uzme acid (veće količine) prvi put na dark partyu..i od toga mogu ostat emocionalni utisci kojima se teško oduprijeti...
na kraju krajeva, bitno je to sveshvatiti kao zajebanciju...a što se tiče artista koji namjerno rade nešto što ne bi smjeli...to je na njima...a uhvatit će se oni uhvatljivi...a recimo osobno ako mi neka muzika ne paše, npr. loš i bezrazložno iskvaren dark onda se nekako jednostavno zatvorim za to...
Avatar
pjegava hijena
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 08.03.2013, 01:02
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la pjegava hijena »

entheogenic je napisao/la:Prvo da kazem da mi je ovo bio prvi ovakav festival koji sam posjetio jer sam jos dosta mlad, te da se zahvalim svima na odgovorima, malo ste me iznenadili jer nisam mogao posjetit forum jedno tjedan dana a do prije toga nije bilo ni jednog odgovora, a ovdje ima stvarno preljepih i odlicno srocenih :)
Moram priznati da se slazem s velikom vecinom vasih misljenja o modemu, ali jedna stvar me jako zanima: dal je netko od vas koji ste bili na festivalu u subotu navecer vidio tri narančasta jaka svijetla na nebu?(sav se jezim dok pisem ovo :cheesy: ) Svijetla su bila poslozena u trokut i brzo su se pomicala po nebu, no sto je najzalosnije jako malo ljudi ih je vidjelo jer je vecina plesala. Svijetla sam vidio 2 puta, prvi puta dok sam gledao zvijezde dolje kod chill stagea(zvijezde se od tamo prekrasno vide) i drugi put sat-dva poslje kod main stagea. Molim vas i ako ste vidjeli i ako niste da napisete svoje misljenje o ovom, jer me jako zanima zasto su se pojavila bas tada i bas na momentu hh :-?
P.s. imam i video cijelog dogadaja pa ako nekog zanima mogu mu poslat, samo ne preko pm-a jer jos nemam 20 postova..
Bio sam na Modemu, štoviše radio sam na šanku na mainu već drugu godinu zaredom, ali ovo što sam čuo i vidio tamo tih 7 dana nije usporedivo s onim od prošle godine! Baš ovo što svi kažete, demoni, mrak, vriskovi, vražje leglo, ne znam kako bih opisao tu negativnu i agresivnu energiju koju sam osjećao i koja je prodirala u mene tih dana...radio sam po 12 sati dnevno, gledao ljude, prazne, izbezumljene od droge, ko zna čega, u kolektivnoj besvjesti o tome što i kako rade...
Znam da je to 'underground' psy, volim ja psy svih vrsta, ali u ovoj glazbi nije bilo nijednog pozitivnog, ohrabrujućeg, združujućeg tona da u ljudima pokrene tu lavinu lijepih emocija i povezanosti, duhovnosti kao na nekim drugim festivalima. Možda nije ni trebao biti? Samo mehanički ples, every man for himself. Dekoracije na mainu odlične, ali manje ih je bilo nego prošle godine, razumljivo jer je povećan dancefloor i općenito dosta šume su iskričili i sagradili stepenica i puteva! Big upp za organizaciju, ali samo za organizaciju.

Lokacija je prekrasna, chill stage puno veći i opušteniji nego prošle godine, bar po noći kad smo cura i ja uspjeli brijat dolje, u bijegu od disharmonija s maina. #-o

Sa subote na nedjelju na chillu prekrasan Sensientov techno set, savršeno se uklopio kao pozadinska glazba uz šetanje do slapa i po otočiću... :thumbsup:

I tako dok smo šetali, pogledali gore i vidjeli nešto od čega smo se naježili kao nikad! :cheesy:

Dva već spomenuta narančasta svjetla, bistra i jaka, dosta velikog promjera, kretala se gore-dolje i jedno prema i od drugog, u istim vremenskim razmacima. To je bilo oko 1.00-1.30 u nedjelju. Dosta nas je to scimalo pa smo zaustavili neki par pokraj i pitali ih što je to, oboje su pogledali i pokazali prema tome, ali nisu se oglasili, ko zna koji jezik su oni pričali!
Tako da smo do danas dok nisam vidio ovaj post mislili da smo zabrijali, jer nitko koga smo pitali nije vidio svjetla... :questionn:

entheogenic, radoo bih vidio taj video, ako je ikako moguće, mi smo bili prezapanjeni prizorom da se sjetimo da imamo mobitel s kamerom! :D

Sve u svemu jako čudno, dosta neljubaznih i otresitih ljudi na festivalu na kojem misliš da su svi hipi i dragi i srdačni, trebalo nam je više od tjedan dana na moru da se odmorimo od svega.

I slažem se u vezi korištenja psihodelika na festivalima, previše je tu svega što prikupiš usput, set i setting na takvim mjestima se lako mjenjaju, ovisi o trenutku i o glazbi koja svira, ne kažem da netko u tome ne može uživati, ali ja iskreno ne mogu.

Toliko od mene zasad, drago mi je da je pokrenut i ovaj thread i nadam se da niste dobili prepjenastu pivu na šanku! =))
Odgovori