[Mo:Dem] Momento Demento

Obavijestite druge o zanimljivim događanjima bilo koje vrste
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la HypnoToad »

Da se osvrnem na neke ranije postove, već dugo vremena pokušavam pojmiti zašto stalno 'napadam' Beyonda, dok sam potpuno tolerantan i otvoren prema drugima s jednako 'ludim', ali i daleko luđim teorijama. I napokon sam shvatio da je isključivo stvar u načinu izražavanja, riječima i frazama koje koristi (poput onih u ovom threadu). Zar je zaista moguće da je moj ego toliko sitničav da odobrava i suosjeća s tuđim stavovima i istinama, ali ne podnosi određeni način na koji se iznose?? :p :cheesy:
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la Psychonaut »

HypnoToad je napisao/la:Da se osvrnem na neke ranije postove, već dugo vremena pokušavam pojmiti zašto stalno 'napadam' Beyonda, dok sam potpuno tolerantan i otvoren prema drugima s jednako 'ludim', ali i daleko luđim teorijama. I napokon sam shvatio da je isključivo stvar u načinu izražavanja, riječima i frazama koje koristi (poput onih u ovom threadu). Zar je zaista moguće da je moj ego toliko sitničav da odobrava i suosjeća s tuđim stavovima i istinama, ali ne podnosi određeni način na koji se iznose?? :p :cheesy:
Kad nas nesto emocionalno dotice, kao tebe neki od Beyondovih tekstova, obicno se radi o projekcijama. Impuls iz okoline (u ovome slucaju tekst) djeluje kao okidac za neki dio tvoje podsvjesti koji nije u potpunosti integrisan, i koji zudi za tim.

Na primjer, starija zena nezadovoljna svojim seksualni zivotom vidi mladu i seksi obucenu zenu, i pomisli "vidi drolje". A ustvari podsvjesno joj nedostaje taj tip energije, ali to ne moze sama sebi priznati. Ovakve psihodinamika je dobro razradjena i objasnjena u zapadnoj psihoanalizi, mozda citanje Junga moze pomoci...
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la HypnoToad »

Znači ja žudim za sposobnosti izražavanja s grandioznim zanosom? :p
Ili želim prestati 'tražiti', biti agnostik, i postati 'uvjeren'? Ko zna, možda...
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la Psychonaut »

Na tebi je da odgonetnes da li model koji sam opisao ima smisla za tebe, i ako ima o cemu se radi :winkk:

Iz moga iskustva, stvari koje mi se ne svidjaju, a ne rezoniraju sa necim u meni, me puno ne doticu. Takvih stvari je puno - na primjer, nemam nikakvu potrebu da se upustam u price o nacionalizmu, ko je za sta kriv itd, jer mislim da sam dovoljno ocistio taj dio svoje proslosti. Ali i mene je cesto znalo "pecnuti" nesto sto procitam na ovome formumu, iako se radi o sitnicama.

Cim me nesto emotivno dotice, to je znak da treba da se zamislim i nadjem pravi uzrok koji je u meni, a ne izvan. Takve situacije su u sustini dar svemira, kako bi se mogli nauciti nesto sami o sebi, a na nama je hocemo li iskostiti priliku za ucenje ili ne.
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la HypnoToad »

Psychonaut je napisao/la: Takve situacije su u sustini dar svemira, kako bi se mogli nauciti nesto sami o sebi, a na nama je hocemo li iskostiti priliku za ucenje ili ne.
Naravno, to mi je uvijek cilj. A mislim da je to i osnovna poanta ovog sajta. Baš iz tog razloga je ovaj forum i cijela zajednica odlična i kao što kažeš dar svemira, jer nam svima pomaže da učimo i rastemo.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la Ninti »

Psychonaut je napisao/la:Kad nas nesto emocionalno dotice, kao tebe neki od Beyondovih tekstova, obicno se radi o projekcijama. Impuls iz okoline (u ovome slucaju tekst) djeluje kao okidac za neki dio tvoje podsvjesti koji nije u potpunosti integrisan, i koji zudi za tim.
Na primjer, starija zena nezadovoljna svojim seksualni zivotom vidi mladu i seksi obucenu zenu, i pomisli "vidi drolje". A ustvari podsvjesno joj nedostaje taj tip energije, ali to ne moze sama sebi priznati.
Zanimljivo tumačenje.. Možda ima istine, ali samo ponekad.
Dali svaki oblik netolerancije možemo objasniti na taj način?
Npr. što je u slučaju kada me iz takta izbacuje činjenica da 2 posto stanovništva upravlja sa ostatkom?
Dali to znači da nisam u potpunosti načisto sa .. čime? ili podsvjesno žudim biti kao oni?
I dont think so.
Naravno Beyond nije negativan kao ovaj moj primjer :) samo sam morala napraviti malu digresiju
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la shroomko »

Ninti je napisao/la:Npr. što je u slučaju kada me iz takta izbacuje činjenica da 2 posto stanovništva upravlja sa ostatkom?
Dali to znači da nisam u potpunosti načisto sa .. čime?
Sa time da se osjećaš nemoćno, kao žrtva u pogledu financija?
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la Ninti »

Da upravo to osjećam se ugroženo zbog situacije (i ne samo financijske).. a ne osjećam želju da budem kao oni koji nas tlače. Niti ne osjećam da me se ti problemi ne dotiču jer ne rezoniram s njima.
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la Psychonaut »

Npr. što je u slučaju kada me iz takta izbacuje činjenica da 2 posto stanovništva upravlja sa ostatkom?
Dali to znači da nisam u potpunosti načisto sa .. čime? ili podsvjesno žudim biti kao oni?
I dont think so.
Ako to u tebi izaziva negativnu emotivnu reakciju, znaci da jednostavno odbijas da prihvatis da je trenutno stanje takvo (ne ulazim u razloge, ne znamo se dovoljno dobro).
Prihvatiti situaciju ne znaci i slagati se sa njom i biti pasivan, cak naprotiv. Jedino iz prihvatanja mozemo djelovati istinski konstruktivno.
Pozivam te da budes moj ucitelj
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Momento Demento 2014.

Post Postao/la shroomko »

Slažem se s time, nekad je negativna reakcija jednostavno znak otpora, znak da ne prihvaćaš stvari kakve jesu.
Odgovori