Festivali u prirodi, Gaia PoV - mišljenja

Obavijestite druge o zanimljivim događanjima bilo koje vrste
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Festivali u prirodi, Gaia PoV - mišljenja

Post Postao/la Perun »

"Sve što te tjera da klimaš glavom i lupkaš takt nogom je dobra muzika" - Bo Didley.
Jedna stvar mi na partijima nije jasna, koji qrc svi gledaju u DJa? To je ipak samo tip za gramofonom (moš mislit) i miksetom.
isto tako mislim da je elektronska muzika skup nula i jedinica, koji mogu, ako imaš nekakav pretvarač, bit i slika, bilo šta. Gmaj7 na gitari je to i ništa više.
P.S. Da se nije slučajno ko uvrijedio zbog ovog!
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Festivali u prirodi, Gaia PoV - mišljenja

Post Postao/la Ninti »

Zanimljivo mi je pratiti ovu priču pa moram pohvaliti vidru na dobroj temi .. :thumbsup:

I sad da malo kapnem na Hypnovu stranu - iako to ne znači da se ne slažem sa ostalima.

Ako je itko ikada svirao neki instrument onda mu je poznat osjećaj nastanka zvuka pod prstima ili pokretanje vibracije dahom iz pluća, koja prerasta u nešto veliko i moćno.. To je čin stvaranja glazbe s kojim se kliktanje mišem ne može usporediti jer postoji taj posrednik, to računalo koje moram priznat pomalo otuđuje iako ima beskonačno mnogo opcija i taj element zabave. To je zapravo ono što pokreće današnje društvo.

Znači iz kuta onog tko stvara - 'organska' ili akustična glazba mi je bliža srcu jer je nekako bolje osjećam, izgleda da su tisućljeća prisutnosti takvog načina stvaranja napravila svoje, teško se oteti tom dojmu, al mislim da nije teško shvatiti o čemu pričam.

Što se samih festivala tiče, o puno faktora ovisi energija koja će prevladati, a jedan od najbitnijih jest glazba. No ne smatram da je bitno dal je ona elektronska ili ne.
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Festivali u prirodi, Gaia PoV - mišljenja

Post Postao/la pecurko »

Vratio bih se na vidjenje Majke nase.
Uopste sam protivnik velike buke u stogodisnjim sumama i slicnoj netaknutoj prirodi.
To su stanista mnogih Majci jednako dragih bica, a ta buka, bez obzira kako je mi karakterisali, je patnja i bezanija, jad i panika koju Gaia takodje upija.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Festivali u prirodi, Gaia PoV - mišljenja

Post Postao/la dawsongeek »

da li možda netko zna koji je event bio sad ove subote (21.06) u šumi na jankomiru?. živim dost blizu tak da sam čuo da je party, a kad sam došao tamo na moje opće iznenađenje je bilo pun k ekipe :techno: ... samo što je bila dost spora muzika kad sam ja bio tamo ... kad sam opet došo doma e onda je počelo pržit ... za popizdit :bigsmilee:
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Festivali u prirodi, Gaia PoV - mišljenja

Post Postao/la Devil'sChase »

:-? mozda onaj RainDrops festival? Znam da ima tamo svake godine nesto u sumi, fejsguglaj to pa mozda nades nes :)
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Festivali u prirodi, Gaia PoV - mišljenja

Post Postao/la dawsongeek »

ma bio ja na rain dropsu 07.06 prije dva i pol tjedna ... ovo je neš drugo bilo ... nenajavljeno, neočekivano ... ludo :cheesy:
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Festivali u prirodi, Gaia PoV - mišljenja

Post Postao/la Devil'sChase »

Aha, aha, e pa tak reci, onda je ovo bio samo osto flashback :bigsmilee:
cj80
rank4
Postovi: 111
Pridružen/a: 04.01.2014, 11:24
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: Festivali u prirodi, Gaia PoV - mišljenja

Post Postao/la cj80 »

pa kaj je vama ljudina svim festivalima ima nadrogiranih ljudi samo st oan festivalima ti ljudi imaju malo vise godina pa se ne unakazuju kao klinci
Avatar
vidra
rank4
Postovi: 126
Pridružen/a: 02.08.2010, 21:00
Ima zahvala: 102 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Festivali u prirodi, Gaia PoV - mišljenja

Post Postao/la vidra »

došlo je vrime da se i ja izrazim :) hvala svima za odgovore (do sad), i na temu i one manje ili više offtopične ;) :ymhug:
tema je o Zemlji, Majki, kako ona "gleda" na festivale, i vašem mišljenju o tome. evo nekih stvari koje trenutno želim podjeliti sa vama, a vjerujem da je vezano i primjenljivo na dosad napisano:
- nema dobro ili loše, jerbo su to relativne stvari. živimo u svijetu dualnosti.
- tu smo da učimo, i da se vratimo izvoru
- vanjsko je odraz unutarnjeg
- patnja (psihološka i fizička) je univerzalni učitelj
- mudri kažu da je cilj, razlog, zvuka da nas odvede do unutarnje tišine, tišine u nama
- određeni 'tipovi' zvuka (npr. udaraljke, žičani instrumenti, zvona (veća i manja), piano itd.) odgovaraju sa frekvencijom određenog centra tj. čakre u nama i na njih utječu
- postoji mnogo bića oko nas, ukljućujući šume, ili, posebno u šumama, koja nisu vidljiva fizičkim očima

diskusija je tu da me (nas) nauči nešto. svako ima pravo na svoje mišljenje i stav i niko nije "u krivu", što se mene tiče...
na kraju, sve i svi se mijenjamo konstantno, htjeli to i vidjeli to ili ne :)
zasad toliko, veliki pozdrav svima :ymhug:
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Festivali u prirodi, Gaia PoV - mišljenja

Post Postao/la Ninti »

Baza festivala je najčešće glazba, a problem s glazbom je što je rijetko tko danas percipira kao medij za psihofizičke promjene. Glazba je danas isprostituirana do te mjere da je svedena samo na golu zabavu, a pravi potencijal zvuka je više manje zanemaren.. to je ono što mene žulja u cijeloj priči.
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Odgovori