Festivali u prirodi, Gaia PoV - mišljenja

Obavijestite druge o zanimljivim događanjima bilo koje vrste
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Festivali u prirodi, Gaia PoV - mišljenja

Post Postao/la Beyond Le Fov »

E vidiš ja smatram da je kompjutor vrhunac evolucije instrumenata za izrazit se na svim umjetničkim nivoima, i drago mi je što živim upravo u ovom vremenu i ni godinu prije jer imam instrument kojim se mogu izraziti toliko kompleksno i profinjeno kako prijašnji ljudi nisu mogli ni zamisliti, i mnogo bi mi nedostajala ta tehnologija da je sada izgubim. S kompjutorom ljudi stvaraju harmonije, kompleksne i sinkronizirane geometrijske valove kojima bude više sfere samih sebe, svog uma i duše.

Ako malo bolje pogledaš ljudi su razvitkom tehnologije razbili 3d realnost prirode, s kompjutorom i umreženošću preko interneta poništena je prostorna dimenzija u ravnini komunikacije ljudskih umova, jer u jednoj točki (za svojim kompom) preko umreženosti internetom (što predstavlja produženi živčani sustav ) imaš pristup svim ostalim točkama na zemlji gdje su ljudi, imaš pristup svim informacijama koje su ljudi ikad otkrili i načinima s kojima su se ikad izrazili. sorry ali to je velika stvar, i težnja ljudi od kad postoje, težnja prema sjedinjenju sa svime, ista sila koja vuče duhovnu evoluciju svih duša.

Tehnologija nas nije udaljila nego spojila, čovjek razvija tehnologiju da unaprijeđuje sam sebe a ne da se uništava. Druga je stvar njegova odgovornost prema sebi i okolini prilikom stvaranja i rukovanja tehnologijom. Nije tehnologija kriva za čovjekovu nesvjesnost i pohlepu, ona je samo alat. Koliko god puta ljudska civilizacija pala uvijek će se dizati ponovo iz pepela u istom smjeru evolucije, razvitak tehnologije stepenica je u drvu spoznaje. Kad nam se kolektivno probudi živčani sustav u 5d više nećemo trebati internet, no do te točke vremena ima još dosta, a ovo što smo do sada postigli treba biti mega zahvalan.
HypnoToad je napisao/la:Znači kad ovo tehnološko društvo napokon padne, i sva elektronika prestane funkcionirati, kada se u nekoj ruševini skupi šačica preživjelih stisnutih oko vatre, da li će njihova misao biti 'ajme koje sranje, baš je dosadno, moramo opet izgraditi mašine kako bi imali glazbu', ili će početi pjevati, zajedno, skladno, iz srca?
zašto bi sva elektonika prestala funkcionirati? neovisni izvor napajanja može imati svaki individualac, u svakom autu je minimalno pola kilovatni alternator kojeg se može pogonit snagom ljudskih mišića (jednostavna modifikacija bicikla), isto je i sa svakim prijenosnim benzinskim generatorom, i da pregori sva elektornika napravit će se nova po znanju koje nemože biti izbrisano iz kolektivne svijesti ove civilizacije, toliko smo umreženi da bi 0,01 posto preživjelih moglo podići ponovo sve na foru kako je bilo, znanje je zapisano i izvana i iznutra i pod zemljom i iznad zemlje. Svakako bi nakon apokalipse ljudi težili ponovnom stvaranju što kompleksnijih instrumenata kakve su već imali, i s njima su se itekako skladno i iz srca mogli izraziti, neznači da se bez tehnologije nemože umjetnički izraziti, ali kompleksnija duša treba kompleksniji instrument.

Nije problem tehnologija nego stanje svijesti u kojem se kolektivno masa nalazi, no to je tema za drugu raspravu. Ako je netko bolestan netreba ga ustrijeliti nego izlječiti. Ova civilizacija ima potencijala da bude prekrasna kreacija, tehnologija i priroda mogu skladno surađivati ne samo uništavati. Sve šta je potrebno je kolektiovno povečanje svijesti. Nije riješenje apokalipsa nego svijest, odgovornost.

Tijelo je biološka tehnologija, kad pjevaš koristiš tehnologiju svog glasa, kad udaraš u bubanj koristiš alate poput ruku, duša je ta koja upravlja i koja se izražava kroz tijelo i druge alate. Mi ljudi imamo puno veći kapacitet izražavanja nego nam to trenutno biološka tehnologija tijela dopušta, stoga razvili smo elektroniku i mašine kao pomoćna sredstva.

Ljudi nisu strano tijelo u prirodi već najviši kreativni oblik 3d prirode, ili su to majmuni možda? dijelimo dnk kodove s čitavom prirodom stoga nitko nemože reči ni s duhovne ni sa znanstvene strane da nismo Gaia i da kroz nas ne prolaze struje prirode kao što prolaze kroz sva ostala bića.

Ja ću slavit život s ostalim preko festivala jer znam šta je unutar mene, poznajem svoju nižu i višu prirodu, znam da sve što je iz srca je božansko, oni koji neosjete i nevide ljepotu nečega jebiga, produži dalje. Paganizam je usađen u ljudsku krv, oduvijek smo imali osjećaj za Boginju, poštovanje i slavljenje njezinih ciklusa, i onda kad nismo razvili ni jezik ni ikakvu tehnologiju, zato jer to Ona radi čitavo vrijeme kroz nas. Vidim taj osjećaj ponovo jako probuđen u psy kulturi, i to je više nego dobro. Ljudska civilizacija u procesu je lječenja i izlječit će se, bar onaj dio koji je uhvatio taj val, nove duše koje dolaze na zemlju su sve svjesnije.
HypnoToad je napisao/la:Ali malo bih se odmaknuo od psajtrensa na druge oblike festivala elektroničke glazbe, Zrće na primjer. Kako bi opravdali takve manifestacije na prekrasnim prirodnim plažama? Jesu li i oni prosvijetljeni, svijesni mladi ljudi koji slave život i majku prirodu?
Ne, oni samo slave život na svom emocionalnom i mentalnom nivou. nema ništa loše u tome, sve dok postoji odgovornost.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Festivali u prirodi, Gaia PoV - mišljenja

Post Postao/la pecurko »

Kad pomislim na pov naše Majke, dođe mi da zaplačem, da legnem i zaspim zauvek. :ohnoo:

Što se muzike tiče svakako sam bliži mišljenju Hypna, ne postoji instrument ni akustični, ni električni, ni elektronski koji može da imitira ljudski glas. A grudi i butina mogu biti savršena perkusija. Razumem da masa ume da ponese, da se može dobiti osećaj pripadnosti i empatije u tako velikoj gužvi, poplava ljubavi, ali se ne sme smetnuti da mi jesmo apsolutno sami uvek i svuda.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Festivali u prirodi, Gaia PoV - mišljenja

Post Postao/la Perun »

extranoize je napisao/la:psy festivali su generalno pozitivni, ali naravno da ima raznih devijacija.

muzika bez riječi je iskonska muzika i uvijek će tako biti jer se riječima zapravo ništa ne može izraziti u punini. riječi dolaze iz uma, no život i postojanje su iznad uma jer su sam njegov izvor. zašto mozart i beethoven nisu pjevali? uspjeli su sve reći samo muzikom. u međuvremenu je došlo do razvoja tehnologije i vjerujem da su ova dvojica danas živi da bi sigurno radili neku elektroničku glazbu jer je to područje sa najviše inovacija i tu kreativna evolucija u glazbi najviše dolazi do izražaja.

Jeet Kei Leung je lijepo objasnio bit psy ili transformacijskih festivala kako ih on zove.
to je stapanje ritualnih slavlja sa sekularnim festivalima, povratak mythosa u našu otuđenu mehaniziranu kulturu, ljudsko zajedništvo, povratak našim korijenima na autentičan i moderan način, sloboda i slavlje života...
[media]link[/media]

možda malo zvuči njuejđerski, ali kaj onda, etiketiranje ne umanjuje vrijednost nečega :)
Sve je to lipo, i razumin ja g. Leunga ( btw, ime mi poznato, da tip možda nije aktivan i u Qi Gong đirevima?), ali nemoj zaboravit da je rera, tj ganga, stavljena na UNESCOvu listu ljudske baštine. Kao pra pjevanje.
Što i je, uostalom nako desetak minuta reranja plesne te hiperventilaccija. OOOOooooOJ!
Ko prije umre duže je vječan
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Festivali u prirodi, Gaia PoV - mišljenja

Post Postao/la Perun »

Ra, kažeš da ti je komp jedini i samodostatan instrument?
E sad, čim se pojavio tehno (ja sve elektronsko zovem tehnom i stoga se ispričavam na kommodu), učinilo mi se da bi na te podloge dobro legli rok elementi.
Kako sad imam vremena, a i ideja, za stvaranje, šta mi sve treba za stvaranje i jeli komplicirano, mogu li sam naučit, ili s neta?
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Festivali u prirodi, Gaia PoV - mišljenja

Post Postao/la Beyond Le Fov »

da, komp i zvučnici su samodostatan instrument. Trebaš host program kao što je npr. cakewalk sonar, a na netu ima brdo vst instrumenata i efekata koje si prikačiš u host, u hostu imaš neograničeni broj paralelnih traka u kojima crtaš kompozicije putem notnih triggera ili snimaš, svaka traka je prikačena na neki instrument i efekt ili seriju njih, na vst pluginovima namještaš karakteristike instrumenta. Shema je ista kao s fizičkim uređajima, samo virtualno.
Moguće je naučiti sam svime upravljati, najčešće postoje s programima dobra uputstva. bazične stvari su dosta intuitivne dok jednom shvatiš na koji način sve funkcionira. Kao da učiš adobe photoshop ili ilustrator.

Kompjutor može raditi kompleksne kompozicije i samo sa sampleovima prirodnih zvukova, to je svakako level up i što se tiće izolacije izražavanja samo na organske vibracije.

slika
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: Festivali u prirodi, Gaia PoV - mišljenja

Post Postao/la extranoize »

@ Perun: nisam u qi gong krugovima, prvi sam put Leunga vidio na ovom filmiću..
ganga mi se jako sviđa, ima neki psy element :psy
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Festivali u prirodi, Gaia PoV - mišljenja

Post Postao/la Perun »

Uh, Ra hvala na iscrponom objašnjenju, ali bojim se da je to puno dugmiča za mene. A onda mi još spomeneš zvukove prirode. Od maslina do borova imam pedesetak metara, kad puše neznaš koji rade bolji šum. Morat ću si dat truda pa dokud stignem. Hvala još jednom.

Extranoise, nastranu tekstovi tipa j**a san je dok je bila vruća pa qrc dobio na pluča, ali rera ima stvarno nešto praiskonsko i mistično u sebi, znao sam imat dobrih iskustava na njoj. A nisam zapiva od rata na ovamo sigurno, šteta. Nije bilo prilike - tužno.
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: Festivali u prirodi, Gaia PoV - mišljenja

Post Postao/la extranoize »

šteta, ma zapjevaj bar za svoju dušu :)
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Festivali u prirodi, Gaia PoV - mišljenja

Post Postao/la Perun »

Neće ći, jedan vodi a bar dvojica gangaju- a baš to je kao da urlaš mantru! :thumbsup:
No, produženi vikend (zovu ružno vrijeme) pa ako se nađem sa ekipon negdje u prirodi sigurno ću povest pismu.
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Festivali u prirodi, Gaia PoV - mišljenja

Post Postao/la mucak »

mislim da sva muzika koja cini ljude istinski sretnima i vise nego prava stvar, a pevanje je posebna stvar, ljucki glas je mozda nesto najmocnije sto sam cuo/osetio/napravio, ali sam takodje osetio moc plesa tako da kapriam da su to samo dve razlicite stvari jednako lepe i vredne postovanja. Sve to sto leci je dobro :-*
ko smo s?ve mi?r
Odgovori