Podržimo referendumski ustanak 2013

Obavijestite druge o zanimljivim događanjima bilo koje vrste
Avatar
Beli mag
rank4
Postovi: 124
Pridružen/a: 15.01.2012, 22:43
Ima zahvala: 34 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Podržimo referendumski ustanak 2013

Post Postao/la Beli mag »

Bravo Red, ti si savjesna i svijesna građanka :)

Inače uključen sam aktivno u prikupljanju potpisa i moram priznati da je ovo najzanimljiviji "posao" do sada. Na stranu što ova zemlja vrvi od pesimizma i ljudi koji se žale na sve i svašta, a kada imaju priliku sudjelovati u promjenama to odbijaju jer nemaju vremena, tvrde kako od toga neće biti ništa ili optužuju mlade aktiviste sa pitanjima "gdje smo bili prije 20 god.?". Ludost da je jednom projsčenom čovjeku teško izdvojiti minutu vremena i da barem na zakonski način sa svojim potpisom pokuša uz organizaciju sviju ostalih građana promjeniti nešto u ovoj državi.
Stvorili smo primjer kako aktivno uključiti građane u demookratske procese države te stvoriti priliku i mogućnost da se i nas pita. Vjerujem i uviđam da su mnogi ugodno iznenađeni što se stvorila jedna organizacija i pozitivna energija dobrih ljudi iz cijele države gdje se nastoji osvijestiti građane, trgnuti ih iz kolektivnog sna i ponuditi nadu mnogima koji su davno otpisali svaku mogućnost promjene. Bez obzira koji ishod ove akcije bio, energija koja je stvorena imati će buduće odjeke u društvu. Stvoreni su uvijeti buđenja svijesti. Unatoč svim naporima u ovom poslu, čak i direktnim napadima raznih nesvijesnih pojedinaca, upoznali smo pregršt divnih ljudi koji vam poprave svih prethodnih 100 negativnih komentara i napada! I sad mi recite da moć pozitive nije najlijepša stvar!? :ymhug:

Budite mi dobro i nedajte se! Budite ono što jeste, ne glumite! Volite se i ostanite pozitivni! :ymhug:
Konstruktivna pitanja smetnutih umova
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Podržimo referendumski ustanak 2013

Post Postao/la wonaabi »

potpisah i ja samo bzvz mi je što imaju tek 2 tjedna za skupit 450 000 potpisa, do sad su ih navodno skupili 100 000, a 27. je gotovo.i čudi me kolko ljudi je bilo protiv toga, ne zato jer su zadovoljni situacijom nego zato jer su previše apatični.no bar sam jednog lika razuvjerio :D ni ja nevjerujem da se mirnim prosvjedima išta može promjenit.ali to je početak, ako vide popis od 450 000 ljudi neće im bit svejedno...ali i 100 000 moze napravit kaos :thumbsup:

evo i jedan pristup koji je po meni puno efikasniji...
"Insurekcionisti se zalažu za uništenje aktualne strukture kapitala, a ne za njenu predaju u ruke revolucionara. Ne zastupaju organiziranje na principima sinteze (kao anarhističke federacije) već grupiranje u neformalne anarhističke skupine." male lokalne sabotaže koje će uzdrmati mrežu. jean weir piše o ovom al nemogu nać čitav tekst online
recite ne yogi, kao drogi!
Avatar
muscaria
rank5
Postovi: 182
Pridružen/a: 28.10.2012, 17:47
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Podržimo referendumski ustanak 2013

Post Postao/la muscaria »

Beli mag je napisao/la:Bravo Red, ti si savjesna i svijesna građanka :)

Inače uključen sam aktivno u prikupljanju potpisa i moram priznati da je ovo najzanimljiviji "posao" do sada. Na stranu što ova zemlja vrvi od pesimizma i ljudi koji se žale na sve i svašta, a kada imaju priliku sudjelovati u promjenama to odbijaju jer nemaju vremena, tvrde kako od toga neće biti ništa ili optužuju mlade aktiviste sa pitanjima "gdje smo bili prije 20 god.?". Ludost da je jednom projsčenom čovjeku teško izdvojiti minutu vremena i da barem na zakonski način sa svojim potpisom pokuša uz organizaciju sviju ostalih građana promjeniti nešto u ovoj državi.
Stvorili smo primjer kako aktivno uključiti građane u demookratske procese države te stvoriti priliku i mogućnost da se i nas pita. Vjerujem i uviđam da su mnogi ugodno iznenađeni što se stvorila jedna organizacija i pozitivna energija dobrih ljudi iz cijele države gdje se nastoji osvijestiti građane, trgnuti ih iz kolektivnog sna i ponuditi nadu mnogima koji su davno otpisali svaku mogućnost promjene. Bez obzira koji ishod ove akcije bio, energija koja je stvorena imati će buduće odjeke u društvu. Stvoreni su uvijeti buđenja svijesti. Unatoč svim naporima u ovom poslu, čak i direktnim napadima raznih nesvijesnih pojedinaca, upoznali smo pregršt divnih ljudi koji vam poprave svih prethodnih 100 negativnih komentara i napada! I sad mi recite da moć pozitive nije najlijepša stvar!? :ymhug:

Budite mi dobro i nedajte se! Budite ono što jeste, ne glumite! Volite se i ostanite pozitivni! :ymhug:
To je to! I ja sam aktivno uključen u prikupljanje potpisa, i baš sam maloprije poslao svoje liste. Ugodno sam iznenađen kako se bez ikakvih velikih troškova, na bazi volontiranja može aktivirati ovoliko ljudi. Činjenica je da sam ostao šokiran sa brojem ljudi koji nisu potpisali, iako cijelo vrijeme seru protiv vlasti. To je jedan paradoks koji bi trebalo proučiti i za koji sam siguran da je jedinstven nama Hrvatima. Volio bih da ovo uspije i da postane svojevrstan presedan za budućnost. Narod ima moć u rukama, ali je nezna koristiti. Treba obavezno mijenjati zakon o referendumu. Pozzzzz
Peace, Love, Sharing & Understanding
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Podržimo referendumski ustanak 2013

Post Postao/la mr. gljiva »

prošao sam danas oko 12.30 centrom svog mjesta, pisalo je da će bit stacionirani, ali ih ne nađoh nigdje...neam pojma :blinkk:
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Podržimo referendumski ustanak 2013

Post Postao/la 314 »

išo sam i ja na navedeno mjesto ali sam samo našao prazan štand i uspio sam prepoznati čoškove poderanih plakata na štandu da su tu bili.... :( ne znam jel sutra kasno, išo budem pogledati....
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Podržimo referendumski ustanak 2013

Post Postao/la Devil'sChase »

Sutra je vjerojatno zadnji dan da mozes potpisati, buduci da je pri kraju, vjerojatno su smanjili broj standova jer ih ebu u mozak s tim standovima jako, ili jednostavno nisu mogli imati vise toliko volontera, al mozes probati sutra, ak ne onda negdje u vecem dijelu grada, sela, kam jesi vec u mogucnosti.
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Podržimo referendumski ustanak 2013

Post Postao/la Devil'sChase »

LOL =))

[media]link[/media]
Odgovori