Podržimo referendumski ustanak 2013

Obavijestite druge o zanimljivim događanjima bilo koje vrste
Avatar
Bamakhepa
rank7
Postovi: 267
Pridružen/a: 30.01.2013, 02:03
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 75 puta

Re: Podržimo referendumski ustanak 2013

Post Postao/la Bamakhepa »

Perun je napisao/la:Shrumko:Vjerojatno si mlađi, no oni koje je iti jednom privela Narodna Milicija znaju da je demokracija bolja.
Bamh: J..e mi se za cikluse i fraze tako je moralo bit, stvar je u tome da SAD imamo problem i da SAD nastaje velika šteta; što znači da sad moramo djelovat.
Jer i za rat kažu da je trebalo tako bit, a ja vidim da nije, Baltičke SSSR su se odvojile u miru, Čehoslovačka, ukrajina, Moldavija. Mi nismo, veljda kom bincija previše budala i previše temperamenta.
I da,naši očevi i djedovi jesu stvorili socijalnu zemlju, zapravo najslobodniju jednopartijsku zemlju (samo zato što nismo bili pod bačuškom)i žalosno je da ljudi nisu mogli uvidjeti da prelaz na demokraciju nemora uništiti dostignuća socjalizma.
Ipak, moje je mišljenje da nada postoji i zove se etatizam - državni socijalizam. No zato ti trebaju pošteni političari i pametni glasači.
Je, samo se sjeti da Kinezi i dalje imaju narodnu miliciju, a Rusi su i dalje poludiktatura. Buduci su oni iduci na listi supersila iza SAD-a jesmo sigurni da bi problem bez amera bio manji, a ne veci?

Ne mislim da je rata na nasim prostorima trebalo biti. Ne mislim niti da se juga trebala raspati. Ali tesko da bi mogla opstati kakva je bila jer nisu to nasi "oci" samo tako stvorili vlastitom velikom sposobnoscu vec i zbog specificnog odnosa svjetskih sila gdje je juga bila zgodna tampon zona i uz dobru diplomaciju mogla igrati na tim relacijama. Sa nestankom hladnog rata i ona je izgubila tu specificnu ulogu i tesko da bi mogla igrati na istu kartu kao u ta "nostalgicna vremena".
Avatar
Beli mag
rank4
Postovi: 124
Pridružen/a: 15.01.2012, 22:43
Ima zahvala: 34 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Podržimo referendumski ustanak 2013

Post Postao/la Beli mag »

Ljudi, trenutno nije bitno što je bilo, kako su živjeli naši očevi, majke, djedovi i bake. Trenutno je važno da ne živimo, već preživljavamo! Sve više mladih nema nikakve mogućnosti u ovoj državi pa čak i ako ste završili visoku stručnu spremu obećavajućeg smjera kao i ja. Trenutni sistem provođenja i upravljanja državom ide na ruku samo elite i dok se bogati bogate još više, običan građanin bori se za kruh kopajući po kantama. Mladi ne mogu naći posao, a oni koji ga ipak nađu jako teško pronalaze samostalnost. Ovo je prilika da uistinu nešto POKUŠAMO napraviti direktnim aktivizmom i molim sve kritičare da se ipak ustanu iz svojih udobnih fotelja i toplih domova i barem daju podršku volonterima koji se smrzavaju na zimi, kiši i snijegu jer vjerujemo da ipak postoji jedna iskra svijetle budućnosti. :ymhug:
Konstruktivna pitanja smetnutih umova
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Podržimo referendumski ustanak 2013

Post Postao/la pecurko »

Shroomko je neki drugi clan, ja sam Pečurko... ;)

Ne kažem ja da su Drugovi bili mnogo bolji, ali si svoje znanje i rad mogao da unovčiš.
Na osnovu toga kako radiš i kako se ponašaš, mogao si i dobiti zasluženo mesto u društu.
Sad je neka glupost zaposela ljude... oni što znaju se sklanjaju i čuvaju guzice, ovi što veze nemaju ali imaju herca su postali huligani, a oni što nit imaju znanja nit mudrosti nit ideje oni zgrću kintu i vode ovce na klanje...

Pa jesmo li mi ovce?

Vi ste srećni, bar imate referendum vezan za neka od tih pitanja, nas ovde niko i ne pita hoćemo li u tu Eu, hoćemo li GMO...ima par grupica kojekakvih nv organizacija, koje se bave ovim pitanjima, ali im brzo Evropa da neki projekat koji vredi par desetina tisuća eura i oni naglo prestanu da pljuju ne samo po EU nego i po pločniku i trotoaru, toliko dobro na njih utiče ta Jevropa.

Ne kontam kako narod ne vidi da tu ne može ništa pozitivno da se izvuče, osim kredita, ali koje oni odobre, kao npr. kako uništiti slapove Krke i tu napraviti konkurentnu fabriku za reciklažu i tome slične gluposti...sigurno nećete dobiti pare da se lečite, jer nećete moći da se lečite uopšte, pošto će cene zdravstvenih usluga biti u skladu sa EU, a dok vi dobijete plate kao u EU mnogo će vode proteći Savom...

Jedan Slovenac reče jednom na pitanje: Pa kako je vama braćo Slovenci, boli Vas ona stvar vi ste u EU?
On kaže: Da, super je to. To ti je kao neki prelepui dvorac sa kraljem, kraljicom, princezom..., jebiga jedino što smo mi posluga i baštovani.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Podržimo referendumski ustanak 2013

Post Postao/la Morpheus »

Sto pecurko kaze ^^^ :D
Upravo tako, nas ovde politicari nece ni da zajebavaju referendumima i slicnim stvarima, oni rade kako im volja i bas ih briga.
Eto, jedino ekipa iz 99% s kojima saradjujem cesto za neke projekte su OK po pitanju ogromnog broja tih stvari, ali inace proevropski LDPovci sa 2g mozga vode glavnu rec...
A,i ta Evropa, sta je dobro kome donela, na ovim prostorima sve sto je uradila, samo zatezu odnose izmedju ekstremista iz Srbije i iz Hrvatske, da se tako nastavi, pa ce to postati i mejnstrim misljenja PONOVO, taman kad se cini da se stvari stisavaju.
Zato osnovati TheMajka republiku, kao sto je to uradio Maharishi Yogi, u kojoj nece biti netrpeljivosti i sranja, a psihodelici ce biti legalni i svaka individua postovana :psy
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Podržimo referendumski ustanak 2013

Post Postao/la Perun »

A da je bilo skupit pare za napuštenu platformu?
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Podržimo referendumski ustanak 2013

Post Postao/la Beyond Le Fov »

slika

slika
sinnerman
rank6
Postovi: 233
Pridružen/a: 12.03.2012, 23:40
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 71 put

Re: Podržimo referendumski ustanak 2013

Post Postao/la sinnerman »

Sam bio danas, i dao potpis na sve 4 liste odnosno ref. pitanja.

Nije mi jasno od kuda medijima pravo za ovakvu medijsku blokadu referenduma odnosno skupljanja potpisa za raspisivanje referenduma. Još nisam niti na jednom TV programu vidio da netko spominje ikakav referendum. :-s

Ma ko ih...... =))

Ionako ne gledam TV program osim ono što sam ionako namjerio pogledati....
Omne nimium, quamvis optimum, naturae inimicum est.
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Podržimo referendumski ustanak 2013

Post Postao/la Devil'sChase »

Ako nekoga zanima, liste za skupljat potpise se mogu isprintati doma, i mozete s njima sami po kvartu, selu, gradu, mjesecu, od prijatelja i neprijatelja, skupljati potpise i onda kad ste skupili možete liste uručiti volonterima na najbliži štand.
Sve tu piše:
http://2012-transformacijasvijesti.com/ ... pi-potpise
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Podržimo referendumski ustanak 2013

Post Postao/la Beyond Le Fov »

slika

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/7 ... oguca.html

U organizaciji Occupy Croatia i uz podršku Anonymusa u petak 22. veljače u 17 sati na glavnim trgovima hrvatskih gradova će se održati prosvjed s ciljem, kako kažu, obrane javnih dobara. Prethodnom prosvjedu se, prema njihovim procjenama, odazvao oko 2000 ljudi, a podrška javnosti i broj prosvjednika ovaj će puta, vjeruju, biti još veći.

'Kao i dosad, pozivamo građane na mirno, ali glasno okupljanje na kojem će izraziti svoje nezadovoljstvo Zakonom o strateškim investicijskim projektima RH, koji Vladi omogućuje raspolaganje dobrima u javnom vlasništvu bez utjecaja naroda, pa čak i Sabora što je nedopustivo i krši čl. 2. Ustava RH. Sprečavanje donošenja tog zakona je glavni cilj naših prosvjeda, no izražavamo i svoje nezadovoljstvo općim stanjem u zemlji.', stoji u priopćenju za javnost Occupy Croatia.

Dodaju kako svaki dan nastoje infromirati što veći broj građana i upoznati ih sa stvarnim stanjem u državi, a objašnjavaju i zašto su prosvjedi mirni.

'Prosvjedi su mirnog karaktera jer ne podržavamo nasilje/vandalizam. Ono daje izliku policiji da krene svim sredstvima na miroljubivu većinu. Mi vjerujemo u mirnu revoluciju kakvu je proveo Island (koju su vodeći mediji također prešutjeli) i dajemo sve od sebe da je realiziramo na najbolji mogući način.', stoji u priopćenju.

Aktivisti poručuju kako je vrijeme da se nešto poduzme za sebe i za našu djecu.

'Ne držite svoje nezadovoljstvo u sebi, tako se stvari neće promijeniti. Možda pojedinac ne može promijeniti mnogo toga, ali ako se svi skupa ujedinimo čuda su moguća i mi vjerujemo u njih. Mi vjerujemo u Vas. Pitanje je samo koliko Vi vjerujete u sebe...'
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Podržimo referendumski ustanak 2013

Post Postao/la Red »

Potpisano :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori