Alex Podolinsky seminar u Hrvatskoj

Obavijestite druge o zanimljivim događanjima bilo koje vrste
Odgovori
Avatar
Ruskinja
rank3
Postovi: 88
Pridružen/a: 12.12.2012, 13:37
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 24 puta

Alex Podolinsky seminar u Hrvatskoj

Post Postao/la Ruskinja »

Poljoprivredni tečaj prema centru dr. Rudolfa Steinera se ponovno održava, u Hrvatskoj. Ovo je opis tema:


SUB 12.1.
– planetarni život, zemaljski život, vapnena supstancija…
- poljoprivredna individualnost, stvaranje humusa…
NED 13.1.
- značenje i utjecaj kemijskih elemenata, bjelančevine…
- gnojidba, upotreba rogova…

SUB 19.1.
- biodinamički preparati, oživljavanje zemlje…
- korov, štetnici i biljne bolesti…
NED 20.1.
- srodnost biljaka i životinja
- poljoprivredno gospodarstvo kao organizam, strojevi u biodinamici, Demetr certifikacija


CJELOVITI TEČAJ (300 kn)
Mjesto održavanja poljoprivrednog tečaja: HOTEL PHOENIX, Sesvetska cesta 29 , 10360 Zagreb –Sesvete, tel: 01 2006 333,email: hotelphoenix@hotelphoenix.com.hr

Za sve nejasnoće i pitanja obratiti se na:
099 215 55 78 Sandra Percač
098 408777 Jasminka Iličić
Neki ljudi su tako siromašni, sve što imaju je novac.
sinnerman
rank6
Postovi: 233
Pridružen/a: 12.03.2012, 23:40
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 71 put

Re: Alex Podolinsky seminar u Hrvatskoj

Post Postao/la sinnerman »

Evo, neznam što da kažem osim neizmjerno hvala na ovome.

Već se prilično vremena dogovaram sa Novoselom oko radionice.

Hvala ti Ruskinjo (tko god da se krije iza tvoga "nika") nadam se i osobnom susretu na radionici...
:ymhug:
Zadnja izmjena: sinnerman, dana/u 04.01.2013, 14:48, ukupno mijenjano 1 put.
Omne nimium, quamvis optimum, naturae inimicum est.
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Alex Podolinsky seminar u Hrvatskoj

Post Postao/la sometimes »

meni je zao sta je u zgb ali ipak je to nasa metropola...

za upad bi se skupilo ali jos za smjestaj, cestarinu, jaoooooo...., previše za ovaj financijsko teski prvi mjesec, mozda bude neki live stream :p

uzivajte i bacite poslije koji utisak...


:thumbsup:
....it didn't make any sense.....
sinnerman
rank6
Postovi: 233
Pridružen/a: 12.03.2012, 23:40
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 71 put

Re: Alex Podolinsky seminar u Hrvatskoj

Post Postao/la sinnerman »

Ako stvarno želiš ići, cestarinu i prijevoz ja častim-jer ionako idem, bilo nas 2 ili 4 ili 5 u autu-meni isto. Ja bih prespavao u Zg. Ali možda ne moram nužno. Jedino što onda puno vozimo.

Javi ako ideš.
Omne nimium, quamvis optimum, naturae inimicum est.
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Alex Podolinsky seminar u Hrvatskoj

Post Postao/la sometimes »

hvala na pozivu sinnerman !!!!!

a reci mi...., kazes da bi spavao u ZG, ja mislim da je to u biti jedina opcija jer ako to traje cijeli vikend i ako ti mislis sve poslusat onda ti se ne isplati vozit svaki dan gore - dole jer autoput, benzin i to dodje i vise nego smjestaj....

uglavnom ja ti se javim da usaglasimo sve detalje, bio bi to lijepi trip...
....it didn't make any sense.....
sinnerman
rank6
Postovi: 233
Pridružen/a: 12.03.2012, 23:40
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 71 put

Re: Alex Podolinsky seminar u Hrvatskoj

Post Postao/la sinnerman »

Malćice da ispravim naziv teme: nebi bio Alex Podolinsky seminar u Hrvatskoj nego "seminar biodinamičke poljoprivrede prema načelima ili metodama Alexa Podolinsky-a" a pošto Alex neće predavati....

Skoknite na web stranicu : http://www.centar-rudolf-steiner.com/in ... &Itemid=62
i na: http://www.centar-rudolf-steiner.com/ro ... caj-ZG.pdf za detalje

Smještaj u Hotelu u kojemu se održava tečaj daje 30% popusta na noćenje za polaznike tečaja...

Eto toliko od mene..
Omne nimium, quamvis optimum, naturae inimicum est.
Avatar
Ruskinja
rank3
Postovi: 88
Pridružen/a: 12.12.2012, 13:37
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 24 puta

Re: Alex Podolinsky seminar u Hrvatskoj

Post Postao/la Ruskinja »

sinnerman je napisao/la:Evo, neznam što da kažem osim neizmjerno hvala na ovome.

Već se prilično vremena dogovaram sa Novoselom oko radionice.

Hvala ti Ruskinjo (tko god da se krije iza tvoga "nika") nadam se i osobnom susretu na radionici...
:ymhug:
Nema na čemu, vidimo se i osobno :) Stižemo moj seka, ja i naši dečki :D
Evo, relativno sam nova članica: već neko vrijeme redovito čitam forum, a od nedavno sam se registrirala i pomalo se aktiviram B-)
Neki ljudi su tako siromašni, sve što imaju je novac.
Avatar
Ruskinja
rank3
Postovi: 88
Pridružen/a: 12.12.2012, 13:37
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 24 puta

Re: Alex Podolinsky seminar u Hrvatskoj

Post Postao/la Ruskinja »

Sinnermanu, zaboravih te obavijestiti o tečaju biodinamike (za početnike) od Hrvoja Novosela koji je bio prošlu subotu. Ja sam prisustvovala i konačno je bilo po mom ukusu i veoma razumno :ymapplause:
Ovaj vikend isti organizira radionicu na svom imanju:

Dragi ljubitelji biodinamičkog vrtlarenja,

09. i 10. ožujka 2013. g. organiziramo vikend-radionicu biodinamičke poljoprivrede za sve ljubitelje vrtlarenja i biodinamike. Ova radionica je prva od 10 radionica koja će se organizirati ove godine i koje zajedno čine zaokruženu cjelinu. Tema ove radionice je „Obrada tla, sjetva i biodinamički pripravci za tlo “.

Vikend-radionica će se održati na imanju Hrvoja Novosela u selu Horvati (Slemenska cesta 67, Rakov Potok) na pola puta od Zagreba prema Jastrebarskom.

Radionicu, koju vodi Hrvoje Novosel, počinje u 9 sati, oba dana, i trajat će do 17 sati. Predviđene su dvije stanke za kavu i čaj te jedna za ručak (od 13 do 14 sati). Molim vas da naznačite preferencije (vegetarijanstvo / veganstvo ili sl.) i eventualne intolerancije na hranu. Cijena dvodnevne radionice je 300 kn ukupno (180 kn ako dolazite samo jedan dan), hrana i čaj uključeni su u cijenu radionice. Ponesite prikladnu odjeću i obuću!

Dvodnevni praktični rad uključuje:

* tehnike planiranja, organiziranja vrta i imanja
* slaganje plodoreda i mješovitih kultura, uključujući objašnjenja i bitne osnove vezane uz mjesečev kalendar (francusko izdanje Pierrea Massona i hrvatsko izdanje Marije Thun) te primjena biodinamičkih pripravaka za tlo
* prezentaciju i rad s alatima i strojem koje koristimo u biodinamičkom gospodarenju tlom i biljkama
* izrada hladnih okvira, toplih lijeha, mini-tunela, plastenika za zimsko-proljetni uzgoj
* sjetva povrća u hladne okvire, tople lijehe, plastenike i na otvoreno te sjetva zelene gnojidbe
* uzgoj autohtonog sjemena: luka, blitve, mrkve, cikle

Voditelj radionice je Hrvoje Novosel, iskusni biodinamičar (9 godina iskustva s biodinamikom prema njemačkoj školi i 4. godina prema australskoj školi), proizvođač, organizator radionica, aktivni sudionik u klasteru „Stara škola“, proizvođač biodinamičkih pripravaka, te autor bloga vrtizobilja.blogspot.com, facebook: vrtizobilja

Suorganizatori radionice su klaster „Stara škola“ i Davor Kajić: biodinamički vrtlar i voćar 091/304 99 66.
Na imanje se može doći autom: https://maps.google.hr/maps?daddr=Sleme ... ra=mr&z=17
ili autobusom ZET-a, broj 164 sa Savskog mosta (stanica Bencekovići).
Prijave do četvrtka, 07.03.2013. g. u 17 sati na mail: vrtizobilja@gmail.com ili mobitel: Hrvoje Novosel 099/ 820 46 61
Srdačan pozdrav


slika
Neki ljudi su tako siromašni, sve što imaju je novac.
Odgovori