JustBe Festival Motovun 05.-07.10.2012.

Obavijestite druge o zanimljivim događanjima bilo koje vrste
sinnerman
rank6
Postovi: 233
Pridružen/a: 12.03.2012, 23:40
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 71 put

JustBe Festival Motovun 05.-07.10.2012.

Post Postao/la sinnerman »

slika

Evo jednog Festivala humanitarnog karektera u Motovunu :ymapplause:

Glazba je dub/regge, etno, world music... ma laganica za čilanje :smokee:

Za više info o festivalu, smještaju ili sudjelovanju :http://www.justbefestival.com/hr/

Program:

Petak, 05.10.
Le Zbor
Putokazi
Tamara Obrovac i Transhistria

Subota, 06.10.
Zoster
Mad Professor Mad Professor
and Sister Audrey
Roots Daughters

Nedjelja, 07.10.
Arkul
Druyd Druyd
Vlatko Stefanovski

Festivalska ulaznica za tri dana i sve sadržaje iznosi 300,00 kn u pretprodaji i 375,00 kn na sam dan Festivala.
Dnevna ulaznica iznosi 150,00 kn u pretprodaji i 190,00 kn na sam dan Festivala.

Citiram sa njihove web stranice:
"Nositelj projekta Just Be Festivala je udruga Jedna Ljubav koja djeluje od 2011.godine, osnovana u Puli od grupe pojedinaca iz različitih društvenih sfera iz Hrvatske i drugih zemalja. Cilj udruge je djelovati na promociji zdravog življenja i pozitivnih usmjerenih životnih nazora, na uvažavanju različitosti, propagiranju razumijevanja i tolerancije. Cilj našeg udruživanja i djelovanja je utjecanje na uvođenje pozitivnih promjena u društvu, uz osobiti naglasak na prevenciji nasilja i svih oblika ovisnosti.

Tokom studenog 2011.god. u istarskom gradiću Motovunu organizirali smo prvi trodnevni festival tijekom kojega su upriličeni razni programi, od kulturno-umjetničkih do edukativnih. Obzirom na dobar odjek i ove godine smo krenuli u nešto širi projekt koji će obuhvatiti i širu međunarodnu javnost. Samim time projekt obuhvaća i predstavljanje svjetske kulturne baštine, upoznavanje i uvažavanje multikulturalnih različitosti, povezivanje i spajanje različitosti kako bismo potaknuli teme međuljudske snošljivosti i tolerancije, podsjećanje na ljubav i suosjećanje kao bazu svih kvalitetno izgrađenih ljudskih odnosa. Projekt će ove godine imati izraženi humani karakter u vidu donacija ugroženim društvenim skupinama (djeca-nasilje u obitelji).

Festival će se održati tijekom tri dana početkom listopada 2012.godine. Program festivala je kulturno-umjetnički, edukativni, sportski sa autohtonom gastronomskom ponudom. Kulturno-umjetnički program obuhvaća glazbu, ples, film, izložbe iz Hrvatske i različitih zemalja svijeta, kako u tradicionalnom, tako i u suvremenom izražaju. Edukativni program će se odvijati kroz razne radionice i predavanja na temu održivog razvoja, ekologije, permakulture, zdrave prehrane, upoznavanja tradicionalnih običaja iz Hrvatske i različitih krajeva svijeta, a tako i predavanja na temu međuljudske snošljivosti, sa ciljem prihvaćanja različitosti, u smjeru obogaćivanja općeg ljudskog dobra.

Festival je pod pokroviteljstvom općine Motovun koja nam omogućuje korištenje svih javnih prostora i infrastrukture u gradu Motovunu. Svojom vrlo bogatom i starom poviješću, grad Motovun dokazuje pozitivan utjecaj energetskih zemljanih tokova (Zmajeve linije) na razvoj i napredak društva, što podržava poruku našeg festivala. Tijekom festivala svaki pojedinac biti će uključen u zajedničku poruku ljubavi i mira, doprinoseći širenju znanja, jasnije namjere povezivanja, suradnje, suosjećanja u svrhu ostvarivanja maksimalnog potencijala pojedinca i cjelokupne zajednice."

Vidimo se u Motovunu dakle; :ymhug:
Omne nimium, quamvis optimum, naturae inimicum est.
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: JustBe Festival Motovun 05.-07.10.2012.

Post Postao/la Fig »

nisam još čuo za ovaj fest a ima mi nekako dosta divan naglasak, te kakav samo mashup artista od tamare, zostera, mad professora i druyda za poslušat na motovunskim zidinama, lavli đabli

ima možda neko da je bio prošle godine pa da naškraba malo dojmove? možda ti sinnermane?

ulaznice su mi visoke za moj trenutni stalež, ali zanimljivo je to u humanitarne svrhe sa meni veoma interesantno čudnovatim pažnjoprivlačećim opisom. svakako nešto za razmislit o odlasku ako se bude u mogućnosti.

... a forši pasa i stari Jože, da vidi ča je kapitalo njigov lipi Motovun i forši dobije kakovega pečenega vola :p
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: JustBe Festival Motovun 05.-07.10.2012.

Post Postao/la Shanti »

Znao sam da će Zoster i Druyd bit odvojeni... #-o :)
sinnerman
rank6
Postovi: 233
Pridružen/a: 12.03.2012, 23:40
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 71 put

Re: JustBe Festival Motovun 05.-07.10.2012.

Post Postao/la sinnerman »

Nisam bio prošle godine, no prema njihovoj najavi biti će:

"Program festivala je kulturno-umjetnički, edukativni, sportski sa autohtonom gastronomskom ponudom. Kulturno-umjetnički program obuhvaća glazbu, ples, film, izložbe iz Hrvatske i različitih zemalja svijeta, kako u tradicionalnom, tako i u suvremenom izražaju. Edukativni program će se odvijati kroz razne radionice i predavanja na temu održivog razvoja, ekologije, permakulture, zdrave prehrane, upoznavanja tradicionalnih običaja iz Hrvatske i različitih krajeva svijeta, a tako i predavanja na temu međuljudske snošljivosti, sa ciljem prihvaćanja različitosti, u smjeru obogaćivanja općeg ljudskog dobra."

Zanima me kakva će biti predavanja...
Pa da vidim što će to biti, malo muzike malo predavanja, malo čilanja na motovunskim zidinama... :thumbsup:
Omne nimium, quamvis optimum, naturae inimicum est.
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: JustBe Festival Motovun 05.-07.10.2012.

Post Postao/la Shanti »

Glazbeni program je sad na page-u. A ove radionice i predavanja pošalji im mejl pa će ti poslat raspored predavanja...
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: JustBe Festival Motovun 05.-07.10.2012.

Post Postao/la sometimes »

a znaci moze se i sa satorom doci....., super, a zna li netko kako je tamo sa wc-ima?
....it didn't make any sense.....
Avatar
Sophia
rank8
Postovi: 306
Pridružen/a: 23.03.2010, 23:13
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 106 puta

Re: JustBe Festival Motovun 05.-07.10.2012.

Post Postao/la Sophia »

sve piše na Just Be festival i raspored radionica i glazbenika :)

prošle godine je udruga one love organizirala sličan festival u notovunu 11.11.2011 , a ove godien malo ranije to rade, evo i ja se lagano spremam tamo imat ču štandić s kristalićima :D :D :D

kopirano sa fb stranice just bee festivala što veli organizatorica _ Festivalska ulaznica za tri dana i sve sadržaje iznosi 240,00 kn u pretprodaji i 300,00 kn na sam dan Festivala.
Dnevna ulaznica iznosi 100,00 kn u pretprodaji i 120,00 kn na sam dan Festivala.
Ulaznice se prodaju preko http://www.eventim.hr/hr/ i ovlaštenih partnera, ili upitom preko naših web stranica.Sve je uključeno...a Festivalska još omogućuje i kampiranje u podnožju Motovuna....♥
vjeruj i dalje u čvrste zakone materijalne stvarnosti.ti su zakoni potrebni da bi mogao živjeti.ali nemoj ograničiti svoje vjerovanje samo na njih.prihvati činjenicu da postoje i druge stvarnosti u koima vrijede drugačija pravila i zakoni...pan
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: JustBe Festival Motovun 05.-07.10.2012.

Post Postao/la sometimes »

e to kampiranje me zanima, zvao sam za apartman u motovunu, za dvije noci (tri dana), dodje 110 ojra..., malo puno za moj standard pa idemo u sator....

mislim i nije tako skupo kad pogledas 800 kn za dvije osobe i psa, znaci 200 po noci - po osobi....,i onda treba nesto pojest i tako to, ali eto za mene je puno

:thumbsup:
....it didn't make any sense.....
sinnerman
rank6
Postovi: 233
Pridružen/a: 12.03.2012, 23:40
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 71 put

Re: JustBe Festival Motovun 05.-07.10.2012.

Post Postao/la sinnerman »

@ sometimes

Ako vas ima više (4-5) i nije vam problem voziti do Motovuna 20 minuta mogu Vam ja rješiti smještaj. Pa ako treba javi.
Enivej, vidimo se u Motovunu.... naravno da ćemo se vidjeti... ali da li ćemo se prepoznati :-?
Omne nimium, quamvis optimum, naturae inimicum est.
Avatar
Sophia
rank8
Postovi: 306
Pridružen/a: 23.03.2010, 23:13
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 106 puta

Re: JustBe Festival Motovun 05.-07.10.2012.

Post Postao/la Sophia »

danas pročital vjest na fb stranicama od festivala da je za studente festivalska karta 50% off :D tako da nezaboravite x-ice :D
vjeruj i dalje u čvrste zakone materijalne stvarnosti.ti su zakoni potrebni da bi mogao živjeti.ali nemoj ograničiti svoje vjerovanje samo na njih.prihvati činjenicu da postoje i druge stvarnosti u koima vrijede drugačija pravila i zakoni...pan
Odgovori