O.Z.O.R.A. Psychedelic Tribal Gathering (7. - 12. 8. 2012.)

Obavijestite druge o zanimljivim događanjima bilo koje vrste
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: O.Z.O.R.A. Psychedelic Tribal Gathering (7. - 12. 8. 201

Post Postao/la HypnoToad »

Mislim da si krivo shvatio moj post. Ja sam samo htio reć da me jako iritiraju dupli standardi. Ako je neš zabranjeno, neka bude sve, ili neka nebude ništa. Kažem osobno sam uglavnom za bistar um, i nevolim biti u društvu jako razbijenih ljudi, pogotovo pijanih, i ako sam ja trijezan. Opuštanje uz određena sredstva mi ne smeta, par pivi, par pljugi ili manje doze psihodelika su mi sasvim ok, ali za sve postoji granica. A što se dilera i kriminalaca tiče, tu se ne opravdavam nimalo, mislim da zaslužuju sve što ih stigne.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: O.Z.O.R.A. Psychedelic Tribal Gathering (7. - 12. 8. 201

Post Postao/la Psychonaut »

A kako cemo odrediti ko je diler i krimilanac, a ko nije? Ko god nekome nesto proda? Na festivalima koliko hoces ljudi prodaje stvari koje su sami uzgojili, drugi prodaju kvalitetne psihodelike, i time omogucavaju ljudima da dozive nesto novo i krasno, sto vjerovatno nebi mogli dozivjeti obzirom da su to sve nelegalne stvari. Da nije dilera, vecina nas vjerovatno nikada ne bi probala npr. lsd ili mdma. I meni se ne svidja sto ljudi koji prodaju droge cesto nisu dovoljno odgovorni prema musterijama, ali drzava je ta koja je sve to potisluna u podzemlje.

Sto se mene tice, sto manje policije na festivalu tim bolje. Kad bih vidio nekoga ko mi djeluje kao sumnjiv/opasan tip, samo bih ga zaobisao, ne treba mi policija da me zastiti.
Na kraju krajeva, policija redovno hapsi dilere koji nisu u talu sa policijom, znaci one koji prodaju drogu bez dozvole. Takva je situacija svugdje, pa cak i Hrvatskoj. Zato nemam zabluda da su oni tamo radi posjetitelja.

Na Boom-u ove godine nigdje nije bilo natpisa da se nesto prodaje, i nigjde nije bilo uniformisanih likova. Obzirom da se trgovina i konzumacija psihoaktivnih supstanci ne moze izbjeci, festival je organizovao besplatno testiranje uzoraka, i non-stop zdravstvene usluge(to fizicke(klasicna medicina), sto psihicke za ljude koji imaju los trip).
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: O.Z.O.R.A. Psychedelic Tribal Gathering (7. - 12. 8. 201

Post Postao/la mr. gljiva »

Skužio sam odmah kaj je žaba htio reći, sad je samo pojasnio i slažem se s njegovim stavom. Nažalost tako je kako je, ilegala posvuda na stvari koje u principu nebi trebale biti ilegalne jer imamo pravo kao pojedinci unositi u sebe što nama paše sve dok to ne prelazi neke granice u žešće zabrijavanje kako je beyond rekao ketaminičare :D Slažem se i sa psychonautom (možda je žaba to prestrogo podjelio) što se tiče dilera i kriminalaca. Jedno može ići sa drugim ako je povezano sa bilo kakvim lancem bilo kojeg oblika izrabljivanja pojedinaca dok neka "roba" ne dođe u ruke kakvog dilera, stvari iz takvih krugova po meni dolaze baš do kriminalaca i ološa od ljudi, njih prezirem i ne volim. Na drugu stranu samo diler bez kriminalca u sebi može biti neki mali komercijalni uzgajivač trave ili netko tko napravi nešto gljiva i proda ako baš odjednom zagusti u životu, premda također ne odobravam jer nekakvog legalnog posla uvijek ima, nažalost druga je stvar kakav posao i koliko plaćen =;
skuliran do jajc :thumbsup:
sinnerman
rank6
Postovi: 233
Pridružen/a: 12.03.2012, 23:40
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 71 put

Re: O.Z.O.R.A. Psychedelic Tribal Gathering (7. - 12. 8. 201

Post Postao/la sinnerman »

:ohnoo:
Zadnja izmjena: sinnerman, dana/u 14.10.2015, 10:26, ukupno mijenjano 1 put.
Omne nimium, quamvis optimum, naturae inimicum est.
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: O.Z.O.R.A. Psychedelic Tribal Gathering (7. - 12. 8. 201

Post Postao/la Psychonaut »

Jedne večeri izašli ja i draga kod nekih frendova, frend smota joku, ja nisam dugo bio pušio, sjedimo još sa njima pola sata i idemo doma.... krenem van stana dođemo na glavnu ulicu i počnemo hodati prema autu. Onda meni toplo zima i mrak.... Priča mi poslije draga, da sam okrenuo oči, da sam posivio i pozelenio, derala se, zvala frenda, dotrčali na ulicu, odvukli me u stan i polegli. Za minutu -2 ja sam ko nov, i sve ok.WTF se desilo i to samo meni? I nisam vukao dim da se ubijem, ono blabla i wuššš, blabla wušššš. Normala.
A šta je bilo? Možda sam bio premoren kako i znadem, a možda i cjeli dan nisam dovoljno jeo.
Još mi se možda 1-2 puta tako desilo da sam, iako konzumirao manje no inače i bez namjere da
Desilo se i meni, a vidio sam i drugima da se desava. Uglavnom na prazan stomak kad se pusi, valjda odjednom naglo padne pritisak. Cak postoji neko ime za taj efekt...
Pozivam te da budes moj ucitelj
(:LoveSexDrugs:)
rank3
Postovi: 79
Pridružen/a: 31.08.2010, 13:34
 pohvaljen: 3 puta

Re: O.Z.O.R.A. Psychedelic Tribal Gathering (7. - 12. 8. 201

Post Postao/la (:LoveSexDrugs:) »

:ymhug: :ymhug: :ymhug: :ymhug: :ymhug:

Bas mi je drago sto tu citam i stav ljudi koji su za slobodu :). Zbog nekih sranja nisam bio tu jako dugo a i sto mi je rekla frendica kako joj je glup forum jer je ekipa ustogljena jos me vise odbilo da dolazim. Ali eto vjerujem iskreno da nije, ne moze biti :).

@sinnerman dobro kazes za crack itd .. Znam osobu koju je heroin odrzao na zivotu nakon jako bolnog dogadjaja u zivotu, vjerujem nakon jedne od najgorih stvari koja se uopce nekome moze dogodit. Je donio je i puno loseg i ostavila ga je ali pitam se sto bi bilo bez toga. Terapija sa mdma bi vjerojatno bila puno bolja, tj. sigurno ali u ovakvom drustvu je testko birat.

Inace to je super objasnio McKenna u "Food of gods" .... heroin nebi ostavljao nista losije posljedice na drustvo nego cigarete da se moze kupiti na kiosku.

A i sta god tko brijo npr. trava moze biti puno gora za pojedicna nego acid ikad ali aj ti to reci nekom bez da te razapne. Eto kazem nepopularno misljenje ali tko god se malo zapita i objektivno razmisli doci ce do tog zakljucka. Daleko od toga da trava nije presuper :thumbsup: . Samo to razdvajanje trava - druge droge, prirodno - neprirodno etc. je fakat zaostalo. Ko sto vecina u drustvu razdvaja alkohol, cigarete - ostalo. Sve moze biti i dobro i lose i za pojedinca i za drustvo, ovisno o kontekstu.

Mozes probat sve samo samoubojstvo ne :ymdevil: ..

Peace
sinnerman
rank6
Postovi: 233
Pridružen/a: 12.03.2012, 23:40
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 71 put

Re: O.Z.O.R.A. Psychedelic Tribal Gathering (7. - 12. 8. 201

Post Postao/la sinnerman »

:ohnoo:
Zadnja izmjena: sinnerman, dana/u 14.10.2015, 10:27, ukupno mijenjano 1 put.
Omne nimium, quamvis optimum, naturae inimicum est.
(:LoveSexDrugs:)
rank3
Postovi: 79
Pridružen/a: 31.08.2010, 13:34
 pohvaljen: 3 puta

Re: O.Z.O.R.A. Psychedelic Tribal Gathering (7. - 12. 8. 201

Post Postao/la (:LoveSexDrugs:) »

Pa jedan od glavnih razloga zasto bi legalizacija svega donjela puno pozitivnih promjena je bas zato sto nije zvaka za seljaka. Trziste bi bilo puno bolje regulirano i sigurnije.

Inace evo jedan zanimljiv text na koji sam naletio prije par dana, od ekscentrika kojeg vecina ljudi smatra zlikovcom ali mislim da i danas stoji dosta ovoga sto je napisao-
http://www.beyondweird.com/occult/coke-ac.html

Ali nemojte konzumirati koku jer unistva prasumu i ko zna na svakih koliko kg ili manje bude i netko ubijen!!!

Psihicka bol moze biti puno, puno, gora nego fizicka. Npr. MDMA je kod ljecenja ptsp-a od silovanja a i opcenito mozda najbolje sto postoji ali jebiga...

Inace sto se tice razlike u stavu kakva treba biti dostupnost izmedju Learya i McKenne jos nisam siguran kome bi se prije priklonio kad bi morao ici u takve dve krajnosti. McKenna definitivno ima racionalniji i razumniji pristup ali opet nakon par godina jos uvijek mi se treba dogoditi da naidjem na nekoga na ciji su zivot psihodelici negativno utjecali.

Peace :sunn:
sinnerman
rank6
Postovi: 233
Pridružen/a: 12.03.2012, 23:40
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 71 put

Re: O.Z.O.R.A. Psychedelic Tribal Gathering (7. - 12. 8. 201

Post Postao/la sinnerman »

:ohnoo:
Zadnja izmjena: sinnerman, dana/u 14.10.2015, 10:27, ukupno mijenjano 1 put.
Omne nimium, quamvis optimum, naturae inimicum est.
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: O.Z.O.R.A. Psychedelic Tribal Gathering (7. - 12. 8. 201

Post Postao/la Psychonaut »

Ja ne mislim da su psihodelici bezopasni. Naprotiv, mislim da mogu biti veoma opasni za odredjenu kategoriju ljudi(pogotovo onih koji imaju sklonosti kao odredjenim nepozeljnim psihickim stanjima), i zbog toga ne bi trebali biti dostupni tek tako.
Medjutim, kriminalizacija bilo koje supstance i "just say no" pristup problemu droga je krajnje NAIVAN. To isti rezon koji dovodi do zloupotrebe tih supstanci, i u praksi se pokazao veoma lose.
Ne mislim ni da je McKenni svaka zlatna (recimo da bi legalizovani heroin bio za drustvo priblizno problematican kao cigarete), ali milsim da je njegov pristup dekriminalizaciji/legalizaciji droga prilicno razuman. Stvar je u tome da drzava nema sta da se uplice u to sta mi imamo pravo konzumirati. To je stvar licne slobode, i suludo je zatvarati ljude jer nesto koriste. Zbog toga je sveopsta dekriminalizacija jedan od prvih koraka koje razumna "anti-drugs" kampanja treba poduzeti. Nakon sto je to uradjeno, drzava treba regulisati trziste raznih supstanci, i razviti odgovorno strategiju za suzbijanje njihove zloupotrebe.
Pozivam te da budes moj ucitelj
Odgovori