LOST THEORY festival @ Deringaj, 15. - 20. 8. 2012.

Obavijestite druge o zanimljivim događanjima bilo koje vrste

Idemo na Lost Theory?

Vidimo se definitivno!
21
58%
Nije sigurno, još ...
6
17%
Nažalost ništa ove godine, možda sljedeće.
9
25%
 
Ukupno glasova: 36
Proximus
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 06.02.2011, 16:11
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: LOST THEORY festival @ Deringaj, 15. - 20. 8. 2012.

Post Postao/la Proximus »

Mi smo bili i na dvodnevnom Goa Beach eventu u Posedarju dva dana prije Lost Theoryja pa sve to lijepo spojili u devet dana psihodelicne avanture :psy

Festival je stvarno bio odlican sto se tice glazbe i vibe-a. Glazba vrlo raznolika, manje goe nego prosle godine za moj ukus ali treba i druge stvari pustat. Dark noc, forest noc, progresiva po danu, cak i suomi zadnju noc :cheesy: (na kojem je jebeno najnenormalnija i najzdrobljenija ekipa ikad u prvim redovima al ih je bilo prezabavno gledat). Malo mi je falilo fullona doduse. Zvuk jednostavno potpuno savrsen do te mjere da jedva mozes vjerovat da se vani nesto moze tako dobro cut ko da slusas sa kvalitetnim slusalicama. I novi razmjestaj je pun pogodak, znao sam da ce ove godine biti puno vise ljudi pa sam se bojao da ce onaj stari kamp biti fijasko jer je vec prosle godine bila velika guzva tamo al na kraju je bilo sasvim dovoljno mjesta za kampirat s druge strane. I naravno ekipa najbolja ikad, nula neugodnosti, puno pozitive, i "narkomanska" ekipa je stvarno bila na minimumu.

Organizacijski imam par zamjerki, a najveca je sigurno prodavanje magle pod "6 day festival" shemi. Jebote fest toboze pocinje 15.8., a muzika pocne tocno u ponoc dakle prakticki 16., i onda prvo jutro zavrsi vec oko 7 ili kad vec, umjesto da ide dalje do uobicajenih 16-18h. Pred kraj isto, ako je zadnji dan festivala 20., zasto onda vec 19. chill zavrsava, a 20. u pola 10 ujutro zavrsava sva muzika, dakle gotovo je. Mogli su ili nac jos nekoliko izvođaca i popunit to kak se spada, da bar prvi dan pocne u 8 navecer i da zadnji dan traje do popodne i da chill ne ugase predzadnji dan, ili su mogli bit posteni i reci da fest traje cetiri i pol dana kolko stvarno i traje, a ne prodavat tu neke trgovacke fore tipa manje cemo potrosit na honorare a reklamirat cemo da je fest duzi :rolleyes: .

Druge manje vazne boljke su fijasko s tusevima sto su ponovili od prosle godine. Ako imate 20 tuseva i za vise od pola nemozete tretirat otpadne vode onda ste to trebali skuzit prije samog festivala. Jedan dan popodne su tusevi crknuli skorz i morao sam se vucarat oko ograde da uđem tamo di je cijelo postrojenje za tuševe i ponovno upalit agregat koji pokrece pumpu koji je crko da si ljudi mogu isprat sapun sa sebe, s time da je agregat opet crko 10 minuta poslije i naknadno se vise nije dao upalit, ja se na kraju nisam ni istusirao, a cijelo vrijeme nikog iz organizacije nigdje u blizini. Nekako sumnjam da bi ljudi puni sapuna trebali hodat pol kilometra do info pulta da traze pomoc.

Ljudi koji rade na hrani na glavnom šanku su uzasno spori (i iza puše i pricaju na mobitele dok 30 ljudi ceka) i ne narucuju po nikakvom redoslijedu nego uzimaju narudzbe od ljudi koji su tek dosli a ignoriraju one koji cekaju vec 20 minuta.

Crossover se opet uzasno cuo u kampu, bas je lijepo probuditi se na zvukove terrorcore-a u 5 ujutro.

I zadnje, ako na tablama don't play with fire pise there are enough campfires on the festival area to get warm, onda bi trebalo biti vise od jedne male vatrice na chillu.

Doduse sve ove stvari koje su me zasmetale mi nista bitno ne umanjuju cijelo iskustvo ovogodisnjeg Lost Theoryja koje je bilo odlicno i totalno sam u aklimatizacijskoj depri danas. :-s

Murju nisam uopce vidio al frend je vidio Defendera od mup-a jedan dan. Inace se moglo pusit u kampu i na flooru bez beda, makar nebi bas palio po glavnoj cesti koja ide po festivalu i kampu. Mi smo pusili pred redarom kod chilla prvi dan bez beda.

Furao sam the majka majicu 18. (petak) ujutro/popodne na psy flooru ak se ne varam, al ne vidjeh ikog s istom na cijelom festu.

Meni je bed jer sam propustio cijelu forest noc kad su svirali Makadam i ostali jer sam pojeo neku majonezu koja se vjerojatno pokvarila i proveo sam noc grceci se u bolovima u satoru. Srecom trovanje nije bilo jako tako da sam drugi dan vec bio uglavnom ok, da je bilo gore moglo mi je sjebat cijeli fest.

Imam jako malo fotki i skoro sve su sa psy floora, nemam nis sa chilla. Bit ce video kasnije kad ga editam i konvertiram.

Goa Beach u Posedarju
slika

ovak to izgleda po danu
slika

Lost Theory nesto prije pocetka
slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
Ohmu, go back to the Forest. This is not your world.

After silence, that which comes nearest to expressing the inexpressible is music.
~Aldous Huxley
sinnerman
rank6
Postovi: 233
Pridružen/a: 12.03.2012, 23:40
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 71 put

Re: LOST THEORY festival @ Deringaj, 15. - 20. 8. 2012.

Post Postao/la sinnerman »

Vidim na fotkama sa FB Lost Theory-a neki lik, _______, pušta glazbu, znate li možda pod kojim imenom da ga potražim da poslušam što pušta, ako neko zna?
Zadnja izmjena: sinnerman, dana/u 23.01.2015, 14:36, ukupno mijenjano 1 put.
Omne nimium, quamvis optimum, naturae inimicum est.
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: LOST THEORY festival @ Deringaj, 15. - 20. 8. 2012.

Post Postao/la 314 »

bok svima :)

evo ja sam se jučer vratio sa još jednog predobrog odmora u nizu...

sve je počelo sa goa beatchom u Posedarju gdje smo stigli u ponedjeljak i opustili se do kraja, tu sam pobrao prvu uspomenu sa odmora, razrezanu petu na komadu stakla i razbijenu usnicu od oranja po podu kojeg se ne sjećam :))

smjestili smo se malo dalje i prenoćili da bi u srijedu krenuli za lost. došli dole i ukampirali se u debeli hlad kroz šumicu kod rijeke.

bilo je fantastično, upoznao sam super ljude, što naše što strane, hvala im za sve :)

imam kakvih zamjerki? paaa nemam :) žao mi je kaj se nisam malo više potrudio da snimim vas koji ste nosili majice našeg foruma pa da vas ulovim, ko zna možda smo se i sreli jer sam ja jedno popodne jako bio raspoložen upoznat sve ljude :D ko zna...

nisam imao ni problema sa tuševima, valjda sam uvijek dolazio u pravi čas pa nisam ni dugo čekao i šljakali su dobro.
jedno prekrasno iskustvo u super društvu i dobroj zabavi :thumbsup: :thumbsup:

kad je fest završio otišli smo na pag i tamo se do jučer polako privikavali psihički i fizički za lagani povratak u "normalni" život :)
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
Sophia
rank8
Postovi: 306
Pridružen/a: 23.03.2010, 23:13
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 106 puta

Re: LOST THEORY festival @ Deringaj, 15. - 20. 8. 2012.

Post Postao/la Sophia »

pokoja rijeć o lostu,,, nakon ozore koja mi je bila TRAUMATIČNA!! da da, traumatična, iscrpljujuča, narkofilska (malo su me ubili u pojam sa tim faking ketaminom, kad ti svaka druga osoba na festu nešt dila(čak mi ni dileri nesmetaju), a oni koji dilaju imaju sve, a prvo što ti ponude je lsd,a onda ketamin pa nabrajanje ostalog) neznam jesam li ostarila il šta, il to prije nisam primječivala al previše sintetich drug lovera na jednom mjestu (a ja presensi i to mi na energetskim razinama smetalo-što prije nije,al valjda kak čovijek stari-uči-raste-senzibilizira se, počne smetati), uz to glazbeno sam jako razočarana bila ozorom, ono kad sjediš , čekaš jedinog artista kojeg želiš čut i pitaš se čemu sve to, koji k radiš tu(a prošlih godina sam uistinu uživala u festu),, ugl shvatili ste d point :D ozora je postala festival elektronske glazbe sa čak i nešt psaya i čila :D (opet to je samo moje viđenje, netkom eje možda baš bila ŠPIVA ozora :)) ) ,, no da se vratim na lost theory

ah , lost theory je bio melem za dušu i tijelo!! tako dobra vibra cijelo vrijeme,, ok bilo je par fejlova al funktion one sound sistem sve te fejlove stavi u tootalni zaborav :D

.. došli smo dan prije i fail jedan zbog nedovršenih radova u kampu etc,, nismo smjeli uč, ok , bila je tu livada UZ gl, cestu na kojoj smo se smjestili,, i sve bi bilo super da oko 12h nisam pogledala na mob i saznala vijest da nam je mala mačka ostala zaključana u sobi u kojoj nebi trebala bit nismo vidjeli da je ušla unutra , i da se treba nešt učinit, a provalit nemogu, i što drugo neg vozit 4h do doma pusti tmacu van i natrag na festival :D (inače kad sam saznala da je maca zaključana, ja sam se već pomirila s time ništa od festivala, idemo doma, nečemo se vračat, ali srečom pa je dragi bio entuzijastičan a i nekim čudom nekih 500kn je bilo viška u novčaniku za kojih nismo znali odakle nam , taman se fino poklopilo za benzin za ponovno tamo i natrag :D )

jedina stvar koja me je uistinu JAKO na svim razinama mog bića smetala na festiovalu to što se čuo cross over do family kampa, na kojem smo se smjestili baš iz razloga da imamo mira i tišine, preko noći glazba na crosu mi je bila prstrašna, monotona zatupljujuča BUKA!! koja je zasigurno svoj djeci a i ljudima prek noći smanjila kvocijent inteligencije za par brojeva, u nekoliko navrata bila je baš veoma uznemirujuča, da sam se zapitala tko to uopče stvara tko to sluša, čemu to, kaklvi su to ljudi koji se trgaju na to, kakvi su to ljudi koji stvaraju tu glazbu? sigurno nebriju na ljubav i svjetlost :D ,, ugl prek noći glazba na cross overu + famili kamp i djeca(tj, njighovi mladi neokaljani mozgovi) NIKAKAO NEIDU ZAJEDNO (a i mogla bi diskutirati o tome ,dovođenju djece na festival,, no nebitno to je samo osobno mišljenje koje je trenutačno nebitno) i mislim da je to jedina moja zamjerka festivalu, a znam da nisam jedina koja je to zamjerila,,

sauper je to što je bilo i jebenog duba super su imena doveli :)) radikal guru, vibronics, digitronci, zion train,,,, di češ bolje :D

otvorenje i hilight tribe 3ipol čuke ??? ok,, + funktion one sistem nikako niej za live svirku il nije bio dobro naštiman za njih,pa se niej čuulo ak bi se live glazba trebala čut,, no kad je počeo trens svirat,, ajooj,, mojoj sreči nije bilo kraja,, samo saam neko vrijeme stajala i divila se zvuku koji je ispunio cijelo moje biće, uz takav sound sistem ritual plesa - trensa- aktivne plesne meditacije bio je potpun , mogu reć da sam se tako divno isplesala da mi se i sad biće smije od sreće,, i već sad jedva čekam sljedeću god i lost :))

čill flor <3 <3 <3 ah toliko dobre glazbe <3 baš sam se nauživala čilajuči na čilu :D

moram se složit sa proximusom da je fire placea trebalo bit više, tj, barem još jedno,, tuševi neka samo sljedeče god koriste neki drugi matrial ne jutene vreće koje se raspadaju,,,
Hrana- da malo se čekalo na red, a ono dečko je jedan sam radio posluživao za cijeli festival!! da je bio još jedan s njime bilo bi dobro,, no sve je to zanemarivo ,barem meni (osim crossovera :D)

ugl, na lostu sam našla izgubljeni duh festivala, koji je očito sa ozore preselio se na lost :D mnogo divnih ljhudi,osmijeha, susreta , druženja,, da moram ponovit da se veselim sljedečem lostu da ih ponovno sretnem, pošto svi koji su bili s kojima sam razgovarala rekli su da se vračaju :)) mi smo nažalost u nedjelju popodne otišli , prijateljica je imala neizbjžne obaveze koje je morala obaviti, tako da samo preopustili paljenje krijesa,,, no dogodine :)

eto ugrubo i ukratko
vjeruj i dalje u čvrste zakone materijalne stvarnosti.ti su zakoni potrebni da bi mogao živjeti.ali nemoj ograničiti svoje vjerovanje samo na njih.prihvati činjenicu da postoje i druge stvarnosti u koima vrijede drugačija pravila i zakoni...pan
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: LOST THEORY festival @ Deringaj, 15. - 20. 8. 2012.

Post Postao/la Fig »

čitam komentare o ozori i lostu nekih članova, te sam odjednom ful zbunjen čitajući nešto takvo ovdje... al dobro, to sam moja individualnost pretpostavljam

riječi su mi trenutno suvišne, neda mi se pisat dojmove da nešto ne pokvarim nepodobno predočujući :psy općenite kritike tehničke naravi su već izpostane, u drugo ne ulazim
možda sam u nekim trenucima i popričao sa nekima ovdje na festivalu između hrpe ljude ali ako vi niste spomenuli majku, ni meni nije palo na pamet :D

vidimo se dogodine ;)

[media]link[/media]
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: LOST THEORY festival @ Deringaj, 15. - 20. 8. 2012.

Post Postao/la mr. gljiva »

Bahahahaha taman uleti onaj golać na kraju :)) :ymdevil:
full mi drago kaj ste se dobro zabavili i opustili, naaadam se biti tamo sljedeće godine ;)
skuliran do jajc :thumbsup:
CarpePero
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 15.10.2011, 14:10
 pohvaljen: 2 puta

Re: LOST THEORY festival @ Deringaj, 15. - 20. 8. 2012.

Post Postao/la CarpePero »

festival je bio savršenstvo!:))
toliko pozitive na jednome mjestu, savršeno,
tamo da čovjek i želi imat bad trip nemože ga imati uz toliko dobre vibracije od svih ljudi,
uživao sam tamo od početka do kraja i žao mi je da još nije trajao koji dan kako mi je dobro bilo, toliko ljudi upoznao i povratio vjeru u dobre ljude:)
sada još manje imam volje živiti u gradovima, sada mi je jedina nuspojava vračanje u "civilizaiciju" ,gdje ti nitko neće pomoći, svi stoje za sebe, hladno i negativno, nasuprot lost theory ljudima koji ti pomažu i sve što daš dobiješ unatrag u nekom obliku, naravno da če uvjek biti i par onih drugih ali njih iskreno nisan ni vidio, jer toliko dobrih bilo da se ovo jednostavno samo sa sobom poništi,
žao mi je jedino da nisan više aktivan (to jest ikako) na majka forumu,
pratim redovito ali uvjek u nekoj žurbi da bi napisao nešto, pa tako da kamoli se dogovoriti za naći sa nekime, a mene bi bilo lako na lost-u naći:) nemoš fulat,..
ali eto poslje losta potrudit ču se da barem koje trip reports napišem o sebi i mojim putovanjima na kojima uvjek tražim spiritualnu notu (ne nađem je uvjek u špici, to jest,ali after effect je uvjek meni takav) pozdrav dragim ljudima!:)
Avatar
Riseofmagic
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 10.09.2011, 09:24
 pohvaljen: 8 puta

Re: LOST THEORY festival @ Deringaj, 15. - 20. 8. 2012.

Post Postao/la Riseofmagic »

Čast mi je da sam ove godine bio na lost theory festivalu :D ali samo 6 sati bez ulaznice sam se ušvercao sam da vidim isplati li se platiti 6 dana i da isplati se iduće godine idem sa ulaznicom :D a da sam mogao ostat vise dana ušvercan jesam samo sam otisao dalje ludovat :D
Osiguranje im nije bila jača strana ove godine :D
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: LOST THEORY festival @ Deringaj, 15. - 20. 8. 2012.

Post Postao/la extranoize »

bio je to moj prvi psy festival. i to kakav. savršenstvo...bio sam samo za vikend, ali sad znam da next time idem na cijeli. isplati se uzet kartu odmah kad krene prodaja za 50 ojra :)
šteta kaj se nismo našli, mi majčina djeca, ali kolko sam bio zatečen atmosferom da nisam ni pomislio na vlastitu majku, a kamoli ovu forumsku :D

shpongle uz vatricu na chillu - neprocjenjivo
nasmiješeni ljudi koje se grle na psyu (neki i goli) - neprocjenjivo

toliko različitih ljudi ujedinjenih u tom trenutku vječnosti :x

kako su dobri oni šareni hipi kombiji :D
ma sve skupa predobro, ne znam što više reći :psy
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: LOST THEORY festival @ Deringaj, 15. - 20. 8. 2012.

Post Postao/la Red »

vidimo se sljedeće godine dakle :psy
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori