Biodinamički pripravci

Obavijestite druge o zanimljivim događanjima bilo koje vrste
Odgovori
minerva.primavera
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 30.12.2017, 20:11
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 1 put

Biodinamički pripravci

Post Postao/la minerva.primavera »

Bok svima!
Zanima me da li netko ima iskustva sa uporabom biodinamičkih pripravaka? Posebno se zanima metoda za suzbijanje korova opisanoj u knjizi R. Steinera - Poljoprivredni tečaj, gdje spominje da se korjenje skupa sa nadzemnom biljkom treba zapaliti te pepeom posuti po zemlji gdje ne želimo da raste korov? Nisam još probala niti jedan pripravak i metodu, ali u planu mi je ovo proljeće, na Ivanje, probati i to pa da vidimo :)
Hvala i pozdrav s juga
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Biodinamički pripravci

Post Postao/la Perun »

Nisam probao, kako stvari stoje ni neću tako skoro, ali znam ekipu koja uzgaja (uzgajala JE; sad u Švedskoj ne uzgajaju ništa) i tvrdili su da sve šta je dobri stari Rudolph preporučio - djeluje.
Ja svoje biljke zalijevam čajevima od stolisnika, koprive i boba, biljke se vesele, ali nemam kontrolnu skupinu pa da mogu stavit ruku u vatru ireć da djeluje.
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
Nied
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 12.12.2017, 14:23
Ima zahvala: 15 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Biodinamički pripravci

Post Postao/la Nied »

I mene zanima biodinamička poljoprivreda. Kad sam prije desetak godina prvi put za nju čuo zvučalo mi je "preludo" tako da nisam dalje istraživao, a kamoli provodio u praksi. Sad me počela zanimati i htio bih naučiti nešto više o tome. Imate neku knjigu za preporučiti?
Odgovori