LINK KLIK :)

Udri na veselje!
antoniopavaroti
rank14
Zahvalio/a: 358 puta
Prim. zahvala: 330 puta

Re: LINK KLIK :)

PostPostao/la antoniopavaroti » 04.01.2015, 00:30

Ronin je napisao/la:e vidiš antonio .... nije loše bit budist prije smrti ;) ..smrti u svakom trenutku !

da u pravu si..ustvari , svaki trenutak ..trenutak je naše smrti ..svakog momenta umiremo
..samo to ne primječujemo . I onda kada slavimo naše rođendane , ustvari slavimo naše sve manje životne dane..a to je malo jezivo..
Smrt može da bude naš najbolji prijatelj..ona je nepotkupljiva i uvjek iskrena ..veoma nam je vjerna ...nikad nas neće iznevjeriti ili ostaviti ..Smrt nam je najbolji savjetnik..bar tako kaže Don Huan , šaman iz knjiga Carlosa Castenede :
„ A kako ti pitaš smrt za savjet , Don Huane ' ? upitao sam
„..Svatko od nas ima svoju smrt..i ona se nalazi uvjek sa leve strane ..evo ..ovako ..
Don Huan se diže pa polako podiže svoju levu ruku u visini ramena lagano ispruživši šaku i prste, pa reče ... „ Baš tu , do vršaka prstiju nalazi se smrt..ratnik je čak može i osetiti..pomilovati.. i kad god se on nalazi u teškim mukama ..kad nezna gde će i šta će od pustih briga i problema ..on..polako ispruži levu ruku i znajuči da je njegova smrt tik do njegovih prstiju kaže „ Smrti , imam jedan problem , jednu veliku borbu ..molim te za savet !“ ..tad on ispriča svojoj smrti sve što ga tišti ..“
„ Šta se onda desi ? Šta mu odgovori ?
„ Smrt ga pažljivo sasluša..i kaže mu ; Slušaj , sve to što te muči nije ništa , veruj mi ..jer ništa nije važno , baš ništa ..nego samo onaj trenutak kad te ja dotaknem po ramenu..tad treba da se krene u moje krajeve ..
Gledao sam ga užasnuto..“ Kaže li smrt nekad i nešto drugo ?“
„ Ne , ona uvek govori iste reči „ reče pa se vragolasto zacereka posmatrajuči moj zapanjen izraz lica.
Smrt je uvjek kraj nas i ako smo je svjesni ne bojimo je se jer je sastavni dio života..i jer nam može izuzetno pomoči ako prihvatimo da u stvari i nemamo ništa istinski svoje nego samo taj život koji je neraskidivo vezan sa smrću . Ako to ispravno shvatimo i prihvatimo, znamo da nemamo šta izgubiti ..netreba se stalno pitati „koji je smisao svega ?“ Smrt nam daje onaj potrebni naboj i energiju da brzo i energično mjenjamo svoj život i ostvarujemo zacrtane planove nemilosrdno..bez straha hoče li nešto omanuti ili ne ..hoče li se ostvariti ili ne jer kako god da ispadne krajnji rezultat će uvjek biti isti ..i ništa nećemo ponijeti na onaj svjet ..ni diplome ni bogatstvo.. baš ništa ali do tog dana život mora biti maksimalno proživljen . A da bi se živjelo energično i sa začinom ..u punoči ..ne propuštajuči ništa, pomaže nam ta svjest o smrti..o konačnosti u ovom obliku i na ovom mjestu..
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
shroomko
rank14
Zahvalio/a: 138 puta
Prim. zahvala: 202 puta

PostPostao/la shroomko » 04.01.2015, 10:22

antoniopavaroti je napisao/la:“ A upravo je svrha novca ujedno i njegova duhovna dimenzija. Novac je funkcija božanske inteligencije kojoj je zadaća spajati ljude i omogućiti im slobodno i uspješno funkcioniranje.“[/i][/u] Neznam kako da ovo sam sebi protumačim..ne shvačam to valjda u pravom smislu..ili se po običaju pravim lud..ili sam možda još uvjek pod djelovanjem brojnih čaša koje čega, koje sam istrusio nazdravljajuči i čestitajuči dolazeću mladu Godinu . ...jer nije mi jasno otkud onda toliki jaz između bogatih i siromašnih ?Slobodno i uspješno funkcioniranje? Gdje? U paklu?Možda u paklu tržišnog nadmetanja ?Reći takvo nešto kad postajemo sve više robovi potrošačkog društva ..društva bez ideala sa samo jednom konzumerskom ideologijom ?Sad kad se zbog novca i uz njegovu pomoć uništavaju .. ucjenjuju .. čitave nacije i ekonomije?Duhovna dimenzija..ok..sad mi je jasno zašto postoji Vatikanska Banka jedna od jačih u svjetu..slobodno i uspješno uz pomoć božanske inteligencije ta banka se spaja i funkcionira u sprezi sa svjetskom mafijom o čemu je podosta rečeno u svjetskim medijima . Božanska je inteligencija spojila Irak i Ameriku ..i Libiju..i neke druge...pa dobro ..za početak njihove izvore nafte ,a poslije će valjda prestati i plemenski sukobi koji su te zemlje od relativnog blagostanja i činjeničnog mira pretvorile u poligone auto bombi , samoubojica na raketno eksplozivni pogon koji sebe i stotine okolnih sugrađana lansiraju pod oblake direktno Allahu na ogled i pod brižne očinske skute.Bit ću čak i prorok ..ne Muhamed..a ne..pa da izreknem jedno proročanstvo..evo..mir će draga braćo Arapi doći u vaše izmučene i uništene zemlje onog dana kad se zadnji barell nafte ukrca u američki tanker..Zato ..trk na rivu..lipi moji i brojat..brojat škafi i pikieri do zadnjeg..a ća drugo?
...

E jesi ga nadrobio. ;)

Što bi ti umjesto novca? Robnu razmjenu? Aj baš da vidimo kako bi to funkcioniralo.

Kad ti trebaju tenisice odeš naći neki poslić kod pekara koji otvara novu pekaru. 3 dana radiš kod njega utovar istovar, taman dovoljno za tenisice koje ti se baš sviđaju.

Novac ne postoji pa te na kraju svakog dana plati sa 30 štruci kruha koje će izgubiti na vrijednosti sutra a prekosutra su za bacit pa moraš odnijeti negdje razmjeniti za nešto trajnije. Tako da nakon posla umjesto da primiš/dobiješ novac ti ideš u drugi kraj grada po kruh pa na tržnicu pa radiš još nekoliko sati da zamjeniš kruh za nešto trajnije i nakon toga doma ostaviti to u stan.

I tako nakon tri dana imaš dovoljno trajne robe da zamjeniš za jedne tenisice i dođeš u trgovinu i trgovkinja ti kaže ne može, neću to što imaš daj ti to meni zamjeni za:
- 20 litara vina
- 2 kruha
- 100g pršuta
...

I nakon samo 3 dana trgovanja ti to sve uspiješ zamjeniti, dolaziš kod trgovkinje i dobiješ tenisice. Osim ako se predomislila, onda mijenjaj to sve nazad za nešto što neki drugi trgovac želi.

Jel to bolje?
Ili je novac bolji?
antoniopavaroti
rank14

PostPostao/la antoniopavaroti » 04.01.2015, 11:43

..nisi čitao postove prije..koji se vežu na taj post..ili ga nisi razumio..moje pisanje je komentar jedne blogerice ...
Beyond Le Fov
Moderator
Prim. zahvala: 1143 puta

PostPostao/la Beyond Le Fov » 05.01.2015, 12:02

Ono što je iz materijalnog kuta umiranje iz duhovnog je rađanje. Kako materijalno tijelo stari i umire, duša u njemu se razvija, raste, rađa, upija mudrost i znanje. Razvitak se nikad ne prekida, samo ulazi u drugačije faze, izašavši iz maternice majke rođenje je samo krenulo u drugu fazu razvitka, fokus svijesti usmjeren je na vanjsko i uči putem vanjskog, kad nastupi starost tijelo više nema energije i prisiljava svijest u tom tijelu prema unutra. Kad tijelo postane neupotrebljivo bitak ga zamjenjuje novim. Bitak ne gubi ništa, sva iskustva ostaju zapisana u njemu i čine temelj nadolazećima, a svijest je svijesna samo onog čega u tom trenutku mora i može biti svijesna, ostalo djeluje iz dubokog oceana podsvijesti.

http://altertv.org/tv2/tehnikeimetode/b ... de-u-sklad

"Pazi na ono što misliš, jer to što misliš ujedno i radiš a to što radiš postaje tvoja navika i tvoja navika oblikuje tvoj karakter i tvoj karakter je tvoja sudbina. Dakle, sami kreiramo i stvaramo svoju sudbinu."
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
It is only with the heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye.
Ronin

PostPostao/la Ronin » 05.01.2015, 20:29

O tome ja pričam,hrabar si Beyond samo naprijed ... što je s ljudima koji i u starosti ostanu zarobljeni u svom tijelu ,živeći život iz vanka prema unutra i uvjereni krivim vjerskim iluzijama da če vidjeti raj ..zabiju se u zid jer se duboki ocean podsvjesti može kontrolirati samo pravim znanjem prenesen od pravog učitelja koji je smrt ajmo reč vidio kao nebitnom ;)

.... Život ide iznutra prema vanka!!! ...da čemo ić u raj ,pa nam to daje razlog da živimo u grijehu i iskorištavamo zemaljske resurse i zagađujemo je kako nas volja .....ne ne ... život ide iznutra iz svakog pojedinca i to je jako težak put koji se mora zagovarat ,shavtiti da je dosta danas znanje o bogu izblijedilo kroz ove ratove i razno razne kulture kroz stoljeća

....svi su vezani nekakvom iluzuijom da smo povezani ne ne svi smo sami ...onda tek kad shvatimo da smo živa bića i da individualno umiremo, onda već možemo početi promatrati mjesec , zvjezde i svemir kao Stvoritelja kao pravog Boga ...sad zamisli kakvo bi to društvo bilo ,pa počeli bi napokon evoluirat ,nebi se ljudi ubijali više ,čak bi iz jedne ljudske nesreće mogli učiti,o bože kakav kaos ,kakve životinje, jao kakva ih vlastita kazna čeka ....

....Nekad sve ovo zanje , mjesec i zvjezde nemožemo podijeliti s nekim nakraju čak i sa roditeljima svojim ,najboljim prijateljima,pa nam jedino preostaje da to ponesemo sa sobom u grob...hehhehe zar nisam najbogatiji čovjek na svjetu....??? ;)
antoniopavaroti
rank14

PostPostao/la antoniopavaroti » 06.01.2015, 15:45

..kad govorimo o rođenju mi pravimo jednu veoma veliku grešku ..naime..mi smatramo da je rođenje početak našeg života...Zato slavimo taj sveti čin..dan kad smo se upisali u knjigu živih ..i od tog dana počinjemo brojati vrijeme ..naš početak je taj prvi dan..
A to uopće nije istina . Mi ne postajemo i ne postojimo od tog prvog dana..ne ..mi smo ustvari vječna bezvremena nespoznatljiva energija ..sila koja nema početak ..koja postoji oduvjek i koju naš Um ..u nemogučnoti da to shvati ..jer riječi ne mogu biti istina ...naziva život. Kad malo bolje razmislimo ..ništa se tog sudbonosnog dana ne dešava novo jer život koji je izašao iz utrobe postojao je i davno davno prije..nije početak života ni njegovo začeče kao što misle Crkva i ostali laici..nije..jer i to sjeme koje je samo plašt životne sile u momentu sjedinjenja nosi u sebi bezvremeni život koji je sam sebe reproducirao iz života u život..Nitko nezna početak našeg života..nitko..niti je taj život imao početak. Kao i sam svemir ..svo postojanje ..nema početak.Ne može drugačije ni biti.Jer ako bi postojao početak postojanja to znači da je prije bilo nepostojanje a iz nepostojanja ne može ništa postati. Početkom mi možemo nazivati samo promjenu jednog agregatnog stanja u drugo ..jedne dimenzije u drugu , jednog faktičkog stanja u drugo..ali to je samo promjena nečeg što već postoji u nešto što će postojati.U principu nema razlike. Tako mi volimo kazati da je svemir nastao..počeo ..ili se rodio Velikom Ekspolzijom ..Big Bang..Ping Pong. teorija struna...
Moguće da je tako ..čak i vrlo vjerojatno u sadašnjem modelu i vremenu znanja i shvačanja,
no, jedno je ipak evidentno..nitko ne tvrdi iz brojnih ergela hipodromaca te astro i inih fizičara da je nastao iz ničeg.. Nitko . Niti svemir ima tvorca..nema ..i netreba mu ..postoji sam po sebi..Zašto bi trebalo da ga uopće neko stvara ?? I tko je onda stvorio Stvorioca? A stvorioca od Stvorioca..? Odakle je on stvoren.Bezgrešno začeće sve rješava.
Dakle, sve je postojalo od početka ..od prije.. i svemir koji je u jednom momentu iz nezamislivo kompaktne gravitacijske čestice ..jednostavno promjenio oblik u ovaj naš poznati (?) svemir.Malo je postalo veliko...kao što voda promjeni ag. stanje u paru ..pa se raširi u prostor puno veća nego što je bila u loncu.
Naš život..počinje sa tim svemirom..on samo mijenja agregatno..fizičko..duhovno..energetsko stanje..jedno iz drugoga ili jedno u drugo.Nasljeđujemo ili bolje rečeno ,nastavljamo život koji već odavno postoji..život koji nema početak jer je i sam sastavni dio „početka „
Zato trebamo uvjek na naš dan ..rođendan ..da se prisjetimo našeg porjekla..naše vječnosti ..jer ono što nema početak (a život ga nema) ..nema ni kraj ..i ako nas netko upita „koliko godina sad imaš ?“ slobodno možemo reči ..sa tajanstvenim smješkom u uglu usana „ ah, mnogo , mnogo godina imam , nebi mi vjerovao da ti kažem“.... i bit čemo potpuno u pravu.
sinnerman
rank7
Zahvalio/a: 52 puta
Prim. zahvala: 71 put

PostPostao/la sinnerman » 07.01.2015, 19:42

Jedna web stranica vezano uz ayahuasku, njezine analoge i biljke koje sadrže DMT

http://www.serendipity.li/dmt/hoasca.html
Omne nimium, quamvis optimum, naturae inimicum est.
antoniopavaroti
rank14

PostPostao/la antoniopavaroti » 08.01.2015, 15:10

..dobra stranica..a što se tiće aje često sam razmišljao popiti mješavinu nje i čaja od dature... pola-pola.Kakvo li bi to iskustvo bilo..hm..?
Ronin

PostPostao/la Ronin » 10.01.2015, 10:15

Beyond Ra je napisao/la:Ono što je iz materijalnog kuta umiranje iz duhovnog je rađanje. Kako materijalno tijelo stari i umire, duša u njemu se razvija, raste, rađa, upija mudrost i znanje. Razvitak se nikad ne prekida, samo ulazi u drugačije faze, izašavši iz maternice majke rođenje je samo krenulo u drugu fazu razvitka, fokus svijesti usmjeren je na vanjsko i uči putem vanjskog, kad nastupi starost tijelo više nema energije i prisiljava svijest u tom tijelu prema unutra. Kad tijelo postane neupotrebljivo bitak ga zamjenjuje novim. Bitak ne gubi ništa, sva iskustva ostaju zapisana u njemu i čine temelj nadolazećima, a svijest je svijesna samo onog čega u tom trenutku mora i može biti svijesna, ostalo djeluje iz dubokog oceana podsvijesti.

http://altertv.org/tv2/tehnikeimetode/b ... de-u-sklad

"Pazi na ono što misliš, jer to što misliš ujedno i radiš a to što radiš postaje tvoja navika i tvoja navika oblikuje tvoj karakter i tvoj karakter je tvoja sudbina. Dakle, sami kreiramo i stvaramo svoju sudbinu."

pardon..Beyond vidim da si stavio link ...o Bioenergetičaru domančiću... ...,pa nije valjda da vjeruješ u bioenergetičare ?? kao što je domančić ... :)) #-o
Ronin

PostPostao/la Ronin » 10.01.2015, 14:21

Evo Beyond se naljutio :) ,možda razmišljam na glas ili pišem s duhom umrle osobe hahha..šalim se nemoj me banat radi ovoga... Al dat ču ti jedan savjet ...nemoj da te moje znanje poreže ;al nekad se svo znanje i i tisuće postova sruši kao kula od karata ..e tu sam ja ;) ..pozzz

Natrag na “Off topik diskusije”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.