Slike svakakve zanimljive

Udri na veselje!
Bamakhepa
rank8
Zahvalio/a: 52 puta
Prim. zahvala: 74 puta

Re: Slike svakakve zanimljive

PostPostao/la Bamakhepa » 25.10.2016, 19:30

to metaforicno.

S McKennom? Previse forsira nekakve svoje pseudoantropoloske, kozmoloske, numeroloske i ostale pseudalacke mastarije u cilju dokazivanja polureligijskih koncepata koje je osmislio i potrebe za samoafirmacijom profesionalnog psihonauticara. Pa onda vrlo selektivno prezentira informacije, prenapuhava subjektivna psiholoska iskustva, ignorira cinjenice koje ne idu u prilog i sve ostalo kako vec ide kod ideoloski previse profiliranih i uz to osobno egzistencijalno i egotripno vezanih autora.

Npr izjava u jednom intervjuu kako je svako religozno iskustvo poteklo iz psihodelika, kako svaki opisani vjerski "transcendentni" dozivljaj ima u pozadini psihodelike, kako je probao meditirat i nista tu nema itd. Cinjenice proizasle iz povijesti, antropologije itd pak kazu kako gotovo sve kulture imaju samanisticke i razvijenije religijske misticne tradicije i iskustva, a tek ih manjina koristi psihodelike. Za razliku od njegovih par minuta imao sam par desetljeca prakse sa "cistunskim" duhovnostima te poznavao dovoljno drugih ljudi u tome pa znam kolko se moze ili ne moze. U mom iskustvu je to bolje od psihodelika (prirodnije). Imam poznanika koji ih nikada nije taknuo ali je vrlo fanaticno meditirao i asketizirao, prakticki sve sto sam mu opisivao sa tripa je dozivio bez icega.

Da ne govorimo o ljudima sa psihickim poremecajima koji spontano imaju psihoticne i disocijativne epizode koje nisu puno razlicite, a za koje se takodjer pretpostavlja da su u tradicionalnim drustvima cesto isli u samaske/religijske/duhovne vode.

A to je samo jedna epizodica, za vecinu teorija koje iznosi moze se slicno opovrgavati. Barem kada su uopce u sferi koju je moguce argumenturat, a ne cisti mentalno-konceptualizacijski apstraktni mucak koji nije cak niti provjeriv. Poput svakog propovjednika slozio si je pricu koja bas i nije dokaziva pa onda ustimava stvarnost i toboznje cinjenice da bi ju pokusao odrzati.

Niti je Isus jedini spasitelj, niti su gljive. To je samo jedno zgodno iskustvo, moze pojacati neke aspekte mentalno funkcioniranja (ukljucujuci i deluzije, paranoje itd), ali glupo ih je shvacati tako ozbiljno, uzimati iskustva previse doslovno i graditi na tme kajeru i pseudoreligiju, posebno ako pri tome kritiziras religije kao nesto bitno negativnije, a nije u osnovi previse razlicito.

Uopce ga ne mogu slusat, toliko besmislenih neutemeljenih i nedokazivih papazjanija vrti da se osjecam ko na predavanju kakve skidacice uroka i gladiteljice aura na sajmu ezoterije po sistemu "lupaj sto god ti padne na pamet", ionako je publika previse nekriticna da bi imalo veze i bitno im je samo da lijepo zvuci.
Uglavnom, bas mi onako fino ide na zivce :D
AFX
Moderator
Zahvalio/a: 299 puta
Prim. zahvala: 319 puta

PostPostao/la AFX » 13.03.2017, 23:35

slika
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
HypnoToad
Moderator
Zahvalio/a: 404 puta
Prim. zahvala: 999 puta

PostPostao/la HypnoToad » 07.04.2017, 11:30

17424683_1491637137534266_4689528225414106721_n.jpg
I want to say I’ve had it, and fuck what might have been
I want to say the battle’s done and we just couldn't win
That we could not prevail verse the world we’ve been given
I didn't just not ask for this, I wasn't asked permission
Beyond Le Fov
Moderator
Zahvalio/a: 358 puta
Prim. zahvala: 1143 puta

PostPostao/la Beyond Le Fov » 03.05.2017, 16:03

slika

seems legit :)
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
It is only with the heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye.
AFX
Moderator

PostPostao/la AFX » 03.05.2017, 17:39

Maštovito :D
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

Beyond Le Fov
Moderator

PostPostao/la Beyond Le Fov » 11.05.2017, 21:00

slika

slika

slika
It is only with the heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye.
Beyond Le Fov
Moderator

PostPostao/la Beyond Le Fov » 05.09.2017, 17:37

slika
AFX
Moderator

PostPostao/la AFX » 07.09.2017, 22:08

slika

Ninti
Moderator
Zahvalio/a: 428 puta
Prim. zahvala: 334 puta

PostPostao/la Ninti » 12.09.2017, 09:16

slika
Refren? Mantra? Ne, tek razlika između ljudi koji žive i onih koji samo borave ovdje.
Bamakhepa
rank8
Zahvalio/a: 52 puta
Prim. zahvala: 74 puta

PostPostao/la Bamakhepa » 15.09.2017, 16:37

Vise moze, vise odgovornosti. Bog je svemocan, stoga je i najodgovorniji, a prebacivanje odgovornosti je supacko.

Mislim, kada bi postojao :D

Natrag na “Off topik diskusije”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.