Slike svakakve zanimljive

Udri na veselje!
SleppyInHead
rank4
Zahvalio/a: 24 puta
Prim. zahvala: 45 puta

Re: Slike svakakve zanimljive

PostPostao/la SleppyInHead » 09.10.2016, 13:00

Ima li to neki naziv da se mogu bolje uputiti u praksu?
shroomko
rank14
Zahvalio/a: 138 puta
Prim. zahvala: 202 puta

PostPostao/la shroomko » 09.10.2016, 13:53

Rock balancing ili stone balancing.

https://www.youtube.com/watch?v=kK036LLJ6mA
SleppyInHead
rank4
Zahvalio/a: 24 puta
Prim. zahvala: 45 puta

PostPostao/la SleppyInHead » 09.10.2016, 15:06

Hvala vam na odgovorima.
Beyond Le Fov
Moderator
Zahvalio/a: 358 puta
Prim. zahvala: 1143 puta

PostPostao/la Beyond Le Fov » 24.10.2016, 11:53

slika

slika

koliko košta naš način života, koliko je ljudi izrabljivano i prirode eksploatirano zbog našeg načina života? Imamo li izbor? imamo
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
It is only with the heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye.
Bamakhepa
rank8
Zahvalio/a: 52 puta
Prim. zahvala: 74 puta

PostPostao/la Bamakhepa » 24.10.2016, 16:05

Nemamo, jer kada jedan prestane drugi ce poceti izrabljivati. Razmisljanje o tome je uopce luksuz "imara", a ne "neimara".

U mom iskustvu materjaluizam je cesto jaci u siromasnim zemljama, kada se zagrebe ispod romantizirane turisticke projekcije. Iz nase perspektive nismo svjesni koliko je negdje borba za prezivljavanje jaka i surova i koliko im takve teme nisu niti blizu realnosti zivota.

Globalna promjena u tom smislu? Utopija. Jedino ako nam se klimatskim promjenama ili slicnim svima ugrozi egzistencija pa visa sila natjera na neke poteze nesto mozda napravimo oko ekoloskog unistavanja, ali drustvena nejednakost ce ostati.
Beyond Le Fov
Moderator
Zahvalio/a: 358 puta
Prim. zahvala: 1143 puta

PostPostao/la Beyond Le Fov » 24.10.2016, 18:23

ali imamo,, pustimo vlade, države, politiku,, druge, vidi pojedinca, koje izbore imaš ti, ne tvoj djed, niti crnac u africi, ti. Promjena kreće od pojedinca. npr. imaš izbor ne kupiti hranu u velikim trgovačkim lancima kojima nije stalo do toga kako se što proizvodi od njihovih proizvoda, i možeš podržati lokalne proizvođaće kojima je stalo. Odjeću također možeš kupovati od malih obrtnika i ne podržavati robovanje radnika. Možeš odbiti sve što konzumiraš ustima, očima, mozgom, iz neodrživih izvora i zamjenit ih održivima. Nebitno je što to neće imati mjerljiv utjecaj među milijardama ljudi, ali ti imaš izbor i netreba opravdavati svoj komfor, ljenost i ignor sa onim od drugih. Možeš živjeti održivo, ti, ja, samo treba htjeti, obrazovati se, imati hrabrost mjenjati sebe, maknut se iz grada, sagradit svoje, proizvodit koliko ti treba, biti zadovoljan s onim što se ima.
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
It is only with the heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye.
Bamakhepa
rank8

PostPostao/la Bamakhepa » 24.10.2016, 23:46

Ne vidim koja je korist od tog po ista ili ikog osim nas samih. Bilo direktno od promjene zivotnog stila ili indirektno kroz zadovoljenje ideala koje si postvljamo. Da smo zaista zabrinuti za okolis puno bi vecu koristi napravili javnim politickim, industrijskim/energetskim, aktivistickim i ostalim angazmanom koji nastoji promjeniti stvari na razini velikih brojki.
AFX
Moderator
Zahvalio/a: 300 puta
Prim. zahvala: 319 puta

PostPostao/la AFX » 25.10.2016, 10:27

Treba početi od sebe, lako za političare i druge, na njih gotovo da i nemožeš utjecati a ono šta možeš biti će vlastitim primjerom.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Bamakhepa
rank8

PostPostao/la Bamakhepa » 25.10.2016, 11:48

"Prljavi hipi" nije primjer nikome osim onima koji su u startu istomisljenici, a to nije uglavnom zaista ekoloski nego dropaut-socialno motivirano pri cemu je eko-idealizam nerjetko vise ego-zastitni i socialno-identifikacijski mehanizam da bi u vlastitim ocima izgledali veci, smisleniji, sa glomaznijim ciljevima i ulogama od realnih itd. Slicnije religiji u osnovi.

Utjecati ces tako da postanes to i sam. Doktoriras na FER-u, objavljujes znanstvene radove iz podrucja odrzive energetike, promoviras u medijima, udjes u politiku i ministarstvo jer si stvorio image koji im donosi glasove.... Ne pocinje nista ozbiljno, sustavno i utjecajno zaljevanjem svoje rajcice. Zaljevanjem rajcice dobiti ces rajcicu i to je sve.

Isto kao sto ce na eventualnu legalizaciju psihodelika vise utjecati oni koji su isli tim putem pa pokrenuli znanstvena istrazivanja koja ca im dati cvrste argumente od samih konzumenata ili "gurua" tipa McKenne koji svojim iracionalnim, drukerskim, kultoidnim i faktcki pogresnim izjavama vise stete nego koriste. Ne mjenjas sistem tako da iz njega izadjes. Sto ne znaci da je iz njega lose izac, da ne treba lizat zabe i zaljevat rajcice, ali mislim da bih se samozavaravao da mislim kako pomazem drustvu i kako sam nesto strasno bolji i napredan zato sto sam vrsljao po Indiji u godinama kada su kolege ozbiljnije studirali, doktorirali i drustveno napredovali pa sad imaju i neke konkretne poluge i skilove da nesto naprave ili da umisljam da moj idealizam ili malo djecurlije i domacica sto svrlja po Drandicevim labirintima i rainbow gatherinzima mjenjaju svijet. To je poprilicno samozavaravanje, rekao bih. U jednom trenutku sam recimo razmatrao kako bi se moglo biti od koristi inicjativama poput MAPS-a isl, pa zakljucio da je em prekasno em treba previse uloziti da bi se uopce doslo u poziciju neke ozbiljnije koristi za sto bi trebala prekvalifikacija, dodatno napredovanje itd, 5-10 godina. Sto naci da realno necu imati nikakvog utjecaja niti koristi po sire drustvo u toj domeni. Nema veze, ides dalje svojim putem,ne volim samozavaravanja i zivot u masti niti misliti da je svaki klinac koji radim sebe radi od kozmickog znacaja. Ili da se kozmos/zle elite/reptili urotio protiv mene kad smo kod toga i sto sve vec covjek ne vidja kod ekipe :D

Edit: kad razmislim pretjero sam u jednom djelu. Cak i ako direktno ne utjecu ljudi koji na neki nacin imaju sire drustvene inicjative (spomenuti McKenna, rainbow ili sto god) imaju indirektni utjecaj. Pozitivniji ili negativniji, tesko je sve uzeti u obzir i ocjeniti. Ali pojedinac koji se samo sobom bavi samo na sebe i ima utjecaja, ne vidim po cemu je to pocetak iceg :-?

Takodjer, masu ljudi poljoprivreda ne zanima. Masa interesa i judskih djelatnosti trazi smanjenje udjela vremena u primarnim djelatnostima da bi se njima mogi posvetiti. Znam dosta ljudi koji rade po cijele dana sa entuzijazmom u svom poslu, na znanstvenim istrazivanjima i slicno. Nece nikada to zrtvovati da bi si komplicirali zivot uzgajanjem vlastite hrane i trazenjem ekoloskih alterntiva za svakodnevne proizvode. Alternativu rijetko traze oni koji su ispunjeni i motivirani u onome sto trenutno rade. Pa cak i oni drugi koji iz banalnijih obiteljskih i drugih obaveza ne zele razbijati glavu. Ne vidim nikakve promjene ako ona dolazi sa ove, a ne strukturalne drzavne razine. Jedino sto moze je u sirenju fonda zainteresiranih ljudi imati vise sanse da neko iz tako profilirane ekipe krene u sustavniji rad, ali se to opet ne postize dropautiranjem.
AFX
Moderator
Zahvalio/a: 300 puta
Prim. zahvala: 319 puta

PostPostao/la AFX » 25.10.2016, 18:58

Tko je spominjao "prljave hipije" i šta nije u redu s McKennom? Daj, molim te, obrazloži.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"

Natrag na “Off topik diskusije”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.