Tražim ljubav...

Udri na veselje!
AstroFaer
rank2
Zahvalio/a: 16 puta
Prim. zahvala: 10 puta

Re: Tražim ljubav...

PostPostao/la AstroFaer » 08.09.2019, 14:07

vanzemljak je napisao/la:Ljubav je divna stvar..
I ljubav se ne traži, prava ljubav sama dolazi jer je sastavni dio naših energija.
Tek kad pustiš, kad ne stvaraš nikakvu famu oko toga, onda ti dojde lagano u život i nisi se ni snašao :)
Onda polagano shvatiš i tek učiš šta je prava ljubav.

Ove moderne "ljubavi" ne vrijedi ni komentirati.
Ja cu tebe voliti ako si ovo ono, ako uradis ovo ono, ako , ako ako..
Ljubav ne postavlja uvjete i ne ucjenjuje nikoga.. Od nikoga ništa ne traži.. Ali zato daruje, daruje punih ruku..
Samo se treba prepustiti i uživati u trenutku.
Sve je tako lagano, a opet ljudi slijepi.. :)

OBJASNIO!!!Kratko i jasno!!! :psy
Spunk
rank5
Zahvalio/a: 36 puta
Prim. zahvala: 55 puta

PostPostao/la Spunk » 08.09.2019, 21:40

Da ispravim post od prije, jer nije ono kako zvuči...
I dalje sam siguran da ljubav ne postoji. Taj pojam je potpuno besmislen, lažan, ideja koja samo ebe zdrav mozak. Jednostavno, ili voliš ili ne. U glagolu. Imenica je udica. Voliti je zbivanje, preljepo, zdravo, i rijetko. Nažalost većina ljudi nije sposobna za to i žele posjedovati onog drugog. Imati ga kao stvar, a ne voliti.

Volite se ljudožderi!!!
ποταμοῖσι τοῖσιν αὐτοῖσιν ἐμβαίνουσιν, ἕτερα καὶ ἕτερα ὕδατα ἐπιρρεῖ.
ALLIS
rank3
Zahvalio/a: 11 puta
Prim. zahvala: 12 puta

PostPostao/la ALLIS » 10.09.2019, 13:31

AstroFaer je napisao/la:
vanzemljak je napisao/la:Ljubav je divna stvar..
I ljubav se ne traži, prava ljubav sama dolazi jer je sastavni dio naših energija.
Tek kad pustiš, kad ne stvaraš nikakvu famu oko toga, onda ti dojde lagano u život i nisi se ni snašao :)
Onda polagano shvatiš i tek učiš šta je prava ljubav.

Ove moderne "ljubavi" ne vrijedi ni komentirati.
Ja cu tebe voliti ako si ovo ono, ako uradis ovo ono, ako , ako ako..
Ljubav ne postavlja uvjete i ne ucjenjuje nikoga.. Od nikoga ništa ne traži.. Ali zato daruje, daruje punih ruku..
Samo se treba prepustiti i uživati u trenutku.
Sve je tako lagano, a opet ljudi slijepi.. :)

OBJASNIO!!!Kratko i jasno!!! :psy

bravo https://www.youtube.com/watch?v=XdbcsRxDQvM
https://www.youtube.com/watch?v=d7B7A3GBdMw
vanzemljak
rank2
Zahvalio/a: 29 puta
Prim. zahvala: 7 puta

PostPostao/la vanzemljak » 10.09.2019, 14:30

Nisam to gledao, bas pogledam kasnije.

Ljudi oko svega kompliciraju bespotrebno pa i oko ljubavi.. A sve je jednostavno :)
huana.meri
rank8
Zahvalio/a: 70 puta
Prim. zahvala: 98 puta

PostPostao/la huana.meri » 10.09.2019, 16:14

ljubav je najgora od svih ovisnosti na koje se osoba može navuć, a onda nekakav preljub tu počinje raditi kaos, neuzvraćena ili oslabljena ljubav od druge osobe...
ja sam proveo dosta godina s osobom za koju sam ozbiljno mislio da je to jedini način da ja nastavim svoj život, kad smo prekinuli, nisam godinama mogo doć sebi, nać zamjenu nekakvu, hobi, kupio sam auto ali čak je i gti bio nula napram ljubavi koju više nisam imao...jednostavno sam odjednom dobio toliko vremena u vakumu, sa usporenim sekundama koje kao da stoje, baš snalaženje u nekakvoj slobodi...brzo sam zazujo sa ekipom jednom, petom, ljevo desno,
čak sam u jednom trenutku sa tim svojim GTIem, novom ljubavi, snom mnogih muškaraca, nabasao na bivšu, i u pola dana smo ponovo počeli nerealno i bajkovito ponašanje....za nekoliko sam dana shvatio da sve na kraju ostaje po starom, ja i GTI...nisam onda pojmio da je taj emblem mladosti zaista samo tako popušio od ljubavi u svim pogledima, vozio sam se još neko vrijeme, no GTI je jako jako slaba i loša zamjena za ljubav, iz prve ruke eo...
e sad, vi koji baš tučete po teoriji da ljubav nepostoji, da je za debile, budale, vamo tamo, ja mislim da je to ipak za vas ili nepoznanica ili ste potrgani hebački u ljubavi pa sad hejtate, a u stvari ste možda i veće maze od mene...
ljubav postoji, i jača je od mnogo stvari, nekaže se bezveze da se ljubav nemože kupiti, kao i zdravlje, postoji ali se nemože kupiti, oboje se njeguje, održava, poštuje...
:)

slabo se i drogsate gljivama kad kazete da nepostoji ljubav...
ajmo lagano pojačat porcije, ovo je forum koji trazi advokate ljubavi... :cheesy: :psy :ymhug: :ymhug: :ymhug: :ymhug: :x :x :x
:P
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Zephyrus
rank7
Zahvalio/a: 144 puta
Prim. zahvala: 66 puta

PostPostao/la Zephyrus » 10.09.2019, 21:44

huana.meri je napisao/la:slabo se i drogsate gljivama kad kazete da nepostoji ljubav...
ajmo lagano pojačat porcije
, ovo je forum koji trazi advokate ljubavi... :cheesy: :psy :ymhug: :ymhug: :ymhug: :ymhug: :x :x :x
:P

=)) =))
Jigoku de matteru...
Spunk
rank5
Zahvalio/a: 36 puta
Prim. zahvala: 55 puta

PostPostao/la Spunk » 10.09.2019, 22:08

Mislim a se komentar odnosi na mene, pa da nešto i odgovorim
Vjerojatno je lijenost s jedne, i sjebani kompjuter(pa pišem preko mobitela) sa druge pa ne pišem duge postove i ne izložim dobro što mislim

Ljubav ne postoji. Nije ona negdje tamo ili svuda postojala, pa si ti ušao u nju ili ona u tebe, ili ne znam što. Ti si VOLIO. U glagolu, u radnji, u trenutku, u procesu... Aktivno volio, a ne imao Ljubav. Za mene je to bitna distinkcija. Po meni je Ljubav obična misaona konstrukcija koja živi samo u svijetu ideja, pojam koji je podložan kojekakvim pizdarijama, a toliko je poželjan da lako može biti zloupotrebljen i šta ja znam. Ustvari, i je zloupotrebljen. Sustav generira emocionalne invalide, ljudi koji nisu sposobni voliti i ne vole, a Ljubav se proteže kroz kulturnu topografiju kao činjenica. Teška manipulacija.
A ta sposobnost nije ograničena na neku drugu osobu/e već prožima cjelokupno bivstvovanje. Ne znam, ljudi žele pojmove iako ponekad nemaju nikakog smisla, a pogotovo tako veliki i uzvišeni pojmovi. Teško ih je razgovorno izbjegavati.
Onda mi neki dan netko tužno priča o muško ženskoj ljubavi, kako ne može NAĆI ljubav, srodnu dušu, pa da zajedno plove, da mu treba ljubav. A nije sposoban voliti niti sebe, ni život, svijet, a kamoli drugo ljudsko biće.
Ne znam, možda sam razjasnio, a ako nisam opet dobro
ποταμοῖσι τοῖσιν αὐτοῖσιν ἐμβαίνουσιν, ἕτερα καὶ ἕτερα ὕδατα ἐπιρρεῖ.
perke
rank3
Zahvalio/a: 6 puta

PostPostao/la perke » 14.09.2019, 12:25

Napravio si dobar zakljucak ali da l je uistinu sve tako kako pricas? Nikad niko nece uspeti da rasformira ideologiju ljubavi i da je u potpunosti objasni ali da postoji taj neki osecaj, a da nije najobicnija navika, postoji. Samo je pitanje koliko je ko uspeo da dosegne na tom polju. Koliko se iskreno otvorio i kako mu je uzvraceno.
huana.meri
rank8
Zahvalio/a: 70 puta
Prim. zahvala: 98 puta

PostPostao/la huana.meri » 14.09.2019, 14:21

o sexu da nisam ni pisno jel, kad smo osporili ljubav....:P :)) :)) :))
:psy :psy :psy :psy :psy :psy :psy :psy
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
ALLIS
rank3
Zahvalio/a: 11 puta

PostPostao/la ALLIS » 18.09.2019, 11:25

velilka je razlika izmedu erosa i agape https://lonerwolf.com/different-types-of-love/

Natrag na “Off topik diskusije”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.