Snovi

Udri na veselje!
Zephyrus
rank7
Zahvalio/a: 146 puta
Prim. zahvala: 67 puta

Snovi

PostPostao/la Zephyrus » 15.11.2017, 22:17

Keljite vaše snove:

Prije neki dan sam imao najčudniji sam ikada, a stvarno sanjam svašta.
Razlika između tog sna i svih ostalih je ta da se taj sam po ničemu nije razlikovao od stvarnosti, kao da sam to stvarno doživio.
Sanjam kako imam viziju obješenog djeteta na šumskom proplanku.
Prije toga sam prolazio nekakvom cestom koja liči na dalmatinske otoke, nekakva kaldrma, a u blizini je nekakva šuma.
Odjednom saznajem da je u Italiji nestala mala curica.
Obraćam se policiji, ispričam im o svojoj viziji i kažem im da im možda mogu pomoći da pronađu nestalo dijete.
Oni me utrpaju u auto i zaputimo se na jug Italije.
Dok se tako vozimo autom, odjednom skužim da mi je pejzaž poznat.
Vidimo nekog čovjeka koji sa sobom vodi magarca.
Kažem muriji da se zaustavi.
Izađem iz auta, mlađi čovjek s nekim šeširom na glavi, vodi magarca i upitam ga – postoji li u blizini neka šuma?
On me uputi na stazu koja je odmah pokraj njega, kaže mi da vodi u šumu.
Zaputim se, uđem u šumu koja je prepuna visokih stabala, možda tridesetak metara visoka.
Hodam tom šumom i odjednom završim na šumskom proplanku, krug nekih desetak metara širok, stabla visoka, sunce obsjava proplanak, pogledam prema gore i ugledam tu curicu, kako se na visini od nekih petnaestaak-dvadesetak metara obješena njiše o granu.
Visoko obješeno dijete se njiše, dok leš te curice obasjava sunce.
Trenutak prepun spokoja, kao da me njezin duh dozivao da pronađem tijelo, u svemu tome nije bilo ničega strašnoga.
Kao da je njezin duh odahnuo što je pronađena.
Ja sam isto odahnuo, osjetio sam olakšanje, kao da sam nekome olakšao breme, kao da sam toj duši podario mir.
Podsjetila me cijela scena na Kitlesenovu sliku „Fattigmannen“:

slika

Štagod netko mislio, ali meni je to vedra slika.
E da, to je samo početak, nakon toga se dogodila milijun puta čudnija stvar.
Probudio sam se, stvarno se probudio.
Popišao se, posrao se, zamutio si Čokolino.
Sjeo pred komp, nešto čačkao, opet mi se prispavalo, vratio se u krevet.
Sanjam da sam u vrtu mojih staraca, stojim na terasi, moja stara se mota oko smokve a ja joj prepričavam taj san.
Znači u snu, prepričavam san.
Dogodilo ti se sigurno, ali događa se jako rijetko.
Neznam šta sam u međuvremenu sanjao ali odjednom sam se našao u nekoj napuštenoj zgradi, osvjetljeno kao u Silent Hill-u.
Ovaj put je bilo totalno gadno, ali se nisam uplašio, inače bi u takvim situacijama dao petama vjetra.
Zidovi krvavi, sve u tami ali tek da obasja nekakve... štajaznam... poluljudkse demone, koji su od ljudi napravili preparirane lutke, sjećam se preparirane žene koju su ti poluljudksi demoni silovali, ali nisam se ničega plašio.
Sjećam se čak da sam se zagledao u tu scenu silovanja preparirane žene, bilo mi je teško razlučiti da li je lutka ili ljudsko biće koje je preparirano, ali još uvijek nekako poluživo.
Oči su joj se micale.
Pošao sam dalje.
Raskomadani dijelovi tijela posvuda, raskomadana novorođenčad, prolazim tim prostorijama, čujem urlike, ali opet ponavljam - uglavnom bi u takvim situacijama kada sanjam takve stvari dao petama vjetra, ali na neki čudni način, ničega me nije bilo strah.
Demonski urlici, krv, raskomadana tijela, a ja tražim uzrok toga, tj. kako je do toga došlo.
Ma gluposti.
Probudio se, ni kap znoja na meni, dohvatio Kiseljak koji mi je kraj kreveta, napojio se, otišao se popišat i najeo se.
Jigoku de matteru...
Ninti
Moderator
Zahvalio/a: 428 puta
Prim. zahvala: 334 puta

Re: Snovi

PostPostao/la Ninti » 16.11.2017, 08:51

Vrlo dojmljivo, mislim na trenutak prepričavanja prethodnog sna u idućem snu, a za sadržaj - najvjerojatnije je do toga došlo pod utjecajem svih divnih filmova koje si pogledao i igrica (Silent Hill..) koji su ti nahranili podsvijest, a plašio se nisi jer si već oguglao na te bljuvotine .. :)
Refren? Mantra? Ne, tek razlika između ljudi koji žive i onih koji samo borave ovdje.
Zephyrus
rank7

PostPostao/la Zephyrus » 19.11.2017, 22:49

Ninti je napisao/la:Vrlo dojmljivo, mislim na trenutak prepričavanja prethodnog sna u idućem snu, a za sadržaj - najvjerojatnije je do toga došlo pod utjecajem svih divnih filmova koje si pogledao i igrica (Silent Hill..) koji su ti nahranili podsvijest, a plašio se nisi jer si već oguglao na te bljuvotine .. :)
Silent Hill nije bljuvotina!!!

slika

https://www.youtube.com/watch?v=WDCktKqHBGQ

https://www.youtube.com/watch?v=d30igwzqY6w
Jigoku de matteru...
AFX
Moderator
Zahvalio/a: 301 put
Prim. zahvala: 319 puta

PostPostao/la AFX » 20.11.2017, 23:00

Ma Silent Hill je odličan..
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Ninti
Moderator
Zahvalio/a: 428 puta
Prim. zahvala: 334 puta

PostPostao/la Ninti » 21.11.2017, 11:05

Bio mi je odličan prije 15tak godina, sada imam debele filtere za svako sranje..
Refren? Mantra? Ne, tek razlika između ljudi koji žive i onih koji samo borave ovdje.
Zephyrus
rank7

PostPostao/la Zephyrus » 22.11.2017, 22:21

AFX je napisao/la:Ma Silent Hill je odličan..

Pa naravno da je odličan, šta bi dao za istinski remake, tj. remake koji bi jedinicu slijedio iz scene u scenu, samo s današnjom grafikom.
Kao da je Konami nakon jedinice odlučio olabaviti, tj. kao da su pomislili da su u prvom dijelu s hororom ipak prećerali.
Dvojci koja se smatra vrhom vrhova svaka čast, ali to je ipak nekakav David Lynch mystery-thriller u odnosu na sirovi horor koji je jedinica nudila.
Imao sam 19 godina kada je jedinica izašla i kada sam je igrao, govno mi se usralo od straha, a muda mi se zagrlila za kitu.
Silent Hill 1 i Silent Hill 2 su poput Alien i Aliens.
Alien je bio jezivi svemirski horor, dok je Aliens bio svemirska pucačina.
Jigoku de matteru...
Molder
rank2
Zahvalio/a: 5 puta
Prim. zahvala: 3 puta

PostPostao/la Molder » 31.01.2019, 20:39

Moji snovi su cesto jako cudni. Uglavnom su to neka mesta koja nikad nigde nisam video, cak ni delove. Uglavnom je uvek nesto nerealno, tipa da mogu da skacem, letim, bezim od necega, cesto nesto jezivo ali se nikad ne budim od straha, a skoro uvek jedva cekam da legnem da spavam zato sto znam da cu nesto sanjati. Kad se probudim npr da odem u wc nocu znam da sam sanjao, pa onda kad me probudi alarm ujutru znam da sam nesto drugo sanjao, Kad god se probudim nesto sanjam, a to uglavnom budu neke razlicite i nepovezane price. Takodje je sve u boji. Nekad sam na nekim mestima na kojima kao da sam nekad vec bio mada koja su mi potpuno nepoznata kad se prisetim sna ujutru, dok su mi u snu poznata, kao da sam mozda u snu bio tu.
Neki cudni ljudi se pojavljuju u snu. Kao da je san neka igrica ili neko mesto sa mnogo mapa ili dimenzija gde mogu da se sretnu razliciti ljudi ili bica.
Jedini mi je problem sto se kad se probudim uglavnom ne secam najjasnije svih delova sna ili radnji, kao i konverzacija. I tesko mi je da povezem sve snove u pricu, mada nekad i to uspem. Takodje mislim da neku poznatu osobu mozes da sretnes u snu.
pannonian
rank2
Zahvalio/a: 8 puta
Prim. zahvala: 14 puta

PostPostao/la pannonian » 01.02.2019, 06:06

Evo jedan od prije neki dan
Negdje sam, nemam pojma gdje. Neka lagana padina. Zelena trava, po svemu sudeci proljece. Lijep dan. Onako, lijepa, pitoma priroda, ima okus djetinjstva. Zaobljena
A ja u toj ljepoti radim za strojem(inace radim taj posao i ne mogu dovoljnjo naglasiti koliko mi ga je pun k. Odlazi kicma,zglobovi, , a najvise glava...).
Odjednom stroj pocinje poskakivati. Upirem u njega da ga zadrzim, ali on sve jace i jace. Odjednom postanem svjestan da skace na mene i da moram nekako pobjeci. Odjednom se tu pojavljuje moj otac(pokojni, s kojim nisam bio u dobrim odnosima iz dobrih razloga, ali dosta toga imam nerazjasnjeno...). On se pojavljuje, tako reci u sceni, jer kao da je ustvari tu negdje cijelo vrijeme. Pocme stiskati stroj, a ovaj je vec skoro van kontrole. Vice mi da idem u maglu i pokazuje glavom gdje. Ja bjezim i u momentu se okrecem i vidim gdje stari drzi veliki komad rastvorenog kartona i preko njega drzi stroj dok ovaj sve vise skace i pitanje je trenutka kad ce biti van kontrole.
U magli sam. Ne vidim nista, ali se krecem. Cujem stroj kako leti negdje iznad. Prelijece podrucje i trazi me. Strah.
Izasao sam iz magle. Ali nema veze sa lijepim danom. Kao da dan nema karaktera, ni lijep, ni ne lijep.
Vidim kucu, onako, dosta veliku. Bode u oci njena pravilna geometrija, pravi kutevi, ravne linije... ima i neki staklenik povezan sa kucom. Staklo i metal. Ruzna je njena pravilnost. Odjednom sam u njoj . Lutam po njoj, medju katovi, stepenice, ne snalazim se dobro. Ne mogu naci izlaz
Na kraju zavrsavam u stakleniku. U njemu stepenice prema dolje. Idem dolje, cujem glasove. Neki ljudi rade oko nekog stroja. Malo dalje, na povisenom dijelu, kao na pomocnom oltaru, ceka me moj stroj.

Nadam se da zivite dane bolje od mene. Idem zapalit jos jednu cigaretu, posrkat jos ovo malo kave i na posao.
Zivjeli
Having no destination, I am never lost
Spunk
rank5
Zahvalio/a: 36 puta
Prim. zahvala: 55 puta

PostPostao/la Spunk » 20.04.2019, 15:17

Sinoc sanjam jednog malog iz susjednog mjesta. Problematican klinac. Takav je bio i san. Nebuloze neke.
Jutros kazem zeni i klincima(u njihovu skolu ide) sto sam sanjao, kad mala raskolaci oci i kaze da ga je i ona sanjala, kako nam je ubio pse...
Kasnije se djeca igraju po dvoru, kad cujem da pricaju s nekim, pas laje... taj mali sa svojim psom prolazio tu i naisao do nas, usao u dvor, pricao sa klincima, sa mnom, popio sok... Nikad prije nije bio tu, nikad ga nisam vidio u mjestu, ne poznajem malog, inace ne mislim o njemu, niti sam rijec s njim ikad prije progovorio...
Ako nije cudno, bar je zanimljivo
ποταμοῖσι τοῖσιν αὐτοῖσιν ἐμβαίνουσιν, ἕτερα καὶ ἕτερα ὕδατα ἐπιρρεῖ.
Beyond Le Fov
Moderator
Zahvalio/a: 358 puta
Prim. zahvala: 1143 puta

PostPostao/la Beyond Le Fov » 26.04.2019, 11:39

kada se desavaju sinkroniciteti s vjerojatnoscu jednakoj dobitku na lotu par puta za redom, i kad mnogo ljudi imaju takva iskustva, nije toliko logicno misliti da se radi o slucajnosti, vise je vjerojatno da se radi o nepoznatim razinama interakcije. znamo jako malo o sanjanju, svijesti, umu, mozgu, zasto su kratke rem aktivnosti sna toliko neophodne za zivot da nam se bez njih raspadne softver tijela, koherencija svijesti. Znamo da su vrijeme i prostor relativni, da interakcija ide na mnogo skrivenih razina izmedju svega, a svijest je neogranicena. tko zna u kakvom moru potencijala pliva svijest u remu, u juhi mogucnosti, maste i realnosti, gdje se buducnost polako kondenzira u sadasnjost pa stvrdne u proslost.
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
It is only with the heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye.

Natrag na “Off topik diskusije”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.