KAKO STEČI SUPERMOĆI

Udri na veselje!
Zephyrus
rank7
Zahvalio/a: 144 puta
Prim. zahvala: 65 puta

Re: KAKO STEČI SUPERMOĆI

PostPostao/la Zephyrus » 23.05.2017, 23:09

Dragi ljudi, sve to lijepo i dobro ali ja život bez nekakvog oblika seksualnosti ne mogu zamisliti.

:D
Jigoku de matteru...
extranoize
rank10
Zahvalio/a: 60 puta
Prim. zahvala: 104 puta

PostPostao/la extranoize » 24.05.2017, 21:44

Zephyrus je napisao/la:Dragi ljudi, sve to lijepo i dobro ali ja život bez nekakvog oblika seksualnosti ne mogu zamisliti.

:D

Ne brini, bit će seksa dok je svijeta. Ili barem dok ne izumru svi organizmi koji se razmnožavaju spolnim putem :D

Čovječanstvo će sve više humanizirati, tj. oplemenjivati seks nadodajući mu sve više dubine. U shvaćanju seksa ići će se od čistog razmnožavanja (jučer), preko hedonizma (danas) do kreativnog poniranja u sebe kroz drugu/drugoga (sutra). Naglasak će biti na altruističkom pristupu gdje je partnerovo zadovoljstvo najvažnije. Od slijepog nagona koji kroz seks okamenjuje ego do seksa kao svjesnog djelovanja kojim ulazimo u najintimniji susret s postojanjem - personaliziranim postojanjem koje je postalo jedno Ti u obliku žene ili muškarca.

Kako de Chardin kaže, kroz ženu muškarcu prilazi svemir. Zbog toga mislim da prije osobne ljubavi ne može biti sveopće ljubavi. Kada netko kaže da voli ptice, zvijezde, kamenje, šume i cijeli svemir, a nije istinski volio osobu, tada je riječ samo o intelektualnoj "ljubavi". Lako je "voljeti" zvijezde i ptice kad one ne zahtijevaju smanjivanje našeg ega, s njima uvijek može biti po našem, njima je svejedno kako mi postupamo, nema potrebe za kompromisom i odricanjem od naših fiksacija. (Isto tako, ne možemo voljeti svemir, ako prvo ne volimo svoje selo, grad i državu; to je teška kontradikcija.)

Kada je s druge strane jedno Ti, tada je priča drukčija jer susreću se dva svijeta, svaki sa svojim idejama, željama, problemima i strahovima. Kada se ta dva svijeta usklade i međusobno prihvate - to je ljubav. A ljubav prema neživom i sveopćem je samo mentalna igra. Samo nasuprot jednog Ti, ja postajem Ja. Nakon toga mogu voljeti svemir.
:inlove2:
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
shroomko
rank14
Zahvalio/a: 138 puta
Prim. zahvala: 202 puta

PostPostao/la shroomko » 25.05.2017, 08:14

Lijep post, samo mislim da je u seksu doza sebicnosti potrebna i dobra. Kad se napalis ti, napali se i partner. Zato nekakav pretjerani altruisticki pristup je kontraproduktivan.
silvangoran
rank4
Zahvalio/a: 113 puta
Prim. zahvala: 40 puta

PostPostao/la silvangoran » 25.05.2017, 19:20

[/quote]

(Isto tako, ne možemo voljeti svemir, ako prvo ne volimo svoje selo, grad i državu; to je teška kontradikcija.)

:inlove2:[/quote]

Ne mogu se složiti. Voljeti selo, grad ili državu, što su sve umjetni nametnuti nam oblici kolektivne manipulacije pojedincima od strane sustava/države nikako nije isto kao i voljeti sva bića oko sebe, kamen, Sunce i svemir. To su posve drugačije kategorije. Kao da kažeš da ne možeš voljeti svemir ako ne voliš Dinamo (Hajduk...)
If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is - infinite.
William Blake
SleppyInHead
rank4
Zahvalio/a: 24 puta
Prim. zahvala: 45 puta

PostPostao/la SleppyInHead » 25.05.2017, 21:41

Ako je ljubav jedna/univerzalna onda ima smisla. Ista ljubav se krije iza majcinske, partnerske, bratske, sestrinske, platonske i ine ljubavi.
extranoize
rank10

PostPostao/la extranoize » 27.05.2017, 21:46

silvangoran je napisao/la:
Ne mogu se složiti. Voljeti selo, grad ili državu, što su sve umjetni nametnuti nam oblici kolektivne manipulacije pojedincima od strane sustava/države nikako nije isto kao i voljeti sva bića oko sebe, kamen, Sunce i svemir. To su posve drugačije kategorije. Kao da kažeš da ne možeš voljeti svemir ako ne voliš Dinamo (Hajduk...)

Sunce sja na svako selo i u njemu se nađe dobrih ljudi, a tek zvjezdano nebo...
Ključno je što misliš pod "selo/grad/država", misliš li na ljude, infrastrukturu ili prirodu? Po meni, sve troje ulazi u opseg navedenih pojmova. Najvažniji su dakako ljudi. Ako nemaš empatije prema svojim susjedima i sugrađanima s kojima dijeliš gene, jezik, povijest i štošta još, kako ćeš onda suosjećati sa Suncem. To je samo intelektualiziranje i puki romantizam. Brahman misli da je jedno s Apsolutom i štuje kravu, a ne želi dodirnuti šudru u kojoj je taj Apsolut najsavršenije utjelovljen.

Ne bih rekao da su sela, gradovi i države umjetni i nametnuti. Oni nastaju spontano i nesvjesno skoro kao kolonije algi, termitnjaci ili pak dabrove brane. Kultura nije suprotstavljena prirodi, već izrasta iz nje poput najfinijeg ploda. To što mislimo da smo suprotstavljeni prirodi (i tako onda postupamo) znak je našeg otuđenja.
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
silvangoran
rank4
Zahvalio/a: 113 puta
Prim. zahvala: 40 puta

PostPostao/la silvangoran » 28.05.2017, 22:13

extranoize je napisao/la:
silvangoran je napisao/la:
Ne bih rekao da su sela, gradovi i države umjetni i nametnuti. Oni nastaju spontano i nesvjesno skoro kao kolonije algi, termitnjaci ili pak dabrove brane.

U srednjem vijeku nije bilo nacija. U rat za pohlepne kraljeve išli su kmetovi ako su željeli preživjeti. Tko je izmislio nacije? Zašto se ljudi na Bliskom istoku međusobno ubijaju tisućama godine? Pogledaj Zemlju iz perspektive Mjeseca, ne trebaš ići dalje prema Marsu npr. I što misliš da su države na toj planeti prirodna tvorevina? Ili navijači nogometnih ili drugih klubova? ili pripadnici religija koji misle da sve "druge" koji ne tumače zamišljeno biće koje su u svojoj svijesti sebi predstavili onako kako im to tumače razni svećenici, baš na identični način kao oni sami, treba ubiti, spaliti, poklati, nabiti na kolac, protjerati, staviti u konc logore...Države i religije uzajamno se prožimaju slaveći svoju verziju povijesti kao jedinu ispravnu. Rimsko carstvo je država koju su njeni stanovnici voljeli? Ili su voljeli jesti, ljubiti, piti..a u rat za Cezara morali ići i poginuti. Jesu li vojnici koji su ratovali za Napoleona voljeli Francusku? Tek nacionalizam koji su savršeno osmislili Hitlerovi jahači apokalipse postavlja Državu onako na visoko mjesto uz ezoterijski osmišljenu crveno-crnu zastavu i svu prateću scenografiju. Jesu li Amerikanci oni koje vole svoju državu kad ubijaju civile po zemljama koje imaju naftu ili ljudi imaju kose oči i govore Vjetnamski pa im se ne sviđaju?

Slažem se s tobom da države nisu nametnute, već nastaju spontano. Ali i kancerogeno tkivo se razvija spontano, pa mu ne moramo zato klicati i ideologizirati ga i u njegovo ime ubijati druge ljude. Na taj sam način mislio da je besmisleno voljeti grad (recimo Zagreb, pa zato ljuto mrziti Split?), selo (poslušaj pjesmu od Jethro Tull - "Valley" s albuma "Roots To Branches", a i ja sam sa sela, pa znam taj osjećaj), a države - da ne diramo svježe rane Jugoslavija ili neka država kćer, pogledaj kako Grčka blokira svako legitimno postojanje Makedonije, samo zato jer im se ne sviđa što su si ovi odabrali tako se zvati, Bugarska ih smatra Bugarima, a Srbija južnim Srbima. Uglavnom, nitko ih baše nebi da budu država, a oni eto navalili, pa navalili. Ili Slovenija koja nikad nije bila država (u smislu državnosti), do sretnog događaja kad je došlo do raspada Jugoslavije (koja, uzgred, isto nije prirodno nastala, kao niti SSSR ili Čehoslovačka i sl.).

Nadam se da sam malo pojasnio što sam htio reći. Voljeti treba čovjeka, ali Čovjeka. Isto kao i ostala bića, rijeke, planine...tako naučimo voljeti sebe i to je put prema povišenom stanju svijesti, čemu bi ljudi zapravo trebali težiti.
If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is - infinite.
William Blake
extranoize
rank10

PostPostao/la extranoize » 29.05.2017, 21:09

Razumijem što želiš reći. Ipak, mislim da nije potrebno automatski povlačiti vezu između ljubavi prema svojem i mržnje prema tuđem. Većina ljudi ne mrzi tuđe, a problem je što u fokus uvijek dođu negativni primjeri. Zloporaba nečega nije dokaz apsolutne zloćudnosti toga. Tako nacionalsocijalizam ne poništava vrijednost zdravog nacionalizma. Isto kao što zloporaba entheogena ne poništava njihove dobre strane.

Također, nacije su pozitivan korak u proširenju ljudskog jedinstva i solidarnosti. Ne obuhvaća li nacija veći krug ljudi koji ulaze u naš moralni obzir od plemena? Možemo reći da su nacije velika plemena, no opet smo na višem stupnju jedinstva. Plemena se definitivno nisu međusobno voljela, kao ni nacije, ali kod nacija je u odnosu na plemena očito proširenje zajedničkog identiteta i solidarnosti s nekoliko stotina na nekoliko milijuna ljudi.

Državne granice nisu prirodne, ali ideja države kao društvene jedinice jest. Poput košnice ili mravinjaka, s razlikom da državu čine samosvjesne jedinke, ili bi barem tako trebalo biti.

Natrag na “Off topik diskusije”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.