Rasna podjela

Udri na veselje!
EnricoTavoli
rank3
Zahvalio/a: 11 puta
Prim. zahvala: 6 puta

Rasna podjela

PostPostao/la EnricoTavoli » 01.09.2016, 23:12

Uf uf uf, mogu da zamislim kako će nekima da izgleda ovaj naslov haha :D

Ovako, što se tiče ove teme nemam pojma niti sam se cimao da što nađem već je to samo leteća misao zasnovana pa recimo u proteklih pola sata. Bilo bi extra kad bi se našao neko ko malo bolje poznaje materiju da da odgovor, u protivnom izvinjavam se na spamanju.

Po mojoj logici razmišljanja, rasna podjela je sramna! Ofkors da se razlikujemo, ali to je samo produkt koji zavisi od geografske pozicije naših vjekovnih prebivališta u odnosu na Ekvator. Zaključujem po osnovu što sam vidio ljude u Nigeriji i Keniji znači crni su level brutale, zatim Alžir Maroko Brazil - šporkasno zacrnjeni, ista stvar Turska Španija, zatim dolazi pojas gdje smo mi-svjetlije puti, i kako se više ide na N sve je bjelji pigment. Azijati su kako se kaže žuti, bice da je zbog jutra :). Znači da to najviše zavisi od toga gdje si u odnosu na zračenje Sunca i od toga što nam je priroda takva da ima tendenciju prilagođavanja životnim uslovima i faktorima prirode. U suštini nadam se iskreno da će u skorijoj budućnosti ova podjela nestati, naravno ne da ćemo se izjednačiti po izgledu već nestati u onom negativnom kontekstu, da će ljudi shvatiti da smo svi jednaki. Da li ova gore postavljena teorija pije vodu?
AFX
Moderator
Zahvalio/a: 305 puta
Prim. zahvala: 321 put

Re: Rasna podjela

PostPostao/la AFX » 02.09.2016, 21:13

Nismo svi jednaki, ali smo jedno.
Multikulturalizam koji je trenutno medijski popraćen je propaganda koja služi puno zlobnijem cilju.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Zephyrus
rank7
Zahvalio/a: 148 puta
Prim. zahvala: 68 puta

PostPostao/la Zephyrus » 27.05.2017, 01:10

EnricoTavoli je napisao/la:Da li ova gore postavljena teorija pije vodu?
Po meni ne pije ni približno, tj. svjetlosne godine je udaljena od istine, alu ulaziti u diskusiju u vezi takvih pitanja u 99% slučajeva je besmisleno.
To je isto kao kada pokušavam razgovarati sa svojim SJW (borci za socijalnu pravdu), antirasističkim, ljevičarskim roditeljima - dok ih argumentima stjeram u kut, počinje njihov 'tantrum", tj. histerično mlataranje ručicama i cika da sam rasist/nacist/štaveć.
Na kraju krajeva, u potpisu imaš citat J.W.v.Goethe-a: "Niemand ist hoffnungsloser versklavt als jene, die faelschlicherweise glauben, frei zu sein."
Razmisli o svom potpisu.
Jigoku de matteru...
Spunk
rank5
Zahvalio/a: 36 puta
Prim. zahvala: 57 puta

PostPostao/la Spunk » 27.02.2019, 14:17

A gdje bi bila razlika u nekom klasifikacijskom sustavu? Razlicite smo pasmine ili sto vec?
Pojma nemam o temi, ali sto sam do sada vidio stvarno(nesto sam navigavao) postoje razlike. Tjelesne su ocite, ali u karakteru podrucja ima nesto. Sad, jel to gen, kolektivno nesvjesno, sociopsiholoski moment ili sta vec, ali ima nesto.
A najgore od svega mi je vidjeti borbu za ravnopravnost na nacin da se razne rase, kulture... trebaju pretvoriti u bjelacki model
ποταμοῖσι τοῖσιν αὐτοῖσιν ἐμβαίνουσιν, ἕτερα καὶ ἕτερα ὕδατα ἐπιρρεῖ.
Perun
rank8
Zahvalio/a: 116 puta
Prim. zahvala: 48 puta

PostPostao/la Perun » 28.02.2019, 10:34

Mentalitet se stvara u zavisnosti od okruženja. Boja kože nema nikakve veze sa okruženjem; geografski položaj ima. Ali to je sad stvar statistike.
Rase su nastale vezano za kllimu; prema tome; ako mrzim crnce ispada da je isto kao da mrzim ljude u kratkim hlačama i japankama.
Ali... ako pogledamo tko je uveo pa zatim i iskoristio rasizam, pa onda još pogledamo sliku svijeta danas, stvari postaju malo jasnije. 'Oću reć - sve je već stoljećima isto...
Ko prije umre duže je vječan
Spunk
rank5

PostPostao/la Spunk » 28.02.2019, 15:18

Nisam nikakav biolog ni antropolog i nemam misljenje o tome. Sto se mene tice potpuno je svejedno o cemu je rijec.
Ali, kad bi i mislio da su rase znacajno bioloski razlicite ne znaci da automatski mrzim one drugacije, da je ova moja put najljepsa i da sam spreman na jawohl !!! Cini mi se da je fasizam jednako rasprostranjen u oba krila
malva sylvestirs
rank4
Zahvalio/a: 40 puta
Prim. zahvala: 35 puta

PostPostao/la malva sylvestirs » 28.02.2019, 19:13

Rase su nastale pod utjecajem gena (gen za aktivaciju melanina u koži)+okoline,isto kao i boja očiju...valjda je u Americi je prvo počelo to vrednovanje čovjeka po boji kože,kad su crnci radili teže i gore poslove i sve ostalo..mislim da nitko nije toliko obraćao pozornost na tu 'drugačijost' kao ameri,tj englezi, nizozemci i ekipa..zanjeli su se u koloniziranju šta ćeš..al to je bilo,a ko i danas upire prstom i stvara neka mišljenja s obzirom na boju kože,e taj je debelo mentalno zaostao heh
what you resist persist
Spunk
rank5

PostPostao/la Spunk » 28.02.2019, 20:01

Nisi se susretala sa istocnoazijskim oblicima rasizma :)
Koliko znam, u biologiji zivotinja nije dogovoreno ni sto je to vrsta... :D
malva sylvestirs
rank4

PostPostao/la malva sylvestirs » 28.02.2019, 22:05

Ha da sigurno i tamo ima rasizma...mozda malo manje razvikanih za razliku od ovih "bijelo-crnih"..u svakom slucaju mislim da je to prmitivno i zatucano razmisljanje na koje velik utjecaj imaju mediji.vec su snimili masu filmova,napisali ohoho knjiga i svega za kao osvjestavanje toga problema..ali stereotipi su tu,i sama vidim svaki dan kako ljudi gledaju npr ciganku sa 5 djece ili bijelkinju sa 5 djece..ili malo tamnije ljude koji slice na izbjeglice,takoder vecina izbjegava u sirokom luku..zasto?valjda jer su na televiziji stvorili stereotipe za njih
what you resist persist
malva sylvestirs
rank4

PostPostao/la malva sylvestirs » 28.02.2019, 22:11

Kako nije dogovoreno sto je vrsta? Definirali su oni sve,od zivota,smrti,domene do pasmine i mutanata i hibrida haha :bigsmilee: nemogu oni bez definicije crno na bijelo xd
what you resist persist

Natrag na “Off topik diskusije”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.