Rasna podjela

Udri na veselje!
EnricoTavoli
rank2
Zahvalio/a: 10 puta
Prim. zahvala: 3 puta

Rasna podjela

PostPostao/la EnricoTavoli » 01.09.2016, 23:12

Uf uf uf, mogu da zamislim kako će nekima da izgleda ovaj naslov haha :D

Ovako, što se tiče ove teme nemam pojma niti sam se cimao da što nađem već je to samo leteća misao zasnovana pa recimo u proteklih pola sata. Bilo bi extra kad bi se našao neko ko malo bolje poznaje materiju da da odgovor, u protivnom izvinjavam se na spamanju.

Po mojoj logici razmišljanja, rasna podjela je sramna! Ofkors da se razlikujemo, ali to je samo produkt koji zavisi od geografske pozicije naših vjekovnih prebivališta u odnosu na Ekvator. Zaključujem po osnovu što sam vidio ljude u Nigeriji i Keniji znači crni su level brutale, zatim Alžir Maroko Brazil - šporkasno zacrnjeni, ista stvar Turska Španija, zatim dolazi pojas gdje smo mi-svjetlije puti, i kako se više ide na N sve je bjelji pigment. Azijati su kako se kaže žuti, bice da je zbog jutra :). Znači da to najviše zavisi od toga gdje si u odnosu na zračenje Sunca i od toga što nam je priroda takva da ima tendenciju prilagođavanja životnim uslovima i faktorima prirode. U suštini nadam se iskreno da će u skorijoj budućnosti ova podjela nestati, naravno ne da ćemo se izjednačiti po izgledu već nestati u onom negativnom kontekstu, da će ljudi shvatiti da smo svi jednaki. Da li ova gore postavljena teorija pije vodu?
None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free.
AFX
Moderator
Zahvalio/a: 286 puta
Prim. zahvala: 309 puta

Re: Rasna podjela

PostPostao/la AFX » 02.09.2016, 21:13

Nismo svi jednaki, ali smo jedno.
Multikulturalizam koji je trenutno medijski popraćen je propaganda koja služi puno zlobnijem cilju.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Zephyrus
rank7
Zahvalio/a: 136 puta
Prim. zahvala: 62 puta

PostPostao/la Zephyrus » 27.05.2017, 01:10

EnricoTavoli je napisao/la:Da li ova gore postavljena teorija pije vodu?
Po meni ne pije ni približno, tj. svjetlosne godine je udaljena od istine, alu ulaziti u diskusiju u vezi takvih pitanja u 99% slučajeva je besmisleno.
To je isto kao kada pokušavam razgovarati sa svojim SJW (borci za socijalnu pravdu), antirasističkim, ljevičarskim roditeljima - dok ih argumentima stjeram u kut, počinje njihov 'tantrum", tj. histerično mlataranje ručicama i cika da sam rasist/nacist/štaveć.
Na kraju krajeva, u potpisu imaš citat J.W.v.Goethe-a: "Niemand ist hoffnungsloser versklavt als jene, die faelschlicherweise glauben, frei zu sein."
Razmisli o svom potpisu.
Jigoku de matteru...
Spunk
rank4
Zahvalio/a: 27 puta
Prim. zahvala: 40 puta

PostPostao/la Spunk » 27.02.2019, 14:17

A gdje bi bila razlika u nekom klasifikacijskom sustavu? Razlicite smo pasmine ili sto vec?
Pojma nemam o temi, ali sto sam do sada vidio stvarno(nesto sam navigavao) postoje razlike. Tjelesne su ocite, ali u karakteru podrucja ima nesto. Sad, jel to gen, kolektivno nesvjesno, sociopsiholoski moment ili sta vec, ali ima nesto.
A najgore od svega mi je vidjeti borbu za ravnopravnost na nacin da se razne rase, kulture... trebaju pretvoriti u bjelacki model
ποταμοῖσι τοῖσιν αὐτοῖσιν ἐμβαίνουσιν, ἕτερα καὶ ἕτερα ὕδατα ἐπιρρεῖ.
Perun
rank8
Zahvalio/a: 108 puta
Prim. zahvala: 46 puta

PostPostao/la Perun » 28.02.2019, 10:34

Mentalitet se stvara u zavisnosti od okruženja. Boja kože nema nikakve veze sa okruženjem; geografski položaj ima. Ali to je sad stvar statistike.
Rase su nastale vezano za kllimu; prema tome; ako mrzim crnce ispada da je isto kao da mrzim ljude u kratkim hlačama i japankama.
Ali... ako pogledamo tko je uveo pa zatim i iskoristio rasizam, pa onda još pogledamo sliku svijeta danas, stvari postaju malo jasnije. 'Oću reć - sve je već stoljećima isto...
Ko prije umre duže je vječan
Spunk
rank4

PostPostao/la Spunk » 28.02.2019, 15:18

Nisam nikakav biolog ni antropolog i nemam misljenje o tome. Sto se mene tice potpuno je svejedno o cemu je rijec.
Ali, kad bi i mislio da su rase znacajno bioloski razlicite ne znaci da automatski mrzim one drugacije, da je ova moja put najljepsa i da sam spreman na jawohl !!! Cini mi se da je fasizam jednako rasprostranjen u oba krila
malva sylvestirs
rank3
Zahvalio/a: 29 puta
Prim. zahvala: 24 puta

PostPostao/la malva sylvestirs » 28.02.2019, 19:13

Rase su nastale pod utjecajem gena (gen za aktivaciju melanina u koži)+okoline,isto kao i boja očiju...valjda je u Americi je prvo počelo to vrednovanje čovjeka po boji kože,kad su crnci radili teže i gore poslove i sve ostalo..mislim da nitko nije toliko obraćao pozornost na tu 'drugačijost' kao ameri,tj englezi, nizozemci i ekipa..zanjeli su se u koloniziranju šta ćeš..al to je bilo,a ko i danas upire prstom i stvara neka mišljenja s obzirom na boju kože,e taj je debelo mentalno zaostao heh
what you resist persist
Spunk
rank4

PostPostao/la Spunk » 28.02.2019, 20:01

Nisi se susretala sa istocnoazijskim oblicima rasizma :)
Koliko znam, u biologiji zivotinja nije dogovoreno ni sto je to vrsta... :D
malva sylvestirs
rank3

PostPostao/la malva sylvestirs » 28.02.2019, 22:05

Ha da sigurno i tamo ima rasizma...mozda malo manje razvikanih za razliku od ovih "bijelo-crnih"..u svakom slucaju mislim da je to prmitivno i zatucano razmisljanje na koje velik utjecaj imaju mediji.vec su snimili masu filmova,napisali ohoho knjiga i svega za kao osvjestavanje toga problema..ali stereotipi su tu,i sama vidim svaki dan kako ljudi gledaju npr ciganku sa 5 djece ili bijelkinju sa 5 djece..ili malo tamnije ljude koji slice na izbjeglice,takoder vecina izbjegava u sirokom luku..zasto?valjda jer su na televiziji stvorili stereotipe za njih
what you resist persist
malva sylvestirs
rank3

PostPostao/la malva sylvestirs » 28.02.2019, 22:11

Kako nije dogovoreno sto je vrsta? Definirali su oni sve,od zivota,smrti,domene do pasmine i mutanata i hibrida haha :bigsmilee: nemogu oni bez definicije crno na bijelo xd
what you resist persist

Natrag na “Off topik diskusije”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.