Psihodelici i mentalno zdravlje

Svakog dana, novo otkriće
Odgovori
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Psihodelici i mentalno zdravlje

Post Postao/la Morpheus »

Naravnno, uobicajen odgovor za decu je da od psihodelika postajete lopovi, narkomani, ubice i trajno ludi. Mi svi znamo da to nije istina, iako nekada trip ume da nas baci u lose raspolozenje, ili smo videli i upozorenja vezana za sizofreniju.
Ono sto je mene dosta interesovalo, jeste pozitivan uticaj psihodelika na mentalne probleme, s obzirom da sam, jureci razlicite metode za lecenje mog opsesivno kompulzivnog poremecaja dosao do mnogo studija koje su se bavile upotrebom peyota,LSDa i pecurki za lecenje razlicitih prooblema. Takodje, primetio sam da se ova istrazivanja ponovo izvode iz nagadjanja na realna, naucna istrazivanja zbog cega mi je veoma drago.

Jedno moje iskustvo, as fresh as it gets :psy
Juce sam bas odlucio da probam sa malom kolicinom dature, jedan list koji sam stavio u bong. Rezultata je bilo malo, sat vremena neke mucnine i omamljenosti i neke vizualne distorzije, dok me nije oborilo,pa sam lezao i igrao se sa prilicno lepim, ne toliko jasnim CEVovima. :D
Probudio sam se malo mamuran, sa uobicajenim efektima za dan posle, ali ono sto jesam primetio je da u toku tripa, kao ni sada, nemam problem sa OKPom, mnogo se lakse kontrolise i redje javlja. Ne znam da li je autosugestija ili ima istine u svemu ovome, posebno kako nisam siguran da je datura uopste slicna u nacinu delovanja sa ostalim psihodelicima. Kako bilo, meni je pomoglo i svakako cu nastaviti da eksperimentisem sa ovim. :psy
In The Clouds
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 08.08.2011, 13:23
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Psihodelici i mentalno zdravlje

Post Postao/la In The Clouds »

Cisto iz znatizelje, kakav si OKP imao?
Life is good...
Odgovori