Na Rubu Znanosti

Svakog dana, novo otkriće
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Na Rubu Znanosti

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Avatar
Gadgadni
rank4
Postovi: 105
Pridružen/a: 06.06.2010, 10:53
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 40 puta

Re: Na Rubu Znanosti

Post Postao/la Gadgadni »

Pored svih silnih problema i nepravde u društvu znanstvenike najviše zabrinjava emisija “Na rubu znanosti”

http://2012-transformacijasvijesti.com/ ... u-znanosti
'The world is a dangerous place, not because of those who do evil.
but because of those who look on and do nothing' ~ Albert Einstein
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Na Rubu Znanosti

Post Postao/la Ninti »

Evo direktan link za peticiju podrške emisiji NRZ:
http://www.gopetition.com/petitions/pod ... nosti.html

Ukidanje ove emisije bi bio jedan korak bliže Orwelovskoj državi :ohnoo:
Znanstvenici koji su protiv emisije su ljudi bez pokrića koji su zapeli u svojoj znanstvenoj dogmi - to me podsjeća na crkvu koja od svojih početaka brani sve što bi ljudima moglo donjeti neki napredak..
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Na Rubu Znanosti

Post Postao/la Red »

ne znam zašto se ljudi opterećuju glupostima. Osobno NRZ ne gledam, pogledam epizodu koja mi bude zanimljiva, online. Prekasno je emitiraju, ja sam onda u nekom drugom filmu i nisam raspoložena za takvu vrstu tema u ponoć, koncentracija mi je na minimumu.

Gledam tu emisiju kroz prizmu ZABAVNE emisije, zanimljive, interesantne, ponekad intrigantne, drugačije itd... ali ni najmanje se ne opterećujem s iznesenim stajalištima i teorijama.

Danas se u svijetu serviraju takva sranja i gluposti da je zbilja samo na nama, kao pojedincu, da odluči hoće li vjerovat u njih ili neće, ali nikako napadati ostale jer im je emisija zanimljiva i podržavaju emitiranje. Mislim, koji bulšit.

Evo, meni osobno emisija ništa ne znači u životu, ako je prestanu emitirat moj svijet se neće urušiti, ali ne vidim razlog zašto je ne podržati (potpisala sam peticiju ako će to nešto značiti). Nije da emitira nasilje i mržnju...

Budite mi dobri slika
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Zeleni Palac
rank4
Postovi: 142
Pridružen/a: 18.08.2010, 16:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 26 puta

Re: Na Rubu Znanosti

Post Postao/la Zeleni Palac »

Iskreno, ja bi radije znanost u znanstvenom programu, a NRZ moze komotno u ezo tv dio programa.
http://cudaprirode.com/portal/iu/4347-o ... i-programq
So let them say we can't do better. They are the rules that we can break.
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Na Rubu Znanosti

Post Postao/la oseloth »

Red je napisao/la:ne znam zašto se ljudi opterećuju glupostima. Osobno NRZ ne gledam, pogledam epizodu koja mi bude zanimljiva, online. Prekasno je emitiraju, ja sam onda u nekom drugom filmu i nisam raspoložena za takvu vrstu tema u ponoć, koncentracija mi je na minimumu.

Gledam tu emisiju kroz prizmu ZABAVNE emisije, zanimljive, interesantne, ponekad intrigantne, drugačije itd... ali ni najmanje se ne opterećujem s iznesenim stajalištima i teorijama.

Danas se u svijetu serviraju takva sranja i gluposti da je zbilja samo na nama, kao pojedincu, da odluči hoće li vjerovat u njih ili neće, ali nikako napadati ostale jer im je emisija zanimljiva i podržavaju emitiranje. Mislim, koji bulšit.

Evo, meni osobno emisija ništa ne znači u životu, ako je prestanu emitirat moj svijet se neće urušiti, ali ne vidim razlog zašto je ne podržati (potpisala sam peticiju ako će to nešto značiti). Nije da emitira nasilje i mržnju...

Budite mi dobri slika

Slažem se, no problem i je u tome što se narodu serviraju sve veće i veće gluposti. Nisu svi u stanju sami pronaći informacije, emisije i filmove koji ih zanimaju. Dobar dio ljudi ovisi o tv programu. Ako pak na tom programu počnemo samo vrtiti sapunice, dormeo i walk max reklame sa senzacionalističkim vijestima i dnevnicima što nam ostaje? Domaćicama se ujutro pere mozak sa top shop reklamama. Većina domaćica tada sprema ručak i ako u pozadini radi tv malo po malo se hipnotiziraju.

Ne mora nužno biti u "znanstvenom" programu. Može biti i na nekom drugom od četiri programa. Znanstveno pod "" jer baš i nemamo neki znanstveni program.
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Na Rubu Znanosti

Post Postao/la Devil'sChase »

Da istina je da se svijetu serviraju gluposti svakakve, pocevsi od dnevnika, vijesti pa do walkmax reklama i svih tih budalaština, no sve te ove gluposti nemaju nikakve veze s emisijom na rubu znanosti.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Na Rubu Znanosti

Post Postao/la Beyond Le Fov »

imaju veze ako znaš koliko su bitne emisije nrz naspram ovih reklama i ostalih tv budalaština. e sad ako misliš da su teme nrz isto budalaštine naravno da ne vidiš poveznice. svatko ima pravo na svoje mišljenje, naravno
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Na Rubu Znanosti

Post Postao/la oseloth »

Pa to sam i htio usporediti. Prebacili bi emisiju koja je kud i kamo pametnija od sapunica i hipno reklama. Ne vučem poveznice nego razlike. NRZ ide onako i onako u kasnom terminu a ove sve gluposti za ispiranje mozga u udarnim terminima. Al ustvari svatko ima svoje mišljenje. Ja sam za to ako će se izbaciti nrz da se onda izbace sa prvog sva ostala smeća i fer play.
Avatar
Zeleni Palac
rank4
Postovi: 142
Pridružen/a: 18.08.2010, 16:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 26 puta

Re: Na Rubu Znanosti

Post Postao/la Zeleni Palac »

Je, al se ovo smece na tvu poput sapunica i slicnih gluposti ne isfurava da je znanost nit se uopce trudi bit ozbiljno. U tome je bitna razlika. Sulejman je zabava i mozak na pasu od kojih 45 minuta, dok nrz sluzi kao informativna emisija.
Eter nam je zagadjen razno raznim smecem. I to je po meni puno veci problem od nrz, al negdje treba pocet.
Nitko ljude ne sili da gledaju i slusaju gluposti. Oni to dobrovoljno, i s smjeskom delaju.
Meni je osobno gust napljugat se ko djubre i gledat krv nije voda. :mrgreen:
So let them say we can't do better. They are the rules that we can break.
Odgovori