Konoplja - Naše uže spasa do budućnosti

Svakog dana, novo otkriće
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Konoplja - Naše uže spasa do budućnosti

Post Postao/la Beyond Le Fov »

u konoplji je spas ove civilizacije, da ju digne na održive noge, zakoni polako popuštaju, isplativost raste, živjela gaia

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/ ... elena.html
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Konoplja - Naše uže spasa do budućnosti

Post Postao/la Devil'sChase »

Oko nje se i sve na ovom svijetu vrti, sva sranja i sva blagostanja. Zbog nje su sjebali svijet, zbog nje će se preporoditi svijet. Ona je booster i switch za novo doba :bigsmilee:
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Konoplja - Naše uže spasa do budućnosti

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Ali skuži koja je to retardacija, koliki idiot moraš biti da u zakon staviš da se stabiljka konoplje mora spaliti nakon što se pobere sjeme. Najvrijednija stvar, konopljino vlakno, umjesto da napraviš milijon proizvoda od njega moraš ga uništiti jer tako zakon kaže.
Država nam kroz svoj ustav ravno u facu govori "ne nemožeš proizvodit održivi prirodni materijal koji može zamjeniti tisuće drugih neodrživih materijala čija proizvodnja masovno zagađuje gaju jer ližemo dupe korporacijama, jer smo prodali dušu, državu, planet za nešto para.", a ljudi su toliko neobrazovani, tromi i slijepi da su si ok s time. prođe me jeza :ohnoo:
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Konoplja - Naše uže spasa do budućnosti

Post Postao/la Devil'sChase »

Bejo, nema smisla zivcanit sad oko toga, to su retardiranosti nad retardiranostima, ali znas i sam zas je to tak i nema previse smisla sad i drzavu previse bas uplitat u to, ne dolazi to bas sve od neukih ljudi nego znas i sam od kuda i koga i znas zas je to tak, sve oko konoplje nema smisla ali razbijat glavu mos vjecno, znas da je to sve s razlogom, takvim retardiranostima se treba trudit smijat i uzeti stvar u svoje ruke, proizvodit svoje blago, jedan po jedan covjek iz dana u dan sve vise jer konoplja vec kolonizira i zemlju i misljenja ljudi na najbolje iz dana u dan
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Konoplja - Naše uže spasa do budućnosti

Post Postao/la Ninti »

Nije ni priča o konoplji jedini apsurd na ovom svijetu - mene ljuti/žalosti kad vidim količinu solarne energije i druge 'čiste' energije oko sebe s kojima ne radimo ama baš ništa.. a s druge strane ložimo aute na fosilna goriva, skupo plaćamo grijanje na plin i struju proizvodimo na najdebilnije (najskuplje) načine :eevil:

Dobro kažeš Devil's, tome se treba dobro nasmijati. Kad malo bolje razmislim netko si je trebao dati gro više truda da postavi baš takav expensive sustav u svijetu u kojem je sve kreirano da bude besplatno; skidam kapu za dobro odrađen posao ;)
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Konoplja - Naše uže spasa do budućnosti

Post Postao/la Gorda »

http://znanost.geek.hr/clanak/zasto-je- ... alna-roba/

Ovo sam nedavno pročitao, samo ne znam koliko su sve informacije točne baš... :-?
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Konoplja - Naše uže spasa do budućnosti

Post Postao/la Devil'sChase »

Da, jedan kratki dio toga, ali za opsirnije, sve je u dokumentarcu history of marijuana
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Konoplja - Naše uže spasa do budućnosti

Post Postao/la dawsongeek »

znači lijek, gorivo, vlakna, gradnja .... a jel iko znao da se može i pušit? :D
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Konoplja - Naše uže spasa do budućnosti

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Evo 32 studije koje dokazuju da konoplja lječi sve oblike tumora. http://www.cureyourowncancer.org/cannab ... ancer.html

Interesantno je koliko su ljudi tvrdog uma, unatoč brdo i brdo iskustva ljudi na netu koji su izlječili sve moguće i nemoguće bolesti s konopljinim uljem, ljudi i dalje zatvaraju oči i ne žele vjerovati. Umovi ljudi su toliko isprani da je im je sama ideja o ljekovitosti trave apstraktna i smješna. Evo sada postoje studije i nitko više nemože dati argument da nije istraženo i da su to samo priče.

Drago mi je da je konopljina revolucija toliko jaka i nezaustavljiva. Budi interes mnogih grana znanosti i prakse. Često znam naletit u lokalnim novinama na vrlo pozitivne članke o industrijskoj konoplji. Od kad su dozvolili u hrvatskoj uzgoj industrijske seljaci su oduševljeni rezultatima uzgoja i prodaje. Interes seljaka ove godine se mnogo pomnožio i vjerujem da će kroz idućih par godina mnogi uzgajati konoplju jer postaje najisplativija kultura za proizvodnju.

Također primjećujem u društvu ljudi ogroman interes za uljem, svi bi se njime htjeli lječiti, potražnja je ogromna, a dostupnost jako mala. Dilerima, odnosno growerima trave postaje isplativije proizvodit ulje i njega tržit nego travu. Šteta je samo što se nemože tako kvaliteta znati, mnogo je iskvarenih ljudi koji zarađuju na nevolji drugih, zapravo je na tome bazirana jedna od največih industrija u svijetu - farmaceutska. Baš me zanima budućnost te industrije jer konopljino ulje može zamjeniti večinu njihovih proizvoda, i za razliku od njihovih proizvoda ulje ne skriva simptome nego zapravo liječi tijelo. Sama logika mi govori da ulažu bilijune dolara na potiskivanje informacija o konoplji jer ih ta jedna biljka može uništiti, a i mnoge druge industrije bi se trebale radikalno promjeniti.

I sad neka mi netko objasni zašto sve te studije nisu provedene već prije 50 godina, gdje su bile sve te informacije o korisnosti? Zašto ljudi misle da je konoplja zlo? Eto koliko laži s vrha mogu oblikovati lažan svijet.
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Konoplja - Naše uže spasa do budućnosti

Post Postao/la Devil'sChase »

Ma istina je, net je prepun dokaza i istraživanja već, nema više dvojbi oko tog lijeka, problem je što nije medijski izraženo, jer uzmimo u obzir da je dobra većina ljudi starijih godina npr evo u hr, a njihova zatucanost je dosta velika, e sad još kad uzmeš u obzir da većina njih ne znaju uopće niti upalit kompjuter, mediji su im jedina šansa nažalsot jer su prezatucani da bi sami nešto otkrili, a oni koji čak i znaju upalit kompjuter nemaju uopće ideja da bi mogli ići tražiti takvo nešto. Premda je veći napredak otkriti sam dok mediji lažu i tako saznaš kolko su te lagali cijeli život, nego da ti mediji serviraju na stol nešto, ti to opet shvatiš kao -pa bilo je na tv-u mora da je tako- pa i dalje te mogu lagati. No vidit ćemo na koji način i kako će stariji to prihvatiti sve, baš me zanima. Kaj se tiče mladih, mislim da je to riješena stvar polako.
Odgovori