(Big) Theory of Everything

Svakog dana, novo otkriće
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: (Big) Theory of Everything

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Teorija holografskog svemira ti savršeno objedinjuje sva ta otkrića kvantne fizike, svijesti, metafizike, paranormalnih pojava, čudnih ljudskih iskustava i svih ostalih stvari iz znanosti koje su neobjašnjive trenutnim modelom stvarnosti... zapravo nema toga što ne pokriva savršeno dok druge teorije nisu ni blizu.

Atom je val i radi interferencijske uzorke dok nema uplitanja nekog oblika svjesnosti (tad poprima oblik u čestice), holografski zapis se sastoji od interferencijskih uzoraka, znači kad golim okom pogledaš takav zapis ono nema nikakvog reda, a kad kroz njega projiciraš lasere stvaraju se vrlo detaljne 3d slike, znači baza holografske stvarnosti su interferencijski uzorci valova... isto što i naše stvarnosti jer se tako atomi ponašaju... na svijesnost možeš gledati kao projektor koji čita tu masu interferencija valova oko nas i stvara sliku realnosti, no to ne znači da je zato sve iluzija, nije iluzija već vrlo stvarna projekcija nečega što zovemo svemir i njegove zakonitosti, ali 3d slika je samo u našoj glavi.

slika

Iskreno mislim da je budućnost znanosti u pravcu istraživanja teorije holografskog svemira. A ovo je knjiga koju najviše volim i koja u detalje objašnjava teoriju sa mnogo mnogo znanosti: Michael Talbot - Holografski Svemir
volio bi čut tvoje mišljenje kao jednog fizičara na ovu knjigu, zato jer teško da možeš pročitat nešt što nema dobru potporu iz znanstvenih eksperimenata, ili "new age" spiku. Pazi glavni arhitekti ove teorije su David Bohm (jedan od najpoznatijih kvantnih fizičara i Einsteionov štičenik) i Karl Pribram (neuropsiholog sa sveučilišta Stanford).

Fizičar William Tiller, pročelnik Odjela za znanost o materijalima pri Sveučilištu Stanford (Department of Materials Science at Stanford University), drži da je stvarnost slična "holodeku" iz televizijskog serijala Zvjezdane staze: Nova generacija. U toj seriji holodek je okoliš u kojem njegovi posjetitelji mogu prizvati holografsku simulaciju doslovce svega što zažele - bujnu šumu, grad prepun ljudi, i tako dalje. Osim toga, svaku simulaciju mogu mijenjati na koji god način požele, na primjer, mogu napraviti da se materijalizira svjetiljka, ili da neželjeni stol nestane. Tiller drži da je svemir također jedna vrsta holodeka, stvorena «integracijom» svih živih bića. Stvorili smo ga da bude nositelj naših iskustava i stvorili smo zakone koji njime upravljaju, kaže Tiller. Tvrdnja da je stvarnost stvorena integracijom svih živih bića u biti se ne razlikuje od izjave da se svemir sastoji od stvarnosnih polja.

"Protivno općem uvjerenju, možda nije mozak taj koji proizvodi svijest, nego je svijest ta koja stvara pojavu mozga - materiju, prostor, vrijeme i sve drugo što volimo interpretirati kao fizički svemir." (Keith Floyd - psiholog sa sveučilišta Virginia Intermont)

ili kako bi to reko stari dobar šaman Don Juan:
"Mi smo promatrači. Mi smo svijest. Nismo objekti. Nismo čvrsti. Mi smo neizmjerni. Svijet objekata i čvrstoće samo je sredstvo da se naš život na Zemlji učini jednostavnijim. To je
samo opis koji je stvoren da bi nam pomogao. Mi, ili točnije, naš razum, zaboravljamo da je opis samo opis, pa tako svoju cjelovitost zapetljamo u kobni krug iz kojega se za života rijetko tko izvuče."

slika

:winkk:

[media]link[/media]
Avatar
Meshuga
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 11.09.2011, 12:53

Re: (Big) Theory of Everything

Post Postao/la Meshuga »

Bas cu pogledat ovu knjigu :)
Cili koncept mi dosta slici na "veil of maya" iz hinduizma i budizma, sta se dosta slaze sa mojim osobnim misljenjem, tako da me bas zanima.
"The syntactical nature of reality, the real secret of magic, is that the world is made of words. And if you know the words that the world is made of, you can make of it whatever you wish."
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: (Big) Theory of Everything

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Taj model stvarnosti holografskog svemira je zapravo u velikoj mjeri znanstvena verzija iskustava ljudi na ayahuasci, gljivama i drugim psihodelicima, stanje svijesti iz kojeg funkcioniraju šamani, mudraci i ostali "visoki" ljudi. Baci oko na ovo iskustvo s ayom.
Avatar
Meshuga
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 11.09.2011, 12:53

Re: (Big) Theory of Everything

Post Postao/la Meshuga »

neznan, za mene je malo prenategnuto. al dosta je zanimljivo
"The syntactical nature of reality, the real secret of magic, is that the world is made of words. And if you know the words that the world is made of, you can make of it whatever you wish."
Mutimir
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 15.06.2012, 23:05

Re: (Big) Theory of Everything

Post Postao/la Mutimir »

ne, ovo nije prenategnuto, ovo je obično sranje. nemojte me krivo shvatiti, ne želim nikoga uvrijediti.
premda mi je fizika na prvom mjestu, psihologija i svijest, samosvijest mi je hobi. i nemam ništa protiv raznih filozofija, ali ovaj me čovjek uvrijedio spajajući i poistovjećujući to s fizikom. ja znam da ni einstein u početku nije bio shvaćen, ali on sebe u pokušajima da proširi svoja otkrića svijetom nije poistovjećivao sa npr. gausom (koji je također postigao revoluciju u znanosti baveći se neeuklidskim prostorima). osim toga ujedinjena teorija polja (ono čime se einstein bavio svojih zadnjih 20 godina života) nema nikakve veze sa svijesti, već je to pokušaj ujedinjena svih fizikalnih zakona u jednu cjelovitu teoriju. inače nisam čovjek koji ruši tuđe zamisli i hvata se svake sitnice, ali ovi videi koje sam pogledao jednostavno zaslužuju to. recimo on govori kako se u znanosti inzistira na objektivnošću, ali kako se u znanosti ne može izostaviti subjektivnost ( 4 video, ako se ne varam). kao primjer toga je naveo statistiku. ali statistika je znanost samo u području metode statistike, ne u području provođenja. prava znanost se zasniva na teorijama, teorijska fizika počinje od ničega, bez eksperimenta, bez izmjerenih podataka, bez ičega. samo iz ideje, decart je imao ideju kada je izmislio kordinatni sutav, gaus je imao ideju kada je poništio 5. euklidov postulat, relativnost je ideja, howkingova teorija o singularnosti i crnim rupama je ideja. ali sve te ideje su nadogradnja onome što su ljudi do sada otkrili i vjerno prikazuju svijet oko nas, svaka teorija je model stvarnosti, i svaki model dužan je prikazivati stvarnost i predviđati moguću budućnost. i sve to je sasvim objektivno. onda sam pojam entropije koji koristi tisuću puta je sasvim krivo protumačen. osim toga sasvim je svejedno dali postoji bilijuni stvarnosti kada mi živimo samo u ovoj jednoj jedinoj, i zakone trebamo proučiti samo na njoj, naravno da nije zabranjeno maštati o drugim svjetovima tko to ne radi, ali od toga ne treba činiti znanost. dosta sada o fizici.
ja kao takav ne vjerujem u OOBE, jer sam tog smatranja da je naša svijest čvrsto vezena za električne impulse u našem mozgu, ali ako želite nešto slično počnite se baviti lucid dreamingom, meditacijama... a u telepatiju i takva čuda vjerujem još manje, jer sam se kao gimnazijalac bavio streat magicom i znam kakve se sve iluzije mogu stvoriti iz apsolutno ničega.
a kako bi ovo još malo više zakuhao: primjetio sam da je taj sijedi starkelja jedno tisuću puta spominjao pojma "free will", pa vam evo video u kojem vam Sam Harris (koji mi se ne čini tolikim preseratorom poput ovog) govori o tome kako slobodna volja uopće ne postoji. isplati se pogledati ako baš nemate što pametnijeg za raditi.

[media]link[/media]
Avatar
Meshuga
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 11.09.2011, 12:53

Re: (Big) Theory of Everything

Post Postao/la Meshuga »

mislim da ipak trebamo ostavit prostora za sve ideje, nijedan ideja nije apsolutna, ni fizika ni filozofija, nista :)
"The syntactical nature of reality, the real secret of magic, is that the world is made of words. And if you know the words that the world is made of, you can make of it whatever you wish."
Odgovori