Bosanske piramide

Svakog dana, novo otkriće
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Akcija volontera - Bosanske piramide 2011

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Poprilično je jednostavno razlikovat prirodne strukture od onih napravljenih ljudskom rukom.

Mislim da za npr. jednu zgradu nitko neće mislit da je prirodna forma, osim možda tebe psychonaut? Recimo ako u kilometarskom podzemnom tunelu nađeš keramički megalit težine preko 8 tona, kojem je površina modelirana, koji ima lijevan poklopac, koji je postavljen na postolje od kamenih ploča, kojemu je u sredini objekt drugačije strukture i ako je između postolja i megalita vezivni materijal na bazi kalcijum karbonata, tada naravno da se radi o sasvim prirodnom fenomenu.
slika

Suhozidi su također vrlo prirodni fenomen u podzemnim tunelima
slika

Ogromne savršene kamene kugle su također sasvim prirodna forma kamena (iako imaju posebna energetska svojstva, ima ih na uskršnjim otocima, na malti i drugdje).

slika
slika
slika

http://dalje.com/hr-svijet/prolazi-ispo ... ina/253880


a da ne govorimo o brojnim zračenjima kod bosanskih piramida kojima je vjerojatnost da budu prirodna jednaka nuli, i to su zračenja koja može svatko mjeriti ako ima i najjeftiniji osciloskop.
Zanimljiva stvar je da što se više iznad bosanskih piramida podiže sonda za mjerenje energije to je ona jača i to na frekvenciji na kojoj ne postoji ništa poznato ljudskom rodu.

Valja napomenuti da se inaće elektromagnetski valovi ne ponašaju tako i slabe što se više udaljavamo od izvora zračenja.


Za neka mjerenja upotrijebljeni su slijedeći aparati:

(1) Genius: profesionalni elektronski mjerni instrument pomoću kojeg se mjere podzemni vodeni tokovi, kosmička i zemaljska zračenja. Mjerenjem se utvrđuje raspored i kombinacije, sijecišta, širina i jačina kao i razmak između valova štetnih zračenja. Poznavajući raspored širine i jačinu valova kao i vrste zračenja do sada poznatih mreža koje prekrivaju zemaljsku kuglu, a to su: Hartmanova, Kurijeva i Šnajderova mreža, ttvrđuje se da li se radi o prisutnosti tih mreža, u prostoru gdje se mjerenje vrši ili o jednostavnoj prisutnosti nevezanoj za mreže nevedenih zračenja. Utvđuju se i pravci kretanja svih tih valova, kao i kretanja podzemnih vodenih tokova.

(2) Suzy: aparat pomoću kojeg se mjeri prisutnost i daljina do kojeg dosežu tehnička štetna zračenja od svog izvora. To su: nejonizirajuća zračenja koja izviru iz danas prezasićenih električnih mreža, dalekovoda, trafo stanica, televizijskih, radio i računarskih aparata ili bilo kojeg drugog izvora.

Prema preliminarnim mjerenjima, utvrđeno je slijedeće:
- Ispod svakog keramičkog/megalitnog bloka nalazi se podzemni vodeni tok.
- Energija koja se detektira u okolini keramičkih/megalitnih blokova nije negativna, kao što je to slučaj u 99.99% slučajeva iznad podzemnih vodenih tokova, već pozitivna.
- U prostorijama otkrivenim u podzmenom labirintu registrirana je prisutnost pozitvne energije
- U novotokrivenim podzemnim tunelima, koji su još ispunjeni vodom, nema podzemnih vodenih tokova, a voda na površini je mirna, nije tekuća (aparati registriraju samo kretanje vode, jer se onda i energija kreće).
- Tri izvora energetskog zračenja koji negativno utječu na ljudski organizam (kosmička, zemaljska radioaktivna, jonizirajuća) i tri mreže koje imaju štetno djelovanje po čovjeka (Hartmanova, Kurijeva i Šnajderova mreža) imaju vrijednost nula u novootvorenim tunelima. Drugim rijecima, podzemni labirint “Ravne” je za ljude najsigurnija lokacija u čitavoj BiH.


Tuneli:
slika
slika

I, naravno, sasvim je prirodno da neka brda budu popločena blokovima čija je struktura nalik betonu...
slika
slika
slika
slika
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Akcija volontera - Bosanske piramide 2011

Post Postao/la Psychonaut »

I ima li to negdje objavljeno(u nekom naucnom casopisu, sa tacnim opisom metodoligije), pa da se moze provjeriti, ili trebamo nekome vjerovati na rijec?

Nije uvijek lako razlikovati prirodne i vjestacke tvorevine, pogotovo za laike kao sto smo mi.
Na primjer, prije 200 godina svako zivo bice je bilo "dokaz" za postojanje Boga stvaraoca, jer ljudi nisu razumjeli kako to da nesto tako cudesno i kompleksno moze postojati tek tako.
Ali onda su Darwin i kompanija objasnili raznolikost zivota teorijom evolucije, i u detalje objasnili kako stvari koje naizgled djeluju kao da imaju inteligentnog stvaraoca mogu nastati spontano, tokom drugog vremenskog perioda.

Osim toga, cak i ako su neke od tih stvari zaista ljudsko djelo, opet to nije dokaz za sve spektakularne Osmanagiceve tvrdnje. Moguce je recimo da se radi starim, napustenim rudnicima iz srednjeg ili starog vijeka...
Pozivam te da budes moj ucitelj
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Akcija volontera - Bosanske piramide 2011

Post Postao/la Shanti »

I rest my case.
The force is strong with this one. :bigsmilee:
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Akcija volontera - Bosanske piramide 2011

Post Postao/la Psychonaut »

Mene bi recimo za pocetak zanimalo sta je uopste ta pozitivna i negativna energija, i kakvim se uredjajima mjeri? :) To se nije spominjalo na casovima fizike, elektrotehnike i elektronike kojih sam se naslusao na faksu. Bio sam dobar student, isao na razna takmicenja, radio projekte, i opet mi ovo sve nista nije jasno. Kao da se gadjamo naucnim izrazima, pa nek tumaci kako je kome volja. Sve je to ok, ali takva djelatnost vise nije nauka.

Jasno mi je recimo da pozitivna energija moze biti prisutna na recimo dobrom koncertu, a negativna kad je neko jako frustriran i siri to oko sebe, al me zanima kako i cime se to moze mjeriti i kvantifikovati, posto to neki ocigledno rade?

BTW, bio sam i ove godine na Visocici, mada nisam imao vremena da obidjem tunele, vec jedino iskopine na vrhu. I opet nisam ostao ubijedjen da se ne radi o prirodnim tvorevinama.

Ja uopste nisam siguran da se to sto osjecamo na dobrom koncertu moze kvantifikovati(sto naravno ne znaci da to ne postoji), posto se radi o subjektivnom iskustvu. Znam da je u krajnjoj liniji sve subjektivno, i da je objektivnosti vjerovatno privid, ali neke svjetovne fenomene je lako kvantifikovati a neke nije :) Dozivljaj koncerta mozemo posmatarti fenomenoloski, to je sasvim ok, ali jos ne posjedujemo intelektualne alate pomocu kojih bi o tome mogli pricati na naucnom nivou. Valjda cemo jednom imati nauku koja je sposobna za to :)
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Akcija volontera - Bosanske piramide 2011

Post Postao/la Psychonaut »

Primjetio sam da vladas gastronomskim vjestinama, pa sad jos i znanje o vinu. Pravi gazda, nema sta. Valjalo bi to sve fino isprobat, domacinski :)) :oregonian_winesmiley:
Vec sam rekao o piramidama i vise nego sto sam htio( gotovi smo kad nam se vrati Beyond), tako da je bolje da mudro sutimo ili mijenjamo temu :sunn:
Pozivam te da budes moj ucitelj
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Akcija volontera - Bosanske piramide 2011

Post Postao/la Shanti »

Avatar
Echoes
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 31.03.2010, 21:29
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 47 puta

Re: Akcija volontera - Bosanske piramide 2011

Post Postao/la Echoes »

ne mogu vjerovati da je ovo još uvijek aktualno :crazyy:
po mom mišljenju ne postoji nikakav vjerodostojni dokaz koji bi podržao tu teoriju.
a sumnjam da će ga naći ako nisu do sad, jer su istraživanja počela još prije 6-7 godina.
bilo bi lijepo imati piramide u susjedstvu, ali sumnjam da se to može ostvariti igdje osim u našoj mašti :((

P.S. i mene zanima kako su točno "registrirali pozitivnu energiju" i kakve veze ona ima s piramidama #-o
tišina je najbolji jezik
Avatar
muscaria
rank5
Postovi: 182
Pridružen/a: 28.10.2012, 17:47
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Bosanske piramide

Post Postao/la muscaria »

Nedavno sam na poslu proveo dan sa ljudima iz Visokog. Na temu o piramidama rekli su da su uvjereni da nešto postoji, ali ne znaju šta. Koliko sam shvatio većina lokalnog stanovništva dijeli njihovo mišljenje.
Peace, Love, Sharing & Understanding
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Bosanske piramide

Post Postao/la antoniopavaroti »

...meni kao laiku..totalnom laiku ipak nije jasna jedna stvar oko tih piramida ..Naime zašto je to toliko neočigledno ? Zašto ima puno stručnjaka koji negiraju postojanje istih kao i kontra mišljenja ? Nebi li jedna takva građevina ipak morala imati više ljudskih građevinskih elemenata pa da ne bude sumnje tko ih je izgradio ? Ovako je sve na granici li-la , možda su i bili neki radovi započeti pa nije dovršeno a vrijeme učiniko svoje ..? Neznam..ipak je malo čudno
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Ronin

Re: Bosanske piramide

Post Postao/la Ronin »

U sve bi ljudi povjerovali samo da ne povjeruju .
Svemir je beskonačan ,a ljudska Glupost je još beskonačnija.
Čovjek ne postoji .
Odgovori