Što se čita?

Svakog dana, novo otkriće
Avatar
oßliK
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 14.10.2010, 16:46
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Sto se čita ?

Post Postao/la oßliK »

Red je napisao/la:
THE MEN WHO STARE AT GOATS
uloge: George Clooney, Ewan McGregor, Jeff Bridges, Kevin Spacey

[/i]
super filmic s jos boljom pricom...nista, radim si pletenicu B-) ...ludi bridges...

nego, taman zavrsavam od Cavea 'I magarica ugleda anđela'...za one koje zanima malo teze i mracnije stivo...

slika

Kako stopiti istinsku rokersku, krajnje destruktivnu, buntovničku energiju s isto tako krajnje sofisticiranim intelektualizmom? Tek rijetkima je to pošlo za rukom, a Nick Cave se ovim romanom prvijencem pridružio odabranom društvu ikona pop kulture poput Jima Morrisona, Patti Smith, Laurie Anderson ili Leonarda Cohena koji su svoju darovitost podjednako dobro iskazali iza mikrofona i za pisaćim stolom. Bogohulno kratko kažimo da autor ponovno ukazuje na svoju fascinaciju Biblijom nudeći alegorijsku sliku suvremenog svijeta preko magično-realističkog opisa svog, okrutnog i grotesknog svijeta siromaštva, nepravde i licemjerja. Iako je, dakle, svjetlonazor ove proze već ranije naznačio u svom izuzetnom glazbenom opusu, Cave je napisao briljentnu i samosvojnu knjigu koja bi zaživjela i bez potpore njegove rockerske slave.
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Sto se čita ?

Post Postao/la wonaabi »

Od svih knjiga koje sam tražio...jacob liberman tehnike poboljšanja vida,ernest becker poricanje smrtnosti,jedna intrigantna zbirka poezije o nečijem prdcu...čijeg točnog naziva se ne sjećam al kako god da bilo ništa od onog što sam planirao posudit nisam našo u knjižnici i tako sam tumaro okolo dok nisam naletio na ovaj dragulj :lovee:

William S. Burroughs: Priznanica koja je eksplodirala

Tolko sam oduševljen da nemam pojma šta napisat, pa ću samo pretipkat ulomak iz knjge što se nalazi na stražnjoj strani...
"Moderan je čovjek izgubio slobodu izbora tišine.Pokušajte zaustaviti svoj pod-glasni govor. Pokušajte postići barem deset sekundi unutarnje tišine.Susrest ćete se s organizmom koji se tome opire i koji vas tjera na govor. Taj organizam je riječ. U početku biješe riječ. U početku čega zapravo?"

I još jedan, možda ne najbolji, a sigurno ne najgnjusniji al po mom nasumičnom odabiru i samo za majku...jer onaj prvi bi mogo ostavit krivi dojam :D
"Račiji su se gardisti okupili oko aparata i doklizali bliže da bijelo užarenim kliještima opipaju ljudske tocke slabosti što ih je otvorio djecak iz razdjelne crte-racija garda nije našla tocke-ustisnuo se bliže udišuci suhu vrelinu minaurda dok su leteci ljudi škorpioni uranjali prste u prazno meso i ubrizgavali otrov talionickih peci. Prekasno je racija garda vidjela tijelo od žada i plocaste oci koje se zabijaju duboko u njegove živcane centre"

edit:zaboravio sam al toplo i nježno prosljeđujem preporuke od red te odajem počast koju i zaslužuje Djevojčica koja je previše voljela šibice
recite ne yogi, kao drogi!
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Sto se čita ?

Post Postao/la Red »

carl gustav jung- ČOVJEK I NJEGOVI SIMBOLI

slika

Jung je svoju inačicu psihoanalize razvijao nakon raskida s Freudom, praktički do konca života. Budući da je neke od osnovnih pojmova mijenjao tijekom vremena, te da se u korpusu njegovih sabranih djela može naći više zbunjujuće protuslovnih definicija temeljnih ideja, ovdje će biti prikazani temeljci Jungove psihologije u njenom završnome obliku. Također, Jungova psihologija opterećena je i nazovislovnom zbrkom: najčešći pojam u porabi je «analitička psihologija», katkad «dubinska psihologija», a nerijetko (što je, možda, i najprimjereniji nazivak) i «arhetipska psihologija».

odlicna knjiga svakako!

a sada citam

TAJNA ZLATNOG CVIJETA pdf

slika

Tajna Zlatnog cvijeta – knjiga o svijesti i životu zajedničko je djelo dvojice velikih učenjaka: Richarda Wilhelma, poznatog njemačkog sinologa, teologa i misionara, čiji epohalni prijevod I Chinga čini jezgru njegove zbirke kineskih klasika, zaslužnog za popularizaciju kineske kulture na Zapadu i Carla Gustava Junga, glasovitog švicarskog liječnika i psihijatra koji je preko studija kineskih klasika došao do nekih svojih najdubljih spoznaja, obuhvaća dva središnja teksta starog kineskog učenja, taoizma.

Prvi dio knjige čini Jungov predgovor, poznatiji i kao «europski komentar», dok drugi dio obuhvaća tekstove koje je preveo Richard Wilhelm i njegova tumačenja, kao i uvod i prijevode središnjeg taoističkog teksta čija usmena tradicija vuče podrijetlo iz Sekte Zlatnog životnog eliksira iz doba dinastije Tang.

Tajna Zlatnog cvijeta spada u pet nezaobilaznih kineskih klasika ili tzv. knjiga svetaca koje upućuju na put svetaca.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
wolf
rank2
Postovi: 32
Pridružen/a: 14.05.2010, 09:55
 pohvaljen: 3 puta

Re: Sto se čita ?

Post Postao/la wolf »

nisam imao pojma da Bourdain pishe:)


U klonji chitam Gastona :)
slika

a kanim se pocheti s 1421 Gavina Menziesa
slika
ANALGETIK
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 03.06.2011, 21:56
 pohvaljen: 1 put

Re: Sto se čita ?

Post Postao/la ANALGETIK »

da vincijev kod, svima dobro znan, je odlicna knjiga, neusporedivo bolja od filma...neusporedivo.
predlazem svakome kao obavezno stivo.
Avatar
Kzfn
rank3
Postovi: 76
Pridružen/a: 11.03.2011, 21:11
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Sto se čita ?

Post Postao/la Kzfn »

wannabe je napisao/la:William S. Burroughs: Priznanica koja je eksplodirala
Ima da ovo uskoro uzmem. Progutao sam "Junkyja", stalno slušam o "Golom ručku", a i odlično je odglumio onog popa opijatskog zavisnika u "Drugstore Cowboyu".
Mislim da sam prvi put čitao o njemu u nekoj pjesmi Allena Ginsberga, on ga zove "Wim Burroughs", ako se ne varam, zna li netko možda koja je to pjesma?
Inače mi je ta "beat generacija" (jebate, koliko navodnika stavljam) prilično zanimljiva.
Preporučam film "Howl" (2010), sastoji se od suđenja Ferlinghettiju zbog objavljivenja "Howla", razgovora s Ginsbergom i recitacije "Howla" praćene tripastim animacijama. Naravno, sve je igrano, ali je glumac pogodio Ginsbergov glas.
Izvinite na offtopicu, ali recimo da je vezano uz književnost.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Sto se čita ?

Post Postao/la Red »

Doslo je vrijeme i da se ovo procita... zanima me, ako je netko ovo citao, da mi kaze svoje utiske. ja sam tek pocela, oko 50 str. dakle bez spojlera, no cisto me zanima neki feedback, posto sam je na preporuku uzela.

Majstor i Margarita“ je roman Mihaila Bulgakova. Rad na ovom romanu trajao je od 1928. do piščeve smrti. Sačuvano je osam verzija, a konačni naslov mu je dat 1938. Roman je prvi put objavljen u SSSR 1966. godine. Prvo izdanje romana je bilo nepotpuno i cenzurisano. Prva potpuna verzija je objavljena u Frankfurtu 1969, a u SSSR 1973.

slika

ima cak i film, jel netko gledao, mada vidim da mu ocijene nisu neke :P
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Sto se čita ?

Post Postao/la Psychonaut »

Doslo je vrijeme i da se ovo procita... zanima me, ako je netko ovo citao, da mi kaze svoje utiske. ja sam tek pocela, oko 50 str. dakle bez spojlera, no cisto me zanima neki feedback, posto sam je na preporuku uzela.
Ja sam je procitao, ali nekad prije 7-8 godina, kad sam bio mlad i neiskusan, i tad mi je bila dobra B-) Mada sam siguran da bi je danas drugacije dozivio, al ne znam kako :D
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Sto se čita ?

Post Postao/la Red »

:thumbsup: javim dojmove kada je procitam, bas me zanima... za sada mi se svida.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Frenzy
rank6
Postovi: 224
Pridružen/a: 21.03.2010, 16:57
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Sto se čita ?

Post Postao/la Frenzy »

Trenutno sam se uhvatio u koštac sa Stephenom Kingom i mogu reć da su me njegove knjige oborile s nogu. Čovjek ima maštu beskonačnog razmjera i genijalno mi je kako iz jedne obične situacija sa običnim ljudima napravi kompletan kaos i natjera čovjeka da malo razmisli o stvarima koje se dešavaju oko njega. U osnovnoj školi sam pročitao It, Misery i Needfull Things hrvatske prijevode ali ga trenutno čitam na engleskom i preporučam da ga se čita na engleskom. Stvori se bolja atmosfera i neke ključne riječi se u hrvatskom, nažalost, izgube.
slika
Odlučio sam se izdvojiti Insomniu. Glavni lik Ralph Roberts, nakon smrti njegove žene (tumor na mozgu ako ikoga zanima a i nije toliko bitno za kompletan razvoj priče) počinje iz noći u noć sve manje spavati. Sama činjenica da polagano gubi svoje sate sna govori sama za sebe. Osjećaj da će svakog časa poluditi je intenzivan. Kao posljedica nesanice realan svijet se na momente počinje preklapati sa nekom hiper-realnošću kako je King naziva u početku. Viđa aure oko ljudi iz kojih može "pročitati" osobu. Sve detalje od trenutka rođenja do trenutka kada im čita auru. Dalje ne bih ulazi u detalje jer bih pokvario priču pa ću vama prepustiti na izbor hoćete li se družiti s Kingom ili ne :D
Misli se čiste dok je svijet u magli, koraci su lagani...
Odgovori