Što se čita?

Svakog dana, novo otkriće
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Što se čita?

Post Postao/la HypnoToad »

Baš zato mi se i sviđa. Znaš da je to bio glavni razlog naših 'sukoba'. Nikako mi ne odgovara taj pristup da krivimo nešto vanjsko za naše ponašanje i probleme, neka 'bića' i 'magiju'.
Ne kažem da je takav pristup pogrešan, samo da je ovaj drugi bliži meni, onome što osjećam. Jednostavno mislim da trebamo prihvatiti odgovornost za sebe i skupiti hrabrosti kako bi mijenjali vlastitu stvarnost, ilitiga 'san' kako ju Ruiz naziva.
Svi koji žele vladati drugim ljudima koriste vanjske neprijatelje kako bi zastrašili ljude i privukli ih sebi. Ovi imaju sotonu, oni komuniste, treći konzumerizam, pa fluor, pa reptile i tako dalje i tako dalje. Na kraju, za nas osobno je to posve nevažno, i ne možemo biti slobodni dok god nas kontrolira vanjski strah. To je samo moje osobno mišljenje, ne želim vrijeđati ničija uvjerenja. Ali shvaćaš što želim reći.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Što se čita?

Post Postao/la Ninti »

“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
riz14
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 16.12.2013, 20:26
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Što se čita?

Post Postao/la riz14 »

Fala Ninti na poveznici, moran materi kupit knjigu Četiri sporazuma sa samim sobom i Peti sporazum sa samim sobom jer nemogu naci nacin da joj objasnin svoje stavove i uvjerenja a strašno želin da me razumi bar malo, čini mi se da je počela mislit da san puka :D nemogu virovat kako je ljudima tvrdog konzervativnog kova teško neke stvari objasnit, pogotovo svojoj obitelji. Jednostavno ne žele virovat da postoji drugačiji pogled i nikad, ali nikad nece priznat da su u krivu. Siguran san da ćemo ja i mater imati o čemu pričati nakon što je pročita, vrlo je jednostavno za shvatit i razumit :) Fala Hypno na preporuci za knjigu, ostala su mi još dva sporazuma za odslušat ali već san oduševljen s ovin što san dosad odsluša :ymhug: :sunn:
Avatar
dimitrije
rank3
Postovi: 95
Pridružen/a: 15.12.2013, 19:38
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 50 puta

Klasik, ne sme se ne pročitati

Post Postao/la dimitrije »

slika
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Što se čita?

Post Postao/la Red »

Ja odlučila čitati klasike, tj knjige po kojima su snimljeni legendarni filmovi. Sljedeća je Rat Planeta, a sada onako van filmova uletila jedna knjiga koju našla u jednom stanu dok sam ga čistila.

našla sam tamo brdo knjiga, uzela, i sve birala po osjećaju, tako da pola toga ne znam još uvijek što je.

Boris Vijan "Vadisrce"
slika

Ali što je najbolje, čudim se da nije film snimljem po ovoj spaljevini. Priča je uvrnuta skroz, bizarna, ma nešto što se riječima ne može opisati tek tako :D Tko voli uvrnute priče, samo naprijed!

----

Nevezano za čitanje ali vezano za knjige... koja nevjerojatna situacija.Idem u trgovinu, u kvartu, tamo sam svaki dan. Uvijek sve puno nekih alkića, ljudi spavaju po klupama, ljudi bacaju puno smeća iz svoji okolnih stanova. Uvijek možeš kopati po smeću ako tamo dođeš, ima svega, i veseli ove što skupljaju boce. Ali da naletim na kontejner pun knjiga??? Koji k?! Knjige?
Jedan čovjek je već operirao i skupljao knjige a onda sam i ja uletila i uzela neke onako brzinski što je on izostavio. Naletila na Tibetansku knjigu mrtvih, neko izdanje prastaro, neke knjige o Zenu, odgoju djeteta i preživljavanju u gradu (?!) hahaha :)

Dobar ulove ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
drencan
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 23.08.2014, 20:14
Ima zahvala: 18 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Što se čita?

Post Postao/la drencan »

Evo me upravo iz antikvarijata. Za 300 kn sam upecao 12 knjiga. Castanedine opuse i enciklopedija mistike ( 2 toma).
Sad bacam koncentraciju na te teme.
I ja sam cu isceznuti, kao i svi mi. No , umijetnost sokolarenja ce zivjeti dok sokolovi budu mahali krilima. Ipak, ta umijetnost je ljubav, a ljubav je vjecna.
Avatar
entheogenic
rank4
Postovi: 136
Pridružen/a: 16.01.2014, 11:03
Ima zahvala: 144 puta
 pohvaljen: 47 puta

Knjigice

Post Postao/la entheogenic »

Pa eto bas citam knjigu Sidarta i stvarno mi je zanimljiva, ali sam vec pri kraju a sljedeca mi knjiga dolazi tek za kojih 2 tjedna..pa da pitam vas forumase imate li mi za preporuciti kakvu knjigu? Po mogucnosti neka pricica sa poukom ili neka knjiga koja se bavi meditacijom i otklanjanjem losih misli jer takve me stvari u zadnje vrijeme bas zanimaju, no stvarno nije nuzno da se knjige bave tim temama :)
Vjerujem da znate puno knjiga vrjednih citanja..tako da preporucite bilo kakvu knjigu koja je vam se svidjela ili ste naucili nesto iz nje :thumbsup:
Om Shanti
Avatar
Ka3p
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 02.06.2011, 13:28
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Knjigice

Post Postao/la Ka3p »

Herman Hesse-nocni leptir, isto jedna fina knjigica, a sidarta je odlican, jedna Od ljepsih knjiga koje sam procitao..:smile::smile:
Herb is the healing of a nation, alcohol is the destruction
Ronin

Re: Knjigice

Post Postao/la Ronin »

Šambhala : sveti put ratnika / Chögyam Trungpa

Chögyam Trungpa tibetanski je duhovni učitelj, učitelj meditacije, osnivač instituta Naropa u SAD-u te autor nekoliko knjiga. U ovoj knjizi govori se o putu ratnika. Učenje Šambhale jest mudrost koja ne pripada nijednoj kulturi ni religiji.
Avatar
Čiča
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 26.11.2014, 19:43
Ima zahvala: 285 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Knjigice

Post Postao/la Čiča »

Antonio De Mello - Buđenje Svijesti
Odgovori