Što se čita?

Svakog dana, novo otkriće
Odgovori
Avatar
Gadgadni
rank4
Postovi: 105
Pridružen/a: 06.06.2010, 10:53
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 40 puta

Re: Sto se čita ?

Post Postao/la Gadgadni »

slika

Predstavljena nam je u obliku dijaloga između Gospodina Krišne, Svevišnje Božanske Osobe i Njegovog bliskog prijatelja Arjune. Na bojnom polju Gospodin poučava Arjunu znanju o samospoznaji, razotkriva istinsku prirodu čovjeka i svijeta koji ga okružuje i govori o njegovom vječnom odnosu s Bogom.
'The world is a dangerous place, not because of those who do evil.
but because of those who look on and do nothing' ~ Albert Einstein
Ronin

Re: Sto se čita ?

Post Postao/la Ronin »

Red Weed je napisao/la:Rado bih ga cuvao... ali godinu dana,1600 kuna i to je to ;) do onda svijet psihologije i istrazivanja po mracnim kutevima polica, jeah....

EDIT: evo ovo procitah u zadnje vrijeme... posto sam se zainteresirao za moralni kodeks samuraja... ufff koja dobra knjizica....

slika
volim japansku kulturu i zen filozofiju...dobra knjiga....ima tih knjiga o samurajima jedna od zanimljivijih je Hagakure....čuj 1600 kuna + staž opet nije loše jel da ;) ....i niko te ne dira..pozz
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Sto se čita ?

Post Postao/la Psychonaut »

Odlicna knjiga, toplo preporucujem:
slika
Ovdje je online verzija:
http://books.google.cz/books?id=skpT5ta ... milarbooks

Toliko mi se svijdla da sam napisao i review na Amazonu :))

This is an exceptional book. It is well written, easily understandable, thorough and rather objective overview of shamanism from a point of view of Western academic.
Dr. Walsh manages to maintain a critical attitude when it comes to pseudo scientific claims wide spread in new age literature, while being equally critical of prevailing materialistic reductionism. Throughout the book, he emphasizes how little we actually know about Shamanism, debunks myths, and sets the clear ground and open questions for future research.

I highly recommend this book to anyone interested in the subject.
Thank you dr. Walsh, good job! We need more books like this.
Pozivam te da budes moj ucitelj
N.I.C.E.
rank2
Postovi: 39
Pridružen/a: 09.05.2010, 20:44
 pohvaljen: 4 puta

Re: Sto se čita ?

Post Postao/la N.I.C.E. »

Prevedena je knjiga "MESO BOGOVA" u originalu FLESH OF THE GODS na srpskohrvatski,uopste nije losa.
Avatar
oßliK
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 14.10.2010, 16:46
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Sto se čita ?

Post Postao/la oßliK »

trenutno se zabavljam uz patanđalijeve yoga sutre tj. oshove komentare istih...
međutim, ja komentara nemam :)...ko je zainteresiran, nek uroni, ko nije,
pogotovo preporucam :D

http://ivantic.net/Ostale_knjiige/Patan ... 0Sutre.zip

:sunn:
N.I.C.E.
rank2
Postovi: 39
Pridružen/a: 09.05.2010, 20:44
 pohvaljen: 4 puta

Re: Sto se čita ?

Post Postao/la N.I.C.E. »

Dali ima negde online da pogledam ovu "The simple plant isoquinolines"od Alexander T. Shulgin-a i Wendy E. Perry.Ako nadje neko neki link.
Avatar
Marijo
rank3
Postovi: 58
Pridružen/a: 03.10.2012, 22:14
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Sto se čita ?

Post Postao/la Marijo »

Potraga za Noinom arkom

slika
Osvrni se oko sebe jer priroda zove te,
Njemi glas iz daleka kao vapaj djeteta...
Stone
rank3
Postovi: 51
Pridružen/a: 18.12.2010, 09:10
Ima zahvala: 18 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Sto se čita ?

Post Postao/la Stone »

oßliK je napisao/la:trenutno se zabavljam uz patanđalijeve yoga sutre tj. oshove komentare istih...
međutim, ja komentara nemam :)...ko je zainteresiran, nek uroni, ko nije,
pogotovo preporucam :D

http://ivantic.net/Ostale_knjiige/Patan ... 0Sutre.zip

:sunn:
Citamo istu knjigu :D ostalo mi jos par stranica. Meni se veoma dopada. Patanjali je konkretan, a Osho zabavan!
Sempervivum
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 24.06.2012, 21:48
 pohvaljen: 3 puta

DNK aktivacija

Post Postao/la Sempervivum »

Pozdrav svima!Procitala sam knjigu Robert V.Gerarda"DNK aktivacija".I ranije sam,tragajuci za iskustvima slicnim mojim a nekada citajuci zanimljive clsnke,knjige,komentare,nailazila na pominjanje ovog procesa,raznih simptoma koje sam i sama osjecala ili ih osjecam ali u ovoj knjizici sam po prvi put detaljnije citala o tome,kako se radi,sta otprilike da se ocekuje,itditd.Misljenja sam da se mnogi i mnogostruki duhovni procesi mogu uspjesno proci i pratiti i bez uvodjenja ovog pojma a sa druge strane mnoge stvari koje sam,i vezano i nevezano za ovu knjigu saznala i/ili povezala sa svojim duboko licnim stanjima su me ponukale da iz drugacijeg ugla proosjecam sebe,ono sto de facto nesumnjivo osjecam i prozivljavam zadnjih godina.Elem, procitala sam knjigu,ostavila je po strani i osluskujem sebe,njene odjeke u meni.Ostavila je utisak...Izmedju ostalog pominjanje maticne celiji je se negdje povezalo automatski sa komentarima velikog mistika Sv.Dionisija Areipagit o "Bozanskom primraku".Osjecam da tu "ima nesto" pa molim sve koji su prosli taj proces ili procitali knjigu otvorenog a razumnog uma da se jave sa svojim iskustvima,misljenjem.Zanimaju me vasi uvidi i iskustva.Molim da se jave oni sa konkretnim,prozivljenim iskustvom jer negdje mislim da su mnogi od nas culi za tzv.svjetlosno tijelo,DNK aktivaciju ali isto tako mislim odnosno znam da nam nisu potrebne uopstene,apstraktne rijeci i misljenja vec prozivljeno,zivljeno,ostvareno...Zeljno iscekujem vasa iskustva,misljenja,javite se!
Sempervivum
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 24.06.2012, 21:48
 pohvaljen: 3 puta

Re: Sto se čita ?

Post Postao/la Sempervivum »

Psychonaut je napisao/la:Odlicna knjiga, toplo preporucujem:
slika
Ovdje je online verzija:
http://books.google.cz/books?id=skpT5ta ... milarbooks

Toliko mi se svijdla da sam napisao i review na Amazonu :))

This is an exceptional book. It is well written, easily understandable, thorough and rather objective overview of shamanism from a point of view of Western academic.
Dr. Walsh manages to maintain a critical attitude when it comes to pseudo scientific claims wide spread in new age literature, while being equally critical of prevailing materialistic reductionism. Throughout the book, he emphasizes how little we actually know about Shamanism, debunks myths, and sets the clear ground and open questions for future research.
Avatar mi je slican slici na naslovnoj strani,desktop slika je bukvalno ista na mom kompu a zvuci jako zanimljivo pa ce se "skinuti" i procitati!
Odgovori