Što se čita?

Svakog dana, novo otkriće
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Što se čita?

Post Postao/la dr.manijak »

Priča o guruima on-line zajednice zavodnika – fascinantna i duhovita, Igra razotkriva golu istinu o seksu, ljubavi i odnosima, pogađajući tačno vaše želje. To je ispovedna proza o on-line zajednici zavodnika na čijem čelu su bili Misteri (Eric von Markovic) i Stajl (Nil Štraus).
Knjiga je odmah po izlasku u SAD došla na prvo mesto liste bestelera na Amazonu, gde se i danas jako dobro kotira. U knjizi Igra, Nil Štraus razotkriva bi­zaran underground svet umetnika zavođenja - muškaraca koji su posvetili svoje živote različitim teh­nikama zavođenja žena. To su muškarci sa sopstve­nim žargonom i kodeksom časti, koji deluju on-line i uživo i koji su toliko posvećeni usavršavanju svojih taktika zavođenja da čak jedni drugima drže seminare i žive u zajedničkim kućama, takozvanim projektima.
Iznenađujuća, pomalo gruba i nadasve zabavna, Igra je portret sumanute, samo-referencijalne zajednice u procesu postepene implozije. Osim povremenog pojavljivanja Paris Hilton, Toma Kruza (čiji lik u filmu Magnolija je inspirisan stvarnim životom Rosa Džefrisa, jednog od vodećih umetnika zavođenja) i Kortni Lav, Igra se takođe može čitati kao uzbudljiv priručnik o odnosima između žena i muškaraca.
Privitak/ci
nil.jpg
nil.jpg (27.87 KiB) Pogledano 2143 puta.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Što se čita?

Post Postao/la Ninti »

“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Ronin

Re: Što se čita?

Post Postao/la Ronin »

...
IMAGE03861.jpg
IMAGE03861.jpg (22.66 KiB) Pogledano 2123 puta.
Avatar
M & R
rank6
Postovi: 209
Pridružen/a: 14.09.2013, 05:32
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: Što se čita?

Post Postao/la M & R »

http://www.najboljeknjige.com/content/k ... BookID=208

Nedavno je pročitala, malo mi dala misliti, u početku nije nešto napeta, sve dok se ne krene razvijat radnja, od tada je nisam ispustila iz ruke ... Meni zanimljiva, vjerujem i za one koji vole citati, jos kad je nesto ovako u pitanju ... :-?
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
Avatar
M & R
rank6
Postovi: 209
Pridružen/a: 14.09.2013, 05:32
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: Što se čita?

Post Postao/la M & R »

Juce sam dobila knjigu koja mi je bila vrlo zanimljivog naslova, te kada sam je otvorila još mi je bila zanimljivija .. samim temama i onime sto sam prolistala :-o .. cini mi se da cu iducih mjesec .. mjesec i po dana posvetiti proucavanju ove knjige !!! :cheesy:


slika


KAKO RADI VAŠ MOZAK

1. Neka progleaju oni koji vide
Slike u umu

2. Mesarski nozevi i vila Zubica
Preludij u mozgu i ponasanju

3. Uvid u ljubav i depresiju
Duboki limbiččki sustav

4. RAzvijati sustav pozitivnog razmišljanja i jacati veze s drugima
Preporuke za duboki limbički sustav

5. Uvid u tjeskobu i strah
Bazalne ganglije

6. Kako savladati strah
Preporuke za bazalne ganglije

7. Uvid u nepaznju i naglost
Predceoni korteks

8. Kako usmjeriti paznju
Preporuke za predceoni korteks

9. Uvid u zabrinutos i opsesivnost
Cingulatni sustav

10. Deblokada
Preporuke za cingulatni sustav

11. Uvid u pamcenje i u narav
Sljepoocni reznjevi

12. Kako poboljsati pamcenje i narav
Preporuke za sljepoocne reznjeve

13. TAmna strana price
Nasilj: kombinacija problema

14. Zagađenje mozga
Utjecaj droge i alkohola na mozak

15. Nedostajuce karike
Droge, nasilje i mozak

16. Volim te i mrzim te, dodirni me, ne nemoj
Mozdani obrasci koji ometaju intimnost

17. Upomoc
Kako i kada zatraziti strucnu pomoc

18. Tko je zapravo Andew?
Pitanje o biti nase ljudskosti

19. Mozdano "da" i mozdano "ne"
Najkrace o nacinima poboljsavanja mozdane funkcije te prekidanju l losih mozdanih
navika

Dodatak: Napomene o lijekovima


@-)

Sadržaj knjige i da stvar bude još bolja .. imaju 3D fotografije mozga što se događa u kojim situacijama .. tipa fotke covjeka koji je imao 2 mozdna udara ... osobe koja konzumira anfetamine ... mozdak pogođen traumom .. ljubavlju pogođen mozak .... etc ..... vrloooo zanimljivo .... zaista se isplati knjigu prouciti .. ne samo onako procitati vec je prouciti...

slika

Ima čak i nekih testica ....

Tipa ... test za predočeoni korteks

Kako radi vas mozak

0 = nikada
1 = rijetko
2 = povremeno
3 = često
4 = veoma često

____ 1. Nesposobnost da veliku paznju poklonite detalima ili izbjegnegte nepromisljene postupke

____ 2. Poteskoce kod zadrzavanja paznje u svakodnevnim situacijama ( domaca zadaca, kucni posao, administracija i sl. )

____ 3. S naporom pratite ruđe izlaganje

____ 4. Nesposobnost da okoncate posao, zavrsite zapoceto

____ 5. Lose snalaženje u vremenu i prostoru

____ 6. Rastresenost


-

-

-

-

Ovaj test ma pitanja 24 ... ali naravno da bi odgovarao na pitanja predhodito moras procitati taj dio knjige da ti bude jasno na koji nacin odgovarati na pitanja ...
Tako ima mnogo testova, neki sa manje neki sa vise pitanja ... mnogo stvari sto se dogada u nasim zivotima .. :thumbsup:
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Što se čita?

Post Postao/la Ninti »

Krešo Mišak ima turneju po knjižnicama i knjižarama :) Jučer sam bila na predstavljanju biblioteke Obelisk, nakladničke kuće AGM koja objavljuje knjige sa rubnih područja znanosti.
Predstavljanje je vodio Krešo Mišak koji je ujedno i urednik biblioteke.
Uz izdavačku kuću TeleDisk, koja izdaje časopise Svjetlost i Nexus za domaće tržište, kao i desetke knjiga iz područja duhovnosti, popularne znanosti i medicine, Obelisk je svakako vrijedan spomena.

Ovo su neke knjige koje ću izdvojiti:

KATAKLIZMA – ZADIVLJUJUĆI DOKAZ KOZMIČKE KATASTROFE 9500 GODINA PR.KR
D.S.Allan i J.B.Delair

slika

Knjiga „Kataklizma“ predstavlja proboj ogromnih proporcija – novo razumijevanje kozmičkih događaja u nedavnoj geološkoj prošlosti Zemlje.
Ova multidisciplinarna znanstvena studija bavi se dokazima velike globalne katastrofe koja se dogodila prije samo 11500 godina. pomicanja kore, podrhtavanja Zemljine osi, masovna izumiranja, podizanje planinskih lanaca, dizanje i sažimanje kopnenih masa, gigantske vulkanske erupcije i potresi – svi oni ukazuju da se zbio fatalni sudar s kozmičkim posjetiteljem. obilni geološko, biološki i klimatološki dokazi tog zastrašujućeg događaja stavljaju pod pitanje mnoge geološke teorije i bude sjećanja na našu pravu, ne tako daleku prošlost.

Iza kataklizme koja je uništila svijet prije dvanaest tisuća godina malo je ostalo – tek par stotina mitova razbacanih diljem svijeta koji su od ostataka tadašnjeg čovječanstva stigli do nas usmenom, a kasnije i pismenom predajom. Uzbudljiva knjiga „Kataklizma“ vodi čitatelja kroz brojne i danas vidljive geološke i biološke tragove te kataklizme, koji se nalaze svuda oko nas. Dva vrsna stručnjaka s Cambridgea i Oxforda, geolog i paleontolog, nude i odgovor na zagonetku što je uništilo svijet i dovelo čovječanstvo na rubu izumiranja u tom davnom, zaboravljenom događaju.

LJEKOVITO SUNCE
Richard Hobday

slika

Sunčeva svjetlost i toplina neophodni su za cjelokupnu prirodu. Čovječanstvo je, također, dio prirode i potrebna mu je sunčeva svjetlost za zdravlje i dobrobit, za vitalnost i sreću.

Ova knjiga objašnjava kako bismo i zašto ponovno trebali poželjeti dobrodošlicu suncu u našim životima, i to na siguran način.

Pokazuje nam kako se sunčeva svjetlost u prošlosti koristila za sprječavanje i liječenje bolesti te kako nas u budućnosti može izliječiti i pružati nam pomoć.

Dr. sc. Richard Hobday, član je britanskog registra komplementarnih liječnika, studirao je kinesku medicinu i kineski sustav vježbanja u Kini.

Dr. Hobday ima višegodišnje iskustvo u solarnom dizajnu zgrada i jedna je od vodećih osobnosti u povijesti solarne terapije

NEVIDLJIVI SVEMIR HARRYJA OLDFIELDA
Jane i Grant Solomon

slika

Kako nevidljivo pretvoriti u vidljivo? Opsesija je to mnogih umova. Mnogi su i uspjeli, poglavito kad je riječ o malim ili postojećim ali oku nevidljivim stvarima (CT, EEG, mikroskop i slični izumi u takvim su funkcijama). Međutim, što je s onim pojavama koje pripadaju prostoru energije ili misli? Može li se njih vidjeti s njima korespondirati? Harrry Oldfield, britanski biolog, znanstvenik i iscjelitelj, pokrenuo je svojevrsnu revoluciju izumom PIP-kamere kojom već četvrt stoljeća snima ljudsku auru i energetska polja kako bi dokazao da su itekako znanstveno utemeljena. Njegova golema zbirka fotografija uključuje upravo takve pojave pa i one koje su samo plod nečije misli. Izumima i energijom Harry Oldfield, prema vlastitom tumačenju, u službi je Boga na izlječenju čovjeka, a ljudi s kojima se u tu svrhu susretao žive danas na svim stranama svijeta.
Grant Solomon odustao je od karijere u financijskoj industriji, a Jane Solomon napustila je posao medicinske sestre i učiteljice – oboje fascinirani uređajima i učenjem Harryja Oldfielda. Njihova knjiga Nevidljivi svemir Harryja Oldfielda (podnaslov: Priča o potrazi jednog čovjeka za metodama liječenja koje će nam pomoći preživjeti 21. stoljeće) produkt je te fascinacije i pokušaj da se Oldfielda i njegovo djelo približi što većem broju ljudi.


VIKTOR SCHAUBERGER ? ŽIVOT U UČENJU OD PRIRODE
Jane Cobbald

slika

Viktor Schauberger se proslavio otkrićima u proučavanju vode. Rabeći sjajna rješenja u prirodi, pronašao je uređaje za proizvodnju energije i razvio poljoprivredne postupke da bi uvećao kakvoću tla i usjeva. Iz opčaranosti Schaubergerom i njegovim djelom autorica knjige pokazuje znatiželju otkrivanja djelovanja uma kojem se divi. Jer Viktor je bio intuitivan i vizionar ? inženjer prije nego egzaktni znanstvenik, čovjek-promatrač zaokupljen razumijevanjem zagonetnih procesa Prirode. Istraživači uglavnom iz knjiga saznaju ono što očekuju da će saznati, a potom uočavaju ono nesvjesno na što su upućeni u očekivanju. Viktor Schauberger nije imao takvih očekivanja. Promatrao je ushićenjem djeteta. Schauberger je kovao nove riječi i pojmove da bi objasnio prirodne procese koje je promatrao. On je polazio od prvih načela, putova mudre prirode, kako ju je nazivao. Mnoge Schaubergerove zamisli razilaze se s dominirajućom znanosti, a kadikad jednostavno proturječe. Autorica je slijedila Viktora Schaubergera, a na konvencionalnu znanost se pozivala kada je bila od pomoći u objašnjavanju njegova načina mišljenja.
Jane Cobbald živi u Warwickshireu u Engleskoj, gdje vodi tvrtku Implementations, britanskog distributera bakrenog pribora koji izrađuje Schaubergerov Institut u Austriji. Predaje o Schaubergeru i njegovu djelu. Zamislima Viktora Schaubergera isprva ju je privukao njegov rad s bakrenim alatom. Kad je u svom vrtu počela upotrebljavati bakrene alatke, berbe plodova su se uvećale desetak puta. Postala je očarana Viktorom Schaubergerom i pročitala sve što je o njemu uspjela pronaći. Započela je tragati za temeljnim načelima nastojeći poslagati različite strane njegova sustava. Ova knjiga rezultat je tog nastojanja. Iz Schaubergerovih zapisa tražila je ono što je on vidio, njegova tumačenja zbivanja koja je promatrao, pronalaske koje je razvijao kao rezultat svojih razumijevanja. Njezina objašnjenja važnosti prave vrste gibanja, najkorisnije vrste temperaturnih promjena i značenja oblika jajeta, njezini opisi Viktorovih uvida u rast biljaka, suptilnih energija uključenih u to i elektromagnetskih interakcija u vodi i tlu pomažu da se demistificiraju ti procesi. Tako autorica predstavlja autora i još više djelo koje čitko prezentira, pokazujući s razumijevanjem i jasnoćom važna i značajna načela koja je Schauberger otkrio.


Više na stranici AGM-a
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
Dr.Duke
rank2
Postovi: 49
Pridružen/a: 12.12.2013, 18:51
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Što se čita?

Post Postao/la Dr.Duke »

Vera Čudina - Koa
slika
Inace ta Vera Cudina mi se cinila ko neka sarlatanka,al ova knjiga joj je stvarno dobra za razliku od drugih,sadrzi neke duhovne istine,zanimljiva je i ima korisnih stvari u njoj. :gk:
Music On World Off
Avatar
Pooji
rank2
Postovi: 37
Pridružen/a: 30.08.2013, 20:45
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 53 puta

Re: Što se čita?

Post Postao/la Pooji »

Čitam knjigu " Ni vode, ni mjeseca". Obožavam Osha jer bode tamo gdje "me najviše boli". Svojim predavanjima mene osobno zna "podbosti, šokirati" što mi je u početku stvaralo veliki otpor prema njemu i njegovom učenju dok nisam dobro dobro udahnija i prepustija se vanserijskom humoru.

Donosim list, dva gdje osho tumači svoje viđenje zbog čega se opijati konzumiraju :)

slika
“Life isn't as serious as the mind makes it out to be.”
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Što se čita?

Post Postao/la Ninti »

- uploadano na hrvatskom/srpskom u našoj online knjižnici

The Hyperspace Helper - Stewart and Janet Swerdlow

slika

Awareness by Anthony de Mello

slika
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
M & R
rank6
Postovi: 209
Pridružen/a: 14.09.2013, 05:32
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: Što se čita?

Post Postao/la M & R »

slika

slika

Knjiga je odlična, pisana je na srpskom te nikada nije napravljen prijvod na hrv. za što sam se zadnjih dana raspitivala jel bih je sama prevela i prepisala ali osoba koja ju je pisala te oni koji su je izdali ne dozvoljavaju prijevod jel bi vec davnih dana bila prevedena obzirom da se prijevod trazi.

Sastoji se od mnogo duhovnih priča koje se nadovezuju jedna na drugu, a pisao ju je naravno guru koji je sve to prozivio !! :) Ako imate mogucnosti doci do te knjige preporučila bih je svakome.

Kao što bih preporučila svakom knjgicu koja se isto sastoji od priča, nedavno sam je pročitala .. sve su to vrlo laka štiva, a mnogo se može iz svega toga i naučiti.

slika

Krava koja je plakakla

"Krava koja je plakala" - priča - Dvije krivo postavljene cigle!



Iskreno .. kada sam pročitala "Krava koja je plakala" puno sam promijenila neke poglede na život iako sam pročitala masu i masu takvih knjiga .. i evo nastavljam se sa "IZ tame ka svetlu" .. kada god je otvorim, to je nesto nevjerojatno, kazem da se čuda događaju .. neki sam dan imala upravo jedan koma dan .. nisam znala odgovor sto bi i kako bi .. na kraju sam uzela knjigu u ruke i prva priča koju sam pročitala dala mi je odgovor na sva moja pitanja koja sam ti toga dana postavljala !! :x

Evo i jedne zanimljive knjige koju sam također pročitala ... u pdf. tako da je mozete skinuti i pročitati koga zanima ...

Swami Brahmajñanananda ~~ YOGA BUDNOG SANJANJA I ASTRALNA PROJEKCIJA


:thumbsup: :ymhug:
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
Odgovori