Što se čita?

Svakog dana, novo otkriće
Avatar
Lesnik_iz_Dzindzovci
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 25.05.2014, 17:18
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Što se čita?

Post Postao/la Lesnik_iz_Dzindzovci »

Molim vas preporucite mi neku fantasticnu knjigu, nesto puno magije i misterije, nesto tesko za razumevanje... :)
„Ljudi? Ima ih, verujem, pet ili šest. Spazio sam ih pre mnogo godina. Ali nikad se ne zna gde su. Nestali su kao vetar. Nemaju korena i to im mnogo smeta." :D
Avatar
muscaria
rank5
Postovi: 182
Pridružen/a: 28.10.2012, 17:47
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Što se čita?

Post Postao/la muscaria »

Biblija :) :) (morao sam iako sam i sam odgajan u duhu te iste)
Peace, Love, Sharing & Understanding
sedam
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 23.06.2014, 15:26

Re: Što se čita?

Post Postao/la sedam »

Lesnik_iz_Dzindzovci je napisao/la:Molim vas preporucite mi neku fantasticnu knjigu, nesto puno magije i misterije, nesto tesko za razumevanje... :)
carlos castaneda
¿
Avatar
biodyn
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 03.06.2014, 22:00
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Što se čita?

Post Postao/la biodyn »

Lesnik_iz_Dzindzovci je napisao/la:Molim vas preporucite mi neku fantasticnu knjigu, nesto puno magije i misterije, nesto tesko za razumevanje... :)
Smaragdne tabele - Ivan Antić lektura
Belzebubovi razgovori s unukom - Gurdžijev
...i kamen će omekšati ako na njemu sjediš tri godine...
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Što se čita?

Post Postao/la Red »

eto i da ja sa 35 god u guzici pročitam gospodare i hobita :) sad sam si sva ponosna, to kao planiram od srednje škole hahahah =))
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Što se čita?

Post Postao/la Ninti »

Not in His Image: Gnostic Vision, Sacred Ecology, and the Future of Belief by John Lamb Lash
slika
Basing much of Not in His Image on the Nag Hammadi and other Gnostic writings, John Lamb Lash explains how a little-known messianic sect propelled itself into a dominant world power, systematically wiping out the great Gnostic spiritual teachers, the Druid priests, and the shamanistic healers of Europe and North Africa. They burned libraries and destroyed temples in an attempt to silence the ancient truth-tellers and keep their own secrets. But as Lash reveals, when the truth is the planet Earth it cannot be hidden or destroyed.

Not in His Image delves deeply into the shadows of ancient Gnostic writings to reconstruct the story early Christians tried to scrub from the pages of history, exploring the richness of the ancient European Pagan spirituality--the Pagan Mysteries, the Great Goddess, Gnosis, the myths of Sophia and Gaia--and chronicles the annihilation of this Pagan European culture at the hands of Christianity.

Long before the birth of Christianity, monotheism was an anomaly; Europe and the Near East flourished under the divine guidance of Sophia, the ancient goddess of wisdom. The Earth was the embodiment of Sophia and thus sacred to the people who sought fulfillment in her presence. This ancient philosophy was threatening to the emerging salvation-based creed of Christianity that was based on patriarchal dominion over the Earth and lauded personal suffering as a path to the afterlife. As Derrick Jensen points out in the afterword, in Lash's hands Jesus Christ emerges as the agent provocateur of the ruling classes.
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
dimitrije
rank3
Postovi: 95
Pridružen/a: 15.12.2013, 19:38
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: Što se čita?

Post Postao/la dimitrije »

Ronin

Re: Što se čita?

Post Postao/la Ronin »

Paul Tournier : Umijeće Slušanja ..
3415.jpg
3415.jpg (246.91 KiB) Pogledano 3000 puta.
Paul Tournier, poznati švicarski psihoterapeut, vježbao je umijeće slušanja cijeli svoj život. Time je pomogao nebrojenim ljudima svih slojeva i životnih dobi da bi spoznali i svladali svoje duševne poteškće i tako našli put do osmišljenja života. I njegove su knjige - svjetska im naklada broji dva milijuna - nastale od njegovih stalnih susreta s ljudima koji su često imali samo potrebu za čovjekom koji bi ih mogao saslušati. Tako je postao bliskim prijateljem nebrojenih čitalaca. Ova knjiga također svjedoči i o njegovoj sposobnosti slušanja. On prilazi mnogim životnim pitanjima koja nas danas najdublje zaokupljaju.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Što se čita?

Post Postao/la HypnoToad »

Don Miguel Ruiz - The Four Agreements: A Practical Guide to Personal Wisdom (A Toltec Wisdom Book)

slika

Don Miguel Ruiz - The Mastery of Love: A Practical Guide to the Art of Relationship (A Toltec Wisdom Book)

slika


Don Miguel Ruiz - The Voice of Knowledge: A Practical Guide To Inner Peace

slika
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Što se čita?

Post Postao/la Beyond Le Fov »

volim ruiza, fino je objasnio stvari iako možda ne za svačiji ukus, evo ima i audio knjige za one koji su lijeni čitati a znaju engleski :) don-miguel-ruiz-t11.html
zanimljivo da predaje isto toltečko znanje koje i kastaneda ali na potpuno drugačiji način. "normalniji". kastaneda i opčenito šamanizam se odnosi s "lažljivcima" u umu kao prema realnim entitetima, a ruiz se odnosi prema tome kao da su jednostavno naši vlastiti psihički programčići kojih se moramo sami riješiti. Osobno smatram da su i jedan i drugi upravu ali ruiz ima "duševniji" i možda efikasniji pristup problemu za širiju populaciju, uglavnom jako dobro znanje.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Odgovori