Što se čita?

Svakog dana, novo otkriće
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Sto se čita ?

Post Postao/la Red »

:ymdevil: =)) odlicno pecurko!
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: Sto se čita ?

Post Postao/la Fig »

Prijateljica mi uvalila pod must da pročitam Koji k... uopće znamo!? - knjigu nastalu po istoimenom dokumentarcu i nekakvim zapisima kroz snimanje.
Nisam pročitao cijelu knjigu ali sam negdje na pola, te mogu reć da mi je knjiga dosta pozitivna, te bolja od samog doxa jer objedinjuje više toga.. tih spoznaja, zanimljivosti i iskustva pojedinaca, kao i pokušaja shvaćanja mnogih fizikalnih i materijalnih činjenica, tj. teorije. Pisana je veoma prijateljski i otvoreno, bez ikakvih predrasuda, te znanstvenog blebetanja. Govori se o svemu, pokušaju spajanja i razumijevanja tih mostova između znanosti i duhovnosti (trenutno sam na tome), te ostalih drugih zanimljivih područja koja svakodnevno češu mozak.
Knjigu su napisali William Arntz, Betsy Chasse i Mark Vincente.

slika
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Sto se čita ?

Post Postao/la dr.manijak »

I dalje Bukowski, trenutno citam 2 njegove

Sund i Djavo je bio vruc-izbor kratkih prica.
Savrsen pisac, nije bas za svacij ukus.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Sto se čita ?

Post Postao/la Red »

zadnje dobro sto sam citala jesu knjige od Anthony Bourdain
tko ima sve one kanale mogao je pratiti neke od njegovih emisija o hrani. lik putuje i jede cuda neka. ali za razliku od tih kuhara ovaj je bahat i bezobrazan, pije, pusi i zbilja je presmijesan. kako sam se nagledala tih njegovih epizoda o hrani uhvatila sam se i knjiga koje je napisao. i mogu reci da su odlicne, zanimljive, fenomenalne i zabavne.
tko voli kuhanje, moglo bi mu ovo odgovarat. avanturist i istrazivac :thumbsup:

Kuharovo putovanje U potazi za savršenim jelom
slika

Dosje kuhinja Mračne tajne kulinarskog svijeta
slika

citala sam u meduvremenu jos hrpu sranja, neke kineze i japance, njih volim, oni su puknuti na svoju stranu, ali nemam neku novu preporku narocitu..

ALI nedavno mi je dospjela u ruke jedna knjiga koju sam procitala u dahu. pocela sam citat na poslu, kao malu cisto da pocnem i nisam je mogla ispustiti dok je nisam procitala do kraja. malo je morbidna, cudna, orginalna, meni fenomenalna.

Gaétan Soucy Djevojčica koja je previše voljela šibice
slika

procitala i Don Miguel Ruiza: Glas znanja
slika
tu jedinu nisam do sada citala i napokon sam je uzela da je procitam i nadahnula me iz dubine duse, da se smirim u svom kaosu.

U knjizi "Glas znanja" Don Miguel Ruiz nas podsjeća na duboku i jednostavnu istinu: jedini način na koji emocionalnu patnju možemo okončati i ponovno sretno živjeti je da prestanemo vjerovati u laži – uglavnom u laži o samima sebi.

takoder sam posudila John c. parkin Jebe mi se- Najuzvišeniji duhovni put ali sam je proslijedila cimerici, i kaze da je odlicna. ta me ceka da je progutam :ymdevil:
slika

Počnete li izgovarati jebe mi se kao neku modernu magičnu mantru, promijenit ćete svoj život.

toliko od mene, a sta vi citate?? :-?
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Sto se čita ?

Post Postao/la Red »

Novo procitano
Josh Bazell: Brži od smrti
slika

Doktor Peter Brown jedan je od najboljih dijagnostičara u najgoroj bolnici na Manhattanu. Misli brzo, a djeluje još brže.

Slučajan susret s jednim pacijentom priziva njegovu mračnu prošlost, vrijeme kada se prezivao Brnwa, zvao Pietro, a svi su ga znali pod nadimkom Medvjeđa Šapa. Vrijeme kada je bio profesionalni ubojica za mafiju.

Brz, duhovit, "Brži od smrti", u kojem se ludom brzinom izmjenjuju scene bolnice, potjere i mafijaških obračuna, te originalan humor kojim pršti ovaj najneobičniji i najotkačeniji triler, navest će vas da ga ne ispuštate iz ruku sve do furioznoga kraja.


i zbilja moram reci da je knjiga fenomenalna i u maniri tarantinovog filma, laka, puna bizarnih scena, humor na nivou, likovi odlicni. super sam se zabavila citajuci, kao da gledam film, super!

novo na repertoaru je knjiga za koju mnogi mozda znaju da je snimljen i film koji je bio hit prosle godine, paa odlucila sam procitati knjigu, da vidim koliko ima veze sa filmom.

Audrey Niffenegger: Žena vremenskog putnika
slika

Kada Henry upoznaje Gare, njemu je 28, a njoj 20 godina. On je zaneseni knjižničar, a ona prelijepa studentica likovne akademije. Činilo mu se da se tada prvi put susreću i upoznaju, no on se pojavljuje u njezinu životu od njezine šeste godine... Ljubavna priča o Henryju i Clare traži odgovor na pitanje može li ljubav biti bezvremenska. Jer Henry putuje kroz vrijeme, a Clare ne. Henry se zato, kao zarobljenik vremena, iznenada pojavljuje u Clarinu životu i isto tako iznenada nestaje, uvijek u odgovarajućoj životnoj dobi, ali nesvjestan onoga što se događalo u prijašnjim susretima i životnim epizodama. Clare pak živi u jednosmjernom vremenu i čeka ga, svjesna da se on može pojaviti u bilo kojem trenutku njezina života.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Sto se čita ?

Post Postao/la Psychonaut »

slika
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Sto se čita ?

Post Postao/la wonaabi »

jel ima ovog online? :-?
recite ne yogi, kao drogi!
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Sto se čita ?

Post Postao/la Red »

i mene zanima, trazila jesam ali nasla nisam...

a i na ovo sam naletila Psychedelic Healing: The Promise of Entheogens for Psychotherapy and Spiritual Development i nema za skinut... ako netko naleti, javite :thumbsup:

slika
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Sto se čita ?

Post Postao/la Psychonaut »

Ne znam ima li online, ja sam naletio na stampanu verziju. Knjiga se sastoji od serije intervjua i eseja raznih autora (mozda njih 20) i dosta lijpog artworka. Na kraju govori par ljudi cija se misljenja drasticno razlikuju. Dva clanka jedan do drugog, u jednom neka zen uciteljka u potpunosti iskljucuje upotrebu psihodelika u procesu duhovnog razvoja, a onda nakon toga tekst od McKenne koji kaze da je meditacija tezi put ka istom cilju :)

Sad mi je ruku dopala Psychedelic Experience od Learya, Alperta i Metznera. Rekoh red je da procitam taj klasik, kad vec nisam do sada.
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Sto se čita ?

Post Postao/la Red »

Odlucila se procitat knjigu, posto sam se na film odljepila hahaha

THE MEN WHO STARE AT GOATS
uloge: George Clooney, Ewan McGregor, Jeff Bridges, Kevin Spacey

Jon Ronson: Muškarci koji bulje u koze

slika

Knjiga "Muškarci koji bulje u koze", prema kojoj je snimljen istoimeni film (s Georgeom Clooneyjem, Ewan McGregorom i Kevinom Spaceyjem u glavnim ulogama), istinita je priča o onome što se dogodilo kada je šačica ljudi na visokim položajima u američkoj vojsci, vladi i tajnim službama povjerovala u vrlo čudne stvari.

Zašto su irački ratni zarobljenici prisiljeni uzastopno slušati treštanje pjesme iz dječje emisije “Ljubičasti dinosaur Barney”? Zašto je stotinu koza prerezanih glasnica krišom smješteno u glavni stožer američkih specijalaca u bazi Fort Bragg u Sjevernoj Karolini? Je li američka vojska zbilja zatražila pomoć Urija Gellera?

U "Muškarcima koji bulje u koze", Jon Ronson traži odgovore na ta i mnoga druga pitanja, razotkrivajući krajnje neobična uvjerenja koja leže u srcu Rata protiv terorizma.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori