Novosti vezane uz zdravlje

Svakog dana, novo otkriće
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Novosti vezane uz zdravlje

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Novosti o zdravlju

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Ne hranite djecu hrenovkama, paštetama...

slika

U pravilu hrana koja je više industrijski obrađena sadrži puno više aditiva. Mesne prerađevine, paštete, kobasice, hrenovke, primjer su takvih proizvoda. Posebno su za zdravlje štetni konzervansi koje sadrže, a neki od njih smatraju se kancerogenima.

http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/ ... tml?pos=n0

[hr]

Što jedemo: E 102 izaziva osip, a E 151 astmu

slika

Malo je onih koji će pročitati sitna slova na deklaraciji te što sve sadrži proizvod koji su upravo odlučili pojesti, odnosno što, primjerice, broj uz slovo E zapravo znači. Mogu li neki od sastojaka naškoditi svima?

I u Hrvatskoj, kao i u ostatku Europe postoje aditivi koji su dopušteni u proizvodima, no to ne znači da nekome možda neće škoditi, piše Jutarnji list. Zato nije naodmet ponoviti što znače pojedine skraćenice, jer iako većina aditiva nije štetna, kod nekih može izazvati i neželjene posljedice, osobito ako se pretjera u količini emulgatora, boja, umjetnih sladila ili poboljšivača.

Dodaci koji mogu štetiti svima

- E 102, tartrazin: Žuta boja, koja može izazvati alergiju kod osoba koje su alergične na Aspirin, odnosno salicilacetilnu kiselinu te benzojeve kiseline. Nuspojave: otežano disanje i osip po koži.

- E 104, žuta boja: Zabranjena u SAD-u zbog sumnje da je kancerogena.

- E110, narančasta boja: Ispitivanja na životinjama pokazala su visoku učestalost tumora bubrega, a alergija na tu boju može se pojaviti kao osip i astma.

- E122, azorubin: Crvena boja koja izaziva alergijske reakcije kao E 110.

- E 123, amarant: Crvena boja česta u aperitivnim vinima. Ispitivanja na životinjama pokazala su da može izazvati taloženje kalcija u bubrezima. U SAD-u je zabranjen zbog kancerogenosti.

Namirnice koje ne smijete jesti u paru (22.03.2010.)
- E 127, eritrozin: Crvena boja nerijetko je sastojak koktela od višanja, trešanja i kandiranog voća. Može utjecati na funkciju štitnjače.

- E 142, zelena S: Zelena boja za koju se sumnja da potiče razvoj Alzheimerove bolesti.

- E 284, borna kiselina: Nakuplja se u organizmu, može izazvati dugotrajni proljev i oštećenje unutrašnjih organa. Zasad se nalazi samo u kavijaru.

- E385, kalcij dinatrij: Obično se nalazi u staklenkama i konzervama povrća i ribe te u smrznutim rakovima. Može oštetiti metabolizam.

- E 425, konjak: Može omesti apsorpciju hranjivih tvari.

- E 512, cinkov klorid: Može biti u konzervama i staklenkama bijelog povrća. U visokim koncentracijama može izazvati mučninu i povraćanje.

- E 621, mononatrijev glutamat: Obogaćuje okus, primjerice juha, a problem je moguća genetska proizvodnja.

- E 999, kvilaja: Moža izazvati trovanje, nalazi se u bezalkoholnim pićima poput onih od gingera ili u vinu od jabuka.

- E 1520, propilenglikol: Otapalo i konzervans koji u većim količinama može izazvati trovanje.

Dodaci koji stimuliraju apetit i potiču debljanje

- E 640, glicin i njegove natrijeve soli: Pojačavaju okus jela.

- E 630 i E 633: Problem za bolesnike s povišenim mokraćnim kiselinama.

- E 620 i E 625, glutaminska kiselina: Sadrži ih umak od soje.

Dodaci koji mogu štetiti djeci

- E 120, conchenille: Crvena boja može izazvati alergiju.

- E 151, crna boja: Može izazvati alergijske reakcije poput astme i osipa.

- E154, smeđa boja: Mješavina šest različitih smeđih boja odobrena samo za miris dima kod riba. Može izazvati alergijske reakcije.

- E 180, crvena boja: Dozvoljena za premazivanje kore sira, a može izazvati alergijske reakcije.

- E 950, acesulfam K: Umjetno sladilo 200 puta slađe od šećera. Zasad nije sigurno koje sve probleme može izazvati kod djece.

- E 951, aspartam: Zaslađivač dijelom genetski proizveden. Talijanski istraživači dokazali su povezanost s povećanim rizikom od tumora kod štakora.

- E 952, zaslađivač: Kod životinja u visokim koncentracijama izaziva rak mokraćnog mjehura, smanjuje plodnost. U EU zabranjen je za uporabu u žvakaćim gumama i bombonima.

- E 954, saharin: Zaslađivač, dokazano kancerogen.

- E 957, thaumatin: Sladilo koje poboljšava aromu, 3000 puta slađe od šećera. Dvojbene studije oko štetnosti.

- E655, maltitol, E966, lactitol, E967, xylitol: Sladila koja mogu izazvati nadutost i proljev.

Dodaci koji su posebno opasni za alergičare

- E 100, kurkumin, žuta biljna boja: Može pojačati rad žuči i izazvati alergiju.

- E 210, benzojeva kiselina: Konzervans koji se uglavnom koristi u konzerviranju riba i salata. Trenutno se provjerava moguća alergija.

- E 200 i E 203, sorbinska kiselina: Konzervans, posebno loš za alergične osobe, a može izazvati astmu ili ekceme.

- E 132, indigo boja: Istodobno unošenje natrijevog nitrata i indiga kod nekih je životinja oštetilo DNK. Može se naći u šunki, kobasicama, obojenim bombonima i likerima.
Net.hr23.03.2010.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Novosti vezane uz zdravlje

Post Postao/la HypnoToad »

Bah! To nije normalno s čime nas sve truju!
Ja sam sad u procesu prijelaska na 100% sirovu vegansku prehranu, znam da ni to nije potpuno zdravo zbog pesticida i ostalih kemikalija, al nemože bit gore od ovih umjetnih otrova koje nam serviraju u paketićima!
Zgadi mi se život i ljudi kad tako odem kod nekoga tko ima djecu, na stolu čips i gumeni bomboni, za ručak hrenovke s kečapom, majonezom i bijelim kruhom, pije se koka kola, roditelji puše cigarete, piju pivu i psuju na televiziji narkomane koji se drogiraju marihuanom i gljivama, uz komentare kako ih treba sve istrijebit i pobacat u zatvor, da ne truju i uništavaju našu djecu...
Pomalo gubim vjeru u ljude i ovaj svijet...
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Novosti vezane uz zdravlje

Post Postao/la Beyond Le Fov »

u potpunosti se slažem s tobom i također namjeravam počet što više prakticirat sirovu vegansku prehranu, po mogućnosti iz eko proizvodnje i iz svog vrta kojeg ću zasadit uskoro. Stvarno me užasava više ta "hrana" koju nam prodaju u super marketima.
Mislim da je raw food nešt najbolje za zdravlje, ima i onaj jedan dokumentarac The beautiful truth koji govori o Gersonovoj terapiji protiv raka i svega ostalog, a zasniva se samo na raw food prehrani

A što se tiće gubitka vjere u ljude i ovaj svijet mislim da tu moramo napravit jednu crtu između onih neobrazovanih, zatucanih koji ne poznaju sebe, prirodu i svemir,, i onih koji imaju koliko toliku svjesnost, istražuju sebe i svemir, žele znati i napredovati, osjećaju prirodu
ima nas!
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Novosti vezane uz zdravlje

Post Postao/la Red »

jos tamo davnooo prije 10-tak godina prijateljica me uputila u svijet EeEeeEeeEeeova i zla koja stoje iza svega toga. Priznajem, u prvo vrijeme sam bila paranoicna i konstantno sam citala ta sranja. a onda sam se umorila.

ponekad se zbilja volim otrovati tim sranjem, jer kao da pita, naviknuto kroz cijeli niz godina. no zbilja se trudim ne jest kompletna sranja i uvijek imat nesto zeleno, voćasto u tanjuru. osjecam se odlicno i nikada nikakvih problema.

ali to sto kazete... djeca. to je ono sto mene najvise brine. na sebe ne mislim toliko koliko mislim npr na djecu i koliko sranja utrpaju u njih. a svi nesto bolesni, jos ako je u vrticu..ajme.

ne znam gdje sve to vodi ljudi moji. codex a. prijeti... totalno sam zbunjena. @-)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: Novosti vezane uz zdravlje

Post Postao/la Fig »

Ma da, ta bojila di god se okreneš, teško pobjeć od toga ako si imalo vezan za trenutnu stvarnost jer jedno povlači drugo i nađeš se u sredini svega. Totalna nekakva kontrola psihe putem hrane, stvaranje poslušnih klonova ili ko zna čega... pripremanje za nešto.

Jbg, ja studiram pa ono pretežito jedem po menzama gdje mi je hrana super ali pitanje je koliko kvalitetna. Nisam imao nikakve potrebe za mesom, ili možda minimalne prije faksa, ali dok sam došao gore i počeo sa tim ubrzanim životom, opet sam projeo sve i svašta kako bi obavio tu životnu funkciju i samo nastavio pićit dalje. S druge strane, dok dođem doma svi ti porivi nestanu jer uživam seosku domaću hranu iz vrta i jednostavno nemam potrebe za ičim drugim. U gradu je druga stvar i tu zelenjavu šta probirem po trgovinama i menzama ko zna otkud je i kako je uzgojena, ali trebam nešto jest :|

To šta kažete za ljude svuda naokolo.. jbg da, i ja tome svjedočim konstantno, ali držim taj optimizam i ustrajem u tom individualizmu te uzimam za sebe dobre stvari koje su mi ponuđene. Ne znam šta će se dalje dešavat, ali vidim da većina toga ide u krivom smjeru dok će, nadam se, uvođenje tog codex alimentariusa možda bit taj udarac u svijest za kakvu-takvu pobudu nekakve mase. Totalno odvajanje prirode od čovjeka, kao kakve stvari - strašno :ymsigh: (bar meni)
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Novosti vezane uz zdravlje

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Zbog profita i pohlepe šopaju nas aditivima

http://www.net.hr/zdravlje/page/2011/02/25/0520006.html
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Novosti vezane uz zdravlje

Post Postao/la Red »

Stiže novi dokumentarac pod naslovom What If Cannabis Cured Cancer (2010)

slika

Could the chemicals found in marijuana prevent and even heal several deadly cancers? Could the tumor regulating properties of cannabinoids someday replace the debilitating drugs, chemotherapy, and radiation that harms as often as it heals? Discover the truth about this ancient medicine as world renowned scientists in the field of cannabinoid research explain and illustrate their truly mind-blowing discoveries.

MegaUpload

Kod: Označi sve

http://www.megaupload.com/?d=297UPOF0
FileServe

Kod: Označi sve

http://www.fileserve.com/file/mHgG7DK/What if Cannabis Cured Cancer.avi
bitshare

Kod: Označi sve

http://bitshare.com/files/thr47hl8/What-if-Cannabis-Cured-Cancer.avi.html 
RAPIDSHARE

Kod: Označi sve

http://rapidshare.com/files/452299519/What_if_Cannabis_Cured_Cancer.avi
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Novosti vezane uz zdravlje

Post Postao/la mr. gljiva »

Neće još dugo držat uzicu mamicu im tiransku :D
preodličan dokumentarac :thumbsup:
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Novosti vezane uz zdravlje

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Odgovori