The world of Future Shock..

Svakog dana, novo otkriće
Avatar
pannonian
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 16.12.2018, 08:59
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: The world of Future Shock..

Post Postao/la pannonian »

Nazalost, samo mastam o zivotu kakav bi htio zivjeti. Selo, priroda... proizvoditi svojoj familiji hranu i sve sto nam treba, živjeti svojim duhom, misicima i mudima...
A trenutacno se gusim. Doslovno osjecam resetke i vrpoljim se unutra i... sranje, u svakom slucaju.
Zato mi bas i nije do prosvjetljavanja drugih, vec da sebe stavim u put
Having no destination, I am never lost
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: The world of Future Shock..

Post Postao/la Ninti »

Nisu ni ljudi koji ne žive u uvjetima grada i neodrživosti puno svjesniji i samoodrživi.. počesto je baš suprotno. Treba se dogoditi život u gradu da bi se dogodila svijest o svemu što ne valja u gradu. Neki je dosegnu, neki ne, ali svakako treba iskusiti i jedno i drugo jer u protivnom ne možeš ni cijeniti slobodu koju imaš, ako je imaš jel. Moja baba je čitav život bila na selu, no ipak je zavidjela "lagodnom" gradskom životu kao i cijela njena generacija.. nije danas puno drugačije, ljudima se treba dogoditi sranje da bi se probudili.
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
pannonian
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 16.12.2018, 08:59
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: The world of Future Shock..

Post Postao/la pannonian »

Ninti, tako je kako kazes. Problem je, bar mi se tako cini, jednak i u gradu i u selu. Vjerovatno je onda i uzrok isti. Svugdje je imperativ, zudnja za - imati. Novac, status, misljenje, moc, postovanje... bilo sto, samo daj Meni. JA je svugdje problem, zeli prozdrijeti sve. Vjecno gladni.
Bit ce da je sa prelaskom na sjedilacki, poljoprivredni nacin zivota uspostavljen taj duh
Having no destination, I am never lost
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: The world of Future Shock..

Post Postao/la Beyond Le Fov »

opcenito gdje god ljudi zivili ima ih jako malo osvjestenih. nitko nije manje odrziv od gradskog covjeka ako mu nestanu brojke s racuna, a njegov lagodan zivot s brojkama u gradu je obmana i neodrzivi teret prirodi, vanjskoj i unutarnjoj. poticanje eksploatacije dehumaniziranih masovnih industrija i nemarnih zagadjivanja. tezak zivot van grada je stvar proslosti i neobrazovanja. informacije su korisne ako se pretvore u prakticna znanja, ako ne onda su toksicni teret. dostupnost svih znanja nikad nije bila veca. danas uz malo smisla za kreativnost netreba se mukotrpno obradjivati polja niti brinuti o hrpetini stoke. vrtovi bez motike daju puno uz malo truda kad se jednom postave, kokosi su pravo blago, jos ako imas sumu i rijeku u blizini super, a i danas svatko moze raditi jos nesto usput kad i koliko zeli za nekoga na kraju svijeta s kim se nikad ni netreba cuti, a ovaj mu moze platiti cak i bez sluzbenih novaca. Balans a ne klackanje lijevo ili desno! malo novaca i tehnologije, malo svoje hrane i rada svojim rukama, ono sta mozes napraviti napravis a sta nemozes platis, ali bar dises netoksican zrak, jedes s gustom hranjivu hranu, razna zracenja ti ne probijaju mozak i imas mir koji je neprocjenjiv. pricam iz osobnog iskustva, sve sam to ucinio, pokusao zivjeti dva puta u gradu, nije islo izunutra, prodao sve, otisao zivjet pokraj grada blizu sume i preporodio se. ne odbacivanju, da balansiranju.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Bamakhepa
rank7
Postovi: 267
Pridružen/a: 30.01.2013, 02:03
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 75 puta

Re: The world of Future Shock..

Post Postao/la Bamakhepa »

pannonian je napisao/la: Bit ce da je sa prelaskom na sjedilacki, poljoprivredni nacin zivota uspostavljen taj duh
Uspostavljen je sa pocetkom zivota i prvim jednostanicnim organizmima :D
Avatar
pannonian
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 16.12.2018, 08:59
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: The world of Future Shock..

Post Postao/la pannonian »

Jedino sto bi mogao prodati trenutacno je vlastita guzica :D
Al ko u vicu, i dusu bi trebalo dobro vazelinom istrljati :D
Al to je ono, bit ce da mi jedno mudo fali. Ides kao na neku sigurnost, treba djecu stavljat na noge i te price. A nista nitko od toga nema. A valjda ce biti jedom...
Having no destination, I am never lost
Avatar
Thantifaxath
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 02.01.2019, 17:04
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: The world of Future Shock..

Post Postao/la Thantifaxath »

Takav je tok.Nema pobune,oni su krivi i treba ih ispravit.Ljudi moraju naučit kako se održati u takvom sistemu,a ne birati kraći i brži put.
Naravno,izolacija je jedna od opcija ali ne potpuna.

Pada mi na pamet od Toola ona stvar o enemi koja bi trebala isprat cijeli Los Angeles od gadosti koji se tamo nalaze. =))
Nowadays people know the price of everything and the value of nothing.
Avatar
Red Weed
rank6
Postovi: 213
Pridružen/a: 21.03.2010, 19:09
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 44 puta

Re: The world of Future Shock..

Post Postao/la Red Weed »

Ako dolazi do izolacije treba preko nje druge ljude učiti o samoodrživosti i poticati istu... i sve će biti kul...
Eto vratio se iz maroka nedavno i zaključio koliko god oni hashisha popšušili jednostavno ih boli k... za plastiku po pustinji i prirodi....
Nemaju znanje o njoj dok se mi tu borimo da recikliramo, biramo kako manje koristiti plastiku a tamo polja puna plastike... nisam mogao vjerovati kad sam shvatio da po onoj pustopoljini ne svjetluca kvarc nego plastika...
Ali i tamo postoje ljudi koje to brine i trude se obrazovati druge...

Uostalom shvatio sam zašto ne volim gradove i te visoke frekvencije... kad odeš jednom u kaos marakeša.. iako sam to znao i ranije, cak i prekinuo dugu vezu kako bih ostao na rubovima šume podno brda,,, Jbg sve je to cijena neke kao izolacije koja u biti to i nije jer i dalje sam tu za ljude i prirodu... ali imam malo više sporijeg vremena za sebe, šteta što je tako teško naći bolju polovicu da dijeli iste snove... ali jbg netko mora ostati onaj koji pije pivu ispred dućana i zajebava ekipu :D
^Ali tO jE sAMo MojE MisLJeNJE!!!
Ajujem te... Aj[mo]uJe[dno]
Avatar
klada
rank4
Postovi: 140
Pridružen/a: 27.07.2015, 21:39
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: The world of Future Shock..

Post Postao/la klada »

Treba i takvih
Avatar
NekiTamo
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 26.02.2015, 12:35
Ima zahvala: 47 puta
 pohvaljen: 13 puta

Re: The world of Future Shock..

Post Postao/la NekiTamo »

Iskreno, ne vidim ništa loše u svoj toj količini informacija koju spominješ, ni(n)ti se osjećam bombardirano, već duže vremena zapravo se ni ne trudim pamtiti ništa (poziv na pub kviz doživim kao poziv da pravim malter na mješalici), a drage upamćene informacije mi ne pada na pamet obnavljati, osvježavati ili što već, ako će nestati neka nestanu. Možda vidim problem, strah u zaboravu.. od svih tih informacija..borba davno izgubljena, meni je rješenje zapisivanje, zapisujem si u aplikaciju obaveze, obećanja, informacije koje će mi trebati za nešto i slično..i super mi je, zapravo drugačije ne bih ni mogao. Informacije za svoju branšu isto tako zanemarujem, baš me briga što ne znam napamet modele bestbuy grafičkih kartica, procesora ili čega već, sačekaj sat, dan.. i javim ti preporuku ili si sam istraži, sve je na internetu samo ti treba informacijska pismenost... i drago mi je.. uostalom skoro svako rješenje problema nađem tamo i nimalo se ne osjećam zbog toga neuko, neinformirano..
Ali stoji i to da jesmo okupirani raznim informacijama koje ni ne želimo pokupiti, ali se nekako zakačimo i odjednom imamo i svoj stav, mišljenje i emocije o njoj, cijeli paket, a za bezveze i malo po malo uzimamo dozu tog smeća svaki dan. Jel to do nas ili izvanjskoga, tko penetrira u koga :D. Bit će naizmjenično, što se mene tiče ''krivio'' bih sebe što sam okrenuo glavu za ženom u crvenom.
Možda još jedna perspektiva je kroz ovu Maslowovu piramidu potreba, nismo više toliko zaokupirani fiziološkim i sigurnosnim potrebama pa je naša energija ekstraktirana na stvaranje sadržaja, informacija, eto svatko danas može uslikati svoju bulju, provući je kroz filter i objaviti na sto mjesta (karikiram), a to je netko radio da prividno ili stvarno ispuni svoju potrebu.
slika
Question everything, assume nothing
Odgovori