A gdje smo to mi, i kada?

Svakog dana, novo otkriće
Odgovori
Avatar
entheogenic
rank4
Postovi: 136
Pridružen/a: 16.01.2014, 11:03
Ima zahvala: 144 puta
 pohvaljen: 47 puta

A gdje smo to mi, i kada?

Post Postao/la entheogenic »

Dakle u raznim krugovima je moguce cuti izuzetno raznolike informacije o dobu u kojem trenutno zivimo.
Pa eto nesto malo o dobima, erama i vremenu u kojem zivimo.

Ukoliko napisem neke netocne informacije, slobodno me ispravite, mada je i jedna od svrha ovog teksta pokazati da danas svi imaju naizgled tocne informacije o istoj stvari, osim jednog malog propusta; da se jako cesto te tocne informacije ne poklapaju sa tocnim informacija druge kulture, religije ili kakvog god drugog naziva skupa uvjerenja.

Pocnimo sa hindu uvjerenjima.
Hindusi su zemljinu putanju u odnosu na druga svemirska tijela podjelili u razne cikluse(koji su preopsirni da bi se o njima u jednom postu pisalo), od kojih su u ovo postu najvaznije takozvane yuge.
Svaka je yuga jedan dio navodno beskrajnog ciklusa od 4 izmjenjujuce etape(yuge). Te su 4: Satya/krita, treta, dvapara i kali yuga; redom od najbolje za nas pa sve do najgore.
Koliko vidim danas je u modi uzimati elemente iz bogate hindu kulture te propovjedati razne interpretacije iste sa uvjerenjem da ljudi razumiju o cemu govore, radili to zapadnjaci ili istocnjaci.
Na internetu, a i u krugovima ljudi koje znam vlada jedna velika nesuglasica po pitanju yuga. Prva stvar o kojoj postoji bezbroj razlicith informacija je samo trajanje yuga; jedni tvrde da traju po nekoliko tisuca godina dok su neki uvjereni u to da traju po nekoliko stotina tisuca godina. Samim time postoji puno dezinformacija i o dobu u kojem se trenutno nalazi covjecanstvo.
Istraživao sam na Googleu i ponesto u knjigama i pronašao totalno različite informacije - podatke koji govore da trenutno ulazimo doslovce u sva doba (svaki podatak/izvor zasebno - jedan izvor kaže da ulazimo u satya, drugi treta, treći dwapara yugu, i tako dalje)
Znam hinduiste koji tvrde da smo sada u (velikoj)kali yugi, ali da i ona sama ima svoje pod-etape pa mi trenutno ulazimo u jedno mini zlatno doba unutar velike kali yuge. Nisu se dogovorili ni oko samog redosljeda yugi; vecina izvora daje informaciju da iza kali yuge slijedi dvapara yuga, no neki izvori tvrde i da dolazi satya yuga. To je ukratko o yugama, da ne duljim previse.

Malo o astrologiji.
U astroloskim vjerovanjima ulazimo u novo astrolosko doba svakih 2160, mada neki izvori kazu i 2150 godina. Svako doba karakterizira jedan znak, te smo po tome sada na kraju doba ribe i 2160. bi trebali uci u doba vodenjaka, odnosno u prjelaznom smo periodu. Astroloska je prognoza malo pozitivnija od mnogih dostupnih jer kaze da ce ulaskom zemlje u doba vodenjaka doci do intelektualnog razvitka covjeka, razvoja komunikacije i razvoja tehnologije, ali i svijesti, empatije i individualne slobode. Zbog ovog prelaska dolazi do porasta tenzija na makro i mikro nivoima drage nam zemlje jer se mijenja kompletna brija(ako vam je draze cut - energija, frekvencija, sta vec)
Zanimljivo je da se hinduisticka i astroloska uvjerenja po nekim izvorima cak i poklapaju, no s druge strane neki hindu izvori govore da smo trenutno u dobu djevice(Paramahansa Yogananda).

I u danasnje vrijeme neizostavna i kontroverzna new age filozofija
U new age krugovima ima elemenata svih drugi kultura i vjerovanja. Tu je naravno uvijek prisutna optimisticnost(jer ako se stvara novi skup uvjerenja sa elementima svih drugih, zasto preuzeti one negativne elemente. haha)
Jedno od popularnijih uvjerenja je preuzeto iz astrologije, a to je da trenutno ulazimo u doba vodenjaka.
Jako popularna filozofija u new ageu je ona o prelasku covjecanstva izmedu dimenzija, pa i razdjeljivanje covjecanstva na onaj dio koji je jos u staroj, i onaj koji ulazi u novu paradigmu.
Postoji bezbroj navodno izkanaliziranih materijala od strane raznih svemirskih skupina, naroda, uzaslih majstora i slicnih space brijaca koji ljudima daju informacije. Govori se o ulasku u 5. dimenziju; dimenziju u kojoj ce covjecanstvo dozivjeti potpunu promjenu, odnosno povratak na ono stanje u kojem je bilo prije nego su nas porobili. Bit ce to stanje u kojem ce svi zivjeti u skladu, harmoniji, na visokoj razini svijesti i sa svijesti o jedinstvu svih. Ako se medu new agerima spominje hindu filozofija, tada se obicno govori o ulasku u zlatno doba(satya yuga).

Krscani kao pripadnici najvece religije svijeta nazalost najcesce jos uvijek cekaju dolazak Isusa Krista pa ga sukladno s time planiraju docekati postavljanjem sveprisutnih kipova njegovog najjadnijeg trenutka u zivotu(raspela).

Za ovu temu vazan je i majanski kalendar zbog kojeg su mnogi zabrijali apokalipsu na 21.12.2012., dok je ustvari to oznacavalo kraj jednog ciklusa (5126 godina), a oni koji vjeruju da se razumiju u majansku filozofiju tvrde da od tada ulazimo u doba(isto tako preuzeli new ageri) prelaska na visu razinu svijesti, koja se odnosi na cijelu nasu galaksiju.

Rado bih napisao stajalista jos filozofija, i dodao jos informacija o vec napisanima ali bit ce predug post.


I moja poruka svima, sta god o njoj mislili.
Cvrsto vjerujem da dokle god smo ovako jadni i potlaceni, na niskom energetskom stanju, prazni od ljubavi, iluzorno udaljeni od boga i sveukupno na niskoj vibraciji, da smo najebali po pitanju svih ovih doba, yuga i dimenzija. Vecina religija je spremna cekati godine, godine i godine na dolazak nekog obecanog spasitelja, ili na ulazak u novo doba, novi znak ili sta god, a nije svjesna cinjenice da ce jedniim osmjehom strancu na ulici, jednom lijepom gestom ili dobrim djelom vec pogurnuti covjecanstvno prema tom vjecno zeljenom zlatnom dobu(ne govorim o zlatnom dobu iz neke filozofije). Ako te volim, volim te neovisno o polozaju nebeskih tijela u tom trenutku, ako covjecanstvo razvije medusobni osjecaj empatije i jedistva, koje nas uopce doba moze sjebati. Vjerujem da mozemo biti (na odreden nacin) slobodni od svih ovih planetarnih utjecaja.
Ono sto mi se osobno najvise svida je new age filozofija, ma kako god naivna nekima djelovala, ali to je filozofija koja ce svakog covijeka pogurnuti u smjeru aktivnog djelovanja, ne govori se o cekanju novog spasitelja, ne govori se o cekanju 400 000 godina za ulazak u iducu yugu, nego o izravnom djelovanju pojedinaca kroz mala i velika djela. Govori se o ljubavi i jedinstvu. Kanalizirani su materijali mnogima smjesni i propitkuju vjerodostojnost istih, ali dragi ljudi, zar je uopce vazno od koga dolaze, ako ces nakon procitanog "kanaliziranog" materijala ipak vise voljeti i sebe i sve sto se oko tebe nade. Kao i jesu li castanedine knjige samo fikcija ili realnost, potpuno je promasio poantu onaj kome je to najbitnija stvar u vezi njegovih djela. Jedan hint, tko god je potpuno siguran u svoja vjerovanja i filozofije neka ode pojest malo vecu dozu nekog psihodelika(sto crvsca uvjerenja to vec doza hehe) cisto radi provjere vjerodostojnosti istih.


Pozivam vas sve koji ste shvatili srz poruke(mada onda vjeroajtno to i radite, ali nikad dosta motivacije :) ), a i vas koji niste; ajmo promjenit nesto sada i ovdje. Kako god tko zna, umije i vjeruje da treba.
I ako je teoretski netko stvarno uspjesnoo izracunao doba u koje idemo, kakvo god ono bilo, bolje da idemo ujedinjeni i sa vjerom jedni u druge.

I za kraj imam za vas poruku od Osha:

Novi čovek je manifest ujedinjenog čovečanstva.
To je najveća revolucija u svetu ikad viđena.
Ti si možda čuo za čudo koje je proizveo Mojsije deleći more na dva dela.
To čudo nije ništa. Ja zelim da podelim čovečanstvo: čitav okean čovečanstva se deli na dva dela – staro i novo.
Novo će voleti ovaj život, ovaj svet. Novo će učiniti umetnost zivljenja, ljubavi i umiranja. Novo neće interesovati raj i pakao, greh ni vrline. Novi čovek će želeti samo da ostvari radost života, životna zadovoljstva – više cveća, lepote, humanosti, milosti. A mi imamo kapaciteta i mogućnost da načinimo od ove planete raj i učinimo ovaj sadašnji trenutak najveću ekstazu života.


My message to humanity is: Enough is enough. Awake! See what man has done to man himself. In three thousand years man has fought five thousand wars. You cannot call this humanity healthy. And only once in a while has a Buddha bloomed. If in the garden only once in a while a plant brings a flower, and otherwise the whole garden remains without flowers, will you call it a garden? Something very basic has gone wrong. Each person is born to be a Buddha: less than that is not going to fulfill you.

I declare to you your Buddhahood.


Nadam se da se nijedan pripadnik nekog sistema vjerovanja nije uvrjedio ovim postom, jer to nije bila namjera, a ako je; molim te procitaj post ponovo i shvati poruku.

Volim vas sve dragi ljudi i drago mi je sto sam s vama na ovom ludom putovanju.
:psy :ymhug: :sunn: :psy
Om Shanti
Avatar
silvangoran
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 14.04.2017, 22:17
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 55 puta

Re: A gdje smo to mi, i kada?

Post Postao/la silvangoran »

entheogenic je napisao/la:Pozivam vas sve koji ste shvatili srz poruke(mada onda vjeroajtno to i radite, ali nikad dosta motivacije :) ), a i vas koji niste; ajmo promjenit nesto sada i ovdje. Kako god tko zna, umije i vjeruje da treba.
I ako je teoretski netko stvarno uspjesnoo izracunao doba u koje idemo, kakvo god ono bilo, bolje da idemo ujedinjeni i sa vjerom jedni u druge.
Bravo! Sve potpisujem. No uvjeren sam da mijenjamo "sada i ovdje" - upravo kroz The Majku. I kroz psihonautiku, jer sigurno prije 20 godina nije bilo (kod nas barem) nekoga tko bi napisao ovo što si ti sad napisao. Svijest raste. A pritom utjecaj postojanja The Majke nije zanemariv, naprotiv.
If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is - infinite.
William Blake
Avatar
klada
rank4
Postovi: 140
Pridružen/a: 27.07.2015, 21:39
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: A gdje smo to mi, i kada?

Post Postao/la klada »

Ja bih rekao onu gandijevu al toga se stvarno pridržavati i duboko na svim razinama živjeti po tom, dobro je ovo što se poziva ali već za par dana takve internet stvari jednostavno ostanu na tome. Zato je bitno stvarno u realnom životu biti sam ta promjena koju želiš vidjeti u svijetu, a onda će se stvari mijenjati prvo u tebi, pa na najbliže a onda moguće i na širu zajednicu.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: A gdje smo to mi, i kada?

Post Postao/la Beyond Le Fov »

svugdje i svagda. mi, vi, oni, samo iluzijom smo odvojeni. kuda, kada i gdje, to sve stvar je percepcije i prolazno je. sebe vječan svemir odijevam, stavljam masku kali yuge pa se pravim da spavam, kao ne znam za sebe, nema me, samo sam mala točka, neko tijelo bića. a kad zapravo dimenzije su samo način percepcije unutar jedne žive cjeline, granice se iscrtavaju iz kuta gledišta, u nekom od njih ja postajem ja, a ti postaješ ti, pa se skupimo svi zajedno u mi i vi, plovimo prema nekud praveći se odvojeni. a kad nam dosadi igra opet skužimo hej pa ti si ja a ja sam ti
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
SleppyInHead
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 09.01.2013, 16:54
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: A gdje smo to mi, i kada?

Post Postao/la SleppyInHead »

Uvijek se pitam zašto se igramo ovako..
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: A gdje smo to mi, i kada?

Post Postao/la Beyond Le Fov »

ili zapravo to naše "ja", u krajnjem najdubljem smislu, ne radi ništa, ne igra se, samo je, no to što je bliješti sebe u sve, pa iz jednog kuta u svijesti izgleda kao da je uloga koju glumac igra u priči on sam, njegov vlastiti ja. Uloge se stvaraju iz istog razloga zašto voda na zemlji isparava i kiša s oblaka pada, a ovaj koji to sve animira, Sunce, samo tamo bliješti sebe, ništa ne radi, samo čila, hoće neće, sve osvjetljava i svojom energijom animira, pokreće zakone u tokove matematike, fizike energije, u dijelove i njihove međusobne odnose. Bez Sunca sve je mrtvo, kao što je naša odjeća. Sanja/m/o sebe na način izražaja Zemlje.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
sartir
rank2
Postovi: 13
Pridružen/a: 18.01.2019, 10:46
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 2 puta

Re: A gdje smo to mi, i kada?

Post Postao/la sartir »

Odgovor na pitanje "kada": upravo sada! Hebiga, ni stotinka sekunde da je prošla, a već sve prozujalo u nepovrat :sad:
Odgovori