David Icke

Svakog dana, novo otkriće
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: David Icke

Post Postao/la Ninti »

Čitanje i praćenje Davida Ickea je bio jedan od mojih prvih koraka prema stavu da počnem preispitivati svijet koji me okružuje. Progutala sam sve njegove knjige i intervuje koje je ikad snimio te me naveo da tražim i dalje.. Jednostavno, otvorio mi je oči i um.
U zadnje vrijeme su se pojavili negativni stavovi prema Ickeu.. Čitajući knjigu 'Pravila igre' o kojoj svi bruje u zadnje vrijeme, nepoznatog autora, naišla sam na izjavu kako Icke svoje informacije crpi iz knjiga gospona Sitchina (Anunaki..) koje su kompletno pobijene na stranici http://www.sitchiniswrong.com ; nadalje, smatra se kako je Icke izmanipuliran od strane ''crnog tima'' na što ukazuje sljedeći tekst:
http://www.scribd.com/doc/14160623/Davi ... lluminati-
Ne znam što misliti o tome svemu, zbunjujuće je, vecina Sitchinovih prijevoda Sumerskih ploca se smatra netočnim a to se da i provjeriti.. I sad mi nikako nije jasno tko crpi informacije od koga, koje su ispravne, a koje ne i kome vjerovati kome ne..
znam samo da beskrajna ljubav je jedina istina ;)
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: David Icke

Post Postao/la Red »

naravno :D

znas kako ti ja na sve to gledam. citam, gledam, istrazujem ali NIKOME ne vjerujem. jer sve je to meni uvijek nekako sumnjivo i za nista se ne volim zakaciti i reci eeee to je istina.

vjerujem da treba ostat otvoren za sva misljenja, vjerovat nekima ako ti se cine dobrima pa sto god netko kazao o tome. vjerujes sebi, u ostalo ulazim uvijek sa rezervom.

Icke mi nikada nije dobro legao, bez obzira sto citala. sve je to uvijek jakoooo interesantno i zbilja te moze ponjet da razmisljas i sumnjas u svijet oko sebe, ali dobro... na nista se nisam zakacila tako gadno da mislim da je ultimativna istina :D
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
hablabla

Re: David Icke

Post Postao/la hablabla »

ma sta ja serem..
kako god :)
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: David Icke

Post Postao/la extranoize »

Ninti je napisao/la: I sad mi nikako nije jasno tko crpi informacije od koga, koje su ispravne, a koje ne i kome vjerovati kome ne..
svaka izjava može biti pobijena. svaki novčić ima 2 strane. plus i minus. za i protiv. to je zakon dualnosti.
tako da je um uvijek zbunjen...najbolje se odmaknuti od uma i njegovih procjena :)
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: David Icke

Post Postao/la Ninti »

Zanima me dal je netko možda bio u subotu 03.12. na megasessionu od 10tak sati? I kak je bilo?
To je treći put da je Icke u Hrvatskoj. Bila sam dva puta i sad mi se nije dalo jer imam osjećaj da sam sve već od njega čula i da se dosta ponavlja.. No to je samo moje mišljenje.

http://www.eventim.hr/hr/ulaznice/david ... event.html
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: David Icke

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Da tak i ja mislim da se sad previše ponavlja već, bio sam na megasejšnu kad je bio u kinu sc, pročitao 3 ogromne knjige i sad nekak nema šta novo za reč više, al ok, nek se ponavlja onima koji još nisu upoznati s njegovom pričom. Frend je bio sad u subotu, baš ću ga pitat dal je reko šta novo.
Avatar
xarabas
rank4
Postovi: 123
Pridružen/a: 16.09.2010, 16:36
Ima zahvala: 31 put
 pohvaljen: 25 puta

Re: David Icke

Post Postao/la xarabas »

Fakat depresivna tema

Činjenica da je recimo David Icke najčitaniji u RH pod kategorijom znanost a jedan Hawking ili Carl Sagan je daleko ispod, ne znam to mi je tak nekako tužno.
Al kao sto jedan frend rece "razlog za to je vrlo jednostavan, populaciji je jednostavno puno zabavnije čitat o izvanzemaljcima iz četvrte dimenzije koji upravljaju čitavim svijetom, i jedino ih TI možeš zaustaviti u konačnoj bitci dobra i zla"
Zadnja izmjena: xarabas, dana/u 09.01.2012, 13:45, ukupno mijenjano 1 put.
I'm not in denial, i'm just selective about the reality i choose to accept
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: David Icke

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Možda bi trebao prvo pročitati koju knjigu pa onda suditi. Najgore je dok netko sudi o nekome po mišljenju nekoga drugoga o njemu, a taj je isto skrojio svoje mišljenje na bazi dreka na šibici a ne uvidom o tematici. To je uglavnom i velik problem društva, predrasude. Ja sam sretan jer ima toliku čitanost, budi mi nadu. Kad pročitaš knjigu onda tek vidiš koliko zapravo sve ima smisla.
On nije jedini koji priča to šta priča, to isto pričaju mnogi drugi autori, icke je samo sve to dobro obuhvatio, široko područje, dok ne spojiš sve puzle nemožeš vidjeti cjelu sliku pa ti ni nema smisla.

manje predrasuda, više otvorenog uma za sve mogućnosti, ionako je iluzija večinom što vjerujemo da svijet jest.
Avatar
xarabas
rank4
Postovi: 123
Pridružen/a: 16.09.2010, 16:36
Ima zahvala: 31 put
 pohvaljen: 25 puta

Re: David Icke

Post Postao/la xarabas »

http://en.wikipedia.org/wiki/David_Icke#The_Moon_Matrix

ne znam jel ovo vrijedno ikakvog komentara
I'm not in denial, i'm just selective about the reality i choose to accept
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: David Icke

Post Postao/la Ninti »

Nije Icke ni prvi ni jedini sa teorijom o 'šupljem Mjesecu'. Zulu shaman Credo Mutwa, tvrdi da u tradicionalnim vjerovanjima njegovog naroda postoje legende koje govore o Mjesecu kao umjetnoj tvorevini. Tvrde da je prazan iznutra te stavljen u orbitu oko Zemlje.
Također S.Swerdlow tvrdi već duže vrijeme isto to te da Zemljin Mjesec ima vrlo neprirodnu putanju i rotaciju te da se uvelike razlikuje od drugih 'prirodnih' mjeseca.
Osim tih 'priča' ako hoceš, nije li malo čudno i retardirano da od 1969. nitko nije uspio ponovo sletit na mjesec? Danas već mnogi navodni svjedoci tvrde da mjesec odzvanja kao da je šupalj, ak niš drugo, to je vrijedno rasprave ili barem da se razmotri jer s tom pričom o mjesecu definitivno nešto ne štima.
Da ne pričam dalje (jer ću opet ispast toretičar zavjera) o tome da je to slijetanje '69 režirao Kubrick i njegova ekipa koje je misteriozno izginula nakon toga..
To su po meni stvari vrijedne komentara i pitanja
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Odgovori