David Icke

Svakog dana, novo otkriće
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: David Icke

Post Postao/la Devil'sChase »

Ludi Krešo :ymhug: , nikad ga dosta.

Kako su meni ljudi smijesni uzas, strava, smijeh :ymapplause:

Znaci svi tu vec kolko tolko valjda shvacaju da realnost ova nije realnost, svi su vecinom probali nekakve psihodelike il nesto tako da im su im se jednom u zivotu misljenje i percepcija promijenili. I skuzili su tada da svijet nije takav kakav ga vide. No i dalje tu stoje oni nakon svega toga, zivjeci po pravilima svijeta za koji znaju da je lazan.
I sad dode nekakav Dejvid Icke i veli da je mjesec neznam umjetni,šuplji(il šta je vec reko) i dode naravno netko i smije se i veli to netreba komentirat, pa dode drugi da je zakonom fizike dokazano da nije suplji i da tu nema misterija. A tko je bio na mjesecu i uvjerio se da nije suplji,umjetni??? Pretpostavljam nitko. Tako da nemrete znati sto je mjesec. Mozete samo pretpostavljati. Ja ne tvrdim da je suplji,umjetni isto ne tvrdim da je! jer nisam provjerio. A to što se vi slušate znanstvenike koji neš vele i to vam je sveta riječ jer oni su "znanost", to što ko klinci ste oblikovali svijet svoj di vam svi tupe nekakvu realnost, među tome da mjesec je mjesec, to je najveci problem.... Predrasude su zlo, nemres ici nigdje sa predeasudama. Jer moze nekakav dejvid icke reci da su zvijezde nacinjene od coca-cole, i ja nemogu potvrditi da je to istina, ali ni nemogu da nije... Jer sve u ovom svijetu je iluzija i sve što misliš da je tako najvjerojatnije je da je suprotno, ama baš sve, pa i za najlošije stvari koje misliš da su bile, možda nikad nisu bile loše.
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: David Icke

Post Postao/la Psychonaut »

I sad dode nekakav Dejvid Icke i veli da je mjesec neznam umjetni,šuplji(il šta je vec reko) i dode naravno netko i smije se i veli to netreba komentirat, pa dode drugi da je zakonom fizike dokazano da nije suplji i da tu nema misterija. A tko je bio na mjesecu i uvjerio se da nije suplji,umjetni??? Pretpostavljam nitko. Tako da nemrete znati sto je mjesec. Mozete samo pretpostavljati. Ja ne tvrdim da je suplji,umjetni isto ne tvrdim da je! jer nisam provjerio. A to što se vi slušate znanstvenike koji neš vele i to vam je sveta riječ jer oni su "znanost", to što ko klinci ste oblikovali svijet svoj di vam svi tupe nekakvu realnost, među tome da mjesec je mjesec, to je najveci problem.... Predrasude su zlo, nemres ici nigdje sa predeasudama. Jer moze nekakav dejvid icke reci da su zvijezde nacinjene od coca-cole, i ja nemogu potvrditi da je to istina, ali ni nemogu da nije... Jer sve u ovom svijetu je iluzija i sve što misliš da je tako najvjerojatnije je da je suprotno, ama baš sve, pa i za najlošije stvari koje misliš da su bile, možda nikad nisu bile loše.
Ipak postoji jako velika vjerovatnoca da su "naucna predvidjanja" vezano za mjesec tacna, jer se baziraju na dobro baziranim, i nebrojena puta provjerenim teorijama. Nauka je dobra u predvidjanju nekih fenomema, do te mjere dobra da su ljudi uspjeli sagraditi elektrane koje koriste energiju plime i osjeke, ili do te mjere da su napravili masine kao sto su kompjuteri koje svakodnevno koristimo. Znaci ako neko kaze da je mjesec supalj, trebaju mu malo bolji dokazi od price da nije niko tamo bio da provjeri.

Nije problem sa naukom u onome sto (ne)zna, vec u tome sto uopste ne moze znati :psy
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: David Icke

Post Postao/la Ninti »

David je 27.10.2012. imao 10 satnu prezentaciju svog rada pod nazivom: 'Remember Who You Are' u Wembley Areni u Londonu. To traje i traje brate.. no ako ništa, sigurno nije dosado i vrijedi poslušati. Ako nekog zanima ima na torentima cijeli uradak.
Meni najzanimjliviji dio je saturn-moon matrix :D
da da, u priču ulazi i Saturn..
[media]link[/media]
U svakom slučaju, dosta novih informacija, zanimljivih, na kraju prezentacije je predstavljen i jedan sasvim novi pristup problemu koji još nisam vidjela kod Ickea.. A eto ko voli nek izvoli. :ymparty:
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: David Icke

Post Postao/la Devil'sChase »

Gle Psychonaut, ja ne znam kak da opišem to. Jednostavno ljudi su toliko već navikuli na to da mjesec nije šuplji, i još pomoću tih znanstvenih "dokaza" si su zabarikadirali mišljenje da je to takvo i nikak drukčije...Žalosno je no jednostavno zamisli da je možda sve što se vrtilo u igri koja se zove život u današnjem svijetu, da je sve nekakva laž možda, jer netko tako želi da bude, i tolko ti oblikuju mišljenje i takve dobre dokaze naprave, da jednostavno tebi je na kraj pameti povjerovati da postoji i druga, ona suprotna strana priče, i stime lijepo sjedine ljude nekakvom "znanošču" koja uvjerava ljude o svemu. Ovo nije sad direktno samo za mjesec, neg za više stvari. Ja još jednom, ne tvrdim da je mjesec šuplji, ali nit ne tvrdim da nije. Ja samo oću reć koliko je bitno bez predrasuda i bez komentara prići nekakvoj ideji ma koliko god ona ludo zvučila, jer također nekim običnijim ljudima od nas, koji nisu upoznati s ničim s ovog foruma, se čini da je ayahuasca npr droga, i na kraju pameti bi im bilo da halucinacije možda su nekakav drugi svijet ili vizije, njima je to, puka ludost. Isto tako nekima tu s mjesecom, trebas samo bit otvoren i znat da je svijet toliko čudan da se ama baš sve može ostvariti i biti moguće. Žalosno je što ljudi tu upoznati sa psihodelicima i sl, znaju da ima ona druga realnost koja obicnim ljudima je nezamisliva a kamoli istinta, i sad unatoc tom znanju koje su postigli, kad treba ic na novi level da mozda ima jos stvari koje su drukcije, opet dode onaj neprijatelj poznati zvani razum, protiv kojega je borba uzasno teška, možda nisu ljudi skroz krivi, nije lako svima razum odbaciti, ali, na kraju, ovaj svijet je sve osim razuman...
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: David Icke

Post Postao/la Psychonaut »

Ne vidim zasto bi razum(logika) bio u konfliktu sa otvorenim nacinom razmisljanja.
Treba biti otvoren, ali onda koristiti razum da se razdvoji "zito od kukolja", jer nije svaka budalastina koja nekome padne na pamet dobra ideja, niti je trebamo objerucke prihvatiti.
Intelekt je mocan alat, i nema potrebe da ga odbacujemo. Treba ga samo nauciti koristiti, a ne pustiti da on nas koristi.
Pozivam te da budes moj ucitelj
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: David Icke

Post Postao/la shroomko »

Psychonaut je napisao/la:Ne vidim zasto bi razum(logika) bio u konfliktu sa otvorenim nacinom razmisljanja.
Treba biti otvoren, ali onda koristiti razum da se razdvoji "zito od kukolja", jer nije svaka budalastina koja nekome padne na pamet dobra ideja, niti je trebamo objerucke prihvatiti.
Intelekt je mocan alat, i nema potrebe da ga odbacujemo. Treba ga samo nauciti koristiti, a ne pustiti da on nas koristi.
Odlično rečeno. Slažem se u potpunosti.
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: David Icke

Post Postao/la extranoize »

Danas je neka starija žena u knjižnici posudila 2 Ickeove knjige. Prvo je htjela uzet 4, ali je shvatila da bi ih netko drugi možda mogao čitat dok stoje kod nje, pa uzela samo 2. Nisam odolio, a da ne dobacim: "to su vam opasne knjige". Sa smješkom je odgovorila da sve treba znati i otišla. A ja si mislim: što će ona učiniti nakon što pročita te knjige? Pasti u depresiju? Paranoizirati da joj susjed nije reptil? Najvjerojatnije neće učiniti ništa. To zaključujem na svom primjeru.
Pročitao sam 2 Ickeove knjige i došao do hrpe informacija koje nisu baš previše primjenjive. Nije to put ka probuđenju, barem onom krajnjem, duhovnom. Meni je daleko praktičnija literatura koja se tiče samospoznaje. Puno je korisnije usavršavati svoj duh nego razbijati glavu s Rotšildima, reptilima i ekipom. Zanimljivo je to sve pročitati, ali nigdje to ne vodi, pogotovo ako se na tome predugo ostane. Ipak svaka čast Ickeu, on ima svoju misiju, kao i svatko od nas.
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
Avatar
Marijo
rank3
Postovi: 58
Pridružen/a: 03.10.2012, 22:14
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: David Icke

Post Postao/la Marijo »

David icke ima dobrih teorija,ali i previše nekakvih nebulosznih teorija poput guštera u ljduima i nekakvog kao da je svijet hologram i te nekakve gluposti sa kojima po meni ispada samo glup
Osvrni se oko sebe jer priroda zove te,
Njemi glas iz daleka kao vapaj djeteta...
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: David Icke

Post Postao/la Devil'sChase »

Pa normalno, pa ljudi jesu glupa bića, do bola, pa i ja ispadam glup ostalim ljudima jer briem da biljke mogu govorit... Ocito smo svi jako glupi...
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: David Icke

Post Postao/la Ninti »

Marijo je napisao/la:David icke ima dobrih teorija,ali i previše nekakvih nebulosznih teorija poput guštera u ljduima i nekakvog kao da je svijet hologram i te nekakve gluposti sa kojima po meni ispada samo glup
Svrha života je učenje i kako Talbot kaže : "Nekima može izgledati zastrašujuće da stvarnost, dok čovjek prodire sve dublje i dublje u implicitno, postaje sve više frekvencijska. Očito je da smo i dalje poput djece koja trebaju sigurnost bojanke, još nespremna crtati nesputano i bez crta koje vode naše nespretne ruke. Biti uronjen u Swedenborgovo carstvo tekuće svjetlosti bilo bi jednako kao i biti uronjen u potpuno tekuću LSD-halucinaciju. A budući da još nismo dovoljno zreli, odnosno ne upravljamo u dovoljnoj mjeri svojim osjećajima,stavovima i vjerovanjima, nismo se spremni nositi s čudovištima koje bi naša psiha tamo za nas stvorila... Učimo kako se nositi s plastičnošću koja je sastavni dio svemira u kojem su um i stvarnost kontinuum, i na tom se putovanju jedna pouka izdiže iznad svih drugih. Dok god nam bezobličnost i zapanjujuća sloboda drugog svijeta budu zastrašujuće, nastavit ćemo sanjati za sebe hologram koji je udobno čvrst i jasno određen. Međutim, moramo uvijek imati na umu Bohmovo upozorenje da sukonceptualne kategorije koje koristimo kako bi raščlanili svemir naša vlastita tvorba. One ne postoje «tamo vani», jer «tamo vani» je samonedjeljiva potpunost. Brahman. A kada nadrastemo neki određeni skup konceptualnih kategorija, uvijek moramo biti spremni ići dalje, napredovati od duševnog stanja do duševnog stanja, kako je to rekao Sri Au-robindo, i od prosvjetljenja do prosvjetljenja. Jer, čini se da je naša svrha
isto toliko jednostavna koliko i beskrajna."

Teško je napredovati sa osuđvačkim stavom i zatvorenim umom..
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Odgovori