Baba Vanga?

Svakog dana, novo otkriće
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Baba Vanga?

Post Postao/la Beyond Le Fov »

shroomko je napisao/la:Ako ti "potencijali kretanja energija" postoje u sadasnjem trenutku, onda su ustvari samo druga rijec za paralelne stvarnosti, zar ne? Ako ne koja je razllka?
Razlika je u tome što potencijali nisu stvarnost nego nešto što može postati stvarnost, pretpostavljena realnost, potencijali su nešto nerealizirano, nešto što ne postoji a realizira se u vremenu ako ništa ne promjeni putanju toka. Izraz "paralelne stvarnosti" u basharovom smislu podrazumijeva da su svi potencijali realizirani paralelno, a to nije istina nego trik za obmanu. Npr. ako vozim slalom autom 200km/h po prometnim gradskim cestama, povećava se potencijal da ću se sudariti, to ne znači da sam se u nekom paralelnom svemiru sudario nego kao povratna sila mog djelovanja raste potencijal da se sudarim u ovom svemiru, ovoj realnosti. Ako stisnem kočnicu i unormalim vožnju potencijali sudara automatski nestaju, ostaju nerealizirani i nikad nisu bili realnost nego potencijal mogućnosti. Taj potencijal mogućnosti ima energetski naboj određene snage, zato ga se može "iščitati" iz polja sveukupnosti, no nema realnost.

Obmana da su svi potencijali realnost je bitna kad želiš da tvoja maska bude isto tako realnost kao što je i božanska kreacija, ono što je živo, što jest život, npr. kao što je priroda. No maska je iluzija, i uvijek će biti apsolutno nerealna, magla nalijepljena na realno. Maska dobije nešto umjetnog dotoka života jedino ako se ono što je realno (duša) poistovjeti sa iluzijom. Realno je nešto što se sastoji od žive energije cjelovito povezane sa svakim komadićem svemira. Iluzija je nešto što nema energiju u sebi samo po sebi, nije živo i nije spojeno s cjelinom ni na koji način, a biva oživljeno ako se život s tim slikama poistovjeti. Um je mašina, i mašina može raditi bez duše, kao kad bi npr. auto sam sebi bio svrha i vozio uokolo bez ikakvog smisla. Um ima smisla ako ga vozi duša, ako je sredstvo objavljenja duše. Postoje bezdušne umne konstrukcije i na vrlo visokim nivoima vibracija, a apsolutna su iluzija iako visoko kompleksna iluzija, kao što je neki program na kompjutoru samo hrpa isprogramiranih komandi. Svi trebaju energiju, čak i mašine da bi mogle biti u pogonu. Kuda usmjerujemo svijest i s čime se poistovjećujemo tu ide energija duše i to napaja.
shroomko je napisao/la:I ne vjerujem da vise ja moze znati "svaku misao koja će ikad proći kroz glavu" zato sto je to razlicito u svakom "potencijalu kretanja energija" a kad bi to mogla predvidjeti, u kojem ces potencijalu biti, mogla bi predvidjeti buducnost.
Za više ja ne postoji budućnost, vrijeme. Tvoje više ja zna koje ćeš potencijale kretanja odabrati jer si na tom nivou već odabrao, pa je njihov beskonačan broj nebitan, zna zato što je u duhu već sve realizirano što je realno, samo se treba kristalizirati na materijalni nivo, a za to je potrebno vrijeme. Onoliko koliko vidiš unutar sebe toliko vidiš i unutar drugih jer su sve duše zajedno jedno jedino svjesno živo biće. Nema proroka koji bi mogli znati točnu budućnost, oni mogu samo vidjeti dominantne potencijale "na površini" sebe i drugih. Proroci nisu više jastvo i nitko nije toliko budan da vidi sve. Uostalom ne možeš biti svjestan ničega što više ja ne želi u određenoj točki prostora i vremena, jer je više jastvo svijest u nama, bez njega nema svijesti. Ja nisam skroz budan u duh, tek mrvicu, svjestan sam koliko trebam biti, a za ostalo sam na autopilotu s povjerenjem u duh. No sad vidim da ništa od moje prošlosti nije bilo nikako slučajno i bez sklada s cjelokupnom slikom svega i vidim prema kuda to sve teće.

Npr. interesantno mi je s kojom preciznošću autori Matriksa, a i u drugim svojim filmovima kristaliziraju u simboliku trenutačno dešavanje čovječanstva, kako na fizičkom nivou tako i u dubinu astralnog i duhovnog. Ako se sjećaš, na kraju filma Matriks, Neo se borio protiv agenta s nevjerojatnom snagom, lakoćom i točnošću a da sam nije imao poima šta se dešava, to je simbolično prikazano više jastvo, ljubav ga je aktiviralo u Neovom tijelu jer je ljubav najjača sila svemira, i više jastvo zna svaki mogući pokret mašine kao da je igračka. Svi karakteri u filmu i njihovi međusobni odnosi kroz razna dešavanja kroz film su u nevjerojatnoj simboličnoj korelaciji s realnim sada u čovjeku. Autori ne moraju biti svjesni toga što kreiraju, mašta može teći bez svjesnog znanja što joj je izvor, može biti stopljena s čovjekovim dubokim tokovima istine i tako kanalizirana ili može biti kompletno iluzionarna zabava ako je samo s površine uma.

https://www.youtube.com/watch?v=Qr6oNmOjUlQ

https://www.youtube.com/watch?v=ZCt7g4u7pY8

https://www.youtube.com/watch?v=V099GCmT0MA

https://www.youtube.com/watch?v=YttvW6iT4Uc
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Odgovori