Šesto čulo

Svakog dana, novo otkriće
Odgovori
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Šesto čulo

Post Postao/la gotta »

O autorici

Jeste li ikada, začuvši zvonjavu telefona, znali tko vas zove? Ili ste možda znali što će netko reći prije no što je to izrekao? Jeste li ikada osjetili da je vama draga osoba u opasnosti? Ako ste na bilo koje od ovih pitanja odgovorili potvrdno, vi posjedujete određene psihičke sposobnosti. U ovoj ćemo knjizi istraživati u kojoj se mjeri trenutačno koristite svojim psihičkim osjetilima i kako biste mogli dodatno razviti svoje psihičke sposobnosti. Pronaći ćete i desetke tehnika s pomoću kojih ćete pojačati osobite moći svojega uma i primijeniti ih za produbljivanje samosvijesti.


Uzela sam ju na sajmu knjiga. Pisana je po meni više za osobe koje su već dobro upoznate s raznim tehnikama koje autorica opisuje, vrlo sažeto i s mnogo ilustracija. Ne znam, nekako mislim da ima puno kvalitetnijih knjiga u vidu samopomoći i eventualne želje za napredovanjem i izoštravanjem svojih skillova.
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
Avatar
malva sylvestirs
rank5
Postovi: 154
Pridružen/a: 01.01.2018, 13:36
Ima zahvala: 116 puta
 pohvaljen: 125 puta

Re: Šesto čulo

Post Postao/la malva sylvestirs »

Meni se zadnjih par mjeseci događa to da prije ovih malih potresa (u Zagrebu ali i na jugu) bez ikakvog povoda počnem par sati prije razmišljati općenito o potresima, npr. kako nastaju, koliko često i gdje se trese, posljedice, što bi bilo kad bi bilo i sl.... Neki dan je u Zagrebu npr. po noći bio neki manji potres. Tu večer prije spavanja sam baš razmišljala što bi prvo napravila da se baš krene tresti i rušiti...I nisam osjetila taj mini potres ali sam ujutro pročitala da su bila dva mala. i to mi se dogodilo već 5,6 puta. E sad, ko zna, šeto čulo ili puka slučajnost :-?
what you resist persist
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Šesto čulo

Post Postao/la HypnoToad »

Ja ti vjerujem da je to bilo predskazanje, šesto čulo ili nešto slično, u slučajnosti ne vjerujem.
Ja na to sve više gledam kao da je sve što će se ikad dogodit, i sve što se potencijalno može dogodit, upisano u "programskom kodu" ove igrice koju zovemo Svemir. A sada se "veo" diže i vrijeme nije više potpuno linearno, tako da oni koji su više u skladu sa svojom "dušom" dobivaju određene informacije ili osjećaje.
Evo meni je npr ispalo da sam u zadnjih godinu dana, od kad sam počeo naglo dobivati downloade, predvidio lockdown, potres u zagrebu (iako sam mislio da će biti puno jači,vidio sam zagreb sravnjen sa zemljom), kaos u svijetu, početak sloma novčane magije, otkrivanje nekih informacija, još neke sitnice, i 3 značajna događaja u osobnom životu. I nekako sam i fizički i psihički bio spreman na to, a i vjerujem da je nešto sa više perspektive manevriralo samnom da kroz sve izađem bolji i jači.
Moj savjet, slušaj te signale, približi im se, promatraj ih. Nemoj samo odbaciti te osjećaje jer te društvo isprogramiralo da vjerujemo kako ne postoji ništa drugo osim materijalnoga. Ono, wi-fi isto ne vidimo pa imamo bežični internet, terabajte informacija gdje god se nalazili. Zašto ne bi mozak imao neki polu zakržljali receiver koji prima informacije, ali ono, kao stari radio bez antene.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
malva sylvestirs
rank5
Postovi: 154
Pridružen/a: 01.01.2018, 13:36
Ima zahvala: 116 puta
 pohvaljen: 125 puta

Re: Šesto čulo

Post Postao/la malva sylvestirs »

Da, nevidljivi svijet je puno dublji od vidljivog i trudi se isplivat i doprijeti do čovjeka kroz razne vanjske znakove, a možda je i cijeli život pokušaj nevidljivog svijeta da bude primjećen. Pitanje je samo koliko čovjek ima čula, koliko koristi osjećaje i koliko vidi... To se sve može vježbati, kroz snove, vraćanjem intuicije hodanjem bosonog, izolacijom zvukova u okolini, osjećajem raznih impulsa oko sebe, zraka Sunca, vjetra na licu i zvuka tog vjetra u ušima..koji često može više reći nego neki master učitelj duhovnosti. Prefascinirana sam Životom, neizmjerno zahvalna svakim danom kojeg proživljavam, općinjena ljepotom samog života u ovom obliku, sve te ekspanzije čula,osjećaja,okusa,mirisa,bezbroj oblika...koji se vide, a tek imaginacija onih koji se ne vide, makar mikroskopski,a tek nekim drugim očima, duhovnim očima.. Često imam osjećaj da sam netko ko stoji sastrane mene same u ovom tijelu i ovom životu, i samo se smiješi na sve što se događa, na sve emocije dobre i loše, na nova poznanstva, cijelom svijetu i svemiru...
what you resist persist
Avatar
malva sylvestirs
rank5
Postovi: 154
Pridružen/a: 01.01.2018, 13:36
Ima zahvala: 116 puta
 pohvaljen: 125 puta

Re: Šesto čulo

Post Postao/la malva sylvestirs »

Danas sam stvarno od jutra preopčinjena samom činjenicom da živim haha
what you resist persist
Odgovori