Drago Plecko-Droge/bic novog doba

Svakog dana, novo otkriće
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Drago Plecko-Droge/bic novog doba

Post Postao/la Chegi »

shroomko je napisao/la:
cof je napisao/la: Ne zaboravite da je skoro svaki ovisnik o heroinu prvo pušio travu. To je čak boldano u knjizi i istaknuto metaforom "Ne zaboravimo da nas beba može odvesti vukovima."
99% ljudi koji puše travu ne postanu heroinski ovisnici.

Skoro svaki ovisnik o heroinu počeo je sa kavom ili čajem ili cigaretama. To su bile prve droge koje su probali. Marihuana tek negdje četvrta.
Bas to,kada sam bio klinac i kada sam sa drustvom propusio marihuanu, pricali smo jedni drugima kako je to lose i kako je to put ka heroinu i kako je svaki tezi narkoman dosao do tog stadiuma preko marihuane, cega sam se plasio i ako sam smatrao da je to potpuna glupost...Nije mi trebalo mnogo da dodjem do zakljucka da je ta prica zapravo istina,ali ne u smislu da marihuana navodi ljude da probaju heroin nego da jednostavno spontano u zivotu prvo dodjes do marihuane pa posle do jacih droga... Doduse posle odredjenog vremena sam zakljucio da zapravo konzumiranje marihuane stvarno dodatno pogura ljude ka drugim drogama iz prostog razloga posto je to prva stvar sa kojom se susretnu od "opojnih droga" i na kojoj razbiju odredjene dezinformacije,strahove,price o "opojnim drogama" i shvate da nije sve to toliko lose i strasno i da se od toga ne umire niti se ne postaje zavisnik tek tako... :D
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Drago Plecko-Droge/bic novog doba

Post Postao/la AFX »

Mislim da bi trebalo legalizirati sve droge, pa ako se zakačiš na hors..jebiga, to je u prirodi kao da antilopu pojede lav..prirodna selekcija. Ako se nakon vutre navučeš na hors, onda nije kriva vutra nego činjenica da si debil.
Današnje ljude se previše tetoši, mazi i pazi. Previše je glupih ljudi..

..a ti glupi ljudi glasaju.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Echoes
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 31.03.2010, 21:29
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 47 puta

Re: Drago Plecko-Droge/bic novog doba

Post Postao/la Echoes »

smiješno je išta zabranjivati, jer opet će ljudi naći put do onog što žele.
da je legalno vjerojatno bi bilo sigurnije, manje kriminala i sl.
možda će u budućnosti ljudi drugačije razmišljati, pa se i zakoni promjene, mislim da je sve to povezano.
uostalom, kanabinoidi se već koriste legalno. koristi se morfij, kokain, sve moguće droge je već "medicina" prepoznala.
obično se koriste u sintetičkom obliku, ali postoji skupina "droga" koje su zabranjene u svakom svom obliku, i odbija se istraživanje tih supstanci.
to su psihodelici. i dalje potpuno zabranjeni u svakom svom obliku, na skoro cijelom planetu. zašto je to tako? :p

ali iskreno ja sam puno manje paranoičan oko toga nego prije.
ako im je stvarno tako bitno da me nađu kako berem neku biljčicu pa rade dramu oko toga, ok.
također mislim da smo svi ovdje "obični" korisnici kojima se oni ne bave toliko, i znamo se paziti :P
tišina je najbolji jezik
Odgovori