dr. Michael Newton

Svakog dana, novo otkriće
Odgovori
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

dr. Michael Newton

Post Postao/la gotta »

Ovo sam ljeto pročitala jednu zanimljivu knjigu. Za nju sam čula i prije, ali se nisam toliko interesirala.
Moram priznati da sam se malo zamislila i da sam čitajući knjigu imala neki grč u sebi. Nekakav čudni strah... ta me knjiga uzdrmala, čak bi rekla na neki način deprimirala. Zbog čega? Mislim da je riječima teško objasniti.. ali mogu probati.. možda zato što sam primila kroz informacije neku drugu istinu, suprotno mojoj...koja mi se čini jedinom, ali s druge strane, sve ono što sam kroz 23 godine učila..slušala..čitala..palo je u vodu..cijeli se moj svijet izokrenuo kad sam se počela zanimati za spiritualnost.. ne, nisam probala ništa što bi me moglo navesti da počnem razmišljati tako, eto, knjiga je bila dovoljna.
Zanima me kakav je vaš pogled na knjigu i istraživanja dr. Newtona?


Zašto ste ovdje na Zemlji? Kamo ćete poći nakon smrti? Što će vam se dogoditi kad dođete tamo? O prošlim su životima napisane brojne knjige, ali malo je toga rečeno o neprekidnoj egzistenciji naših duša u iščekivanju ponovnog rođenja - sve do ove zapanjujuće, provokativne knjige.
Kad je dr. Michael Newton, ovlašteni majstor hipnoterapije, počeo vraćati svoje klijente unatrag kroz vrijeme kako bi došli do sjećanja na prošle živote, slučajno je naišao na otkriće neslućenih razmjera: da je, kroz mentalne oči klijenata u hipnotiziranom ili nadsvjesnom stanju, moguće «vidjeti» duhovni svijet, i da mu klijenti u tom izmijenjenom stanju mogu reći što su njihove duše radile između života na Zemlji.
Knjiga koju ćete pročitati uzdrmat će vaše stavove o smrti. Tijekom mnogo godina autor je poveo stotine ljudi u duhovni svijet. Dvadeset i devet slučajeva opisanih u knjizi obuhvaća izvještaje vrlo religioznih osoba, duhovno neposvećenih osoba, kao i onih između toga - i svi su oni iskazali upečatljivu dosljednost u načinu na koji su odgovarali na pitanja o duhovnom svijetu.





:rolleyes:
KNJIGA PDF
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
Avatar
NekiTamo
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 26.02.2015, 12:35
Ima zahvala: 47 puta
 pohvaljen: 13 puta

Re: dr. Michael Newton

Post Postao/la NekiTamo »

Poz, možda si i skontala u međuvremenu, slična tema ti je ovdje, no nije zgorega ni imati ovakvu temu samo o M. Newtonu i regresiji, al opet onda je poželjno malo opširnije to hihi :p
Čitao sam ga malo i prestao kada mi je bilo dosta :D (u pozitivnom smislu). Zanimljivo je to sve (sjećanja na prošle živote, putovanja duša, skupine..), no mi kao čitači bez iskustva regresije/hipnoterapije ostajemo na teoriji, prepoznavanju/istraživanju nje (tu, okolo, iznad, ispod..) i morfiranju naših trenutnih 'istina' na temelju kojih tražimo/istražujemo nove 'istine' i tako malo pomalo ulazimo dublje u rupu ili možda ipak izlazimo iz nje hahah
"knjiga je bila dovoljna", slažem se :)
Usput, dobrodošla :ymhug:
Question everything, assume nothing
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: dr. Michael Newton

Post Postao/la Ninti »

“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: dr. Michael Newton

Post Postao/la gotta »

ok, slicna je tema, ali voljela bih da u ovoj temi diskutiramo o njegovim postignucima i najpoznatijoj knjizi.. putovanja duse :D
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: dr. Michael Newton

Post Postao/la gotta »

bas sam krenula citati "Sjecanje na zivot poslije zivota"... ne znam sta da mislim...on podupire New age a s druge strane nije vjernik, već se pomoću hipnoze uvjerio da nesto zbilja postoji i da je zivot poslije smrti moguc i da mi svjesno biramo zivote kao temelje svojih iskustava...
Iako si mozda izabrao shitty life, to ti je sve neka pouka za buduci, a veze se takodjer na prosli...
mozda jest marketinski trik ali propagira pozitivno zivljenje, tako da ne vidim tu nista lose
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
Avatar
Bamakhepa
rank7
Postovi: 267
Pridružen/a: 30.01.2013, 02:03
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 75 puta

Re: dr. Michael Newton

Post Postao/la Bamakhepa »

Sa pomocu hipnoze se mos uvjeriti bilo sto, hipnoza je sugestija na steroidima, nije bas neki osobit forenzicki alat.
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: dr. Michael Newton

Post Postao/la gotta »

Bamakhepa je napisao/la:Sa pomocu hipnoze se mos uvjeriti bilo sto, hipnoza je sugestija na steroidima, nije bas neki osobit forenzicki alat.
ako se mozes uvjeriti u bilo sto, zbog cega svi ispitanici vide isto? I zasto odredeni ispitanici govore o situacijama koje nisu mogli vidjeti jer su recimo spavali i bili u sasvim drugoj prostoriji?
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
Avatar
Bamakhepa
rank7
Postovi: 267
Pridružen/a: 30.01.2013, 02:03
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 75 puta

Re: dr. Michael Newton

Post Postao/la Bamakhepa »

Ispitanik navodi. Ako netko kaze da se vratis u vrijeme prije rodjenja to je automatski sugestija kako tako nesto postoji. Dodatno ako ljudi znaju sto se radi i dodju sa ocekivanjima tako neceg na seansu. Inace je kod uspjesnog hipnotizera veliki dio uspjesnosti seanse u pripremi terena, odnosno izgradnji ocekivanja prije samog formalnog djela (indukcije itd). To je sve igra uvjerenja i sugestije.

Bolje je pitanje zasto koda koristenja hipnoticke regresije do izvora nekog problema, a bez navodjenja i preduvjerenja, vrlo rijetko dolazi do halucinacje nekog bivseg zivota, dok kod namjenske regresije u prosle zivote ispada da je vecina toga do proslog zivota? Jer hpnotizer indirektnim navodjenjem i klijent svojim iscekivanjima stvaraju fantazijsku scenografiju proslih zivota za proiziranje aktalnih problema.
CarmenteK
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 20.08.2019, 11:32

dr Michael Newton

Post Postao/la CarmenteK »

Pa ako ti je to sve jasno, šta je onda smisao tvoje izjave: "stoposto sam siguran da svi mi skupa upravo idemo, zajedno s našom Planetom prema tome. to je ustvari već počelo" ?

Da ćemo svi da pocrkamo i onda da se uverimo da je Newton napisao dobru knjigu?
Odgovori