Gong Kupke

Svakog dana, novo otkriće
Odgovori
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Gong Kupke

Post Postao/la wonaabi »

http://www.gongovi.com/zdravlje.html
"Prema Vedama, sve, pa tako i čovijek, potjče od zvuka i jest zvuk. U nama je upisan naš izvorni , zvučni energetski kod s informacijom o našem punom potencijalu kojeg možemo razviti u životu. Svaka glazba može biti terapija i na nju možemo meditirati, ali gong je instrument najsnažnije energije.

Ključ gongove specifične rezonance je u tom što pri sviranju pored rezonance osnovnih tonova, stalo proizvodi nove tonove. Osoba koja prisustvuje gong kupki ima doživljaj slušanja kozmičkog orkestra. Tada se događa da zvuk gonga ne samo da slušamo već ga i osjećamo unutar tijela: on dodiruje našu kožu, mišiće, kosti i tekućine u tijelu, svaki organ i ćulo, svaki atom našeg bića i našeg postojanja. Usporava moždane valove i vodi nas u stanje svjesnog sanjanja. Pri slušanju gonga gubi se osjećaj fizičkog postojanja i vremenskog tijeka. Gong nas odvodi u osjećaj beztjelsnosti te nas oslobađa straha od smrti. Omogućava nam ekstazu jednote i dubokih duhovnih iskustava. Naš se um smiruje u stanjima alfa, theta i delta moždanih valova. Pospješuje se proces popravljanja DNK meditativnom stanju budnog sanjanja pospješuju se procesi regeneracije pomlađivanje, a osobni ego postiže stanje neutralosti.

Svojim izvornim frekvencijama gong svakom pjeva svoju pjesmu i podsjeća nas tko smo i zašto smo tu. Na gong zvučnim kupkama gong svojim zvukom – vibracijom

* probija tjelesne i duševne blokade;
* obnavlja stanice tijela;
* smiruje, pročišćava i harmonizira osjećaje;
* osposobljava za suočenje s životnim izazovima;
* povećava radost i samopuzdanje;
* oslobađa od stresa i strahova;
* uoblažava i preobražava stanja bolesti;
* pročišćava prostore od negativnih energija i identiteta."

ima ih u zg i rijeci tijekom čitave godine, osim ljeti kad ova tipica nekud ide(bar mi je tako rečeno)...jedan sešn traje oko dva sata i dode 100kn, ako nemate para stvorite ih ;;)
recite ne yogi, kao drogi!
Avatar
Shaman Shandor
rank3
Postovi: 55
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:07

Re: Gong Kupke

Post Postao/la Shaman Shandor »

Preporučam pogledati epizodu Penn and Teller bullshita u kojoj se spominje liječenje zvukom (ne znam točno koja je epizoda ali mislim da je alternative medicine), ne točno na ovaj način nego sa glazbenim viljuškama ali blisko je dosta.

Uglavnom ove tvrdnje da ikako ali ikako utječe na DNK su krajnje neutemeljene, tj. glupost, da ne kažem laž. Također i ove priče o obnavljanju stanica ne drže vodu.

U najboljem slučaju može se očekivati opuštajuće iskustvo, ali tvrditi da ima ljekovita svojstva nije u redu (od strane onih koji prodaju).
Sat.
Umjesto da kuca on neprestano vibrira.
Ni kazaljke nema.
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Gong Kupke

Post Postao/la wonaabi »

a otkud ti znaš? pretpostavljam da sama po sebi gong kupka nemože učinit tako nešto al kao placebo efekt i neke svijesnije varijante placeba gdje ti se namjera uhvati za nešto pa sam pokreneš procese u sebi vjerojatno može bit djelotvorno...
al ionako sam stavio to zbog psihodeličnosti iskustva, ljekovitost mislim da je većini sporedna. (osim možda gluhima):D

ako želite astralne projekcije i trijezna spiritualna iskustva znate kud ić...a još ako požderete malo haša prije eh onda se više nećete vratit u ovu dimenziju @-)
recite ne yogi, kao drogi!
Avatar
Shaman Shandor
rank3
Postovi: 55
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:07

Re: Gong Kupke

Post Postao/la Shaman Shandor »

U psihodeličnost ne sumnjam ali u ljekovitost itekako. Jer ako je ljekoviti utjecaj nečega jednak placebu tj. efekt se svodi na vjerovanje u djelotvornost (placebo) bez stvarnog biološkog utjecaja onda znači da nema ljekovitosti.

Jak je efekt placeba, jer ljudi će se bolje osjećati ako vjeruju u nešto koliko god to debilno bilo. Lijepo to demonstriraju penn i teller ovdje

http://www.youtube.com/watch?v=egrrg7Rg1fg

Cijela epizoda zove se new age medicine i ako koga zanima može se tu negdje naći

http://tv.blinkx.com/show/penn-teller-b ... stICViITML

Problem je što postoje hrpe tih "alternativnih" načina liječenja i iscjelivanja koji nisu ništa drugo nego laži i vrlo često ostaci nekih povijesnih ideja koje su se u međuvremenu pokazale netočnima (homeopatija npr.) i hrpa para se na tome obrće i ljudima se daje lažna nada a i vrlo često "terapeuti" ljude savjetuju da se udalje od stvarne medicine koja bi im možda i pomogla. Po meni krajnje nemoralno.
Sat.
Umjesto da kuca on neprestano vibrira.
Ni kazaljke nema.
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Gong Kupke

Post Postao/la wonaabi »

pa šta nije još bolje ako supstanca nema stvarnog biološkog utjecaja, a pozitivni efekti izlječenja su realni? mogu ljudi govorit što žele al alternativna medicina je nekim stvarno pomogla
utoliko što su posljedice bile stvarne, a sad na koji način se to postiglo,to je manje bitno,
uzrok može čak bit i varka :P.
iako slažem se da je jadno što se sve napravilo s komercijalizacijom tih tehnika.
i realno gledano većina njih, bar onih na zapadu, koji to rade za novce su šarlatani što
pucaju na wannabeezoteričare.al mislim da postoje i oni koji stvarno vladaju alternativnom medicinom i koji to neće činit za novce il se reklamirat...
htio bi istražit to, otić u afriku i gledat one sešne kad tip baci osobu u trans i vadi i čisti organe i tome slično.eventualno i naučit to od njih.već sam skupio neke pare
al ovim tempom će mi trebat još bar dvije godine :| .
sačekat ću još dvije pa povest i tebe šamane tek tolko da vidim reakcije skeptičnog uma :).
odo gledat ove videe
edit:hahahahaahah ma ovaj tip zapravo vlada bioeenrgije i nesvijesno primjenjuje vrlo efikasne drevne tehnike, samo to ne želi prihvatit jer je seronja :D
recite ne yogi, kao drogi!
Odgovori